Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkątna formacja nad Kanadą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trójkątna formacja nad Kanadą
25.11.2006



Od autora:

"Kończyłem właśnie obiad kiedy zdecydowałem się stanąć na balkonie swojego apartamentu i zaczerpnąć świeżego powietrza. Balkon wychodzi na wschód i to jest kierunek w jakim dostrzegłem te światła. Była około 20:30, w zasadzie nie zwróciłem dokładnie uwagi. Najpierw pomyślałem, że to światła fabryk na horyzoncie, ale podczas gdy się w nie wpatrywałem widziałem jak się poruszały. Jedno ze świateł poruszało się w lewo i w prawo. Formacja zbliżała się w moją stronę. Na każdym z tych świateł były mniejsze migoczące światła po każdej ze stron - czerwone i niebieskie. Pomyślałem zatem, że może to samoloty ale kiedy zbliżyły się dostatecznie blisko nie było słychać żadnego hałasu pochodzącego z silników. Było okropnie cicho, podczas gdy zwykle można usłyszeć nawet mały samolot Cessna lecący w chmurach.

Kiedy oglądałem światła przez moją lornetkę, próbowałem wypatrzeć kształtu obiektów, który odróżniałby się na tle świateł. Nic z tego, nie na nocnym niebie. Byłem trochę zszokowany i zaskoczony tym co wtedy widziałem (nigdy bym nie przypuszczał, że w swoim życiu zobaczę UFO). Straciłem z oczu światła kiedy te przemknęły ponad moim apartamentem."

Dołączona grafika



by Eurycide
źródło: http://www.ufocasebook.com/
  • 0



#2

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak można pomylić coś takiego ze światłami na horyzoncie? No i nigdzie nie widać tych czerwonych i niebieskich błysków. Trochę trudno mi uwierzyć w tę historię :P A samo zdjęcie dość przekonujące.
  • 0

#3

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo wiele różnych takich formacji świateł widywano nad Phoenix. Tylko co to może być ?
  • 0

#4

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmmm. Kiedyś gdzieś pojawiło się takie (mniej więcej) zdanie: "Jeżeli kosmici chcą pozostać przez nas niezauważonymi to dlaczego latają w nocy z zapalonymi światłami pozycyjnymi?"
Zdjęcie jak zdjęcie. Może pokazywać wszystko - bez prawdziwej analizy przeprowadzonej przez prawdziwego fachowca - o niczym w sumie nie mówi.
  • 0

#5

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdjęcie rzaczywiście jest bardzo wiarygodne, ale ta historyjka niestety nakazuje mi wątpic w autentyczność tego zdarzenia, chyba że kolo tak się pojarał tym co zobaczył, że dodał coś od siebie heh
  • 0

#6

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że to podkolorowana relacja obserwacji satelitów amerykańskiego Systemu Inwigilacji Oceanicznej Marynarki Wojennej (Naval Ocean Surveillance System - NOSS). Satelity te latają w trójkątnych formacjach i zwykle są niewidoczne gołym okiem. Ale w sprzyjających warunkach mogą świecić jak dosyć jasne rzucające się w oczy gwiazdy odległe od siebie na niebie o ok. 5 stopni (10 średnic kątowych Księżyca). W czasie korekcji orbit "trójkąt" może nawet nieco zmieniać kształt.

A zdjęcie mało mnie przekonuje.
  • 0



#7 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdjęcie jest dobre i - o zgrozo - prawdziwe :) .

Co prawda nie musi to byc jakieś ufo, ale przynajmniej wiadomo, iż te światła znajdowały się tam naprawdę i nie zostały dorobione w procesie 'postprodukcji' ;) .

Dołączona grafika

Teoria mariusha brzmi nader prawdopodobnie.
  • 0

#8

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NO to uż wiemy, że zdjęcia są autentycznek ale pozostaje pytanie co jest na tych zdjęciach tak na moje to raczej UFO bo teoria mariusha jakoś niebardzo mi pasuje heh
  • 0

#9 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

NO to uż wiemy, że zdjęcia są autentycznek ale pozostaje pytanie co jest na tych zdjęciach tak na moje to raczej UFO bo teoria mariusha jakoś niebardzo mi pasuje heh

Hłeh.

Mi też kupa rzeczy nie pasuje, ale nie neguje z tego powodu faktu ich istnienia :P .
  • 0

#10

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi też kupa rzeczy nie pasuje, ale nie neguje z tego powodu faktu ich istnienia tongue1.gif.


No ja oczywiście też niczego nieneguje poprostu mówie, że troche mi to niepasuje, ale możliwe,że tak właśnie jest!!!!!!
  • 0

#11

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skąd wiadomo, że zdjęcie jest prawdziwe??? :o
  • 0



#12 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

A skąd wiadomo, że zdjęcie jest prawdziwe??? :o

Stąd, że w około światełek zrobiły się defekty eleganckie jak w kiepskim aparacie z kiepskim obiektywem.

Potrzeba coś więcej? xD
  • 0

#13

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczysz żartować? Jasne, że potrzeba więcej.
Przecież te "defekty" to efekt zwykłej kompresji obrazu do JPG!!!


Poniżej wynik zaledwie minutowej pracy na windowsowskim Paincie.
Dołączona grafika

Oczywiście mógłbym się bardziej postarać..., ale "defekty" i tak są :]
  • 0



#14 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmmm... Jakby Ci to tu ładnie wytłumaczyć... No, cholera, nie jestem w stanie tego o co mi chodzi ubrać w ładne słówka :) .

Po lewej są oryginalne kropeczki, a po prawej te Twoje :] ...
Dołączona grafika
Can you see difference now? xD

Obiekty mają typowy "defekt" z gatunku "jasny punkt na ciemnym niebie" spotykany przy fotkach samolotów. Nie chodzi mi o kompresje JPEG :) .

(Oba obrazki w tym samym stopniu są powiększone i w tym samym stopniu "rozjaśnione")
  • 0

#15

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

prb, dlaczego rozmyłeś gaussowsko mój "trójkącik"? :/ Przecież gołym okiem widać efekty zabiegu, którego dokonałeś. Wiem jak wyglądały oba wizerunki kiedy tworzyłem moją "eskadrę UFO"...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych