Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 Dziwacznych starożytnych artefaktów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#46

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm, to może inaczej w takim razie sformuuję ;) Nie znali praktycznego wykorzystania koła :) Zatem jak w takim świetle prezentuje się wersja z "samolotem"? Wg mnie upada.
  • 0



#47

Ixprmetw.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Argument, ze "nie znały koła" jest troche dziwny w tym przypadku, kiedy mówimy o tym, czy "znaly samolot"? :D
Jezeli nie jestesmy pewni czy znali metody lotu jak mozemy byc pewni, ze nie potrafili turlac kola?
Mariush, powiem Ci, ze widze mniej roznic pomiedzy tym "modelem" a artefaktem niz pomiedzy jakimkolwiek robalem a artefaktem. Widac roznice pod wzgledem ozdobek, koloru itp. ale tu glownie chodzi o "nowoczesne" rozmieszczenie skrzydel i ogolne proporcje.
  • 0

#48

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale tu glownie chodzi o "nowoczesne" rozmieszczenie skrzydel i ogolne proporcje.

No właśnie z tymi skrzydłami i ogólnymi proporcjami jest największy problem. Nic tu nie pasuje.
  • 0



#49

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uznałem, że nie ma potrzeby znowu wklejać pełno linków, do informacji, które już zostało dokładnie przewałkowane. Stąd brak argumentacji. Drugim powodem jest to, ze nie mam teraz czasu na ponowne szukanie tych wszystkich wyjaśnień, gdyż oprócz takich ciekawostek trzeba czasem zająć się też poważną historią ;)

Większość tych skamielin to albo oszustwo, albo ślady zrobione przez dinozaury, które tylko z grubsza przypominają ślady ludzi. Właśnie tak tłumaczą to naukowcy.
Samolociki przypominają mi owady, konkretniej jakieś ćmy, lub może lokalnych bożków.
Gdyby ten niemiecki samolot był zbudowany tak, jak te "zabawki" to wątpię, aby choć wzbił się w powietrze.
  • 0

#50

Klio.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki samo wciskanie kitu jak z "żarówką" ze staroegipskiego reliefu.

Nie doceniasz starożytnych, odrzucasz myśl, że nie byli tak zacofani jak się może wydawać.
Zresztą, mówcie sobie co chcecie "niewierni", ja i tak jestem pod ich wielkim urokiem i kiedyś pojadę do Egiptu, żeby to wszystko zobaczyć i dotknąć. :roll: :)
  • 0

#51

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie doceniasz starożytnych, odrzucasz myśl, że nie byli tak zacofani jak się może wydawać.
Zresztą, mówcie sobie co chcecie "niewierni", ja i tak jestem pod ich wielkim urokiem i kiedyś pojadę do Egiptu, żeby to wszystko zobaczyć i dotknąć. :roll: :)


Ja też sobie bardzo Egipt cenię, zadziwiają mnie umiejętności, jakie posiadali w czasach, gdy świat "niecywilizowany" uganiał się za wołem po stepach. Ja wcale nie uważam, że byli zacofani, uważam wręcz, że jak na tamte czasy byli świetnie rozwinięci. Powtarzam, JAK NA TAMTE CZASY. Bo teorie, że mieli technologię lepszą od nas, są bezpodstawne. Bo niby dlaczego nigdzie, w żadnych kronikach czy rysunkach z tamtego okresu nic o tym nie ma?
  • 0

#52

Ixprmetw.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush, skoro jest takie twoje zdanie...
Chcialbym tylko zauwazyc, ze nie jest to robione przez jakis fanatykow tylko przez specjalistow!
Zostalo to opublikowane w Frontier Magazine 3.6 (1997) co mozna przeczytac w moim linku, czyli gazecie poswieconej lotnictwie a nie zjawiskom paranormalnym.
Co do skamielin to mowimy o 2 skamielinach, wiec nie wiem o jakiej wiekszosci tu mowisz. Przejrzales chciaz te linki? Sa one publikacja 3 doktorow z dziedziny archeologi a nie pseudonaukowcow. Wyraznie napisano, ze moze to byc odcisk dinozaura o czlekoksztaltnych konczynach (choc wspolczesna nauka nic o takim nie wie), jakis skorupiak o dziwnie rozwinietej budowie wewnetrznej (tez o takim nic nie wiadomo), lub ludzi istnieli o wiele wczesniej niz do tej pory sadzono ( na to tez nie ma dowodow ). Wszystko jest w linkach, ale oczywiscie latwiej napisac swoje "najmadrzejsze" zdanie niz cokolwiek sprawdzic.
Jezeli nie ufacie juz naukowcom i specjalistom to komu?
Ja wcale nie chce udowodnic, ze majowie latali w samolotach a 100 milionow lat temu chodzili ludzie, przedstawiam jedynie udokumentowanie tych ciekawostek przez, jeszcze raz podkreslam, SPECJALISTOW I NAUKOWCOW Z DANEJ DZIEDZINY.
Prosze o argumentowanie swoich opinie a nie jakies bzdurne odpowiedzi "wlasnie tak to tlumacza naukowcy" bez zadnych dowodow, niby gdzie?
Zreszta wystarczy przeczytac twoj post Saladyn, by dojsc do wniosku, ze sie w sprawe nie zaglebiles tylko piszesz co Ci slina na jezyk przyniesie.
btw, naprawde widzisz tu ćme? :D
przejrzalem pare gatunkow tych owadow:
http://www.fotoplatf...=...az=51&lg=pl
i zadna nie ma podobnej budowy biorac pod uwage, ze jedno skrzydlo tej zabawki bylo ustawione pionowo a cztery poziomo.
  • 0

#53

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie zacytować fragment pierwszego posta:

Odnaleziono artefakty należące do starożytnego świata Egipcjan i kultur Środkowej Ameryki, które wyglądają jak nowoczesne samoloty


Egipcjanie raczej realizmem w sztuce nie grzeszyli... wystarczy spojrzeć na ich malunki.
Zresztą, to nie musi być akurat ćma. Może ptak, albo coś podobnego, kto ich tam wie. Jednakże upatrywanie w tym samolotu to szczyt nadinterpretacji. Przecież to nawet na zdjęciach w wyższej rozdzielczości (znalazłem takie, można poszukać w Google images) nie przypomina samolotu. Zresztą, to mogła nawet być jakaś dziecinna zabawka.

jest drewniany


Mieli samoloty i rzeźbili je w drewnie, jasne :) .
  • 0

#54

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

o kulach nie dawno pisal nie znany swiat:)

czytalam kiedys madra ksiazke ale nie umiem przypomniec sobie tytulu gdzie byly informacje o cywilizacjach zyjacych duzo wczesniej niz pojawili sie ludzie wg naukowcow:)

podobno do dzis zyja w jaskiniach w himalajach:)
  • 0

#55

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ixprmetw

Przecież te skrzydła tylko z grubsza przypominają te z "zabawki". Gdyby były identyczne, ten samolot by nie poleciał.
Przecież wyraźnie napisałem, że dla mnie to może być odcisk gada. Na to, że ludzie żyli wiele lat wcześniej nie ma dowodów, najmniejszych. Dlaczego nie znajdujemy budowli, skamielin, narzędzi itd.
Tych rzekomych skamielin jest cała masa, pisałem tu o ogóle takich znalezisk, a nie o kilku wybranych.
Mylisz się, zagłębiłem się w tą sprawę, kiedyś. Kiedyś szukałem na ten temat wszystkiego, linków, książek itd.
Wybacznie, ale dla mnie jeden czy drugi odcisk, który z grubsza przypomina ludzki nie jest dowodem na to, że ludzie żyli miliony lat temu.

Zaginione cywilizacje w Himalajach... niezła fantastyka.


Jeśli to tacy naukowcy, jak to muzeum, to ja dziękuję, za takich specjalistów.
  • 0

#56

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zostalam zmuszona do wysilenia sie i intensywnego myslenia:)

ale przypomnialam sobie byla to ksiazka "rece precz od tej ksiazki" autora Jana Van Helsinga
:)

nie wiem czy koles jest osoba ktorej mozna zaufac ale rzeczy ktore opisywal byly zdumiewajace:)


mam nadzieje ze to bylo w tej ksiazce:)
  • 0

#57

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybacznie, ale dla mnie jeden czy drugi odcisk, który z grubsza przypomina ludzki nie jest dowodem na to, że ludzie żyli miliony lat temu.

A może ktoś odwiedził naszą planetę w tamtych czasach i zostawił te odciski :D
  • 0

#58

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak ktos wierzy w różne wymiary:)
to przeciez ktos mógł się przenieśc w nasz walnąc sobie w jakis stary kamyk i wrócic:) :P

albo teornia zycia we wnetrzu ziemi:D

mial ktos w swoim domu w srodku ziemi jakis stary kamyk sobie odbil reke i podrzucił nam do góry:)
  • 0

#59

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zostalo to opublikowane w Frontier Magazine 3.6 (1997) co mozna przeczytac w moim linku, czyli gazecie poswieconej lotnictwie a nie zjawiskom paranormalnym.

:rotfl: Rozwaliłeś mnie teraz.

Frontier Magazine
to magazyn o lotnictwie??? :brawo: Dobre, naprawdę dobre... :lol
Autor artykułu Phillip Coppens pisze dla jak najbardziej paranormalnego czasopisma, do którego bez problemu dotrzesz z prezentowanego przez Ciebie linku (wchodząc na przykład do zakładki Bio Coppensa)

Jakbyś nie znalazł, to tu masz adres:
http://www.fsf.nl/nfsf/magnl.php
UFO, Atlantyda, prehistoryczni kosmonauci... - co tylko pragniesz :D
Pozdro :>
  • 0



#60

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze jeden dowód na to, że prehistoryczne cywilizacje były bardziej rozwinięte niż nam się wydaje.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych