Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telekineza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#301

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam nic do udkumentowania zjawiska jeżeli go nie rozumiemy. Ale wytłumacz mi dlaczego żaden poważany instytut naukowy nie potwierdził istnienia takiego zjawiska nawet bez wyjaśniania jak działa? Ale że poprostu jest i je badają. Dlaczego taki telekinetyk, czy jak to nazwać jak ty nie zgłosi się aby mogli to badać i pogłębiać wiedze. Wiadomo co usłysze. "Nie szukam sławy ani poklasku". G. prawda. Poprostu nie potrafisz i nikt inny twierdzący że umie, udowodnić na żywo naukowcom że to się da. I to już nie chodzi tu o sławe tylko o nauke. Nikt nie musi wiedzieć że to właśnie ty jeśli chcesz pozostać anonimowy.

Podstawe słowa:
Prove it!
  • 0

#302

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aż mnie nosi aby użyć innych słów, ale powiem tak: twierdzisz, że nikt się nie zgłaszał? Że instytutu się nie interesowały? Więc moja rada: rusz swój szanowny tyłek i zacznij się interesować tym, co próbujesz obalić, bo teraz jedynie potrafisz kazać sobie udowodnić, miast poszukać tych dowodów, które już istnieją. Nikt ci nigdy nie poda wszystkiego na tacy. Pozostaje jeszcze kwestia tego głupiego uporu - te dowody są nieprawdziwe ! I tak zamyka się koło ignorancji. Zamyka się na fakcie, że gdy się znajdują dowody, to napewno są one sfabrykowane, bo przecież to jest niemożliwe, aby jakieś zjawisko istniało, skoro my myślimy inaczej, znajomi myślą inaczej, a w dodatku stoimy na lini frontu, z jednej strony obalacze zapatrzeni w swoje racje, z drugiej naukowcy z dowodami - ignorowani i zagłuszani przez tłum innych naukowców, którzy to mają swoje racje i korzystają z okazji, że jest ich więcej.

'Nie mozna mylić prawdy z opinią większości', a tak się właśnie dzieje, dowody nawet jeśli się pojawiają to są zagłuszane przez przeciwników, którzy nie chcą słuchać, zbyt pewni siebie i swoich racji. Nie mówie tutaj o telekinezie, mówię o każdej nowej prawdzie, z jaką spotyka się ludzkość na swej drodze, wszystko co nowe czeka na dzień, w którym ludzie zrozumieją fakt istnienia tej rzeczy. Jednak jak ma taki dzień nadejść, skoro ludzie siedzą na tyłkach i głoszą 'to niemożliwe, nie ma dowodów' nawet tych dowodów nie szukając.
  • 0

#303

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie fajnie ale pomijając to że taką odpowiedź widziałem już z milion razy i tu i gdzie indziej nie tylko do mnie to.... tak muwiąc tu o opiniach ogółu muwisz mądrze ale zapominasz o tym że tobie też nie wolno udogulniać. A pisząc to pięknie uogulniłeś moje podejście do sprawy którego w pełnym świetle znać nie możesz i popełniając tym samym błąd który wytykasz innym.

Postaram się poszperać w informacjach z dużych ośrodków badawczych i istytutów a jeśli nie znajdzie się zupełnie nic to wyśle list do nich bezpośrednio. No tak ale tutaj oczywiście pojawia się wątek "ale pan prof. Kowalski choć nikt go nie zna udowodnił wszystko ale nikt go nie słucha" na co ja znowu z moim zdaniem. Naukowcy nie są głupi za jakich ich uważacie. I wcale nie zależy nikomu na tworzeniu spisku aby nie pokazać ludziom wyników badań. Pomijając nauke to każdy naukowiec by chciał zbadać takie zjawiska dla chociażby pieniędzy i prestiżu.
  • 0

#304

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi o ukrywanie, tylko o kasę. Jeśli jeden naukowiec udownodni coś, co obala drugi naukowiec, to ten pierwszy zarabia, ten drugi traci :) . Nie ma co filozofować, nie ma spisku, nie ma tajemnic. Jest walka o pieniądze.
  • 0

#305

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tym bardziej, wiesz ile kasy może przynieść taki odkrycie jak poznanie zasad działania chociażby telekinezy? A napewno znalazłbyś z milion innych zjawisk które rzekomo istnieją o których bym nawet nie zaśnił które by przyniosły jeszcze więcej możliwośći.
  • 0

#306

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie widzialem i nie spotkalem osoby, która rzekomo ma zdolności telekinetyczne.. ale wierze ze coś takiego jest możliwe jak wiele spraw o których wiekszość z nas nie ma bladego pojęcia. Koleżanka opowiadała mi o znajomym jej mamy, który oprócz zdolności wizjonerskich, widzi różne byty astralne, widzi nawet czyjąś śmierć. Podobno ma to od urodzenia ... poczatkowo myslał, że to normalne ale z czasem zrozumiał, że nie... Teraz ma ok 40 lat i żyje dalej jak gdyby nigdy nic. Wiedzą o tym osoby, którym chciał to powiedzieć i watpie by chciał udowadniać to komuś innemu. Dlaczego? Nie mam pojecia , moze gdybyś Ty, Ja był na jego miejscu wiedziałbyś/bym dlaczego nie chce/sz o tym mowić.
Historia tego pana jest prawdziwa ale wątpie by wszyscy w nią uwierzyli...cóż życie :)
My ludzie, potykamy się o prawdę ale szybko sie podnosimy i idziemy dalej jak gdyby nigdy nic ... to moze nasz błąd.

I taka mała prośba do Percepcji ... wiem, że może się błędów nie wytyka ale prosze Cię, pisz wszytskie odmiany Mowa przez "ó" "mÓwisz" ... bo widze, że robisz notorycznie tylko jeden i ten sam błąd nie wiem skad ten nawyk, może to Twój znak rozpoznawczy a ja jestem tutaj za krótko by o tym wiedzieć ale jeżeli nie to proszę byś następnym razem uważał na to słowo:) ( Bez obrazy oczywiście ale chyba dobrze jak ktoś komuś powie co źle robi ;) ) Pozdro

:)
  • 0

#307

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, ale zanim by ludzie poznali by zasady działania tego zjawiska, to tysiące innych ludzi stracili by miliony, miliardy dolarów na fakcie, że ich dotychczasowe twierdzenia się nie sprawdzają. Myślisz, że ci wielcy przeciwnicy nagle wszystko rzucą w kąt i zaczną studiować istotę telekinezy ? Jeśli tak myslisz, może trzeba się obudzić. Życie to nie sen, tutaj rządzi kasa, nie szczytne idee.

RedHousePainters - mówisz, że nigdy takiej osoby nie spotkałeś. Tak, prawda jest taka, że w naszym zacofanym kraju jest takich ludzi tylu co kot napłakał :) . Dlatego idę w ślady Peebraina i zakładam coś na wzór Polskiego PsiPoga :) . Daruję sobie szczytne hasła, pora aby także w polsce zaczęli zauważać to, co na zachodzi jest normalką.
  • 0

#308

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napewno nie wszyscy ale zawsze znajdzie się grupa którą to interesuje i będzie to badać. Zawsze tak było że wielkie odkrycia niosły wielkie zyski nowym i wielkie straty starym normalne.

Ja z orgtografią to się znam tylko z widzenia. :) Choć staram się poprawić tę znajomość. Jeszcze z miesiąc temu to w tym poście byłoby więcej błędów niż wyrazów. Nie mam nic do uczciwej krytyki która może nieść ze sobą korzyści z poprawy. Zapamiętam tę mowę. :mrgreen: To co innego niż wysłuchiwanie że jest się debilem <głosem wskazującym> jakto miało miejsce w innych tematach często, tylko z powodu jednego orta. </głosem wskazującym>
  • 0

#309

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i grupy się znajdują, zarówno grupy badaczy jak i praktykujących (bo gdy mówimy o jednym człowieku to łatwo nazwać go kłamcą, jednak w przypadku tych tysięcy (podobno nawet milionach) w samych stanach, chyba nie powiemy o zbiorowej psychozie), jednak co mogą nieliczni przeciwko tak licznym, którzy za kasę obalą wszystko. I tak powoli dochodzimy do spisku :mrgreen: . To jest jak z alternatywnymi źródłami energii, puki ropa przynosi zyski to będą ludzie, którym nie zależy na wprowadzeniu alternatywnych źródeł energii.
  • 0

#310

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście ale nikt nie zaprzecza istnieniu alternatyw i to konkretnych przykładów.

Ale się prywatny temat zrobił. :)
  • 0

#311

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prywatny bo wszyscy z zapartym tchem śledzą naszą potyczkę, która zamieniła się w przyjacielsą dyskusję :mrgreen: .

Problem leży po obu stronach konfliktu, sceptyczni naukowcy mają swoje powody do takiego stanowiska, naukowcy badający zjawisko i sami psionicy mają swoje powody. Tutaj nic nie zrobimy, musimy czekać na zmianę mentalności obu 'nacji' :) . Ja mogę się tylko wypowiedzieć jako psionik - psionicy nie przepadają za ujawnianiem się bo :
a) Lepiej się czują z taką tajemnicą :)
b) wielu ma doświadczenia stania się zwierzątkami z cyrku i przekazują wiedzę na ten temat innym;
c) część po prostu ma jakieś zahamowania moralne czy etyczne;
d) część jest leniwa
e) części nie obchodzi udowodnienie zjawisk tego typu
f) inni czekają na odpowiedni moment
g) ostatnia część ma zbyt słabo rozwinięte zdolności, żeby się pchać w różne testy i eksperymenty

Tyle :)
  • 0

#312

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak powinno być kulturalna dyskusja :> (Dlatego lubie fora bo nawet jak lecą bluzgi czy coś to nie trzeba się przebijać na siłe ze swoim zdaniem poprostu piszesz i jest)

Masz racje. Chciałbym wierzyć że coś takiego istnieje ale za dużo jest dowodów na nie a żadnego namacalnego na tak - przynajmniej mi nikt takowego nie przedstawił. Mam znajomą na uniwersytecie w Oxfordzie coprawda wydział biologii ale zapewne będzie kogoś znać z innych działów oraz instytutów. Wyśle oficjalne zapytanie czy są prowadzone badania na taki temat i do czego doszli.
  • 0

#313

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z chęcią poznam odpowiedź jaką dostaniesz, przynajmniej dowiem się czegoś :) . Mógłbyś się też zainteresować badaniami związku radzieckiego (jasne, że do orygniałów może być ciężko dojść, ale jakieś wstępne info dopadniesz napewno), zwłaszcza badaniami Wiktora Injuszina, a także eksperymentami z Kułaginą Niną i Urim Gellerem (i nie sugeruj się faktem, że inni twierdzą, że to iluzjonista był, a Kułagina nie potwierdziła swych zdolności w żadnym eksperymencie, bo to nic innego jak opinie ludzi, którzy nie próbowali zgłębiać tematu :)) . Można też zaczepić o Instytut Rhine (wbrew pozorom i opinią to wcale nie mają utartego zdania, jak sądzą niektórzy). A potem zgłębiać, zgłębiać, zgłębiać.

Chociaż prawda jest taka, że siedząc w domu nie wiele się można dowiedzieć :)
  • 0

#314

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jakbym wychodził z domu w celu dowiedzenia się czegoś o psionice to bym się dowiedział niewiele lub nic ponieważ w mojej mieścinie to tylko ja wiem co to jest psionika, ale nad tym pracuje. Dyskusja ciekawa nie ma co :D Na stronie polskich psioników jest kącik badawczy, niestety w tej chwili pusty ale ręczę że ożyje i zadowoli każdego sceptyka :D Jak opanuje telekinezę to będę wykonywał wszelkie doświadczenia aby udowodnić jej prawdziwość, chociaż po to jej nie ćwiczę, poprostu mam manię uczenia się nowych rzeczy tylko nie wiem dlaczego nie lubię się uczyć przedmiotów które są w szkole, ale to nie jest ważne. Ja też jestem ciekawy jaką odpowiedz dostaniesz z Oxfordu. Poszperaj w internecie jest sporo artykułów o Sławnych Psionikach których poddawali przeróżnym badaniom np. w/w Ninę, lub Uri Gellera które umiejętności są według mnie niepodważalne ale zawsze się znajdzie, jak pisał Fenix, ktoś kto za kasę obali wszystko i wszystkich i nic nie możemy zrobić.
  • 0

#315

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli człowiek naprawdę chce się dowiedzieć o psionice coś z naukowego punktu widzenia, to musi mieć kasę i być gotowym na wiele podróżny... no i trzeba wiedzieć, gdzie szukać :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych