Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kryzys na polskiej granicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#46

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że Moskwa może rozważać inwazję na Ukrainę

 

https://tvn24.pl/swi...oomberg-5486544


  • 0

#47

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://twitter.com/...874622552293380

 

Kolejna grupa imigrantów zmierza na granice. Według Straży Granicznej w najbliższym czasie możemy spodziewać kolejnego szturmu na granicę.


  • 0



#48

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rozmieszczają pionki na szachownicy póki co. Gorzej jeśli przyjedzie pora na przesunięcie ważniejszych figur. Dziwne te czasy ostatnie, już chyba nic mnie nie zdziwi. 2020 - koronawirus, 2021 - groźba wojny ze wschodem, 2022- inwazja kosmitów... 


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 14.11.2021 - 15:30

  • 0

#49

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2023- apokalipsa i sąd ostateczy.
  • 0



#50

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://twitter.com/...874622552293380

 

Kolejna grupa imigrantów zmierza na granice. Według Straży Granicznej w najbliższym czasie możemy spodziewać kolejnego szturmu na granicę.

W necie można zobaczyć zdjęcia jak grupują się nasi żołnierze, oraz policjanci bojowi. Jest też pełno wozów wojskowych, oraz W KOŃCU - armatka wodna. Wygląda, że szykuje się poważne uderzenie. Oby tylko to się dobrze skończyło.


  • 0



#51

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak napisałeś, światówka zaczyna pomału rozstawiać pionki i prężyć muskuły.

 

Za dużo się dzieje i zbyt wiele potencjalnych punktów zapalnych.

Coś czuję, że niestety jeszcze tego roku będzie mega rozpierducha a Rosja wcale może nie czekać do wiosny...

 

Dziś minister obrony UK i szef MI6 oficjalnie przedstawili swoje stanowisko, że prezydent Rosji Władimir Putin stanowi wyraźne i aktualne zagrożenie dla Ukrainy i Zachodu.

Zadeklarowali też gotowość do natychmiastowego wysłania, w razie eskalacji konfliktu, swoich oddziałów w ciągu kilku godzin, w tym oddziały SAS. 

 

https://www.express....vasion-risk-ont

 

Tymczasem na Okęciu trenują wywożenie VIPów z wrazie krachu...

https://www.facebook...294366719358412


Użytkownik Partuszew edytował ten post 14.11.2021 - 17:00

  • 0

#52

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozpoczął się szturm na polską granice. Wszyscy migrańci zostali zabrani z obozu przez służby białoruskie na przejście graniczne w Kuźnicy. 

https://twitter.com/...187518003986432

 

https://streamable.com/hp18uq


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 15.11.2021 - 11:37

  • 0



#53

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to pokazuje frustrację po drugiej stronie. Przegrywają ten "pojedynek" i w desperacji próbują czegoś jeszcze.

 

Zaznaczam, iż to moja amatorska "na chłopski" rozum analiza, ale według mnie sprawa, która miała przybić gwóźdź do trumny dla obecnej ekipy rządzącej, sprawi iż odrodzi się ona w chwale, a  olejne obrazy prezesa patrolującego konno granice są tylko kwestią czasu.

 

Po kryzysie sprzed miesiąca jaki mieliśmy z EU, wydawało się że sprawa imigracji może ostatecznie pogrążyć polskie władze. No bo jak to tak? Nie wpuszczać biednych i wygłodzonych uchodźców. Toż to sprzeczne z jakimikolwiek wartościami unijnymi. A tutaj niespodzianka - unia, która w 2015 roku witała uchodźców ciastem i balonami, teraz poważnie zastanawia się nad finansowaniem zapór (wiem, wiem jest tutaj konflikt rady i komisji, ale nie wchodźmy w to). Polska z antybohatera, stała się wzorem do naśladowania i zyskała zaskakująco duże poparcie ze strony państw, które podczas poprzedniego kryzysu migracyjnego miały zupełnie inną postawę. Tak więc Łukaszence czy tam jego koledze Putinowi, wydawało się że krok który ostatecznie zdestabilizuje nasze państwo targane wewnętrznymi i zewnętrznymi sporami będzie wręcz banalnie prosty, okazał się przynieść zupełnie przeciwny efekt. W kraju nastąpiła względna (przynajmniej w tej kwestii) zgoda pomiędzy rządem, a opozycją - co więcej i to jest największa sól w ich oku - Polska zyskała poparcie międzynarodowe dla swojej postawy. Coś czego chyba nie przewidzieli obaj Panowie. 

 

Na nowogrodzkiej będą otwierać szampana jak to wszystko się skończy. Nie ma chyba lepszego argumentu dla podkreślenia pozycji Polski w EU niż to co się właśnie dzieje. Do tego mit PIS'u jako obrońcy narodu, a wręcz Europy. Sobieski to przy Prezesie mało znacząca postać, a przynajmniej taka będzie narracja, ratująca tą partię, która gdyby nie to wykończyłaby się do wyborów sama. A tak to Putin&Aleksandr dali im taką niespodziewaną szansę, którą jeśli wykorzystają właściwie - niezwykle umocni ich pozycję. 

 

*wiem wiem, bez polityki na forum. Ale w tym wątku się nie da. To przecież czysta polityka 


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 15.11.2021 - 16:23

  • -1

#54

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

Na nowogrodzkiej będą otwierać szampana jak to wszystko się skończy.

 

 Mam nadzieję że masz rację. Tyle że wygląda na to że coraz więcej krajów się angażuje w ten bałagan. Nie można zapominać że Rosja to mimo wszystko nadal mocarstwo, a Putinowi daleko do bycia praworządnym demokratą. W 1939 roku Niemcy również zmontowali prowokację, która była pretekstem do ataku na Polskę. Dziś sytuacja jest bardziej skomplikowana, a i metody działania ofensywnego są również diametralnie inne. Wiąże się to na pewno z globalnym przepływem informacji Mam nadzieję że się mylę. Ale całą ta afera nie wygląda najlepiej. A ten szampan na Nowogrodzkiej, raczej szybko nie wystrzeli.  

 

 Tak, wiem że Rosja niby umywa rączki, ale Łukaszenko to tylko marionetka w rękach Putina. 


  • 1



#55

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Mam nadzieję że masz rację. Tyle że wygląda na to że coraz więcej krajów się angażuje w ten bałagan. Nie można zapominać że Rosja to mimo wszystko nadal mocarstwo, a Putinowi daleko do bycia praworządnym demokratą.

 

Dla mnie to osobiście mocarstwo na glinianych nogach, gdyby nie te ich złoża, surowce, chyba nikt by się już z nimi nie liczył. W porównaniu do USA czy Chin technologicznie są w tyle, ratuje ich tylko to, że ciężko ich pokonać zimą i mogą grać dostawami gazu.

 

Mentalnie jako ogół społeczeństwa, oczywiście upraszczając, to nadal Ci sami ludzie co za Breżniewa/Gorbaczowa z małymi wyjątkami. Najlepiej pokazuje to ich zachowanie z ostatnich lat odnośnie paru wypadków w zakresie broni/testów atomowych itp., gdzie znowu jak za lat 80 wciskali ciemnotę i dezinformację. Nadal nie liczą się kompletnie z własnym narodem, który jest tylko mięsem armatnim. Do tego Chiny cały czas moim zdaniem z tyłu głowy mają chrapkę na ich terytoria i oni mają tego świadomość. Mają co prawda trochę tych głowic nuklearnych [przynajmniej tak wynika z danych oficjalnych] i nowy rodzaj pocisku ale nie sądzę aby było to coś bardziej rozwiniętego technologicznie niż ma konkurent  z Azji czy Ameryki. Poza tym nie oszukujmy się, co z tego potencjału jak i tak nikt nie rozpęta globalnej wojny nuklearnej bo każdy chce zarabiać i rządzić potem czymś więcej niż gruzem :) Może w planach być jakiś atak punktowy niewielkim pociskiem w wybrane miasto/miasta ale na pewno nie na wielką skalę i o małej sile rażenia, robienie pustyni postnuklearnej na setki lat nikomu nie przyniesie korzyści.

 

Wracając natomiast do meritum tematu, zobaczcie jak ciekawie wygląda kwestia tych niby sankcji https://www.rp.pl/sw...el-z-lukaszenka


Użytkownik Partuszew edytował ten post 15.11.2021 - 21:04

  • 0

#56

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

 

Dla mnie to osobiście mocarstwo na glinianych nogach, gdyby nie te ich złoża, surowce, chyba nikt by się już z nimi nie liczył.

 Tyle że te ich złoża i surowce są tym co tak naprawdę się liczy. O to cały czas się gra. Rosja ma wszystko. złoto, gaz, diamenty. Cokolwiek wymienisz Rosja to ma. 

 

 

W porównaniu do USA czy Chin technologicznie są w tyle, ratuje ich tylko to, że ciężko ich pokonać zimą i mogą grać dostawami gazu.

 Z tą technologią to też tak nie do końca. Mają własną sieć satelitów GPS, lotniskowce,  samoloty i czołgi najnowszej generacji, z którą to technologią, może mierzyć się jedynie USA. Nie licząc prywatnych firm misje NASA nie byłyby możliwe, gdyby nie ruski port kosmiczny z którego odpalane są ruskie rakiety zasilające międzynarodową stację kosmiczną. Nie jestem rusofilem. Uważam jedynie że największym błędem jaki można popełnić, jest niedocenienie przeciwnika. 

 Nawet podczas drugiej światowej, Gdzie Generał mróz przechylił szalę zwycięstwa na ruską stronę, Gdyby nie fakt, że róscy mieli zaopatrzenie w zasoby ludzi i technologię produkowaną na masową skalę, (T-34 na przykład) to Niemcy być może dali by radę.  Rosja nie jest znacząco, technologicznie w tyle. Przynajmniej jeżeli mowa o technologii wojskowej. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 15.11.2021 - 22:02

  • 1



#57

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1.  Stany Zjednoczone
Budżet USA to około 612,5 mld dolarów.
Siły zbrojne:

    1 430 000 żołnierzy
    8,325 czołgów
    13,683 samolotów
    6,012 helikopterów
    473 okręty wojennych, w tym:
    10 lotniskowców
    72 łodzie podwodne
    62 niszczyciele


2. Rosja
Budżet Rosji to około 76,6 mld dolarów.
Siły zbrojne:

    766 000 żołnierzy
    15,500 czołgów
    3,082 samolotów
    973 helikoptery
    352 okrętów wojennych, w tym:
    1 lotniskowiec
    63 łodzi podwodnych
    13 niszczycieli


3. Chiny
Budżet Chin: około 126 mld dolarów.
Siły zbrojne:

    2 285 000 żołnierzy
    9,150 czołgów
    2,788 samolotów
    856 helikopterów
    520 okrętów wojennych, w tym:
    1 lotniskowiec
    69 łodzi podwodnych
    24 niszczycieli


  • 0

#58

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bezpośrednie starcie polskich i białoruskich służb. Jest coraz gorzej.

https://twitter.com/...352369783418889

 

[attachment=8557:Opera Zrzut ekranu_2021-11-15_230809_twitter.com.png]


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 15.11.2021 - 23:09

  • 1



#59

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zobaczcie sami i przeczytajcie jak trafnie w 2018 kolega przewidział rozwój obecnych wydarzeń

https://globalnagra.pl/jutro-wojna/ artykuł z 03-07-2018

 

Jest też obecna analiza, polecam

https://globalnagra.pl/to-jest-wojna/


  • 0

#60

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

StatystycznyPolak

To też pokazuje jaka jest różnica w tym co dostajemy publicznie, a jak to wygląda za kulisami, dwa inne światy. Cieszy natomiast podejście żołnierzy, pięknie brzmi to "chodź tu ty białoruska k...". :) Widać, że nastawienie jest odpowiednie i nasi na pewno nie wymiękną.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych