Skocz do zawartości


Zdjęcie

Area 51


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#106

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy mówią, że USA zrobiło taki postęp w lotnictwie dzięki technologii rzekomo zdobytej od obcych. Ale czy oni aż tak bardzo odstawiają resztę świata? Rosyjski Su-37 może spokojnie rywalizować z każdym amerykańskim myśliwcem. Tylko nie wiem czy rozpoczęto jego masową produkcję... Ale zbudowali taki samolot? Zbudowali.
Inna sprawa to eksperymentalne samoloty takie jak Blackbird. Nie wiem czemu Rosjanie ucichli w tym temacie. Może wraz z końcem zimnej wojny przestali ścigać się z amerykanami i zajęli np. wydobyciem surowców z Syberii, na co potrzebne są ogromne inwestycje. Zresztą gros naukowców w USA to cudzoziemcy (w tym Rosjanie), którzy przybyli tam, bo tam jest największa kasa na badania. Więc można powiedzieć, że w pewnym sensie ściągają najlepszych naukowców świata.
Tak czy owak przewaga USA w lotnictwie nie jest wg mnie na tyle rażąca, żeby można było ją tłumaczyć udziałem jakichś pozaziemskich cywilizacji.
Swoją drogą przypomniało mi się, jak jeszcze w czasach ZSRR prezentowano jakiegoś naddźwiękowego Tupolewa, odpowiednika Concorde'a. Prawdopodobnie to jakaś wczesna wersja Tu-144. Naprodukowano tego kilkanaście czy kilkadziesiąt sztuk, ustawiono na lotnisku, zaproszono oficjeli i odbyto pierwszy lot próbny. Niestety, konstruktorzy nie uwzględnili tego, że nos samolotu pod wpływem temperatury będzie się rozszerzał... :) No i samolot spadł... Nie wiem ile w tej opowieści prawdy, ale znając radzieckie podejście do swoich zdobyczy technologicznych, jest to możliwe.
  • 0

#107

[email protected].
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Edit [9.02.08] AlienGrey
7.4 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje; wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.
7.8 Na forum nie można reklamować innych stron internetowych, za wyjątkiem specjalnie przeznaczonego do tego celu pola "Strona WWW" w profilu użytkownika (nie dotyczy grup VIP, Adept, Moderatorzy).
+
7.11 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.

  • 0

#108

restart.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja słyszałem że ta baza jest nieczynna ale to nie prawda bo tam dalej samoloty prywatnej firmy dolatują z lotniska w Las Vegas z ludzmi(?) na pokładzie
  • 0

#109

Głodomoor.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja popieram:
Strefa 51 ma za zadanie "jedynie" odwrócić uwagę od reszty.
Ktoś napisał: więc czemu to jest nadal tak pilnie strzeżone? (coś w tym sensie). Przecież o to im chodzi żebyśmy wierzyli że tam coś jest, jak ja bym miał kogoś wodzić za nos też starałbym się to robić profesjonalnie...
  • 0

#110

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajmy, że Wojskowy budżet USA, to cały budżet Polski na cały ROK. USA jest po_prostu bogate i ich na to stać, poza tym nie_wiadomo co Rosja ma w zanadrzu, bo są różne plotki o tym. Ale co do Area cos tam jest dziwnego, dlaczego Amerykanskie wojsko tak to ukrywa? Słyszeliscie pewnie o AURORZE? Samolot, który potrafi rozwijac 14tys km/h, i Wykryto go na Orbicie ziemskiej, gdzie samoloty nie_mają zasięgu. Licho wie co oni tam robią.

edit [17.03.08] AlienGrey
Zasady poprawnej pisowni się kłaniają...

  • 0

#111

Unforgivenable.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja poprę kilka osób co powiedziało już to przede mną, a mianowicie że Area 51 TERAZ jest to tylko przykrywka, kiedyś były tam badania nad latającymi talerzami (może) myślę że odkąd zainteresowali się tym dziennikarze i inni amatorzy teorii spiskowej obcych w Strefie 51 rzeczy wszystko co związane z pozaziemską cywilizacją zostało przeniosione do "bardziej" tajnych baz;a w Groom Lake (czy jakoś tak) testuje się raczej samoloty typu Aurora, któe za tajne nie są, znalazłem niedawno na internecie projekt Aurora, były wszystkie dane techniczne, prędkość, masa etc. tylko że projekt został zamknety kilkanaście lat temu, moim zdaniem kilkanaście lat temu program został najwyżej zawiszeony "na chwilę" albo był na stopniu i zdecyodwali się go utajnić. W istnienie paktu USA z Szarakami nie wierzę, ponoć jest też fotka, na której Hitler podaje ręke Obcemu, mnie to wygląda na zwykły fotomontarz. Wracając do Boba Lazara, mam do niego mieszane uczucia, czytałem o nim i widziałem z nim wywiad na Discovery Channel, można przyjąć że mówi prawdę, ale za moim zdaniem jest tam za dużo niewiadomych żeby to ot tak sobie przyjąć jako wiaryogdne, choć z drugiej strony własnie niemożność prześledzenia życiorysu (brak jakiejkolwiek dokumentacji) może być decydującym czynnikiem który uwiarygodni jego słowa. A wracając do tego że możliwe że ludzie widzą supernowe amerkyańskie samoloty i myślą że to UFO też możliwe, kiedyś było burza ze jest UFO, okazało się że to tlko nowy samolot STEALTH (pierwszy samolot, model Lockhead ale nie pamiętam dokładnie jaki).
  • 0

#112

karolq.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amerykanie nie mają w tym interesu żeby ujawniać swoje zdobycze technologiczne. Musiałby się jakiś kataklizm stać albo USA by musiało upaść żeby Świat się dowiedział co ukrywają bądź nie. Area 51 prawdopodobnie jest dalej aktywnym miejscem. Szum wokół tej bazy tylko na chwile zwrócił uwagę reszty świata na tę instalację. Po co by dalej tak rygorystycznie strzegli tego terenu skoro nie był by już obiektem strategicznym? A no dlatego że AREA 51 dalej funkcjonuje tak jak inne instalacje tylko szum wokoło niej został uciszony.
  • 0

#113

valdorane.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to baza, w której konstruuje się oraz testuje nowe cuda awioniki.
Podobnym przykładem może być WSK, które znajduje się w Rzeszowie. Każdy o nim wie, ale nikt tak na prawdę nie wie, co dokładnie się tam buduje.
Area 51 jest zapewne podobnym miejscem, tylko z dodatkowym pasem startowym.
  • 0

#114

gosc_.
  • Postów: 40
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to baza, w której konstruuje się oraz testuje nowe cuda awioniki.
Podobnym przykładem może być WSK, które znajduje się w Rzeszowie. Każdy o nim wie, ale nikt tak na prawdę nie wie, co dokładnie się tam buduje.
Area 51 jest zapewne podobnym miejscem, tylko z dodatkowym pasem startowym.

Części do F-16 z tego co wiem,mieszkam może nie cały kilometr od WSK
  • 0

#115

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli wogule tam cos bylo to juz dawno zostalo przeniesione.
  • 0

#116

adiridas.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie widze potrzeby przenoszenia z tej bazy ''czegos'' do innej i wydawania pieniędzy na nowe budynki tylko po to by ludzie mysleli ze tam cos sie dzieje. Tej bazy nigdzie nie przeniesli nie ma takiej potrzeby gdyz raczej nikt choćby nie wiem jak mocno chciał i miał satelite kupe szmalu czy niewiem co jeszcze to ani sie tam nie zblizy ani nie zobaczy czegoś czego nie powinien widzieć that all ;]
  • 0

#117

dark dragon.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam sie z tym bo kto powiedział że to ufo wogóle tam jest nikt na to nie dał dowodów a wątpie ze przedstawiciele innych cywilizacji zostawili by swoich od tak rzebyśmy przeprowadzali na nich badania i poznawali ich techniki i tajemnice lotów galaktycznych.Na pewno by próbowali odbić swoich i żaden rząd by nie zdołał tego za tuszować.
  • 0

#118

Szperacz.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie w strefie Area 51 jak i w innych bazach testuje się najnowszą broń. Takie pustkowie to idealne miejsce na lotu najnowszymi samolotami lub testowanie rakiet. Co do UFO - nie wiem czy przetrzymują tam UFo. Nawet jeżeli by przetrzymywali to już dawno by je przenieśli (tych kosmitów lub ich statki) ponieważ ta baza nie jest już "tajna" dlatego ryzykowne by było trzymać w takim miejscu - np ze względu ataków terrorystycznych (napewno mają system obrony ale kto wie co może pójść nie tak)
  • 0

#119

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętajmy, że Wojskowy budżet USA, to cały budżet Polski na cały ROK. USA jest po_prostu bogate i ich na to stać, poza tym nie_wiadomo co Rosja ma w zanadrzu, bo są różne plotki o tym. Ale co do Area cos tam jest dziwnego, dlaczego Amerykanskie wojsko tak to ukrywa? Słyszeliscie pewnie o AURORZE? Samolot, który potrafi rozwijac 14tys km/h, i Wykryto go na Orbicie ziemskiej, gdzie samoloty nie_mają zasięgu. Licho wie co oni tam robią.

edit [17.03.08] AlienGrey
Zasady poprawnej pisowni się kłaniają...

Wielkie cos 14000km/h, Ruscy tez maja, nawet kiedys na necie projekt widzialem, tyle ze wiekszy od aurorki ten Ruski byl. :P
A tak w ogóle to ktos obok area 51 kiedys aurore widzial?
Watpie, mysle ze tak jak aurora jak i ten Ruski samolot to juz bardziej sa statki kosmiczne niz samoloty.

edit: ten Ruski to sie nazywa Ayaks

edit [12.06.08] AlienGrey
Następny orzeł...

  • 0

#120

MateuszS.
  • Postów: 91
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Testują tam na pewno broń itd. A to co na wierzchu to tylko przykrywka, szczyt góry lodowej. Super nowoczesne podziemne bazy niczym z "Dnia niepodległości" czy innych SF, to wszystko tam jest :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych