Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orkan Kyrill


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sąsiadowi pozrywało blachę z garażu. U mnie w domu nic specjalnego się nie działo. Ciekawe co będzie dzisiejszej nocy...
  • 0

#62

makaryn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wichura była niezła...Spało się strasznie, huczało okropnie za ścianą pokoju w którym śpię. Świerk który stoi prawie obok mojego domu o mało i by wyrwało z korzeniami. W drodze do szkoły musiałem ominąć słup który leżał na drodze (na dodatek iskry się sypały)...Dzisiaj rano jeszcze wiało ale teraz już jest spokojniej. Chociaż nieraz jakiś piorun zwróci moją uwagę (biurko mam zaraz przy oknie) a i grad niedawno padał :)

Klimat nam wykręca psikusy..
  • 0

#63

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm... wczoraj była cisza, za to teraz coś u mnie zaczyna dmuchać i to porządnie... chyba mi coś do komina wpadło :)
  • 0

#64

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co innego huragany nad Europą, a w szczególności w Polsce...(..) Huragany pojawiają się, a i owszem, ale raz na kilkadziesiąt lat...

Interesujące stawisz tezy.
Proszę oto orkany nad Europą od 1990 roku (w nawiasie maksymalne prędkości wiatrów):
Wiebke, rok 1990 (285 km/h)
Anatol, rok 1999 (183 km/h)
Lothar, rok 1999 (272 km/h)
Gudrun, rok 2005 (144 km/h)
Kyrill, rok 2007 (225 km/h)
  • 0



#65

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiatr wieje z niesamowitą prędkością, na śnieżce 250 km/h
szkoda tylko, że prądu nie ma.
  • 0

#66

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush, a możesz powiedzieć w jakich częściach Europy te huragany miały miejsce?? Bo ja nie pamiętam takiego zdarzenia podczas swojego życia. Nie wiem, może byłem za mały, a może nie słuchałem dobrze wiadomości :D
  • 0

#67 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Mariush, nie drwij z materiału, którego nawet nie znasz. On o tym , mówił jeszcze w zeszłym roku.
Drwiliście ze Ślęży, drwiliście z wykopalisk a teraz jest drwina z tego ,że byt wyższy przewidział to wydarzenie.

Tak w ogóle to Śnieżka leży nad karkonoszami i sudetami a górale żyją w tatrach. Nie wiesz tego?
  • 0

#68

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to narazie po wietrze ale jeszcze jutro trochę powieje a poźniej zima ale podobno na krótko a poźniej ponownie szara jesień z deszczem i witrem albo wiosna bo to już chyba bliżej wiosny niż jesieni :D
  • 0

#69

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może ten huragan został spowodowany przez HAARP, albo inny podobny system? ;) Co wy na to?
  • 0

#70

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wichury, ulewne deszcze, temperatury około 10 stopni Celsjusza, w styczniu w Polsce... To nie jest normalne, nawet śnieg wyemigrował do ciepłych krajów...
  • 0



#71

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Praktycznie o dkilku lat co roku mamy jakieś zjawisko atmosferyczne, największe od kilkudziesięciu lat, a niektórzy jeszcze starają się wmawiać ludziom, że to jest normalne :wall: Jak byłem mały, to każdy rok wyglądał identycznie, a teraz co... :P
  • 0

#72

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wszystko zasługa bardzo nagrzanego Atlantyku.
Jeżeli lato tego roku będzie równie upalne(a wszystko na to wskazuje) to sytuacja się powtórzy.
Raczej mamy już do czynienia z nieodwracalnymi zmianami klimatu.
  • 0



#73

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, a możesz powiedzieć w jakich częściach Europy te huragany miały miejsce??

Google Ci odpowie. ;)

Poniżej satelitarna fotka Lothara z grudnia 1999:

Dołączona grafika


Mariush, nie drwij z materiału, którego nawet nie znasz.

No nie powiem, żebym był specem od samuelowych przekazów pani Lucyny, ale nieco o całym "Projekcie Cheops" wiem, między innymi z jego strony.

górale żyją w tatrach. Nie wiesz tego?

W znaczeniu generalnym, przynajmniej w języku polskim, górale to ludzie żyjący w górach. A jeśli już chcemy być poprawni etnicznie to górale są ludźmi zamieszkującymi całe północne Karpaty, a nie tylko Tatry.

Swoją drogą to Ty mieszałeś Śnieżkę z góralami. A tak po prawdzie to tatrzańscy górale większe wiatry widują i to dosyć często. Sam halny może spokojnie sięgać nawet 200 km/h. Tu masz link (IMGW) do wiadomości o halnym, a także o wiatrach typu cyklonicznego nad Polską:
http://www.imgw.pl/w...t_31012005.html
  • 0



#74

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ty mariush oglądasz wiadomości ale setki razy chyba powtarzali, że takiej sytuacji jaka miała miejsce w całej Europie nie było od kilkudziesęciu lat :]
  • 0

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

marush,

"swoją drogą to Ty mieszałeś Śnieżkę z góralami"

Gdybym to zrobił, to nie zwróciłbym Tobie uwagi, że Prawdziwi Górale żyją w tatrach.

W innych rejonach górskich inaczej ich się nazywa.


Legalize, otóż to:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych