Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orb jak żywy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Możesz. Ja ci pozwalam :D
  • 0

#17

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe ja tesz
i przegłosowane :D
  • 0



#18

Melvin.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe ... fajnie by bylo :D : . Chcielibyscie to zobaczyc :P ... ale ja wam tego nie pokaze ... taki niedobry bede :rotfl: . A przynajmniej do czasu jak mi nie pozwola :P

[ Dodano: 2006-03-11, 21:56 ]
A tak wogole to mam do was pytanie. Wy ogolnie tak podchozdicie do zjawisk paranormalnych (chodzi mi o Legalize, Indoctrine i ebacyw) czy tylko do orbow czy moze tylko do mojego zdjecia?? :rotfl:
  • 0

#19

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Dla mnie to jest 100% wada aparatów.


Nie nazwe tego wadą aparatu bo zdjęcie jest naprawde dobre... moim zdaniem to jest jednak orb
  • 0

#20

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na tym zdjęciu chyba faktycznie jest orb. Na niektórych można mieć wątpliwości, ale chyba nie na tym. Zastanawia mnie tylko dokładny okrągły kształt.
  • 0



#21

klimas87.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak na moje to pici fotomontarz ale mogę się mylić :D
  • 0

#22

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co to jest orb? Szczerze mówiąc, to pierwszy raz o tym słysze... hehehe :mrgreen: Prosze o odpowiedz.... Hmmm tylko nie uważajcie mnie za głupią :P
  • 0

#23

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co to jest orb? Szczerze mówiąc, to pierwszy raz o tym słysze... hehehe :mrgreen: Prosze o odpowiedz.... Hmmm tylko nie uważajcie mnie za głupią :P


Nikt nie jest glupi, chyba ze glupio sie zachowuje. Zachecam do lektury forum i korzystania z wyszukiwarki. Jako, ze jestes nowa tym razem podpowiem.

Temat o orbach
  • 0



#24

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ah dzieki :))
  • 0

#25

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że ta kula jest zbyt przezroczysta jak na "orba". Na stronie Nautilusa jest ciekawy artykuł w którym znalazły się wskazówki, jak mniej więcej odróżnić zjawiska optyczne od orbów. Pozdrawiam!
  • 0

#26

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co wy z tymi orbami ?! to jest odblask swiatla...albo,aparat sobie przetrzyj.
  • 0

#27

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmmm, długo się nie udzielałem, jednocześnie nie chcę być zbytnim sceptykiem :) Ale na moją logikę, wygląda to po prostu jak jakiś pyłek, miniaturowej wielkości i stosunkowo lekki, by przy małym podmuchu wiatru (np. przez poruszenie aparatem) spadł z obiektywu. Np od kredy, której drobinki są regularne, białe i mają niewielką gęstość (dlatego półprzezroczyste). Mogłoby to wyjaśnić, dlaczego ostrosć skupiła się akurat na tym obiekcie i dlaczego "orba" nie ma na kolejnym zdjęciu, jakie wykonałeś (drobinka spadła, gdy poruszyłeś aparatem). Aczkolwiek mogę się mylić :)
  • 0

#28

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Orb (z ang. sfera) - artefakt, przyjmujący zazwyczaj formę kuli, pojawiający się na zdjęciach wykonywanych głównie aparatem cyfrowym z użyciem lampy błyskowej.

Zjawisko to polega na tym, że przy wykonywaniu zdjęć silne światło flesza naświetla wszystko to, co znajduje się w najbliższej odległości od obiektywu. W przypadku gdy w powietrzu znajdują się drobinki kurzu (najczęściej), krople deszczu lub owady, światło z lampy błyskowej odbija się od nich i trafia do aparatu tworząc białe kule na zdjęciu.


Ja nadal nie wiem co w tych Orbach, a raczej drobinkach kurzu niezwykłego... Ja takie coś widzę cały czas gołym okiem (jak mi drobinka kurzu na szkiełko okularów spadnie, to właśnie to co widać na fotce widzę)
  • 0



#29

3*Z.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

wielkie mi rzeczy...coś tam się światło odbiło,a wy już,że cud.
tak samo robią ludzie zbyt pobożni.zobaczą np.3kropki na szybie po deszczu i myślą,że to wizerunek świętych jest.masakra...
też mam kilka zdjęć w których coś tam się odbija i nie tragizuje z tego powodu
  • 0

#30

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teraz ludzie z byle czego robią coś nadprzyrodzonego... Orby to zwykłe pyłki, odbłyski na obiektywie. NIC WIĘCEJ!

Użytkownik pi0t0r edytował ten post 19.10.2009 - 09:56

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych