Skocz do zawartości


Ufo nad miejscowością Zdany!


  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#106

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś więcej o tych kilkunastu laboratoriach co sprawę badały?


Szukam informacji, proszę o cierpliwość.
UPDATE:
Info z Nautilusa:
Czy zdjęcia były gdzieś analizowane?

Tak. Mamy przyjaciół w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Holandii. Mają oni większe możliwości niż my. Zapis parametrów ze zdjęć i analiza pikselowa jest bez zarzutu. Amerykanie sprawdzali tylko jedną hipotezę: podwieszanie metalowego obiektu na nitkach. Próby wykazały jedno – wykonanie takiej serii zdjęć z tak wysoko umieszczonym obiektem jest niemożliwe. W Arizonie znaleziono lampę naftową (produkt Chiński, sprzedawany w amerykańskich hipermarketach w Arizonie, o wielkości małej miski do sałatek), której kształt do złudzenia przypomina obiekt ze Zdanów (choć jest to tylko złudzenie, po uważniejszej obserwacji różni się znacznie). Jeden z fotografów zajmujący się analizą zdjęć ze Zdanów zawiesił te lampę na nitce i wykonywał zdjęcia. Materiał ten pozwala tym bardziej upewnić się, że w przypadku zdjęć ze Zdanów mamy do czynienia z autentykiem.

Myśle, że to ich trzebaby męczyć o szczegółowe wyniki badań i dokładne nazwy instytutów. Wysłałem im maila, jak również maila prywatnie do Rafała Nowickiego z zapytaniem w tej kwestii.
Pozdrawiam

UPDATE 2
Szanowny Panie Rafale Nowicki!
Nie będę podawał swojego nazwiska z powodów, o których nie chcę pisać, choć zajmuję się analizą zdjęć profesjonalnie dla instytucji. Czytałem z wielkim zainteresowaniem Pana raporty i bardzo interesuje mnie sprawa Zdanów, którą śledzę bardzo uważnie.
Dziwię się Panu i Pana kolegom, którzy w ogóle biorą pod uwagę wszelkie kombinacje z EXIF-ami zdjęć. Proszę zwrócić uwagę, że w sprawie tych zdjęć łaskawy los dał Panu element, który jest często pomijany w analizach, a jest naprawdę podstawowy. Na niebie bowiem widać smugi samolotów. Czasy zapisane w EXIF-ach poszczególnych zdjęć pokazują, że dokładnie odpowiadają one odcinkowi, które pokonały samoloty na niebie. A więc EXIF-y nie były modyfikowane, one pokazują rzeczywisty czas wykonania zdjęć.
Konsekwencje tego faktu są bardzo istotne dla sprawy oceny wiarygodności zdjęć. Skoro EXIF-y nie były modyfikowane, zdjęcia były wykonywane jedno po drugim i tak powstało 7 zdjęć.
Wykonanie dwóch dobrych zdjęć rzuconych misek jest mało prawdopodobne. Trzech wręcz niemożliwe. A siedem super udanych zdjęć "rzucanych misek" jedno po drugim to już po prostu absurd do nieskończoności.
To pokazuje, że zdjęcia pokazują rzeczywisty obiekt. naprawdę nie rozumiem, dlaczego tak mało poświęcacie uwagi tak fenomenalnej sprawie jak te smugi kondensacyjne, bo one praktycznie uwiarygodniają w stopniu absolutnym czasy z EXIF-ów.
Proszę to wziąć po uwagę przy prezentacji sprawy Zdanów podczas wykładów i pisaniu raportów
Z poważaniem
WW


Gambit czemu twierdzisz że musiał to być pojazd bezzałogowy?


Nie twierdze, ale mam nadzieje, nie oznacza to pewności. Wydaje mi się za mały i zbyt zwrotny, aby być pojazdem załogowym :) .


UPDATE:
Raport Rafała Nowickiego, bardzo krótki, ciekawy i treściwy (zapoznanie sie, jest podstawą do dalszej dyskusji)
http://s008.wyslijto...205569573996866

I pare zdjęć MISEK, które pokazują doświadczenie o którym pisałem wyżej.
http://www.nautilus..../Image3_796.jpg



edit [14.06.08] AlienGrey
Poprawiłem linki żeby wyglądały bardziej estetycznie ;)

  • 0

#107

Moon101.
  • Postów: 80
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no co wy to moja babcia się na dzidka wkurzyła i rzuciła w niego rondlem

Edit [14.06.08] dj_cinex
Autor powyższego wpisu otrzymuje ostrzeżenie. Powodem przyznania warna jest styl wypowiedzi, który bardzo wiele mówi o podejściu owego usera do tematyki forum jak i do tego konkretnego tematu. Następnym razem prosimy o wypisywanie bardziej "mądrych" treści... spamom wszelakiej maści mówimy nie.

  • 0

#108

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś więcej o tych kilkunastu laboratoriach co sprawę badały?


Otrzymałem odpowiedź do Rafała Nowickiego, który stworzył wiele raportów i był swego rodzaju skrybą Projektu Nautilus w sprawie Zdan.

Witam!

Przypadek jest na pewno interesujący. Zaręczam, że warto się mu dokładnie przyjrzeć.
Co do analizy, to takowej nie mam (na piśmie). Wiem, że FN w jakiś sposób dotarła do ludzi z labolatorium (jak pamiętam kryminalistycznego) z Warszawy. Oni mieli do dyspozycji oryginały. Ja wiem tylko tyle od R. Bernatowicza, ze analizy te nie wykazały śladów manipulacji komputerowej w plikach. Te informacje dostaem od niego tylko w formie "ustnej". Raportu takiego nie widziałem. Nie oznacza, to zarazem, że potwierdzili ich autentyczność, jak Pan pisze powyżej. Jak mówiłem na 12 UFO forum, moim zdaniem, takiej opinii w dzisiejszych czasach nie można wydać, na podstawie plików komputerowych.

Ich opinia jednak jest ważna, gdyż potwierdza, ze jeżeli ktoś zmanipulował te zdjęcia, to musiał to zrobić fachowiec klasy co najmniej takiej, jak ci specjaliści, którzy na tych zdjęciach nie znaleźli błędu. Jednocześnie zarazem wyklucza to zatem osoby, które o komputerach (grafice komputerowej) nie mają rak dużej wiedzy.

Jednak nie analiza jest tu najważniejsza. Co do manipulacji komputerowej to zadam tylko pytanie i prosiłbym Pana o odpowiedź:
Dlaczego ktoś kto chciałby zrobić mistyfikację komputerową UFO wybrałby tak beznadziejną lokalizację obiektu i zrobiłby aż 7 podróbek zdjęć? Czy to pytanie nie jest ciekawsze?


--
Pozdrawiam:

Rafał Nowicki
www.wylatowo.org.pl
  • 0

#109

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to dalej dwie metalowe miski do sałaty. Postarali by sie bardziej...
http://manful.com.cn/images/slb2.jpg :)

I pare zdjęć MISEK, które pokazują doświadczenie o którym pisałem wyżej.
http://www.nautilus..../Image3_796.jpg


A to niezła iluzja ze strony Nautilusa. Istnieją większe miski. Zauważcie że ta, którą trzyma pacjent po prawej, jest tak mała że mieści się w dłoni. Wszystko po to aby druga miska, która i tak jest mała, sprawiła wrażenie większej.

Natomiast dane EXIF nie są stanowią żadnego dowodu gdyż mogą zostać bezproblemowo zmanipulowane.
  • 0

#110

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A widziałeś 2 metrowe miski?
A nawet jeśli, to spróbowałeś podrzucić dwie takie nawet zespawane, aby nie rotowały, nie obrudziły się, nie wygięły od uderzenia w twardą ziemię, w ciągu 21 sekund między pierwszym a drugim rzutem i tak idealnie 7dem razy pod rząd nie zostawiając śladów na śniegu :) ?

[Zwróć uwagę na poziom wypolerowania misek które dałeś na obrakach, tych ze zdjeć nautilsa i porównaj ze zdjęciami obiektu ze zdjęć oryginalnych]
  • 0

#111

Dark-Storm.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam takie pytanie co prawda jeszcze raportów nie mialem okazji przeczytac i byc moze tam jest odpowiedz na nie (to dajcie znac ze jest) Jesli cala ta sprawa nie jest mistyfikacja i przyjmujemy ze to byc moze bez zalogowy statek lub sonda to czy jest cos ciekawego w tym miejscu ze wlasnie tam sie ona pojawila?
  • 0

#112

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat w miejscu pojawiania się tego obiektu jest czarny punkt, o tyle dziwny, że znajduje się na środku idealnie prostej drogi, gdzie widoczność i warunki są niemalże idealne.

To w kwestii racjonalnej, a snuć w domysłach można, że opierając się na wypowiedzi p. Jackowskiego i wielu przykładów Polski i na Świecie, obiekt szuka odpowiedniej gleby (z dużą zawartością potasu) aby pozostawić po sobie "byliny" jak to nazwał jasnowidz. Jeśli jest taka potrzeba to istnieje nagranie z Wizji dzięki któremy można się dowiedzieć więcej na ten temat, a także zdjęcia i opisy miejsc w których prawdopodobnie podobne obiekty wywiercały świdrowate dziury, w których na brzegach jak i bokach ziemia jest utwardzona cieplnie, co jest nieosiągalne bez użycia ciężkich maszyn, których użycie w przypadku niektórych otworów (np. znajdujacych się w środku lasu, gdzie drzewa dookoła mają nadpalone gałęzie i znajdują się tak blisko, ze użycie ciężkiego sprzętu bez ich usunięcia jest nierealne) jest niemożliwe.

Pozdrawiam.
  • 0

#113

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za wspaniałe informacje w tym temacie! Początkowo też wydawało mi się, że to głupia mistyfikacja, ale teraz zaczęłam mocno się nad tym zastanawiać. No i wreszcie można dowiedzieć się czegoś ciekawego z Nautilusa,bo te bzdety jakie w ciągu ostatniego roku - półtorej zaczęli publikować, odebrały mi i moim znajomym, zainteresowanym tego typu zjawiskami, wiarę w ten serwis...
  • 0

#114

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za słowa otuchy :) .
Mam nadzieje, że pojawią się w tym temacie kolejne pytania bądź jakieś konstruktywne wnioski :) .
Nautilus pisze, czasem na ciekawe tematy, ale działa na zasadzie starej TVNowskiej Strefy 51, przedstawia zjawiska, ale ich nie ocenia, nie zawsze zajmuje w ich sprawie jednoznaczne stanowisko, zostawiając czytelnikowi decyzje do do prawdziwości. Pozatym pracuje tam grupa pasjonatów, więc nie można wymagać, aby co tydzień wrzucali arcy interesujące teksty, bo również mają swoje życie prywatne :) . Pozdrawiam.
  • 0

#115

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Czy Nautilus wypuścił oryginalne pliki tych zdjęć? Najpierw mówili, że zeżarło by im to transfer, poźniej że muszą wpierw zobaczyć je eksperci... Mineły już 3 lata - szukałem, nie znalazłem. Przyznam, że sprawa jest przekonywująca i na podstawie oryginałów mógłbym sobie wypracować zdanie. Na stronie Fundacji masa materiałów, opisów, filmów ale ani jednego oryginalnego zdjęcia.
  • 0

#116

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obiekt na fotkach jest bez wątpienia prawdziwy. Pytanie tylko co to jest?

Jakieś 2 chromowane garnki przyspawane do siebie. Nie no, realistyczne ale śmieszne.
  • 0



#117

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie już sama sprawa z tymi zaginionymi oryginalnymi plikami, całkowicie przekreśla to zdarzenie. Po prostu fejks.
  • 0

#118

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jackowski mowi ze obiekt jest autentyczny:

http://video.google....q=jackowski ufo


EDIT:

o a tutaj testy z miskami:

http://video.google....ilus zdany 2008

sry jesli bylo
  • 0

#119

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jackowski mowi ze obiekt jest autentyczny:

http://video.google....q=jackowski ufo


To by się bardziej nadawało do działu "Humor", gbyby był :rotfl:
  • 0

#120

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To by się bardziej nadawało do działu "Humor", gbyby był :rotfl:



Smiej sie smiej. Wielcy odkrywcy i wynalazcy tez byli na poczatku wysmiewani przez takich ignorantow. Skad mozesz wiedziec co jest prawda a co fikcja? Nie mozesz byc tego pewny dlatego nie widze sensu komentowania tego.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych