Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolna wola, a Kościół.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#91 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakiś święty powiedział, że nawet ziarnko piasku, które zostało poruszone podmuchem wiatru nie drgnęłoby bez Bożej Woli.

Ten święty w jakich czasach żył, bo to bardzo istotne? :)

splodzic potomstwo a potem swoj poped hamować odmawianiem zdrowasiek?

Albo natychmiast zacząć myśleć o innych wzniosłych rzeczach... :lol :lol :lol
  • 0

#92

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

skrajnie pseudoreligijnego fanatyka.

Sam nie wiem, coś mnie ostatnio wzięło na wymądrzanie się w tych tematach i pewnie nie zawsze mam rację, ale za to zostały poruszone ciekawe wątki, o których mało kto dziś rozmawia. :) I właśnie z tego względu to forum mi się podoba, że mówicie o tym tak otwarcie, nie ma tematów tabu. ;) Czasem wkurza mnie tylko to, że za czyjeś poglądy potraficie komuś pojechać... Ale ja to rozumiem, emocje itd...

Jeśli chodzi o mnie, to w realu jestem 10 razy spokojniejszy niż tutaj, a nie jakimś fanatykiem religijnym. ;) To pewnie dlatego, że tu łatwo założyć maskę i być tym, kim się chce. :D
Ale chyba trochę przystopuję, bo już mało kto mnie tutaj chyba lubi. :P Sorry, za ten bałagan. ;)

Ten święty w jakich czasach żył, bo to bardzo istotne? :)

Obawiam się, że z ciemnego średniowiecza... Ale współcześni księża popierają tą teorię. :) A ostatnio, jak słuchałem sobie wykładu (studiuję informatykę), to zrodził się taki "offtop" na ten właśnie temat i wykładowca niemal to udowodnił. :D
  • 0

#93

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

:beer: za szczerość... O taką szczerość tutaj niezwykle ciężko :)
  • 0

#94

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmmm... nie zapomniales czasem, ze TO jest przedstawiane jako przypowiesc ?
niekoniecznie tak wlasnie musialo byc
ta przypowiesc, ma na celu (w pewnym sensie) rozjasnic nasz umysl...



Cały ten temat, opiera sie na Pismie ŚWIETYM (tak na marginesie).

Gdyby stwierdzic, żę to Bóg stworzył świat, to zreczywiscie żądne ziarenko by nie drgenło bez Bożej woli, o nic by nie było (A mi sie kononowicz przypomniał).
  • 0

#95

asdqwe.
  • Postów: 77
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały ten temat, opiera sie na Pismie ŚWIETYM (tak na marginesie).

Gdyby stwierdzic, żę to Bóg stworzył świat, to zreczywiscie żądne ziarenko by nie drgenło bez Bożej woli, o nic by nie było (A mi sie kononowicz przypomniał).



właśnie... GDYBY...
jeszcze powiesz mi, ze mnie sobie z kononem skojarzyles :hmm:
ja nie podwazam niczyich 'teorii', przedstawiam tylko swoja wersje ;p


pozdrawiam...
  • 0

#96 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pyziak, o to sprostowanie, które źle sformułowałem. Bóg nie stworzył osobiście Nas, co nie znaczy ,że ne dał początkowi życia pierwotnego jakim może być starsza rasa od nas..Natomiast jest stworzeniem absolutnym.Tam gdzie mieszkają gwiazdy, On mieszka.Tam gdzie meszkamy my, On mieszka.On jest wszędzie, absolutnie wszędzie. Ktoś spartolił eksperyment jakim jest nasza rasa i napewno nie był nim Bóg. Macie przesłanki o Bogach w liczbie mnogiej więc myślcie. Jego ingerencja może być ogranczona poprzez posrednictwo Bogów.

Berith, nic nie wyniszcza, poprostu źle zrozumiałeś to, co chciałem przekazać.
Berith, nie jestem katolikiem, bynajmniej tylko na papierze.

Skrzypu, brawo...Słowa Jezusa są tu chyba najbardziej istotne; Zło tworzy człowiek.
Wolna wola niesie za sobą skutki.Proste.
  • 0

#97

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

muhad, ja już powiedziałem że o tym wyniszczaniu to był żart. Co do twojej religii to wiem, że katolikiem nie jesteś (choćby po temacie o reinkarnacji :) ).
  • 0

#98

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skrzypu, brawo...Słowa Jezusa są tu chyba najbardziej istotne; Zło tworzy człowiek.
Wolna wola niesie za sobą skutki.Proste.


To są słowa Jezusa? Ja to sam napisałem :P
  • 0

#99

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaraz, zaraz. Człowiek żyje i kieruje się zasadami, które stworzył Bóg. Ma do wyboru dobro lub zło, które stworzył Bóg.
  • 0

#100

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobro i zlo nie sa czyms co mozna stworzyc. sa raczej pochodnymi stworzenia czlowieka. poza tym mi np. nie robi roznicy z czyjej winy mamy zlo, bo i tak nic to nie zmienia.
  • 0

#101 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Skrzypu dokładniejsze słowa Jezusa mówią o tym, że zło jest w czynach ludzkich.

Metatron, Bóg nie stworzył zła samego w sobie.Prawem wszechświata jest prawo miłości i podążania za nią.Bóg jest miłością.
Bóg tworząc istoty myślące dał im możliwość wyboru dobrego lub złego, co nie znaczy ,że stworzył zło. Trzeba umieć to rozróżnić. Ateści zazwyczaj tego nie rozumieją. Jak to jest z Tobą ?
  • 0

#102

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bóg się pomylił, stwarzając człowieka powinien być świadom że prędzej czy poźniej wybierze drogę poznania jako coś zakazanego. Zakazany owoc smakuje najlepiej - powinien to przewidzieć i stworzyć istoty doskonałe.
Nawiasem mówiąc dalej twierdzę że zło nieistnieje bo jest tylko definicją i swego rodzaju miernikiem wartości.
Elo.
  • 0

#103

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie Biblia to poprostu próba wyjaśnienia tego czego ludzie nie rozumieją, skąd się wzieliśmy, do czego zmierzamy, zresztą izraelici wiele koncepcji przejeli z dziedzictwa wcześniejszych kultur mezopotami, więc nie ma tam niczego czego nie byłoby wcześniej, oczywiście dodali coś tam ze swojej, często ubarwionej historii, zastąpili wielobóstwo swoim jednym Jahwe.
Czysta mieszanka mitologii i historii jednego z narodów (plemienia), wszystko.
  • 0

#104

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Biblia to jest bajka, którą księża wyjaśniają ludzie najciekawsze zagadki świata, tylko po to, żeby ci sami nie musieli myśleć. Dla mnie to głupota, bo fajnie jest pogadać i porozmyślać nad tym skąd się to wszystko wzięło.

Jest wiele niedociągnięć w biblii, które nie zostały poprawione aż do dzisiaj ;]
Np. to słynne zdanie "Stwórzmy człowieka...", albo koncepcja, że na ziemię zaczęli schodzić giganci i zaczęli zapładniać kobiety [Fajnie to jest wyjaśnione, że to mężczyźni zeszli na ziemie :P ], dlaczego w starym testamencie Bóg jest mściwy, a w nowym, miłościwy :P .

Czysta mieszanka mitologii i historii jednego z narodów (plemienia), wszystko.


I tutaj w pełni się z tobą zgodzę.
  • 0



#105

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dlaczego w starym testamencie Bóg jest mściwy, a w nowym, miłościwy

Może dlatego, żeby pokazać, że Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny zarazem. :)

Bardzo się zdziwisz, kiedy Ci napiszę, że jako kilkunastoletni chłopiec myślałem o tym, żeby zostać księdzem? Jednak na swoje szczęście dość szybko odkryłem uroki płci pięknej.

To ja Cię może zdziwię jeszcze bardziej, bo sam o tym myślałem kilka miesięcy temu... :P Ale jednak doszedłem do wniosku, że nie mam predyspozycji, no, a drugi powód to taki, jak u Ciebie. ;)

Odnośnie zła w Piśmie Świętym jest ciekawe zdanie:

Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa.
(Ew. Mateusza 15:19, Biblia Tysiąclecia)

Widać więc, że zło rzeczywiście pochodzi od człowieka, chociaż ja byłbym bardzie przychylny stwierdzeniu, że zło pochodzi z wyboru człowieka. ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych