Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#1336 Gość_NoBody19

Gość_NoBody19.
  • Tematów: 0

Napisano

@Up
Canaris, Twojego progu na pewno nie przebije ;) Zdania co do tego, ze tworzenie obrazu na podstawie kilku/ kilkunastu firm to absurd. To, ze Ty pracowales tylko w takich, nie znaczy, ze kazdy pracodawca taki jest. Ale widze, ze tutaj ludzie lubia wyciagac bardzo szybkie wnioski. Obecna sytuacja jest bardzo ciezka i stwierdzenie dowale pracodawcy L4, bo lekarz da mi na slow, a pracodawce stac(i w ogole to zlodziej) jest niesprawiedliwym generalizowaniem. Pracodawca sprzeda i przetrwa, a ja biedny nie, to.. super podejscie do tematu. Jezeli sprawa jest taka prosta, to zachecam kazdego, do zaloznia wlasnej fimry i zbierania profitow ;)

Pozdrawiam

Użytkownik NoBody19 edytował ten post 07.04.2020 - 17:34

  • 0

#1337

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@isrin22

 

Z jakiejś przyczyny, nie pojawił się dzisiaj komunikat na Mazowszu. 

http://wsse.waw.pl/a...katy/komunikaty

 

Być może pojawi się dzisiaj w późniejszej godzinie.

 

@Canaris

To raczej źle świadczy o pracownikach, a nie o pracodawcy ;)

Od jakiegoś czasu mamy rynek pracownika i zgadzać się na takie warunki? 

 

Tyle miejsc i stanowisk pracy, a teraz jesteś lekarzem, no no :)


Użytkownik MaxaM edytował ten post 07.04.2020 - 17:51

  • 0

#1338

isrin22.
  • Postów: 104
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Up

 

Od kilku dni Ministerstwo podaje tylko 2 raporty dziennie, więc o ile te przypadki uwzględnią to będą wliczone do jutrzejszego dnia. Trochę poszperałem i powchodziłem na strony psse. W Radomiu 51 nowych przypadków, w Grójcu 72 i w Warszawie 38. Co daje 161 przypadków z 3 stacji. Takie działania zniekształcają obraz tego jak się u nas rozwija pandemia.

 

 

 

Edit: Dodali 182 z Mazowieckiego, chyba ludzie im na Twitterze zaczęli komentować  :szczerb:

 

Regulamin 3.12

 

Jeśli odnosisz się bezpośrednio do postu wyżej to cytowanie jest zbędne.

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 07.04.2020 - 20:20

  • 1

#1339

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 
Edit: Dodali 182 z Mazowieckiego, chyba ludzie im na Twitterze zaczęli komentować  :szczerb:

A owszem komentowali :

https://mobile.twitt...552670258397192

Użytkownik Magda72 edytował ten post 07.04.2020 - 18:30

  • -1



#1340

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up
Canaris, Twojego progu na pewno nie przebije ;) Zdania co do tego, ze tworzenie obrazu na podstawie kilku/ kilkunastu firm to absurd. To, ze Ty pracowales tylko w takich, nie znaczy, ze kazdy pracodawca taki jest.

Nie no to było pytanie na serio. 

Jaki jest pułap, jaki jest limit po przekroczeniu którego przyznałbyś racje ludziom którzy twierdzą że przedsiębiorcy to nie są jakieś uciśnione aniołki i tylko ci niewdzięczni pracownicy nie doceniają jak to ich chcą karmić ptasim mleczkiem i kawiorem ?

Ile miejsc pracy które dymają pracownika jak mogą, trzeba zwiedzić żebyś uznał ze coś jest na rzeczy ?

Bo to jest znany sofizm - póki coś nie wystepuję w 100% przypadków to dalej można dzielnie bełkotać ze coś takiego to tylko "mniejszość", "wypadek przy pracy", "nie wszyscy tak robią", "odosobiony przypadek" itp. I równie dzielnie ignorować że np 80% to praktycznie wszyscy.

 

stwierdzenie dowale pracodawcy L4, bo lekarz da mi na slow, a pracodawce stac(i w ogole to zlodziej) jest niesprawiedliwym generalizowaniem.

 

Nie, to jest dbanie o siebie i swoją rodzine. Czyli ludzi o których powinno sie dbać w pierwszej kolejności.

Tylko ktoś o mentalności niewolnika przejmuje sie losem i zdaniem kogoś kto ma na niego wyrąbane po całości.

 

Pracodawca sprzeda i przetrwa, a ja biedny nie, to.. super podejscie do tematu.

 

No przetrwa. A jak nie to jego pech.

Nie wiem czemu JA mam narażać MOJĄ RODZINE i MOJE ZDROWIE, tylko po to żeby jakiś obcy miał lepiej.

Obcy który wielokrotnie podkreśla jak zbędny jestem, jaką wielką łaske mi robi że w ogóle mi płaci cokolwiek ( bo o jakichś bonusach nie ma nawet co mówić ), który tylko śrubuje normy i dodaje obowiązków nie dające nic w zamian i generalnie traktuje mnie jak zbędnego, łatwo wymienialnego niewolnika.

 

Polscy pracodawcy zbierają to co zasiali - jak sie traktuje pracownika tak on traktuje ciebie.


Użytkownik Canaris edytował ten post 07.04.2020 - 19:11

  • 4



#1341

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety po chwilowym uspokojeniu spowodowanym prawdopodobnie weekendem dziś kolejna rekordowa doba: ponad 1400 zgonów we Francji ponad 1300 zgonów w USA(pełny raport z USA będzie dopiero koło północy, więc będzie rekord), prawie 800 zgonów w UK, ponad 400 zgonów w Belgii i to wszystko oczywiście w ciągu doby. Łącznie ponad 6000 zgonów na świecie co od początku pandemii nie miało jeszcze miejsca. Francja ustanowiła też europejski rekord w liczbie zarażonych w ciągu doby - 11059. Jedyny pozytyw to chyba to, że faktycznie Włochy ustabilizowały sytuacje u siebie. Dokładnie widać na przykładzie tych państw jaki skutek przynoszą źle podjęte decyzje, w zasadzie czym jakiś kraj później wprowadził restrykcje i bardziej olał sprawę tym gorzej ta sytuacja w tym kraju wygląda. Hiszpania jeszcze później zaczęła działać niż Włosi i już na początku pisałem, że obawiam się, że może być u nich jeszcze gorzej, no i przebili już Włochów, a przecież mają 20mln mieszkańców mniej. Francja przecież jeszcze przeprowadzała wybory, gdy epidemia zaczynała w Europie szaleć, a dziś umiera u nich więcej ludzi w dobę niż w jakimkolwiek innym europejskim kraju. USA pokpiły jeszcze bardziej niż Europa i teraz w samym Nowym Jorku umiera po 700 ludzi na dobę, a ludność jest jeszcze 2x mniejsza niż w Hiszpanii i 3x mniejsza niż we Włoszech, a liczba zgonów na podobnym poziomie. Tak więc wręcz idealnie czarno na białym mamy pokazane, że czym bardziej bagatelizuje się problem z koronawirusem tym później gorzej to wygląda i naprawdę nie rozumiem jak jeszcze można mieć jakieś wątpliwości co do słuszności podejmowanych działań.

W zasadzie takim jedynym krajem, który nie robi nic w walce z pandemią jest Białoruś, ale stamtąd raczej bym się nie spodziewał żadnych rzetelnych danych. Bardzo mało działań podjęła też Brazylia i bodajże Szwecja, także zobaczymy jak to się tam rozwinie. Choć Szwecja ma tylko 10mln mieszkańców i są dość rozproszeni.


  • 3



#1342 Gość_NoBody19

Gość_NoBody19.
  • Tematów: 0

Napisano

 

 

Nie no to było pytanie na serio.

Jaki jest pułap, jaki jest limit po przekroczeniu którego przyznałbyś racje ludziom którzy twierdzą że przedsiębiorcy to nie są jakieś uciśnione aniołki i tylko ci niewdzięczni pracownicy nie doceniają jak to ich chcą karmić ptasim mleczkiem i kawiorem ?

Ile miejsc pracy które dymają pracownika jak mogą, trzeba zwiedzić żebyś uznał ze coś jest na rzeczy ?

Bo to jest znany sofizm - póki coś nie wystepuję w 100% przypadków to dalej można dzielnie bełkotać ze coś takiego to tylko "mniejszość", "wypadek przy pracy", "nie wszyscy tak robią", "odosobiony przypadek" itp. I równie dzielnie ignorować że np 80% to praktycznie wszyscy.

Ale tutaj nie ma mowy o powaznej rozmowie, skoro budujesz swoj poglad na podstawie garstki - powiedzmy - przebadanych przypadkow. Na rzeczy na pewno jest, ale mowienie "kazdy", "wszyscy" etc jest krzywdzace, nie sadzisz? Chyba, ze serio tutaj istenieje przekonanie o tym zlym "kapitaliscie", ktory nie robi nic, tylko patrzy jak wydoic kolejna krowke.. Jezeli pracownik jest fair, to mozesz mi wierzyc, ze pracodawca tez bedzie. Nie mowie, ze nie istnieja patologie, ale na pewno "niewszyscy" i "niekazdy".

 

 

 

Nie, to jest dbanie o siebie i swoją rodzine. Czyli ludzi o których powinno sie dbać w pierwszej kolejności.

Tylko ktoś o mentalności niewolnika przejmuje sie losem i zdaniem kogoś kto ma na niego wyrąbane po całości.

Wedlug mnie to wlasnie dobitny przyklad jak nie dbac o rodzine. Gra o sumie -1:-1? Strace prace, pracodawca straci, ale pokazalem kto rzadzi, nie? I co Ci da to, ze przez miesiac mogles "wydoic" tego pracodawce? Wlasnie w tym momencie powinna byc dobra wola z kazdej strony! Jak wspomnial MaxaM, w tym momencie rynek pracownika znika i przez najblizszy czas na pewno sie to nie zmieni, wiec zastanowilbym sie nad tym, czy robienie teraz komus na zlosc na pewno przyniesie wymierne skutki.

 

 

 

No przetrwa. A jak nie to jego pech.

Nie wiem czemu JA mam narażać MOJĄ RODZINE i MOJE ZDROWIE, tylko po to żeby jakiś obcy miał lepiej.

Obcy który wielokrotnie podkreśla jak zbędny jestem, jaką wielką łaske mi robi że w ogóle mi płaci cokolwiek ( bo o jakichś bonusach nie ma nawet co mówić ), który tylko śrubuje normy i dodaje obowiązków nie dające nic w zamian i generalnie traktuje mnie jak zbędnego, łatwo wymienialnego niewolnika.

 

Polscy pracodawcy zbierają to co zasiali - jak sie traktuje pracownika tak on traktuje ciebie.

To jest najlepsze - nikt Ci nie kaze!? Nie chcesz, to zmieniasz pracodawce. Tyle. Ja nigdy nie spotkalem sie z zachowaniami jakie opisujesz, a jakos nie twierdze, ze kazdy to potulny baranek, ktory wyslucha, przytuli i jeszcze pozwoli sie wyplakac. Sa szuje, sa ludzie dobrzy, jak w zyciu. A wrzucanie i proba dopiecenia kazdemu nikomu nie wyjdzie na dobre w obecnym czasie.

 

Pozdrawiam


Użytkownik NoBody19 edytował ten post 07.04.2020 - 19:40

  • -1

#1343

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ale tutaj nie ma mowy o powaznej rozmowie, skoro budujesz swoj poglad na podstawie garstki - powiedzmy - przebadanych przypadkow.

 

 

Dlatego sie pytam ILE firm trzeba zwiedzić żebyś uznał ze coś jest na rzeczy?
Jeśli 30+ róznych firm to garstka to ile to "poważna próbka"? 100? 200?

 

Na rzeczy na pewno jest, ale mowienie "kazdy", "wszyscy" etc jest krzywdzace, nie sadzisz?

 

Nie nie jest. Tym bardziej jeśli jest to podparte szerokim życiowym doświadczeniem.

 

Chyba, ze serio tutaj istenieje przekonanie o tym zlym "kapitaliscie", ktory nie robi nic, tylko patrzy jak wydoic kolejna krowke..

 

Bo większość pracodawców z Polsce takich jest. Dlatego pytam sie o tą magiczną liczbe pracodawców którą trzeba poznać żebyś uznał ze coś jednak jest na rzeczy?
 

Jezeli pracownik jest fair, to mozesz mi wierzyc, ze pracodawca tez bedzie.

 

A to przekonanie popierasz czym dokładnie? 
Bo z mojego ( i nie tylko mojego ) doświadczenia życiowego wynika coś zupełnie innego - uczciwy pracownik dla Polskiego pracodawcy to jeleń którego sie doi póki można a potem wyrzuca na zbity pysk jak tylko zaczyna sie dopominać o cokolwiek.

 

Wedlug mnie to wlasnie dobitny przyklad jak nie dbac o rodzine. Gra o sumie -1:-1? Strace prace, 

 

Trudno, znajde nastepną. Najważniejsze jest to żeby rodziny i siebie nie zarazić bo póki co wskrzeszanie ludzi to SF.

 

 pracodawca straci, ale pokazalem kto rzadzi, nie?

 

A ja mam to kompletnie w d...e. Chciał być cwany, nie chciał pójśc na ręke to stracił. Czemu ma mnie to obchodzić skoro mojego pracodawcy nie obchodzi moje ŻYCIE??

 

 

Wlasnie w tym momencie powinna byc dobra wola z kazdej strony!

 

 

No i super ale tej dobrej woli pracodawcy nie ma. I co wtedy?

 

To jest najlepsze - nikt Ci nie kaze!? Nie chcesz, to zmieniasz pracodawce. Tyle.

 

No to zmienie. Póki co to tobie pękają pośladki bo ludzie nie chcą szafować życiem rodziny i swoim żeby tylko nie sprawić przykrości komuś kto rąbie ich na każdym kroku.


Użytkownik Canaris edytował ten post 07.04.2020 - 19:54

  • 5



#1344 Gość_NoBody19

Gość_NoBody19.
  • Tematów: 0

Napisano

@Up

Dobra Canvas, rozgryzles mnie, nie mam nic wiecej do dodania. Posladki mi pekly i ide ratowac zycie innych. Widze, ze serio, niektorzy tutaj nie umieja normalnie rozmawiac, poza wyzwiskami i wycieczkami osobistymi ;)

 

Pozdrawiam i zycze milej walki z kazdym wrednym krwiopijca kapitalistycznego swiata


  • -1

#1345

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok czyli nie masz ani argumentu ani dowodu na poparcie swoich tez i uciekasz sie do kiepawego sarkazmu i ucieczki z tematu.

Nie zebym sie zdziwił w sumie, to dosyć typowe dla piewców dobroci Polskich przedsiebiorców i innych róznych dziwnych ludzi którzy lubią zaprzeczać rzeczywistości.


Użytkownik Canaris edytował ten post 07.04.2020 - 20:02

  • 1



#1346

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Canaris

 

A widzisz, a z mojego doświadczenia, z firmami z którymi się zetknąłem zawodowo, to pracownik jest szanowany i to on stawia warunki pracy :) 

Gdyby zaistniały takie sytuacje jakie opisujesz, to każdy powiedziałby dla pracodawcy aby spadał na drzewo, ale nikt nie mówi, bo takich sytuacji po prostu nie ma :) 

 

Mimo, że mam takie doświadczenie, to nie mówią, że 'wszyscy' tak mają. Zdaję sobie sprawę 'ile ludzi, tyle firm'. 


  • 0

#1347

isrin22.
  • Postów: 104
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety po chwilowym uspokojeniu spowodowanym prawdopodobnie weekendem dziś kolejna rekordowa doba: ponad 1400 zgonów we Francji ponad 1300 zgonów w USA(pełny raport z USA będzie dopiero koło północy, więc będzie rekord), prawie 800 zgonów w UK, ponad 400 zgonów w Belgii i to wszystko oczywiście w ciągu doby. Łącznie ponad 6000 zgonów na świecie co od początku pandemii nie miało jeszcze miejsca. Francja ustanowiła też europejski rekord w liczbie zarażonych w ciągu doby - 11059. Jedyny pozytyw to chyba to, że faktycznie Włochy ustabilizowały sytuacje u siebie. Dokładnie widać na przykładzie tych państw jaki skutek przynoszą źle podjęte decyzje, w zasadzie czym jakiś kraj później wprowadził restrykcje i bardziej olał sprawę tym gorzej ta sytuacja w tym kraju wygląda. Hiszpania jeszcze później zaczęła działać niż Włosi i już na początku pisałem, że obawiam się, że może być u nich jeszcze gorzej, no i przebili już Włochów, a przecież mają 20mln mieszkańców mniej. Francja przecież jeszcze przeprowadzała wybory, gdy epidemia zaczynała w Europie szaleć, a dziś umiera u nich więcej ludzi w dobę niż w jakimkolwiek innym europejskim kraju. USA pokpiły jeszcze bardziej niż Europa i teraz w samym Nowym Jorku umiera po 700 ludzi na dobę, a ludność jest jeszcze 2x mniejsza niż w Hiszpanii i 3x mniejsza niż we Włoszech, a liczba zgonów na podobnym poziomie. Tak więc wręcz idealnie czarno na białym mamy pokazane, że czym bardziej bagatelizuje się problem z koronawirusem tym później gorzej to wygląda i naprawdę nie rozumiem jak jeszcze można mieć jakieś wątpliwości co do słuszności podejmowanych działań.

W zasadzie takim jedynym krajem, który nie robi nic w walce z pandemią jest Białoruś, ale stamtąd raczej bym się nie spodziewał żadnych rzetelnych danych. Bardzo mało działań podjęła też Brazylia i bodajże Szwecja, także zobaczymy jak to się tam rozwinie. Choć Szwecja ma tylko 10mln mieszkańców i są dość rozproszeni.

Ja zauważyłem, że strona "worldometres" pokazuje w niektórych krajach inne dane. Np jeżeli chodzi o Niemcy podali, że wczoraj było ogólnie 103 375 przypadków podczas gdy dane z instytutu Roberta Kocha podają, że wczoraj było 95 391 przypadków:
https://www.rki.de/D...publicationFile
Tak samo jeżeli chodzi o Francję na innych stronach informacje są o 74 389 przypadków ogółem wczoraj, nie jak podaje worldometres 98 010.
https://www.eficiens...f-cases/#france

Niestety nie znam francuskiego, żeby poszukać na jakiś francuskich stronach, czy to ministerstwa zdrowia czy jakichś portalach informacyjnych. Rozbieżności są nawet spore i tak jak w przypadku innych krajów dane są prawidłowe, tak w przypadku tych dwóch coś się nie zgadza.

 

Edit: Trochę poszukałem i te ponad 20 000 przypadków francuskich pochodzi z domu opieki społecznej (ang. Nursing homes) i nie są chyba potwierdzone pozytywnymi testami. Stąd pewnie te nagłe 11 000 w jeden dzień.


Użytkownik isrin22 edytował ten post 07.04.2020 - 20:19

  • 0

#1348

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@isrin22

 

Pojawiły się dane z Mazowsza oraz zaktualizowali 'dobowe' wartości.

Mamy dzisiaj +435 zarażeń. 


Użytkownik MaxaM edytował ten post 07.04.2020 - 20:13

  • 0

#1349

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pewnym czasie zaczynają na jaw wychodzić przerażające fakty.

Jak podaje Radio Free Asia (RFA) mieszkańcy Wuhan, gdzie rozpoczęła się  pandemia wirusa słyszeli krzyki dochodzące z pieców pogrzebowych, a niektórzy leczeni w szpitalach twierdzą, że widzieli pracowników umieszczających żywych pacjentów z koronawirusem w torbach na zwłoki.

Mam nadzieję, że to tylko plotki choć znając jak działa i do czego jest zdolna Chińska Partia Komunistyczna to przyznam, że jest to wysoce prawdopodobne.

Więcej drastycznych szczegółów w linku https://www.breitbar...d-people-alive/

 


  • 1



#1350

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja cię kręcę oby to był fake news...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych