Skocz do zawartości


Zdjęcie

17 miast na Śląsku chce się połączyć w jedno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#46

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh wszystko co piękne szybko się kończy, Polaczków to jednak trzeba trzymać na krótkiej smyczy, bo inaczej woda sodowa im uderza do głowy :/
  • 0

#47

RobALL.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak to już jest Poalk potrafi walczyć o szczytne cele, a jak już dostanie to co chciał to się zaczyna kłopot. Walczyć umiemy to prawda ale rządzić swoim państwem nie umiem wcale. Co do Silesii, uważam, że to dobray pomysł na ujednolicenie Śląska, a kto wie może kiedyś całej Polski. Musimy starać się zjednoczyć. I tu nie chodzi o historię, tylko o przyszłość. Cały świat musi być jednością, a ja chętnie mógym wyżec się swojej tradycji i kultury tylko po to aby stało się to możliwe.
  • 0

#48

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Super, w końcu byłoby jakieś porządne miasto, oby dobrze prosperujące. Bo to co teraz tam się dzieję z mapą to istna masakra.

A ja mieszkam na dolnym śląsku i chciałbym aby odłączył się on od Polski. Albo utworzył autonomię, albo przyłączył sie do Niemiec. Tak, tak wiem; zaraz wyzwiecie mnie nazisty i zdrajcy. Ale nie w tym rzecz.
  • 0

#49

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up Nazista i zdrajca :rotfl: Slask jest czescia Polski i nia pozostanie,musi byc inne z tego wyjscie niz odlaczenie...A wogole to jest malo powazne,ze Slask sie odlaczy od Polski. A jesli chodzi o laczenie tych miast to gdzies,kiedys czytalem,ze tylko takie mega-miasta beda mialy szanse przetrwania...no ale to odlegla przyszlosc i s-f :rotfl:

  • 0

#50

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem za tylko jeszcze Mysłowice muszą w tym być. Bilety będą tańsze ^^
  • 0

#51

goodwill.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na slasku gada sie po polsku wiec nalezy do Polski :) a zaglebie nie jest czescia slaska tylko sila go wdrozyli do wojewodztwa slaskiego :P
  • 0

#52

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, to jest tak samo jak z Gruzją. Mówi się rosyjsku, mieszkają tam Rosjanie, a historia nie gra większej roli. Tak samo jest ze Śląskiem, chociaż tam jest trochę osób mówiących po Niemiecku, (dolny śląsk, górny śląsk i opolskie)
  • 0

#53

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jestem z Dolnego Slaska i kurna od'82r. nie spotkalem NIKOGO ktoby mowil po niemiecku :o
  • 0

#54

radekg0.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odłączenie od Polski to nic innego tylko ucieczka od problemów, zamiast pomagać i szukać rozwiązania problemu to wy chcecie uciec tchórze!! Ja żyje na Warmi my też nie mamy zbyt dobrze ale o odłączeniu się od Polski nigdy nawet nie pomyśleliśmy. Trzymajmy się razem i żyjmy solidarnie to wtedy dopiero będzie dobrze.
  • 0

#55

RobALL.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie radekg0, tym bardziej, że historia Warmii była związana z Niemcami (Prusami Wschodnimi) dłużej niż Śląska. Przeraża mnie chęć dzielenia się kiedy trzeba się łączyć.
  • 0

#56

Minkabh~Romanhotep.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każda kultura wg. mnie ma swoje wrodzone cechy, np. tereny Niemiec zawsze były zamieszkiwane przez agresywne plemiona i aż do nowożytności Niemcy są znani z tego, że całą swoją historię byli agresorami. Tak też Śląsk będzie gonił od jednego do drugiego niczym klient w IKEI sprawdzający wygodę różnych foteli..bo już tak było..i tak też będzie.
Co do utworzenia takiego polskiego "megalopolis" to jestem ZA...zawsze lepiej iść do przodu niż stać w miejscu.
Ja jeszcze czekam aż wszystkie dziady z Balina (wioski obok Chrzanowa, czyli mojego miasta) posprzedają swoje działki z ugorami pod budowę naszego polskiego Beverly Hills :D które ma zamiar postawić tutaj szejk z Dubaju :P
a ja będę mu lizał stopy co by mnie zatrudnił do zarządu nieruchomościami jak już skończę ten kierunek ^^

Jeszcze co do problemów Polski to ja również czuję się patriotą i najchętniej to bym odstawił Tadeusza Rejtana II bo chyba najwyższa pora na powtórkę z rozrywki...
  • 0

#57

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystkie miasta dookoła centrum Polski się odłączą i zostanie tylko Warszawa - Jedyne miasto i obszar należący do POLSKI :lol
  • 0

#58

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem z Dolnego Slaska i kurna od'82r. nie spotkalem NIKOGO ktoby mowil po niemiecku :o


A ja spotykam ich noon stop... ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych