Skocz do zawartości


Zdjęcie

katolicyzm = antychryst


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[url="http://video.google.pl/videoplay?docid=634...adaca+na+bestii"]http://video.google.pl/videoplay?docid=634...adaca+na+bestii[/url]
naprawde warto zobaczyc ten film
  • 0



#2

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te bzdury mają być ciekawe? Fajna metoda Faktów i Mitów - mamy teorię, dobieramy do niej fakty albo wymyślamy własne, nazywamy różne rzeczy tak żeby nam pasowało do teorii i już wszystko jasne... żal...
  • 0

#3

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na jakiej podstawie moniwsz ze wymyslaja wlasne fakty?
Patrzac z boku jest tam tez bardzo ciekawa analiza niektorych fragmentow biblii.
I prosze nie zaczynajcie w tym temacie kolejnej klotni tylko piszcie o swoich przemysleniach w tym temacie
  • 0



#4

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Źródło Fakty i Mity. To jakby o Holokauście mieliby mówić neonaziści.

Poza tym kolejny wątek antykatolicki. To już się staje nudne. Trzeba będzie powklejać trochę na temat innych religii dla równowagi chyba..
  • 0

#5

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trzeba będzie powklejać trochę na temat innych religii dla równowagi chyba..

nikt Ci tego nie broni :)
  • 0

#6 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Obawiam się tylko, że Ci, dla których jest przeznaczony, niestety co nie zobaczą.

No pewnie, bo wybiorą coś o podobnym tytule, ale o odmiennej treści... :lol2:
  • 0

#7

SP-TBZ.
  • Postów: 88
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogladnolem sobie, musze przyznac ze bardzo ciekawe i jest w tym prawdy duzo :P
  • 0

#8

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już dawno sie utwierdziłem w tym że wypowiadają sie tutaj ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym mówią, nie znają się, nie mają wiedzy w temacie ale dają wyroki że tu jest prawda a tu jej nie ma (bardzio często są to ludzie na początku albo w środku drogi edukacyjnej a wypowiedają się z pozycji mędrców). Co ciekawe argumenty i wiedza faktyczna do nich nie trafiają - każdy jest sędzią. Nie ma więc sensu dyskysja o takich filamach bo tu nie będzie dyskusji - przeciwnicy KK powiedzą od razu "Tak, tak, to prawda" ale już nie odpowiedzą na pytanie "dlaczego? udowodnij mi to?".

Jeżeli sie mylę to proszę o wyjaśnienie i udowodnienie ze stanem faktycznym pierwszej lepszej rzeczy: Prosze o udowodnienie że symbole z początku tego filmu mam rozumieć tak jak chce ten siwym Pan? On na początku definiuje je według swoje widzimisie i dalej ciągnie wątek oparty na jego ząłożeniach. Dlaczego jego założenia mają być prawdziwe? Skąd wiadomo że ten Pan mówi prawdę?
  • 0

#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Choc zwolennikiem KK nie jestem, to moim zdaniem to ma taka sama wartosc w faktach, jak Kod Leonarda da Vinci.
  • 0

#10

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Choc zwolennikiem KK nie jestem, to moim zdaniem to ma taka sama wartość w faktach, jak Kod Leonarda da Vinci.

Nie porównujmy powieści sensacyjnej do programu dokumentalnego... Faktów tam jest bardzo dużo, przekręceń za wiele nie zauważyłem, co najwyżej domysły. Sporo faktów odnosi się co prawda do najczarniejszych lat chrześcijaństwa(czyli większości:]), ale i tak daje to sporo do myślenia. Wg mnie bardzo dobry program.
  • 0

#11

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Źródło Fakty i Mity. To jakby o Holokauście mieliby mówić neonaziści.

Poza tym kolejny wątek antykatolicki. To już się staje nudne. Trzeba będzie powklejać trochę na temat innych religii dla równowagi chyba..

Po pierwsze to nie Fakty i Mity stworzyły ten film...
Po drugie nie jest to wątek antykatolicki tylko antykościelny... Nie wiem czy w ogóle oglądałeś ten film ale jest on właśnie w obronie naszej wspaniałej wiary-nauki...

Te bzdury mają być ciekawe? Fajna metoda Faktów i Mitów - mamy teorię, dobieramy do niej fakty albo wymyślamy własne, nazywamy różne rzeczy tak żeby nam pasowało do teorii i już wszystko jasne... żal...

Ten film to nic innego jak konfrontacja prawdziwej krwawej, zakłamanej, oszukańczej i instytucjonalnej historii KK - i chyba temu nie zaprzeczysz - i prawdziwych tresci Biblijnych...

A słowo manipulacji są ogromną przesadą, bo trzeba mieć choć troche rozumu żeby widzieć i rozumieć to jak KK wykorzystywał i wykorzystuje nas w wierze...

I tak w ogóle to nie trzeba interpretowac jakichkolwiek rzeczy, żeby wiedzieć to że tak naprawde Kościół zasłużył na miano bestii bez względu na to co te słowa miałyby faktycznie oznaczać...

Tyle co oszukiwał ludzi, tyle co namordował ludzi, tyle co ich wykorzystywał, tyle co ich oślepił, tyle co wyszło nienawiści z kościoła na caly świat nie dokonała tego żadna inna instytucja na świecie...

Kościół jest głównym grzesznikiem tego świata besczelnie wykorzystując swoją pozycje i jednocześnie uwłaszczając sobie do czegokolwiek prawo w imie czyjejś wiary...

Wy se możecie na siłe nie zauważać takich paradoksów a tak się składa, że nawet uczciwy ksiądz to przyzna... I znam takich.

Hehe to jest jeden wielki paradoks!! Historia Kościoła na tyle nas wychowała, że w dzisiejszych czasach wierzący nawet boi się pomyśleć o negatywnej przeszłości i teraźniejszosci...

Do czego to dochodzi??!!

Spojrzcie sobie prawdzie w oczy... Czy jeśli Chrystus dzisiaj by powtórnie zszedł na Ziemie zadowolony bylby z tego czego dokonał Kosciól?? Z tego jaką forme przybral?? Z tego co stworzył własnymi zakłamanymi, krwawymi rekoma??

Tego nauczał swoich apostołów??

Oddzielcie prawdziwą miłosierną wiare od tych Koscielnych zakłamanych rytuałów i obrzedów...

To nie Kościelne dogmaty są potrzebne człowiekowi do zbawienia tylko miłośc i wiara w Chrystusa!! Wiara w jego nauke!! A czy Chrystus nauczał nast takich rzeczy??!! Czy Chrystus kazał zakładać instytucje??!!
  • 0

#12

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już dawno sie utwierdziłem w tym że wypowiadają sie tutaj ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym mówią, nie znają się, nie mają wiedzy w temacie ale dają wyroki że tu jest prawda a tu jej nie ma (bardzio często są to ludzie na początku albo w środku drogi edukacyjnej a wypowiedają się z pozycji mędrców).


Po pierwsze nikt tutaj nie powiedzial, ze to prawda tylko ciekawy artykul. Po drugie ta strona jest po to, by podzielic sie informacjami z innymi. A to jak odbierzesz te informacje to juz Twoja sprawa. A Ty jaka wiedze masz ? Nie potrafisz pokazac swoich argumentow przeciwko filmowi ? Zbagatelizuj to co powiedzieli w filmie. Sam sie beznadziejnie wypowiadasz, bo zachowujesz sie tak samo jak Ci, ktorzy mowia, ze to jest "prawda". Przedstaw swoje argumenty, a nie krzyczysz i irytujesz sie.

Co ciekawe argumenty i wiedza faktyczna do nich nie trafiają - każdy jest sędzią. Nie ma więc sensu dyskysja o takich filamach bo tu nie będzie dyskusji - przeciwnicy KK powiedzą od razu "Tak, tak, to prawda" ale już nie odpowiedzą na pytanie "dlaczego? udowodnij mi to?".

To jest prawda wedlug nich, poniewaz uklada sie w logiczna dla nich calosc i co najwazniejsze daja sens temu, co przez kosciol nie jest wytlumaczalne, albo tlumacza tak: " bo Bog tak chcial" i nie ma o czym gadac. To co to za wiara ? Gdzie widzimy na wlasne oczy klamstwo i probe oszukania kogos bez konkretnego wytlumaczenia zjawiska ? Jestem ciekaw co jest dla Ciebie "WIEDZA FAKTYCZNA" zabobony koscielne ^^?

Jeżeli sie mylę to proszę o wyjaśnienie i udowodnienie ze stanem faktycznym pierwszej lepszej rzeczy: Prosze o udowodnienie że symbole z początku tego filmu mam rozumieć tak jak chce ten siwym Pan? On na początku definiuje je według swoje widzimisie i dalej ciągnie wątek oparty na jego ząłożeniach. Dlaczego jego założenia mają być prawdziwe? Skąd wiadomo że ten Pan mówi prawdę?


Ja Ci moge wytlumaczyc, jest XXI w., symbolika jest przez z nas praktycznie tak samo rozumowana, jak widzisz znak LWA to odrazu wiesz, ze charakteryzuje odwaga, sila, mestwo. Na takiej samej zasadzie probuja racjonalnie wytlumaczyc owe znaki. Kiedys tez tak symbolike pojmowano, poza tym w wielu opisach przeroznych tekstow z Biblii rowniez mozna sie spotkac z opisem metaforycznym. Daje taki prosty przyklad kiedys nie znano technologii jak teraz, wiec jakby sie pojawil w tamtych czasach samolot na niebie to czlowiek z tamtych czasow opisalby go tak: "Ogromny bialy ptak pozostawiajacy za soba chmury". Prosze bardzo mamy gotowy przepis jak powinno sie czytac przekazy z przeszlosci.

To nie Kościelne dogmaty są potrzebne człowiekowi do zbawienia tylko miłośc i wiara w Chrystusa!! Wiara w jego nauke!! A czy Chrystus nauczał nast takich rzeczy??!! Czy Chrystus kazał zakładać instytucje??!!


Legalize respect :D O to wlasnie chodzi, mimo ze nie jestem wierzacy to jednak nauki Chrystusa do mnie przemawiaja i tylko jego przeslania sa dla mnie wazne i tylko z tym moglbym sie zgodzic. Milosierdzie wobec innych, milosc i przyjazn najwazniejsze, dodatkowo wyznaje jeszcze jedna wartosc wolnosc dla jednostki !
  • 0

#13

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tyle co oszukiwał ludzi, tyle co namordował ludzi, tyle co ich wykorzystywał, tyle co ich oślepił, tyle co wyszło nienawiści z kościoła na caly świat nie dokonała tego żadna inna instytucja na świecie...

Kościół jest głównym grzesznikiem tego świata besczelnie wykorzystując swoją pozycje i jednocześnie uwłaszczając sobie do czegokolwiek prawo w imie czyjejś wiary...


Proszę o FAKTY I DOWODY. I to konkretne na te słowa.
UDOWDNIJ, że to Kościół dokonał NAJWIĘCEJ aktów zła i przemocy.

Jeśli nie potrafisz, stawiam wniosek o BANA za szerzenie NIENAWIŚCI RELIGIJNEJ.

Uraziłeś moje uczucia religijne i to bardzo, po raz kolejny zresztą.
  • 0

#14

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty chyba se żarty stroisz... Nie wiem czym to jest spowodowane?? Brakiem argumentów czy niewiedzą??

Tak samo jestem Katolikiem, jak i ty mam prawo wypowiadać się na temat swoich kajdanów gdyż Bog obdarzył mnie wzrokiem, mową, rozumem a przedewszystkim wolna wolą...


Tak szczerze musze przyznać, że to już mnie nawet nie śmieszy tylko żal we mnie wzbudza takie zachowanie...

A właśnie, jeszcze jedno, być może ty nie jesteś w stanie uwirzyć w to co mówie ( i rozumie to) ale jakbyś był obdarzony tak głębokimi uczuciami religijnymi to byś zaakceptował słowa głowy Kościoła - który odważył się przeprosić publicznie za wszystkie grzechy których dopuścił się Kościół w historii cywilizacji... Tylko co to zmienia?? Historii się nie cofnie ale mimo wszystko pełen respect dla tego pana - Jana Pawła II - na takich ludzi liczyłby Jezus...
  • 0

#15

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie potrafisz, stawiam wniosek o BANA za szerzenie NIENAWIŚCI RELIGIJNEJ.

Uraziłeś moje uczucia religijne i to bardzo, po raz kolejny zresztą.

Spokojnie, spokojnie, nikt tutaj nie szerzy nienawiści religijnej... Czasem trzeba spojrzeć chłodnym wzrokiem na to co się robi, w co się wierzy. Nikomu to jeszcze nie zaszkodziło. Aha i zacznijmy od tego, że nikt tu nie poniża, czy wyśmiewa wiary katolickiej, wręcz przeciwnie, poprzez szukanie prawdy i właściwej drogi, niektórzy odrzucają to co jest niewłaściwe. Nie wiem czy KK jest najbardziej niegodziwą instytucją na świecie(patrząc również na historie oczywiście), ale chyba nie zaprzeczysz, że wiele zła uczynił?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych