Skocz do zawartości


Ufo nad miejscowością Zdany!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#91

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager przecież relacja też tam jest i to szczegółowa
  • 0

#92

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to ufo ma ksztalt opakowania lodow Tartuffo
tak jakos mi sie skojarzylo
co do tego czy zdjecia ufo istnieja czy nie to mysle, ze te naprawde prawdziwe ( :P ) sa trzymane przez odpowiednich ludzi i tak latwo nie wpadna w rece przecietnych obywateli.
  • 0

#93

artur448.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie wygląda to zbyt sztucznie żeby mogło być prawdziwe. Wszystkie te zdjęcia są podobne i w sumie nie mam konkretnych podstaw żeby mówić o fałszowaniu
( http://www.ufoeviden...00/Photo411.htm ) jednak jak dla mnie są zbyt wyraziste... :roll: a jak mówią: co za dużo to niezdrowo....


jak to mówią zawsze jest ten pierwszy raz...nie zapominaj!!!!!!!!!!
  • 0

#94

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie czytałeś, że to rodzaj kuchni polowej, bo dla UFO czas posiłku nastał? :rotfl:

Ja uważam sie ktoś kogoś robi w balona przecież są to dwie miski metalowe jakie używam do karmienia psów
połączone czymś w rodzaju obejmy.
  • 0

#95

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i się zatoczyło koło... Narazie zamykam. Jeśli będą jakieś wesołe nowiny to prosze pisać do moderatorów a zapewne spowrotem otworzą.
  • 0

#96

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat otwieram na prośbę użytkownika Gambit.
  • 0



#97

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję Ivellios.

Pojawiło się wiele nowych faktów, które rozwiewaja wątpliwości:

1. Rozmiar misek.

Obiekt sfotografowany musiał posiadać około 1,70 - 2 metrów. Ze względów perspektywy.
Postawcie sobie własne miski i sfotografujcie je z 10, 20 i 30 metrów.
Na 30 metrach Wasza miska będzie kropką.

2. Katapulty i inne dziwolągi.

To było 3ch staruszków ... więc teoria wielkiej katapulty miotającej nad Zdanami 2 metrowe miski, jest sama w sobie śmieszna.

3. Przeróbka komputerowa.

W zdjęciach przebadanych przez kilkanaście labolatoriów fotograficznych stwierdzono prawidłowość plików exif, oraz brak zaburzeń na poziomie pikselowym w zdjęciach. Chodzi mniejwięcej oto, że wkleić perfidnie obiekt w zdjęcie nie jest trudno, ale dopasować go do otoczenia na poziomie pikselowym (w tym odbicie bruzd, krajobrazu samochodu i drogi) jest nie możliwe, o ile obiekt nie znajdował się od początku na zdjęciu. Pozatym to byli 3ej staruszkowie, z których jeden był prostym mechanikiem, czy podejrzewacie ich o az tak wspaniała znajomość programów graficznych? Warto zwrócić również uwagę na odbicia w tylnej klapie jak i masce samochodu, oraz na zdjęcie gdzie obiekt znajduje się za drzewami, co według profesjonalistów byłoby maestrią grafiki.
Polecam temat: http://www.nautilus.org.pl/?i=906 Co według mnie świadczy również o wielkości obiektu.

4. Podrzucanie.

Była zima, na ziemi leżał śnieg, labolatoria odnalazły na nim jedynie ślady lisa. Gdyby ten obiekt miał być podrzucany, musiałyby zostać ślady butów osoby, która ten obiekt podnosiła. Co więcej, obiekt jest idealnie czysty, wyszlifowany (widoczne odbicia otoczenia) i jego kształt jest nienaruszony. Przy rzucaniu takim obiektem, po każdym wbiciu w ziemie, trzebaby było go czyścić i naprawiać wgniecenia spowodowane upadaniem na twardą z zimna ziemię (pomijam ślady na śniegu). Nie zapominajmy, że zdjęcia były robione co 17-21 sekund, a dzięki exif'om można w 100% stwierdzić, ze są numerowane przez system aparatu jako jedno po drugim (nie chodzi tu o nazwy plików, żeby ktoś nie wyleciał, że nazwy można w Windowsie zmienić). Dodatkowo, podczas prób rzucania obiektów, aby utrzymały one w miare poziome ustawienie musiały one rotować, a obiekt się nie obraca.


Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to chętnie podejme temat :)

Oczywiście wszelkie info Internet + Fundacja Nautilus
Polecam zapoznanie się z:
http://www.nautilus....categoriesid=86
przed rozpoczęciem dyskusji.

Oraz film znajdujący się tutaj (na dole):
http://www.nautilus.org.pl/?i=1247
który również wiele wyjaśnia (dużo oczywiście ironi względem ataków sceptyków :D )

Nie chciałem nikogo obrazić dlatego nie przytaczałem cytatów, wydaje mi się, że to była większość wątpliwosci (wiele powtarzało się ze względu na nieczytanie autorów wcześniejszych postów).

Ah .. zapomniałbym .. bronie tego przypadku, ze względu na to, że to najlepszy dowód, który jest udokumentowany wieloma godzinami nagrań audio i video z rozmów i eksperymentów, a także masa zdjęć z tychże, oraz międzynarodowymi analizami autentyczności zdjęć.

BTW ... Witam wszystkich, bo to moje początki przygody z tym forum :) .
  • 0

#98

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobny NOL widziany byl w Francji w 1954 roku w książce Lucjana Znicza"Nieznane obiekty latające" jest nawet zdjęcie.
A co do autentyczności tego zdjęcia to nie wiem mam mieszane uczucia...chociaż no myślę że mógł to byc NOL.

Ale Fundację N traktuje z dystansem jako "organizacje ufologiczną"...może dla tego że nie zarejestrowali dokładnie zadnego przypadku?
  • 0

#99

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobny NOL widziany byl w Francji w 1954 roku w książce Lucjana Znicza"Nieznane obiekty latające" jest nawet zdjęcie.
A co do autentyczności tego zdjęcia to nie wiem mam mieszane uczucia...chociaż no myślę że mógł to byc NOL.


Jest wiele zdjęć z podobnym obiektem, tak w polsce jak i za granicą. Te zdjęcia są jednak najlepsze.

Ale Fundację N traktuje z dystansem jako "organizacje ufologiczną"...może dla tego że nie zarejestrowali dokładnie zadnego przypadku?


A ten przypadek nie jest dokładnie zarejestrowany i zbadany :) ?
  • 0

#100

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gambit naprawdę wierzysz że w Zdanach było coś pozaziemskiego ?? :)
  • 0

#101

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak widzisz, piszę OBIEKT, także moja wiara ma mało do poprzednich moich postów.

Wierzę, że zdjęcia nie są spreparowane.

Wierzę, że było to coś dziwnego i niewyjaśnionego do tej pory.

Mam cichą nadzeję, ze to jednak bezzałogowy pojazd innej cywilizacji,
bo żadne inne wytłumaczenie nie wyjaśnia manifestacji tego obiektu.

Co nie oznacza odrazu wiary w to, że jest to obiekt pozaziemski.


A tak btw, skąd odrazu ten sceptycyzm i politowanie?
  • 0

#102

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak btw, skąd odrazu ten sceptycyzm i politowanie?


Jeszcze nic nie powiedziałam. :)
  • 0

#103

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czekam więc na również Twoje zdanie, bo temat jest ciekawy :) .
  • 0

#104

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś więcej o tych kilkunastu laboratoriach co sprawę badały?
  • 0

#105

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po przeczytaniu nielicznej literatury ufolgicznej smiem stwierdzić że NOle(w 99,9%) są wytworem pozaziemskich cywilizacji...oczywiście ludzie budowali obiekty np w kształcie dysków.Ale nie dokonywały takich ewolucji jak "prawdziwe" NOle ktore niejednokrotnie poruszały się nawet z prędkością 20.000 km\h(napewno muszą poruszać się z dużo większą prędkością) wykonując przy tym różne "ewolucje".
Gambit czemu twierdzisz że musiał to być pojazd bezzałogowy?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych