Skocz do zawartości


Zdjęcie

17 miast na Śląsku chce się połączyć w jedno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...bo cała Polska utrzymuje urzędasów? :P
  • 0



#17

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, Warszawa okrada nas, podatników.
  • 0



#18

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem na tak. A nawet bardzo na tak. I za autronomia tez :drink:
  • 0

#19

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mielibyście największe miasto w Polsce :D
  • 0



#20

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, Warszawa okrada nas, podatników.


Bardzo proszę tak nie pisać bo ani ja ani pozostali Warszawianie nikogo nie okradają - powtarzam: miasto Warszawa otrzymuje z budżetu państwa zaledwie 14% tego co wpłaca! Jeżeli już ktoś nas okrada to jest aparat państwowy a konkretnie tzw. fiskus czyli ogół instytucji państwowych upoważnionych do poboru podatków i opłat, którego apetyt na nasze pieniądze jest zdecydowanie za duży.
  • 0

#21

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stworzyc wielkie miasto to rozumiem, ale czy Wy slazacy naprawde chcielibysie odlaczyc sie od reszty Polski ? Rozumiem ze czujecie sie Slazakami, tak jak ja Mazowszaninem, ale czuje sie takze Polakiem, a Wy sie nie czujecie Polakami ? :hmm:
  • 0

#22

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stworzyc wielkie miasto to rozumiem, ale czy Wy slazacy naprawde chcielibysie odlaczyc sie od reszty Polski ? Rozumiem ze czujecie sie Slazakami, tak jak ja Mazowszaninem, ale czuje sie takze Polakiem, a Wy sie nie czujecie Polakami ? :hmm:

ciezko odpowiedzec za wszystkich. powiem tylko ze wiekszosc nie jest za odlaczeniem, ktore same w sobie jest po prostu nierealne. ruch separatystyczny, chodz maly, jedak glosno krzyczy, dlatego go slychac...
a inna sprawa, ze w dzisiejszych czasach momentami nie mam ochoty sie czuc polakiem :/
  • 0

#23

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

w dzisiejszych czasach momentami nie mam ochoty sie czuc polakiem :/


A w jakich czasach czuł byś się w pełni Polakiem?
Reprezentujesz siebie i to ty decydujesz kim się czujesz. Jeżeli twoja Polskość uzależniona jest od takich czy innych aktualnych wydarzeń politycznych/społecznych to znaczy że nie jest ona ugruntowana a może wręcz czysto formalna. To tak jak by żyd powiedział że wstydzi się że jest żydem bo zboczeniec z pierwszych stron gazet to też żyd...
Polskość to wspaniała tradycja, kultura, historia itd. a nie jakiś palant-polityk w telewizorze. Oni są tylko epizodem a my możemy sobie jedynie życzyć żeby było więcej takich których przyszłe pokolenia będą z dumą wspominały za 1000 lat. My możemy być szczęśliwi bo załapaliśmy się jeszcze na bezpośrednie obcowanie z jedym z największych naszych rodaków w historii.
Być Polakiem to dla mnie reprezentować przed całym światem i wnosić do niego to co piękne i dobre w naszym narodzie, nasze doświadczenia, nasze umiłowanie wolności... - tego wszystkiego jest naprawdę dużo.
  • 0

#24

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, Warszawa okrada nas, podatników.

Mam pytanie "precyzujące". Czy Warszawa jako m.st. Warszawa czy też Warszawa jako siedziba organów administracji centralnej. A różnica jest i to dosyć zasadnicza. :roll:
  • 0

#25

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O bardzo dobrze niech jeszcze sląnsk odłączy się od reszty polski i będzie bardzo dobrze.


Sam się odłącz hehe ;p

No ja ten pomysł uważam za idiotyczny, a już napewno niezgodze się na nazwe to juz niema Polskich ;/ moje miasto tez ma wejść w ten zasrany projekt i szczerze niemam zamiaru mieszkać w Silesii tylko w Zabrzu kurde ;/;/

Ejael!!

I takiej postawy oczekuję od każdego Polaka, ale niektórzy wolą być szmatami na usługach innych państw
  • 0

#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wogole kto wymyslil taka glupia, nie polsko brzmiaca nazwe ? Jak to sie wogole czyta ? Bo rozumiem ze to sie czyta tak jak sie pisze czyli "Silesja", a nie Sileśa ?
  • 0

#27

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja czuję się patriotą. Bardzo szanuję swój kraj. Jednak bardziej czuję się lokalnym patriotą. Poznań to moja mała ojczyzna - tu się urodziłem, wychowywałem, dorastałem, tutaj żyję i jest mi bardzo dobrze. Jestem pyrą i tak zostanie na zawsze.

Co do Warszawy to prawie każdy nie Warszawiak myśli, że jest okradany przez stolicę. To jest fakt - takie jest myślenie. I jest trochę słuszne.
  • 0



#28

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do Warszawy to prawie każdy nie Warszawiak myśli, że jest okradany przez stolicę. To jest fakt - takie jest myślenie. I jest trochę słuszne.

No jasne, że faktem jest takie myślenie. Tylko z drugiej strony: kiedyś uważano, że Ziemia jest płaska. Takie myślenie było obowiązujące, stanowiło pewnik. Tylko czy poprzez to - Ziemia była płaska? Dlatego też należy zauważyć różnicę pomiędzy siedzibą organów administracji centralnej, a m.st. Warszawą, która funkcjonuje na takich samych zasadach jak inne miasta (aczkolwiek ponosząc dodatkowe koszty z uwagi na uwarunkowania "stoliczności")
  • 0

#29

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ejael, wszystko fajnie, tylko, ze np. niemiec ma gdzies Twoja tradycje i po uslyszeniu, ze jestes polakiem sprawdzi czy ma jeszcze portfel i kluczyki do samochodu ;)
na szczescie im bardziej na zachod tym opinia wydaje sie byc lepsza (na temat polakow - polski jako kraju niekoniecznie).

sam natomiast nie czuje sie partiota. jakos nie czuje tego. nie mial bym moralnego problemu z tym, zeby np. wyjechac do pracy do innego kraju, jesli bylo by to oplacalne.
  • 0

#30

kwoks1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sie czuje patryjotom moja ojczyzna jest Sląsk - czuje sie slazakiem i uwazam jak wiekszosc slaakow ze Slask powinien byc osobnym panstwem, dlaibysmy sobie rade bo u nas przeymsl jeszcze istanieje, ale administracja Warszawy wyniszcza nasz region poczawszy od przemyslu konczac na sporcie. Ale miejmy nadzieje ze Ruch Autonomii Slaska cos wywalczy, i bedziemy przynajmniej Autonomia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych