Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwyższy Wieżowiec Świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oby się nie okazało to klapą... Ja bym tam nie chciał mieszkać. Na szczycie jest 10 stopni cieplej niż na dole. A ciekaw jestem kto spłaci to 50 mld $?
  • 0

#17

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, granicą jest ok. 2000 metrów :) Powyżej tej linii ciśnienie zaczyna spadać w sposób szkodliwy dla ludzkiego organizmu. Tworzenie budynków presuryzowanych tak jak kabiny samolotów chyba mija się z celem, bo nie dość, że to niezbyt ekonomiczne to jeszcze niebezpieczne (zamierzona lub nie awaria systemu) Swoją drogą pan redaktor popisał się wiedzą, nie ma co... Budynek nie będzie przekraczał żadnych stref klimatycznych :) Logicznym jest, że wraz ze wzrostem wysokości spada ciśnienie oraz temperatura. Czy autor artykułu chodził kiedykolwiek do szkoły, miał w niej geografię? Jeśli tak, powinien sobie choćby z sieci przypomnieć co to jest strefa klimatyczna...
  • 2



#18

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Do budowy kolosa wykorzystano m.in. 330 tys. m szesc. betonu, 103 tys. m szesc. szkła i wiele tysięcy ton stali. Pusty budynek waży 500 tys. ton.


hmmm... 1 m szesc betonu wazy okolo 4ton. czyli sam beton wazy ok 1320 tys ton... tp budynek jest chyba wypelniony helem :)
  • 0

#19

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie mało praktyczna inwestycja.. chociaż taki bogaty szejk może mieć kaprys wybudowania takiego budynku bo go na to stać. Ale czemu to ma służyć to nie mam pojęcia. Fakt efektownie i pokaźnie wygląda, ale co z tego? jeśli ok. 40 górnych pięter jest praktycznie bezużytecznych. Według mnie wybudowany jedynie z powodu chęci wzniesienia najwyższego budynku i pobicia rekordu. Zobaczymy z biegiem czasu co z tego będzie. Tyle w tym temacie.
  • 0



#20

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamknięty miesiąc po otwarciu!!



Nie są znane jeszcze dokładne powody stojące za decyzją o zamknięciu Burj Khalifa. Podobno frekwencja okazała się zbyt duża, co wydaje się mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że budynek ma w założeniu służyć przez długie lata tysiącom ludzi. Inną, bardziej prawdopodobną przyczyną, są problemy z energią elektryczną. Nie wyjawiono jednak, na czym dokładnie polegają.

Wiadomo jedynie, że drapacz chmur został zamknięty bez wcześniejszego ostrzeżenia. Nabywcy lokali i apartamentów mieli w ciągu najbliższych tygodni zacząć się wprowadzać. Teraz, z powodu tej niespodziewanej zmiany, ich rychła przeprowadzka stanęła pod znakiem zapytania.

Źródło
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych