Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Twarze na wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem wiarygodne zdjęcie. Wierzyć nie wierzyć? :>
  • 0

#32

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

e tam strasznie marna jakość ale również widzę ufoludka :D
  • 0

#33

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tuż obok ufoludka, po jego prawej stronie, widzę jeszcze kota...
  • 0

#34

Baki.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia niczego sobie. :) Te twarze może nie są zbyt przerażające ale według mnie-zdjęcie prawdziwe.
PS. Nie chciałbym być marynarzem na tym statku.
  • 0

#35

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, bardzo wiarygodna wydała mi się być ta historia (a dodać muszę, że większość na ogół odbieram stosunkowo sceptycznie). Zdjęcie, w połączeniu z ową opowieścią, robi naprawdę duże wrażenie.

Z drugiej strony (czyt. ze strony zagorzałego sceptyka) fakt, iż akurat tylko na jednym zdjęciu (na sześć) widać owe twarze, stawia prawdziwość historii pod znakiem zapytania i każe wierzyć, że została ona dorobiona do zdjęcia, na którym widać przypadkowe odbicie światła ; ).
  • 0

#36

Sari.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem. Hmmm ciarki przechodzą po zobaczeniu tego zdjęcia ale ja to strachliwa jestem ^^
  • 0

#37

Małe Coś.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tego tematu, że łatwiej jest złapać zdjęcie starym aparatem niż cyfrówką to prawda. Jeszcze czasami używam aparatu na kliszę (poczciwy Zenit) i powiem wam, że na tych zdjęciach jest więcej interesujących szczegółów. Pewnie dlatego, że klisza dodaje zdjęciu pewien 'efekt'.
  • 0

#38

WHITNAMCZYK.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Także sądzę że jest duża szansa na to iż jest to po prostu zbieg okoliczności, pewnie dlatego bo uważam że nie mogę wierzyć w wiarygodność czegoś czego nie wiedziałem na własne oczy (są jednak wyjątki), zdjęcie trzeba dokładnie przeanalizować, poczytać o takich przypadkach w internecie, można nawet zrobić doświadczenie np. do wielkiej miski nalać wody, ustawić suszarkę w takim miejscu by woda poruszała się tak jak na morzu, postawić kamerę w odpowiednim miejscu i czekać... Po paru godzinach wszystko posprzątać i obejrzeć film. Nie sądzę jednak bym ja to zrobił lub którykolwiek z forumowiczów, co jak co ale suszarce może się coś stać, do tego jeszcze wydatek za prąd... No, ale pomysł na eksperyment jest. ^^
Wracając do tematu jestem co do tego raczej sceptycznie nastawiony... Chociaż... Już sam nie wiem co o tym myśleć.
  • 0

#39 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Sugestia opis i wskazanie co jest na zdjęciu,nie popieram takiej formy.
  • 0

#40

shadowsongishere.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ach te wasze zapędy archeologiczne ;)
  • 0

#41 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Trudno jest zmierzyć się z opowieścią i to z prozaicznego powodu, mianowicie, że to właśnie jest opowieść. Zawsze w takich przypadkach dopasowuję w pierwszej kolejności fakty proponowane, do swojego postrzegania rzeczywistości. Tutaj mamy dowód rzeczowy w formie „zdjęcia”. Czytając artykuł przyjrzałem się dołączonej grafice. Od razu w oczy rzuciła mi się trzecia twarz, według mnie aryjskiego chłopca z włosami zaczesanymi na bok (wspominany jako „ufok”) i poukładałem sobie wszystko na swoją modłę.
Marynarskie opowieści są dla samych marynarzy czymś znamiennym. W moim odczuciu większość z tej historii narodziła się po zdjęciach. Z tego też powodu, tylko jedno z nich uwieczniło „twarze”, a przecież, skoro twarze były widoczne przed zrobieniem pierwszego i widziano je gołym okiem, to chyba robiono fotki przez cały czas manifestacji „duchów” (szkoda że nie ma tych pozostałych do porównania). Potem na siłę dopasowano historię do wątpliwych faktów. Zmieniła się załoga i historia skończyła się wraz z brakiem wybujałej fantazji autora. To tak jak opowieści przy ognisku. Harcerze straszą się i po nocach nie śpią. Potem na siłę szukają (i często znajdują) kształty z opowieści. Jak znajdą na pniu kształt gęby „drzewołaka”, to już mają dowód że to prawda. Potem fotka z sugestywnym opisem i kolejna opowieść gotowa.
Takie historie opowiadałbym od tyłu. Co widzicie na tym zdjęciu? A teraz opowiem wam co widział autor. Szczerze się przyznam, że gdyby fotka z tematu niebyła poprzedzona artykułem, to miałbym problemy w stwierdzeniu, że patrzę na wodę z pokładu statku. Gdyby artykuł opisywał je jako zdjęcie chmur z pokładu sterowca, chyba bym dał wiarę. Albo, że w oddali widać wyraźnie linię lasu. Czemu nie? Ja teraz tam ciągle widzę las, a przy prawej głowie (bo twarz już też tam widzę ciągle) leży spory głaz, a przed nim rośnie trawa.Zachęcony hasłem w artykule „Zobaczyć znaczy uwierzyć” stwierdzam, że zobaczyłem i... nie uwierzyłem. Historia też mnie nie porwała.

Moja, nikogo nieinteresująca poza mną samym ocena: 3/10

ps.
Jak Bóg da, przeczytam kiedyś wszystkie z tej serii i skomentuję. A co mi tam.
  • 0

#42

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z przedmówcą. Zdjęcie jest tak fatalnej jakości, że bez dopasowanej do niego historyjki trudno byłoby stwierdzić co ono w ogóle przedstawia. To może być dosłownie wszystko. Skały, chumry, może nawet ktoś ułożył jakieś maski na pagórkach, zrobił zdjęcie i puścił w świat wraz z naiwną historyjką. Nie uwierzę, że z 6 zdjęć tylko 1 wyszło, to jest jedna i ta sama śpiewka powtarzana od zawsze, że nad dowodami na istnienie duchów ciąży jakaś klątwa czy coś bla bla... Rozumiem, że to było bardzo dawno temu, ale żeby przez kilka godzin wykonać zaledwie 6 zdjęć?

Historie oceniam na 1 czaszkę.
  • 0

#43

Norberg.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Nie wiem czy ktoś oprócz mnie to zauważył, ale ja wyraźnie widzę tam 3 twarz'

Dołączona grafika[/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#44 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czy ktoś oprócz mnie to zauważył, ale ja wyraźnie widzę tam 3 twarz'

Sporo osób. Czytałeś temat, czy tylko pierwszy post?
Chyba nie, bo jakbyś czytał resztę... np. tutaj, albo dwa posty wyżej (mój cytat)

Od razu w oczy rzuciła mi się trzecia twarz, według mnie aryjskiego chłopca z włosami zaczesanymi na bok

ps

@Anomaly
Historie oceniam na 1 czaszkę.

Czaszka... niezły pomysł, mnie się podoba.
  • 0

#45

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

skoro formowały się przez wiele dni, to czemu nie zrobiono wielu zdjęć?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych