Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół i Kobieta


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#46

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie powinien powstać osoby dział nad ufo i obce cywilizacje o tytule Kobiety ,bo są bardziej tajemnicze niż same ufo i reszta świata.


A wracając do tematu czy to co piszecie przecież powstało lata temu ludzie nie byli tak ogarnięci i wykształceni jak dziś to jedno a jak same kobiety na to reagowały jestem ciekawy ??

Początek grzechu przez kobietę

to to nie był grzech, człowiek otworzył oczy zaczął żyć cieszyć się wspaniałymi chwilami czuć smutek zawiść ból miłość. A jak by wyglądało życie w raju jak dla mnie monotonnie przechadzanie się pomiędzy drzewami, podcieranie liściem wszyscy serdeczni, nie to nie dla mnie.

Użytkownik starscream edytował ten post 16.05.2012 - 18:47

  • 1

#47

Sandra.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś mi mówi, że w ten sposób mężczyźni tłumaczyli swoje nieopanowane pożądanie kobiet. :mrgreen:

Rozumiem, że to wina kobiety, że się jej pożąda. To tak jakby powiedzieć, że kobieta była winna tego, że została zgwałcona, bo miała cycki.

Użytkownik Sandra edytował ten post 16.05.2012 - 19:13

  • 0



#48

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem nawet matematyczny dowód na to, że kobiety są złem.

Dołączona grafika


Przechodzi mi to z OGROMNYM bólem przez gardło ale muszę powiedzieć, że księża chyba mieli rację :<

Użytkownik exio edytował ten post 17.05.2012 - 00:21

  • 0



#49

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest KONSPIRACJA a nie religia i filozofia.


Kościół ukrywa swoją nienawiść do kobiety nazywając ją "workiem gnoju" a oficjalnie udają kult maryjny i to że niby Maryja jest Królową Polski.
Jeśli facet według spowiednika grzeszy, źle postępuje to ma się poprawić, przestać błądzić, kobiecie natomiast się mówi "nieś swój krzyż" to wprawdzie nie jest konspiracją tylko obłudą ale generalnie to Kościół kryje się z nienawiścią do kobiety jako "źródła grzechu" a konspiracyjnie tą nienawiść uprawia i szerzy.

PROSZĘ PRZENIEŚĆ TEMAT Z POWROTEM DO DZIAŁU KONSPIRACJI.
  • 0



#50

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja osobiscie uwielbiam kobitki i spędzam z nimi mnóstwo czasu (ach, te bio-chemy, 26 dziewczyn i 6-sciu chlopa w klasie :D) :) Powiem szczerze, że te przytoczone opinie zmuszają do refleksji, toć jak dla mnie również facet i kobieta to czlowiek z taką samą godnoscią, tylko z innymi przystosowaniami i no cóż psychologicznymi aspektami też się różnimy. Dobry temat, do rozważań ;] Wydaje mi się, że to po prostu kwestia czasów, bo teraz wszystko wygląda inaczej niż te >1000 lat.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 17.05.2012 - 07:55

  • 0



#51 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Wydaje mi się, że to po prostu kwestia czasów, bo teraz wszystko wygląda inaczej niż te >1000 lat.



tu się zgodzę, dziś to czysty biznes, wystarczy spojrzeć co to się dzieje w kościołach..w większości to naiwne panie, które chętnie dają na tacę, a druga kwestia biznesowa to byt instytucji KK.
Wyobraźmy sobie teraz co by było gdyby zniesiono celibat ..doszłoby do masówki pod tytułem " dzieci z nieprawego łoża", a co za tym idzie płacenie alimentów na te dzieci, przecież ksiądz też facet płacić musi, a skąd weźmie pieniądze ? Od przełożonych.

KK ma jakiś majątek, gdyby np. wprowadzono możliwość brania ślubów coś co mają protestanccy pastorowie przecież ta cała kasa rozeszła by się po kościach, nie wiem dokładnie ile wypłaty ma ksiądz, ale mając rodzinę na utrzymaniu musiałby mieć jej więcej..
reasumując, to za duży biznes żeby dzielić go z jakaś babą :mrgreen:
  • 0

#52

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No, to ciekawe, jak jest z zakonnicami...
Zresztą... skąd w ogóle wzięła się ta dyskryminacja? Kto to wymyślił? Wszystko musi mieć powód. Przez takie właśnie ułomności religii zostałam agnostykiem, który jednak bardziej skłania się ku ateizmowi.
I oczywiście, jak wielu już wspomniało-to kobieta rodzi dzieci, mężczyzn też, którzy dziedziczą jej cechy. Wynikałoby z tego, że różnice wynikają albo z budowy ciała, albo z tego, co czyni mężczyznę mężczyzną... czyli z pewnych cech charakteru, ale one przecież kształtują się również genetycznie (podobno wychowanie nie ma zbyt dużego znaczenia).

Myślę, że z naukowego punktu widzenia to są wierutne bzdury. Tak samo, jak zakazywanie (nie wiem, czy jeszcze to się stosuje) w prawosławiu wstępu kobiety do cerkwi, kiedy ma menstruację. Tyle, że to znak, że jest płodna i może mieć dzieci, czyli daje życie, a życie jest podobno święte... Ludzie wymyślają naprawdę śmieszne rzeczy, żeby się dowartościować.
  • 0

#53

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kościół zdyskredytował kobietę, aby swoim szowinizmem złamać ducha ludów pogańskich, w których kobiety pełniły najzacniejsze funkcje kapłańskie.

Świętość Maryi zaś wprowadzono jako zamiennik dla Bogini Matki.
  • 1

#54 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzie wymyślają naprawdę śmieszne rzeczy, żeby się dowartościować.



Podejrzewam, że to akurat wymyślili mężczyźni :rotfl:.
A co do zakonnic, hhmm dobre pytanie, może to zniewolenie jakieś, w sumie wszystkie zakonny męskie, księża..oni nie prowadzą żadnej działalności charytatywnej a na świecie, w Polsce wiele jest zakonów żeńskich, które prowadzą taką działalność (ośrodki pomocy dla dzieci nie pełnosprawnych, domy samotnych matek, domy starców...itd). Wykorzystanie instynktu macierzyńskiego w zasadzie za darmo.
Bo nie wiem czy chciało by mi się bawić w takie coś za free....

Ta dyskryminacja to raczej wynika z naszej słabości + instynkt w wychowywanie potomstwa, opiekuńczość naiwność, gdyby nie kobiety świat by nie istniał, bo faceci pozabijali by się z nudów, kobieta jednak łagodzi sytuację, nawet sexem he...ale to też nasza zguba, i tak właśnie nam się odwdzięczają pracą do 67 lat..
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych