Skocz do zawartości


Zdjęcie

*Magiya Chaosu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
172 odpowiedzi w tym temacie

#121

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No wlasnie, ktorych LUDZIE przestrzegaja, ale z obiektywnym faktem dobra i zla nie ma to nic wspolnego. To tylko subiektywne ludzkie odczucia. Byc moze gdzies istnieja zywilizacje, dla ktorych zabijanie to cnota.

Idąc za Twoim tokiem myślenia, dochodzę do wniosku że to ludzie wymyślili dobro i zło, a nie Bóg.
Czyli ośmiele się szarpanąć że to ludzie mogli stworzyć Boga (bo skoro Bóg jest dobry a dobra nie ma bez ludzi), oczywiście nie mówie że to jest mój światopogląd, taki mój wniosek.

Fenix, ale to jest właśnie chaos, całe te strony :)
W sumie chaos (niestety) jest nie rozerwalnie zwiaząny z morlanością człowieka.

No to może jeszcze więcej wyrozumiałości dla moderatorów i postaraj się pisać trochę lepiej, bo wystarczy trochę sprawdzenia przed błędami w zdaniach i post wygląda od razu lepiej.
Wiesio


#122

Shinobi.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałem to już wcześniej ale napisze znowu żeby pokazać wam coś czego nie dostrzegacie. W piśmie świętym jest napisane że bóg jest wszechmogący. Wszystko co stworzył na swoje podobieństwo jest dobre. Więc kto stworzył zło?? Jeżeli wszystko co stworzył bóg jest dobre to nie stworzył zła, a przecież zło jest przeciwnieństwem dobra. A więc jeżeli nie stworzył zła nie jest wszechmogący, no nie?? To paradoks ludzie pojmijcie to w końcu. Pozatym to temat o magyi chaosu i wypowiadajcie się o magyi chaosu, bo teraz na tapecie jest dobro i zło a za chwile zrobi nam się tutaj jeden wielki offtop.

#123

sphodromantis.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko co stworzył Bóg jest dobre, ale ma wolną wolę. Wiec może byc stworzone dobre, ale później z własnej woli może stac się złe.

#124

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Idąc za Twoim tokiem myslenia, dochodze do wniosku że to ludzie wymyslili dobro i zło, a nie Bóg.
Czyli ośmiele się szarpanąc że to ludzie mogli stowrzyc Boga (bo skoro Bóg jest dobry a dobra nie ma bez ludzi), oczywiscie nie mówie że to jest mój światopogląd, taki mój wniosek


Bo tak właśnie jest. Ludzie wymyślili Boga, gdyż było to najwygodniejszym rozwiązaniem. Znacznie trudniej jest powiedzieć że to my o wszystkim decydujemy i to od nas zależy co się z nami stanie, a nie od woli Boga.

#125

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

fenix i jego fan shinobi :P dajcie sobie spokój z tym bronieniem porządku na forum :) jak wpadnie tu mod i uzna że jest offtop, to coś z tym zrobi, nie? chcecie się poczuć ważni? czy podlizać się komuś? :) dyskusja na temat dobra i zła wynikła z dyskusji o magii chaosu więc nie rozumiem w czym problem.

podzielam zdanie Beritha. ludzie wymyślili Boga/bogów bo nie potrafili sprawy x czy sprawy y wytłumaczyć racjonalnie :) dlaczego kiedyś był bóg słońce, bóg piorunów, bóg wichur itd. itp? bo to było niepoznane, wspaniałe. a teraz zostali zastąpieni u katolików np. jednym wielkim Bogiem, który robi wszystko. coś nowego odkryjemy ale jeszcze nie zbadamy? to Bóg!

żeby było jasne, etap nienawiści do kościoła mam za sobą, wyrosłem z tego. mówię tylko jak myślę ;)

#126

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

fenix i jego fan shinobi :P dajcie sobie spokój z tym bronieniem porządku na forum :)


Po pierwsze bardzo proszę o pisanie mego nica Fenix, miast fenix, dobrze Pyziaku ? W dodatku kto tu "broni" porządku, porządek najwyżej można trzymać, a nie bronić, ja nie robię ani tego pierwszego, ni tego drugiego.

#127

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fenix, nie obrażaj się, nie ma o co ;)

Pyziak, ja nie kwestionuje istnienia jakiejś najwyższej energii, ale na pewno nie Boga, takiego o jakim mowa jest w chrześcijaństwie.

#128

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no tak, lekka megalomania :P nie mam zwyczaju pisać nicków z dużej litery, czasem napiszę z dużej, czasem z małej. jeden pies. ale jak to takie ważne to przepraszam ;] porządku można bronić, istnieje taki związek frazeologiczny ;)

Berith, rozumiem :P już gdzieś o tym pisałeś. w sumie w takim wypadku różni się mój światopogląd od Twojego :D w sumie nie ma dwóch identycznych na tym świecie zapewne :P

dobra tam, nie twórzmy więcej chaosu!

#129

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobro i zło, to definicje które każdy na swój sposób definiuje, dla jednego coś jest dobre dla innego złe , nie ma po prostu, nie ma prawd absolutnych , one są ukute po to tylko by stworzyć dla ogółu interesantów czy też ludzi jakiś wspólny miernik wartości wedle którego należy postępować.
Istnieje też czysto filozoficzne wyjaśnienie tych dwóch wartości, jednak dla wielu jest to pojęcie sprowadzające się wyłącznie do Boga i stworzenia świata, bo tak jest lepiej. ;)
Dla niektórych też, jest to tylko interpretacja.

[b]PYZIAK[/b

]fenix i jego fan shinobi dajcie sobie spokój z tym bronieniem porządku na forum

Dzięki, już myślałem że sam będe musiał to powiedzieć ;p .

#130

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fenix, ale to jest wlasnie chaos, cale te strony :)
W sumie chaos (niestety) jest nie rozerwalnie zwiazany z morlanoscia człowieka.

OMFG, umarłem tutaj.

W sumie cały czas myślałem, że chodzi raczej o częściowe zabicie gorszej części swojej osobowości i wyzbycie się moralności wpojonej przez społeczeństwo, no ale ty masz rację mój miSZCZu :D

#131

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie co praktycznie robia tacy magowie? Tzn. jak pomagaja lub szkodaslabszym i na czm to polega przychylanie losu wedlugo swej woli?

#132

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzisz Aramoth (ej, "ara" oj TY papuszko :P ), nie można generalizować, przemknęło Ci kiedyś przez myśl czynienie dobra przez chaos (lub raczej za jego pomocą)?
Zastanów się o mAGU, wielki miSZCZE(u), magia to nie jest generalizacja, zastanów sie ile jest prawdy w stwierdzeniu "Każdy pokal to złodziej, świnia i biedak" hmm ile? Tak samo generalizujesz.
Chaos daje władze, daje także niesamowity rozpierdul (to słowo musi być żeby dobrze oddać znaczenie sytuacji w jakiej znajdujemy sie uprawiając go- Pit odpuść ten jeden raz).
Teraz pytanie, czy warto poświecić siebie dla władzy?
Ja wybrałem, niedawno, i znów biały jestem ;)

#133

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam pytanie co praktycznie robia tacy magowie?


oprócz wkręcania kulawych grypsów i teorii to praktycznie nic ;)

#134

llokram.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oprócz wkręcania kulawych grypsów i teorii to praktycznie nic ;)


A Ty jestes magiem i doskonale wiesz..
Nie wiem jak inni magowie, ale ja robie wszystko by doskonalic siebie, by bylo dobrze mi i osobom na ktorych mi zalezy (Rodzina, Dziewczyna, Przyjaciele). Nie bede ukrywac, ze wiekszosc tego co robie jest tylko dla mojej wlasnej przyjemnosci.

#135

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A Ty jestes magiem i doskonale wiesz..
Nie wiem jak inni magowie, ale ja robie wszystko by doskonalic siebie, by bylo dobrze mi i osobom na ktorych mi zalezy (Rodzina, Dziewczyna, Przyjaciele). Nie bede ukrywac, ze wiekszosc tego co robie jest tylko dla mojej wlasnej przyjemnosci.


No tak ale corobisz by to osiągnąć? I wogle co robi taki mag bo niezrozumiałem


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych