Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lithium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lithium.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie,
forum znam od dawna i zaczytywałam się nim jeszcze w czasach, gdy byłam nieletnia. Obecnie mam 27 lat i szukam podobnych mi duszyczek. Mój nick pochodzi od nazw perfum, które lubię, generalnie interesują mnie perfumy, tj. ich nuty i sposób tworzenia.
Moje podejście do życia jest dość mistyczne, tj. wychodzę z założenia, że życie może być tylko snem, z tegoż względu, że moje sny są tak realistyczne, że doszłam do wniosku, iż cały świat może być tylko iluzją. Wydaje mi się, że już jakiś filozof to opisał. ;) Czasem sama z siebie doświadczam OOBE albo LD.
Poza tym, lubię mitologie wszelkiej maści i na co dzień medytuję, miałam nawet zamiar wybrać się do jakiegoś ośrodka buddyjskiego, niestety Covid popsuł mi te plany. Jestem dość otwartą osobą, choć zdarza mi się dystansować i po prostu obserwować. Generalnie obserwacja ludzi jest ciekawa, zwłaszcza pod kątem porównywania ich do zwierząt (zachowania stadne etc.).
Bardzo lubię filmy z DiCaprio, mają swój specyficzny klimat, mój ulubiony to "Wielki Gatsby", bo darzę sympatią filmy z pompą.
Zajmuję się też astrologią, choć moja wiedza w tej dziedzinie jeszcze raczkuje. Jestem Skorpionem z domieszką Ryb i Wagi.
Marzy mi się też dostanie do zakonu O.T.O, ale to po tym jak minie epidemia koronawirusa.

Pozdrawiam,
Lithium.

#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kotem i chlebem witamy!

Mamy podobne zainteresowania, Ty lubisz perfumy i ich nuty zapachowe, sposób tworzenia, ja whisky i ich nuty smakowe...  :szczerb: a tutaj sposób tworzenia też jest ważny.





#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to jest zakon O.T.O?



#4

Lithium.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wszystko
http://oto-pl.org/system/
Tutaj masz link, w dużym skrócie, jest to system wierzeń prowadzący do indywidualnego oświecenia. O.T.O korzysta z Thelemy, która jest systemem magicznym stworzonym przez Aleistera Crowleya. Aleister może się źle kojarzyć, ale to już wina jego bujnego życia. :P
Tak czy siak, chodzi o to, żeby odkryć nasze prawdziwe Ja, to pozbawione wpływów otoczenia, bez poglądów, które zostały nam wdrukowane przez społeczeństwo.

@Staniq
Whiskey? Mój kuzyn mnie częstuje czasem, ale zawsze mam wrażenie, że smakuje drewnem. Nie wiem jak z Whiskey z górnej półki, bo domyślam się, że różne są jej sposoby produkcji. Czy się mylę? ;)

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha czyli taka sekta zbudowana w oparciu o filozofię new age.



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Whiskey?

Nie. Whisky, szkocka. Whiskey, to amerykańska próba zrobienia z bimbru szlachetnego trunku. Jest to tzw. łyskacz, a nie łyski.

Zresztą, popełniłem artykuł w temacie -> tutaj.





#7

Lithium.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Staniq
Przeczytałam, temat faktycznie ciekawy. Jak dane nam będzie się kiedyś spotkać to może wypijemy po szklaneczce. ;)
Nie wiedziałam, że nazewnictwo ma takie znaczenie.

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też nie, dopóki się nie dowiedziałem.  :szczerb:





#9

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Whisky moja żono"...



#10

Muhomorniczy.
  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Cześć. Podobnie z tymi snami. Wcześniej wychodziłem z założenia ze perfumy muszą jakoś wyrażać moją osobowość. Ostatnio jednak stałem się mniej egoistyczny i tym razem nabyłem zapach który do mnie nie pasuje ale ładnie pachnie.



#11

Lithium.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Muhomorniczy
Z zapachami trzeba uważać, bo nawet jak do nas pasują, to otoczenie może się nimi po prostu dusić. Dlatego ciężkie zapachy odstawia się na niższe temperatury, a latem używa się czegoś lżejszego. :) Ja na lato mam swoją Lolitę Lempicką i dobrze mi z nią.

#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lubię pachnieć, ale to faktycznie trudny temat jest. Od dłuższego czasu pachnę - Dior SAUVAGE Perfume. Pod warunkiem, że nie pachnę whisky i cygarem.

Nie... cygarem już nie, rzuciłem jakieś 9 lat temu, a wcześniej 5 lat oduczałem się na elektrycznym fajku. Z przyjemności tylko whisky mi zostało, no i cała reszta, ale to intymne są, więc nie napiszę jakie.  :szczerb:





#13

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

siema też lubie łyche





#14

BPW.
  • Postów: 51
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej, witam na forum. :)





#15

Szerakles.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Witam cie na forum  też tu jestem nowy .

 Ogólnie w świecie magi  i okultyzmu a  i również praktyków sztuk tajemnych ścierają się dwa filozoficzne poglądy .

Pierwszy   to  - Świat astralny  ,duchy demony  i anioły i także wiele innych manifestacji  to inny wymiar tak samo materialny i namacalny jak  nasz w którym znajduje się  nasze ciało fizyczne  z którego obce wpływy oraz manifestacje wpływają  na nasze życie , świat śmiertelników .

 

Oraz drugi właśnie Aleister Crowley który  właśnie w swej książce Geogecja  mówi cytuje - Anioły i demony to  tak naprawdę obszary naszego umysłu  które po odpowiedniej stymulacji poprzez rytuały , pieczęcie  potrafią stwarzać rzeczy niestworzone . Jednak twierdził że to nasza psychosfera . (  mogłem coś pokręcić dawno nie praktykowałem ) 

Tak naprawdę nikt nie wie który pogląd jest prawdziwy :) 

 

Zakony bym sobie odpuścił nie myśl że nauczą ciebie czegoś czego nie będziesz potrafiła się sama nauczyć .

 

Polecam badać fenomen Otchłani  to w nim tkwi tajemnica wszystkiego co widzialne i nie widzialne materialne i nie materialne .





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych