Skocz do zawartości


Zdjęcie

2012 - bardziej niezwykły niż nam się zdaje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak gadamy gadamy, a ja jestem ciekaw, co się takiego zmieniło podczas ostatniego końca długiego cyklu...


oj widze że za mało pseudonauki łyknąłeś :P oczywiście był to biblijny potop, jego date ktoś wyliczył z dokładnością co do sekundy, jak poszukasz to znajdziesz :P wtedy o ile dobrze pamiętam wygineli atlantydzi, podczas poprzendich cyklów wymierały inne cywilizacje :P

wiecie co jest najśmieszniejsze ? to że niektórzy myślą że ziemia zacznie sie kręcić w drugą strone, nie wiem tylko w jaki sposób miałoby to nastąpić, przecież nasze pole magnetyczne nie ma wpływu na obrót ziemi, pewnie tym co tak myślą wydaje sie że ziemia to jest taki magnes zawieszony między innymi i obracający sie, i jak sie zmienią bieguny to zacznie sie obracać w drugą stronę, no to was zmartwie ale tak nie jest, ziemia obraca się w ta stornę co galaktyka, w tą co obracał sie dysk planetarny i tak zostanie, zobaczcie np na marsa, on niema pola magnetycznego więc według waszej teori powinien pewnie stać w miejscu :P wiem że i tak nikt tego nie przyjmie do wiadomości bo po co, przecież macie swoją "naukę", wspaniałą teorie dotyczącą obrotu ziemi...
  • 0

#47

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zdarza się dwukrotnie każdego roku w Chichen Itza, jednak podczas przesilenia zimowego 21 grudnia 2012 roku zdarzy się coś niezwykłego...

21 grudnia 2012 roku, około godziny 11:11 czasu uniwersalnego, dojdzie do precyzyjnego ustawienia Słońca w prostej linii z centrum naszej galaktyki - HUNAB KU.

21 grudnia 2012 roku - słońce przetnie równik galaktyczny ustawiając się w jednej linii z centrum galaktyki, Ziemią i gromadą gwiazd - Plejady.

Podsumujmy te 3 zdania:
21 grudnia 2012 o godzinie 11:11 czasu uniwersalnego (UTC) podczas przesilenia zimowego Słońce przetnie równik galaktyczny, ustawiając się precyzyjnie w prostej linii z centrum Galaktyki, Ziemią i Plejadami.

BUJDA.


Po kolei:
Zobaczmy, czy w momencie przesilenia zimowego AD 2012 Słońce przetnie równik galaktyczny:

Dołączona grafika

Oj, chyba jednak nie...
Ale to już kiedyś Lynx pokazał.



Zobaczmy więc, czy Słońce ustawi się precyzyjnie w linii prostej z centrum Galaktyki. Widok z nieco szerszej perspektywy:

Dołączona grafika

Ojej... No, znowu niedobrze.
Centrum Galaktyki znajduje się aż 6,5 stopnia kątowego od Słońca ( na niebie odpowiada to odległości równoważnej 13 średnicom tarczy słonecznej)



No to powędrujmy na przeciwległy kraniec sfery niebieskiej. Plejady powinny znajdować się w drugim z punktów przecięcia się równika galaktycznego z ekliptyką (czerwony krzyżyk), który dodatkowo powinien w tym "szczególnym" dniu pokrywać się z punktem przesilenia letniego. Zobaczmy:

Dołączona grafika

No, niestety... Znowu błąd, a raczej wielbłąd.
Całe 30 stopni kątowych rozbieżności (60 tarcz słonecznych).

-----------------------------------


A co do "inteligentnych" sygnałów z centrum Galaktyki.
Już raz w 1967 coś podobnego się wydarzyło. Media trąbiły: Odkryto regularną emisje radiową, mogącą mieć sztuczne pochodzenie. Czyżbyśmy odkryli kosmitów?. Niestety, bardzo szybko okazało się, że owymi "inteligentnymi" istotami są... pulsary.

A co do owego galaktycznego źródła polecam:
http://en.wikipedia....GCRT_J1745-3009
  • 0



#48

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mariush wow jestem pod wrazeniem tak konkretnego posta jednak jakie sa zrodla tych obrazkow? Astronomem nie jestem a szukanie w googlach informacji by to potwierdzic jest przyznam dosc zmudne :|
  • 0

#49

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush wow jestem pod wrazeniem tak konkretnego posta jednak jakie sa zrodla tych obrazkow?

Nie znajdziesz w Internecie tych obrazków, chyba że na Imageshack'u ;) .
To obrazy uzyskane przeze mnie za pomocą symulatora wyglądu nieba "Cartes du Ciel". To darmowy, nieszczególnie skomplikowany, a jednocześnie jeden z najlepszych programów tego typu.
Download np. na tej stronie:
http://astrosurf.org.../telecharg.html
  • 0



#50

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rowniez dobrze mozna powiedziec, ze wyliczenia i symulacje pokazane wyzej sa bledne i kto udowodni ze nie? No ale oczywiscie nasi astronomowie wiedza wszystko lepiej a symulacja komputerowa to juz wyrocznia przyszlosci sama w sobie.
  • -1



#51

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardziej bym się opierał na symulacjach komputerowych niż na domysłach / przepowiedniach.
  • 0

#52

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hahaha no bo lepsze to Eury od schodzacego weza po piramidzie :D mieli poczucie humoru widac :D
  • 0

#53

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak znam Cartes du Ciel to wiem, że można zrobić symulację tylko z pozycji ziemii, a nie jest chyba powiedziane, z jakiego punktu widzenia nasze słońce będzie przecinać ten równik galaktyczny :) . Tutaj się odezwą głosy, że to oczywiste że z ziemii trzeba patrzeć, bo tak patrzyli majowie... a jakby przyjąć, że np. wiedza ta została im dana przez przybyszów z kosmosu, którzy powrócą w 2012 to wtedy można by powiedzieć, że faktycznie słońce przetnie równik, ale z punktu widzenia planety przybyszów... spekulacja, teoria, bajka, szczyt głuput - nie ważne jak to nazwiecie, ważne, że wszystko zależy od punktu widzenia.

Jak znajdę czas to wykonam własną symulację w "Cartes..." i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • 0

#54

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

[b]Aguila[b]

Więc po co kontynuować ściemnianie ludziom? Jaki masz w tym cel, Eurycide?

Przecież nie chodzi o mydlenie oczu ludziom, to jest temat jak każdy inny i tak powinien być traktowany, bezwzględu na to czy jest to po części prawda, czy największa niedorzeczność. Poprostu uznał że powinien się tutaj znaleźć i tak poczynnił.
  • 0

#55

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak znam Cartes du Ciel to wiem, że można zrobić symulację tylko z pozycji ziemii, a nie jest chyba powiedziane, z jakiego punktu widzenia nasze słońce będzie przecinać ten równik galaktyczny


To zwróć uwagę na wyróżnione poniżej na czerwono słowo we fragmencie "przepowiedni" i wyciągnij stosowne wnioski. :)

21 grudnia 2012 roku - słońce przetnie równik galaktyczny ustawiając się w jednej linii z centrum galaktyki, Ziemią i gromadą gwiazd - Plejady.
  • 0



#56

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież nie chodzi o mydlenie oczu ludziom, to jest temat jak każdy inny i tak powinien być traktowany, bezwzględu na to czy jest to po części prawda, czy największa niedorzeczność.


Ale kwestia przecinania równika galaktycznego została już jakiś czas temu obalona, a tutaj dziwnym trafem znowu jakby nigdy nic wypływa mając znowu rzeszę zwoleników. Takie moje małe spostrzeżenie :)
  • 0



#57

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aguila - Widocznie to cośw stylu "zapchaj dziurę aby wszystko miało ręce i nogi"
  • 0

#58

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hahaha no bo lepsze to Eury od schodzacego weza po piramidzie mieli poczucie humoru widac


Nie jestem expretem w tej dziedzine ... ale to jest normalne przecież - taka gra cieni... i bardzo fajnie to wygląda... widziałem to w TV (to z tym cieniem węża) ;)
  • 0



#59

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

21 grudnia 2012 roku - słońce przetnie równik galaktyczny ustawiając się w jednej linii z centrum galaktyki, Ziemią i gromadą gwiazd - Plejady.


Brak mi wyobraźni przestrzennej i kawy, więc nie za bardzo rozumiem :)
  • 0

#60

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi przymykanie oka na kłamstwa i manipulacje oraz na krótką pamięć nawet administratora tego forum... Przecież w 2012 słońce w ogóle nie przetnie żadnej linii co zostało już udowodnione pod linkiem jaki został już tutaj, parępostów wyżej, podany (bodajże przez Lynxa).

Więc po co kontynuować ściemnianie ludziom? Jaki masz w tym cel, Eurycide?



Najciekawsze w tym wszystkim jest to że pogoń za sensacją, mitologizowanie nieozywionych bytów natury odsuwa nas od prawdziwego oblicza Boga.

W związku z tym mam pytanko. Czy łatwiej będzie wam/nam umierać wiedząc/niewiedząc że to błysk rentgenowski słońca a nie kometa ?
Czy ta wiedza będzie miała moc sprawczą aby pojednać się ze współbraćmi z tej planety ?
Jeśli tak to dlaczego akurat wtedy a nie np. teraz ?


mariuszm
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych