Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Disclosure


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

          Od jakiegoś czasu zrobiło się bardzo głośno w temacie UAP / UFO, a to za sprawą głośnego wywiadu udzielonego przez David Grush dla "The Debrief"   https://thedebrief.o...on-human-craft/  - z czym już mieliście okazję zapoznać w wątku zapoczątkowanym przez kolegę Staniq. 
Problem polega na tym, że takich wpisów czy artykułów jest bardzo mało w polskim internecie, a jeśli już to nie w 100% rzetelnie przekazują informacje. To zjawisko widoczne w całej Europie, gdzie w porównaniu do tego co dzieje się w Stanach, zainteresowanie mainstreamu tematem, jest znikome - jakby panowało powszechne przekonanie, że to amerykański problem - mimo, że fenomen jest globalny. 

W Stanach temat zaczęto traktować bardzo poważnie, po przesłuchaniu (link: https://www.youtube....re=share&t=1080), złożonym pod przysięgą, w Sejmowej Podkomisji Bezpieczeństwa Narodowego, Granic i Spraw Zagranicznych - trzech świadków. W tym dwóch udekorowanych pilotów USAF (David Fravor - "TicTac" oraz Ryan Graves - "Gimbal"), będących "firsthand" świadkami epizodu UAP, oraz samego Davida Grush, który potwierdził przed senatem wszystkie informacje, których udzieli w wywiadach. Najpierw dla, podlinkowanego wyżej The Debrief i z dziennikarzem śledczym Ross Coulthart, dla News Nation https://youtu.be/JLZzDhDYMcw 
 

Po wysłuchaniu przed Senacką Komisją, pojawiły się bardzo poważne pytania dotyczące - bezpieczeństwa narodowego, miliardów dolarów podatników, znikających poza audytem w finansach Pentagonu oraz o transparentność władzy i o dostęp do informacji. 
No i wkurzony prowadzący przesłuchanie Tim Burchett - "To oni pracują dla nas (przyp. Pentagon), a nie my dla nich." 
Generalnie Senat jest połączony (Demokraci i Republikanie) jak nigdy i zdeterminowany w "dokopaniu się do dna" w temacie. 

Co ciekawe podczas wysłuchania, Senator z Florydy Matt Gaetz podzielił się swoim doświadczeniem, kiedy został wezwany do bazy wojskowej chwilę po incydencie UAP, towarzyszyła mu obecna na przesłuchaniu Congressman Anna Paulina Luna z Partii Republikańskiej, również z Florydy. Jak wspomina odmówiono im dostępu do danych radarowych ale miał zobaczyć zdjęcie obiektu na telefonie jednego członków załogi, które pokazywało: "coś czego nie jestem w stanie połączyć z jakąkolwiek ludzką technologią" - powiedział https://youtu.be/zFk1Fv11xKw

 

Tymczasem chwilę wcześniej, powołany z ramienia Pentagonu dyrektor AARO - biuro zajmujące się badaniem zjawiska UAP (https://en.wikipedia...solution_Office) Dr. Sean Kirkpatric, podczas wcześniejszego wysłuchania przed komisją senacką zeznał, że prowadzone przez niego biuro "nie znalazło wiarygodnych dowodów na pozaziemską aktywność". Co z resztą może nawet, okazać jedyną prawdziwą wypowiedzią tego pana, ale o tym kiedy indziej. 

Następnie ustami syna Senatora, którego kampanię wyborczą dotował rok do roku Lockheed Martin - rozpoczyna się kampania mająca na celu zdyskredytowanie Davida Grush - wyciekły medyczne dane Davida Grush, wskazujące że po służbie w Afganistanie zmagał się z PTSD (Zespół Stresu Pourazowego). Co miało wywołać poczucie, że to rewelacje czubka są i można się rozejść - te działania przyniosły odwrotny skutek i zaczęto zadawać pytania jak to się stało, że ten synalek Senatora wszedł w posiadanie tak wrażliwych danych skoro nawet żona David Grush by ich nie otrzymała, nawet jakby chciała. 

W amerykańskiej przestrzeni publicznej pojawiają się pytania:
- czy Państwo jest zagrożone?
- czy możemy ufać rządowi?
- czy możemy ufać wywiadowi?

- czy armia jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo?

- gdzie są naukowcy i co wiedzą (NASA ma przedstawić raport UAP w tym miesiącu jak zapewnił jej szef Bill Nelson na konferencji w Brazylii) 

Senat jest na przerwie wakacyjnej do września.

CDN

 

"Mam nadzieję, że rewelacje, które odkrywamy w ramach dochodzeń w sprawie programów inżynierii wstecznej, o których informowałem, będą szokiem ontologicznym, katalizatorem globalnej ponownej oceny naszych priorytetów".

- David Grusch GS-15 Intelligence Officer, NRO & NGA

 


 • 1

#2

Pomaranczka.
 • Postów: 370
 • Tematów: 4
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze chciałam dożyć momentu, jak obca cywilizacja zostanie oficjalnie ogłoszona za istniejącą i będącą na naszej planecie.


 • 0#3

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak każdy z nas - zdecydowanie mamy przywilej życia w ciekawych czasach. 
Cokolwiek miałoby to dla nas znaczyć.


 • 0

#4

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Departament Obrony - (DOD / Department of Defense Office of Inspector General) opublikował raport zatytułowany:

 

"Ocena akcji Departamentu Obrony, podjętych wobec niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP)"

 

Szkoda, że utajniony lol

 

Jakby ktoś był nie bieżąco - to odpowiedź Biura Inspector General, któremu David Grush bezpośrednio raportował. Stąd ten audyt. 

https://www.dodig.mi...henomena-dodig/
 


Użytkownik fussy edytował ten post 17.08.2023 - 22:01

 • 0

#5

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Podczas przesłuchania [przed Senacką Komisją] w sprawie UAP David Grusch zeznał, że nie może podać konkretnych szczegółów, na temat programów odzyskiwania rozbitych UAP lub programów inżynierii wstecznej - wskazując, że Inspektor Generalny Społeczności Wywiadowczej może udzielić takich informacji.
Moi koledzy i ja napisaliśmy do niego prosząc o szczegóły"


- Kongresman Tim Burchett

F4JOkr4bQAEUWZV.jpg


Użytkownik fussy edytował ten post 22.08.2023 - 20:31

 • 0

#6

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że Sean Kirkpatrick ma nowego szefa.

Została nim, pełniąca od 2021 obowiązki zastępcy sekretarza obrony, Kathleen Hicks
 

"Wierzę, że przejrzystość jest kluczowym elementem działań AARO i jestem zaangażowana w dzielenie się odkryciami AARO z Kongresem i opinią publiczną, zgodnie z naszym obowiązkiem ochrony krytycznych zdolności obrony narodowej i wywiadu".

- Kathleen Hicks

 

Od tej pory biuro AARO i sam Sean Kirkpatrick podlegają i raportują bezpośrednio jej. 

Stało się tak w wyniku działań szefa Pentagonu, zobligowanego poprzez senacką ustawę "UAP Disclosure Act of 2023" do zwiększenia przejrzystości prac Pentagonu nad UAP.
Pondto AARO [red. już wiadomo, że ma się to stać do końca października] ma uruchomić publiczną stronę internetową, w celu ujawniania niesklasyfikowanych jako zagrażające bezpieczeństwu, obserwacje UAP i postęp prac nad nimi oraz ma oferować bezpieczny mechanizm raportowania obserwacji UAP. 

źródło

 

edit: okazuje się, że AARO musiało mieć już gotową wersję strony, której nigdy wcześniej nie opublikowało i postanowili ją udostępnić w poniższej formie. Zamieścili na niej pierwszych 8 odtajnionych raportów UAP.

https://www.aaro.mil/


Użytkownik fussy edytował ten post 31.08.2023 - 18:27

 • 0

#7

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6656
 • Tematów: 770
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wymiana szefostwa, to może być tylko pozorny ruch, mający świadczyć, że coś się robi dla sprawy.

#8

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak też jest to odbierane.
Od czasu powołania, czyli od czerwca zeszłego roku, AARO założyło profil na TT i przedstawiło jeden raport z którego wynika, że "wiemy, że nic nie wiemy". I to by było na tyle z aktywności. Ponadto zero możliwości skontaktowania się biurem, które z definicji zajmuje się zbieraniem informacji o UAP.

Teraz jak temat stał się gorący i pojawiły się pytania o duże pieniądze plus wspomniana ustawa - Pentagon zaczął wykonywać pozorne, jak słusznie zauważyłeś, ruchy kadrowe oraz opublikował stronę na której nic nie ma. 

 

We wczorajszym podcast Joe Rogan - George Knapp i Jeremy Corbell mówią, że dotarli do ludzi, którzy aktywnie pracowali przy programach UFO.
I ci ludzie, z powodów których nie chcą ujawnić, są przerażeni wizją pełnego Disclosure "You shouldn't kick a sleeping dog" i pod żadnym pozorem nie zdecydują się zeznawać przed Kongresem "that is so gnarly that they don't think people can handle it".
George Knapp spekuluje, że być może dlatego że jako ludzkość zostaliśmy przez nich stworzeni w celu "uprawiania" nas "That we are an agricultural product that somehow they harvest us"

Szokujące? 


 


Użytkownik fussy edytował ten post 02.09.2023 - 02:47

 • 0

#9

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6656
 • Tematów: 770
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szokujące? 

Wcale. W sprawach UFO wszystkie rządy udają, że nie wiedzą o co chodzi, bo przecież życie poza ziemią nie istnieje a nawet jakby istniało, to nie jest to jeszcze udowodnione.

Temat rzeka i masz powyżej dowód na to, że tak się dzieje. Dla oficjalnego przekazu, rzecz nie ma miejsca, choćby z powodu ośmieszenia się poglądem o istnieniu innych cywilizacji poza ziemią.

#10

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cover up i stigma przez co najmniej 7 dekad w wykonaniu, może nie wszystkich rządów, ale na pewno tych najważniejszych. 

 

Na przykład we wczorajszym podcast George Knapp opowiada historię, jak w czasach pieriestrojki (Rosja była w tym czasie bardzo otwarta na kontakty z zachodem) udał się do ówczesnego Związku Radzieckiego na zaproszenie biura wywiadu zajmującego się UFO. Jak się dowiedział Rosjanie próbowali trzykrotnie zestrzelić obce pojazdy, w wyniku czego trzykrotnie stracili myśliwiec wraz z załogą. Po czym podjęto decyzję, o nie ingerowaniu w działalność obcych jednostek i pozostawieniu ich w spokoju. 
I że również są w posiadaniu wraku UFO i również nie mają (a przynajmniej nie mieli wtedy) pojęcia z czym mają do czynienia. 

Stopień zaawansowania obcej technologii, ma być tak znaczny, że amerykanie od 40 lat nie potrafią otworzyć lub choćby prześwietlić, będącego w ich posiadaniu "egg shaped object". 

Wszystko to skłania do ponownego przyjrzenia się rewelacjom, dyskredytowanego, Bob Lazar - który ostatnie wydarzenia skwitował krótkim
- "I told you so" 


Użytkownik fussy edytował ten post 01.09.2023 - 14:53

 • 0

#11

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj AARO uaktualniło swoją stronę, odtajniając wewnętrznego pdfa mówiącego o agendzie biura. No i jest tam kilka smaczków.
 
Kompetencje biura w procedurze odzyskania UAP i dalszego postępowania - również z odzyskanymi "materiałami"

uap_recov.jpg

A tutaj o swojej roli podczas "pozyskiwania" enigmatycznych technologii.

uap_exploit.jpg

Autor dokumentu pozwolił sobie również na trolling / easter egg

uap_51.jpg

źródło


Począwszy od 6 strony dokumentu, w rogach są grafiki w formie ćwiartki koła. Po złożeniu całość wygląda tak:
 
uap_col.jpg

Ja nie wiem co ja myślę.


Powyższe zdjęcie okazało się być obrazem z zasobów Adobe Stock, pod nazwą "Alien technology in a metallic ball"
AARO stosuje ciekawy dobór materiałów dla swoich dokumentów. 

Użytkownik TheToxic edytował ten post 03.09.2023 - 08:18

 • 0

#12

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pamiętacie pewnie akcję z początku roku, z zestrzeleniem chińskiego balonu szpiegowskiego nad USA. Towarzyszyło temu zestrzelenie, kolejnych trzech obiektów, o których niewiele wiadomo.  

Aż do teraz, kiedy możemy poznać kawałek kanadyjskiej, części tej historii. 

 

Kanadyjskie Biuro Tajnej Rady (Privy Council Office) częściowo odtajniło notatkę adresowaną do doradcy Justin Trudeau ds. bezpieczeństwa narodowego, Jody Thomas. 

Uzyskany w drodze wniosku o wolność informacji, mocno zredagowany dokument oferuje wgląd w to, jak rząd kanadyjski zareagował na niezidentyfikowany obiekt, który został wykryty i zestrzelony nad terytorium Jukonu w północnej Kanadzie 11 lutego. Zgodnie z notatką, obiekt z Jukonu był dwudziestym trzecim tak zwanym "UAP" śledzonym nad Ameryką Północną w ciągu pierwszych kilku tygodni 2023 roku
 

canada_uap.jpg
 

Jak się dowiadujemy ze źródła, NORAD numeruje sekwencyjnie obiekty, aby móc śledzić każdy wykryty obiekt, który nie został natychmiast zidentyfikowany.  

 

 • NORAD śledził UAP#23 nad Jukonem, wkraczającego w kanadyjską przestrzeń powietrzną od późnego południa 11 lutego 2023 
 • Właściwości Obiektu #23, zasada działania napędu lub powiązania z jakimkolwiek państwem narodowym pozostają niezweryfikowane. Nie wiadomo, czy jest uzbrojony i czy stanowi zagrożenie oraz czy posiada zdolności do gromadzenia danych wywiadowczych. Pełna eksploatacja UAP#20, który został zajęty przez USA 10 lutego 2023 r., nie została jeszcze zakończona.
 • Około godziny 15:30 amerykański F-22 Raptor NORAD z powodzeniem zaatakował UAP #23 w kanadyjskiej przestrzeni powietrznej pod zwierzchnictwem NORAD. Kanadyjskie CF-18 Hornet został wysłane, ale F-22 były lepiej zlokalizowane na podstawie czasu, przestrzeni i słabnącego światła.
 • CAF (Canadian Air Force) prowadzi obecnie operację odzyskiwania obiektu. Samoloty próbują zidentyfikować punkt uderzenia, a zespół naziemny jest gotowy do udania się na miejsce. Jednak górzysty teren, istniejąca pokrywa śnieżna i spodziewane nowe opady śniegu sprawiają, że perspektywa odzyskania jest mało prawdopodobna.
 • Obszar, w którym nastąpiło uderzenie, jest znanym szlakiem migracyjnym Reniferów, co otwiera możliwość przyszłego przypadkowego odkrycia przez rdzennych myśliwych, jeśli obiekt nie zostanie znaleziony podczas obecnej operacji odzyskiwania.

źródło


 • 1

#13

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Latem tego roku, w Amerykańskim Senacie, została zaprezentowana przez senatora Charles Schumer ustawa - "UAP Disclosure Act of 2023" - która właśnie weszła do amerykańskiego prawodawstwa jako poprawka do "H.R. 2670: Ustawa o autoryzacji obrony narodowej na rok podatkowy 2024".

 

Proponowane przepisy mają na celu utworzenie niezależnej, dziewięcioosobowej Rady ds. Przeglądu Niezidentyfikowanych Zjawisk Anomalnych, powoływanej przez prezydenta i zatwierdzanej przez Senat USA.
Misją Rady byłoby gromadzenie i angażowanie się w "kontrolowane ujawnianie (disclosure)" zapisów dotyczących "niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych, technologii nieznanego pochodzenia lub inteligencji innej niż ludzka" (przyp. fraza non-human intelligence pojawia się w ustawie 26 razy) będących w posiadaniu rządu USA.

 

Propozycja zawiera również przepis zezwalający rządowi na korzystanie z prawa własności do wszelkich "odzyskanych technologii nieznanego pochodzenia" i "biologicznych dowodów inteligencji innej niż ludzka" znajdujących się obecnie pod kontrolą prywatną.

Termin "niezidentyfikowane zjawiska anomalne" oznacza dowolny obiekt działający lub uznany za zdolny do działania w przestrzeni kosmicznej, atmosferze, na powierzchni oceanu lub pod powierzchnią morza, któremu nie można przypisać prozaicznych cech działania i właściwości, o których wcześniej nie wiedziano, że są osiągalne w oparciu o powszechnie akceptowane zasady fizyczne.

 

Niezidentyfikowane zjawiska anomalne są odróżniane zarówno od obiektów przypisanych, jak i tymczasowo nieprzypisanych na podstawie jednego lub więcej z następujących obserwowalnych elementów:

1. Natychmiastowe przyspieszenie bez widocznej bezwładności.
2. Prędkość hipersoniczna bez sygnatury termicznej i dźwiękowej fali uderzeniowej.
3. Podróże trans medialne (takie jak kosmos-ziemia i powietrze-woda).
4. Dodatnia siła nośna wbrew znanym zasadom aerodynamiki.
5. Multispektralna kontrola sygnatury.
6. Fizyczne lub inwazyjne skutki biologiczne dla bliskich obserwatorów i środowiska.

 

Każdy niezidentyfikowany zapis dotyczący zjawisk anomalnych zostanie publicznie ujawniony w całości i udostępniony nie później niż w dniu, w którym upłynie 25 lat od daty pierwszego utworzenia zapisu przez organ, który go stworzył, chyba że Prezydent zaświadczy, zgodnie z wymogami niniejszego działu, że - dalsze odroczenie jest konieczne ze względu na możliwą do zidentyfikowania szkodę dla obrony wojskowej, operacji wywiadowczych, egzekwowania prawa lub prowadzenia stosunków zagranicznych; oraz
dalsze odroczenie jest konieczne ze względu na możliwą do zidentyfikowania szkodę dla obrony wojskowej, operacji wywiadowczych, egzekwowania prawa lub prowadzenia stosunków zagranicznych; i możliwa do zidentyfikowania szkoda jest na tyle poważna, że przeważa nad interesem publicznym w ujawnieniu.


 • 1

#14

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Ujawnienie rzeczywistości UAP prawdopodobnie zmieni świat w każdym znaczeniu tego słowa"

 

 

sol.jpg

 

Fundacja Sol została założona w celu prowadzenia rygorystycznych i nowatorskich badań nad wszystkimi aspektami UAP.

 

 

 

Nowa fundacja naukowa będzie gromadziła światowej klasy naukowców i ekspertów w celu przeprowadzenia badań akademickich nad konsekwencjami obecności UAP.
Organizacja zapewni również konkretne zalecenia dla liderów politycznych w oparciu o swoje najnowsze badania.

 

Fundacja Sol - prowadzona przez dr Garry Nolan, profesora na Wydziale Patologii w Stanford University School of Medicine oraz antropologa społeczno-kulturowego dr Peter Skafish - gromadzi światowej klasy zespół naukowców i ekspertów rządowych - w tym byłego Inspektora Generalnego Wspólnoty Wywiadowczej (IC IG) I. Charles McCullough III pełniącego funkcję radcy prawnego - w celu przeprowadzenia badań i zapewnienia wiedzy specjalistycznej w zakresie polityki dotyczącej UAP, a także pomocy w ustaleniu programu szerszych badań nad UAP.

 

 

 

"Ponieważ ujawnienie rzeczywistości UAP prawdopodobnie zmieni świat w każdym znaczeniu tego słowa, misją Fundacji Sol jest bycie wiodącym źródłem badań nad tą kwestią, przy jednoczesnym dostarczaniu rządom najbardziej świadomych i wnikliwych zaleceń politycznych. Fundacja będzie zachęcać do większej przejrzystości rządów, zachęcać do wspólnego dzielenia się i przeglądu spostrzeżeń akademickich oraz wspierać metodyczną, naukowo solidną ocenę i analizę."

 

 

 

"Ponieważ rządy zaczynają uznawać i otwarcie dyskutować o UAP, nadszedł czas na poważne i wiarygodne badania akademickie nad potencjalną naturą UAP i szerokimi implikacjami dla nauki i polityki" - powiedział dr Garry Nolan, dyrektor wykonawczy zarządu Fundacji Sol.

 

Fundacja ma na celu wspieranie większego poczucia wspólnoty jako człowieczeństwo między kulturami, wyznaniami, narodami i politykami, w tym poprzez wspieranie rozwoju inicjatyw międzynarodowych skupionych na UAP.
Ponadto celem fundacji jest dostarczenie wiarygodnych odpowiedzi na temat intencji operatorów UAP i wypracowanie zaleceń dla Departamentu Obrony USA (DoD) i partnerów w Unii Europejskiej.

 

W dniach 17-19 listopada, Fundacja Sol będzie gospodarzem swojej pierwszej dorocznej konferencji na Uniwersytecie Stanforda, podczas której poruszone zostaną tematy obejmujące naukowe badania danych UAP, filozoficzne pytania związane z tym zjawiskiem oraz powiązane kwestie globalnego bezpieczeństwa.


 • 0

#15

Maska.

  Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

 • Postów: 711
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

https://twitter.com/...aTEgmte7AQ&s=19

Na konferencji w Kongresie Meksyku rzekomo oficjalnie pokazano dowody na prawdziwość mumii z Nazca. Nie jestem w stanie zweryfikować. Daję link do konferencji https://www.youtube....?feature=shared
i zagranicznych źródeł w Times
https://m.timesofind...w/103626618.cms


https://www.reddit.c...nt=share_button znalazłem tłumaczenie na reddicie. Miłej lektury

Użytkownik Maska edytował ten post 13.09.2023 - 09:42

 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych