Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt już wkrótce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#61

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taak... czekamy wszyscy na przemówienie jednego z "obcych", a on do nas.... "Towarzysze..." :lol


Przekonamy się jak to będzie za pare miesięcy. Szczerze wątpie, bo do 2012 troche czasu jeszcze zostało, a co by dało spotkanie o 5 lat wcześniej ?? No może by próbowaliby nas "nawrócić" na dobrą ścieżkę, ale wtedy ks. Rydz razem ze swoją armią rozpętaliby Wojnę Światów, albo przynajmniej opowiedzieliby się za resztą, że nikt nie chce ich "pomocy"...
  • 0



#62

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby jakas obca cywilizacja naprawde do nas przyleciala, to KK by nam wciskal ze oni tez sa dziecmi chrzescijanskiego Boga i ze J.Ch. na ich planecie tez zmartwychwstal.
  • 0

#63

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Takie zdarzenie mocno zachwiałoby ogólnoprzyjętym światopoglądem( i dlatego właśnie to nie będzie miało miejsca, przynajmniej nie teraz), bynajmniej w kwestii obcych cywilizacji. A co do KK to jak mówi przysłowie "tonący brzytwy się chwyta"
  • 0

#64

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

i dlatego właśnie to nie będzie miało miejsca, przynajmniej nie teraz


A ja mysle ze raczej malo by to ich obchodzilo czy zachwialoby to naszym swiatopogladem czy nie ;) wystarczy sobie wyobrazic jakbysmy my znalezli inna cywilizacje, napewno bysmy sie nad tym nie zastanawiali czy sa gotowi czy nie.
  • 0

#65

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby jakas obca cywilizacja naprawde do nas przyleciala, to KK by nam wciskal ze oni tez sa dziecmi chrzescijanskiego Boga i ze J.Ch. na ich planecie tez zmartwychwstal.


Przecież oni są dziećmi Boga. Skoro już przyjmujemy, że Bóg stworzył nas, to dlaczego nieskończony Bóg nie miałby stworzyć i ich? Skoro wierzymy w Boga, to wierzymy też i w to, że jest stwórcą wszystkiego, a zatem i ewentualnych kosmitów :)
  • 0



#66

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bóg stworzył wszystko - to chyba nie ulega wątpliwościom... Różnica i problem polegałby na tym jak my rozumiemy boga a w jaki sposób postrzegają go obce cywilizacjie... Myśle, że różnica mogłaby być widoczna...
  • 0

#67

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myśle, że różnica mogłaby być widoczna...

To z pewnością.
Choć niezłe byłyby jaja, jakby kiedyś jakiś ufol wytoczył się ze swojego spodka i przywitał nas "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" :D


Albo, co gorsza, "Allachu Akbar" :D


Choć jak dla mnie bardziej prawdopodobne, że przy ich (załóżmy) wyżej rozwiniętym poziomie nauki, wiara w Boga mogłaby być u nich... już dawno zapomniana. Coś jak nasze postrzeganie wierzeń plemion afrykańskich.
  • 0



#68

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wiara w boga zawsze będzie istnieć ale nie na takim poziomie jakie jakim jest postrzegany dzisiaj w świecie rozmaitych religii...
Zmieni się punkt widzenia.
  • 0

#69

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przecież oni są dziećmi Boga. Skoro już przyjmujemy, że Bóg stworzył nas, to dlaczego nieskończony Bóg nie miałby stworzyć i ich? Skoro wierzymy w Boga, to wierzymy też i w to, że jest stwórcą wszystkiego, a zatem i ewentualnych kosmitów


Prawda, sam jestem agnostykiem i tez tak uwazam, tyle ze nie wierze ze byl to Bog jakim przedstawiaja go jakiekolwiek religie. Mi chodzilo konkretnie o chrzescijanizm, bo czytalem gdzies opinie, juz nie pamietam kogo, ale byl to ktos znany, ze na planetach innych cywilizacji Chrystus tez napewno byl, nauczal i zmaertwychwstal. O to mi chodzilo. Takie teorie mnie rozbrajaja.
  • 0

#70

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmieni się punkt widzenia.

I pojawi się mnóstwo pytań dotyczących prawdziwości naszej religii.
  • 0



#71

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moze poprostu ludzie beda wierzyc w sile sprawcza, ktora dokonala tego wszystkiego, ale przestana sobie wymyslac oblicza Boga, zeby lepiej go rozumiec. A rozmaitosc religii na swiecie jest tego doskonalym przykladem, kazda cywilizacja ma innego Boga, bo kazda kultura go interpretuje i dorabia ideologie na swoj sposob. Ja jestem za tym, zeby wyzbyc sie jakichkolwiek interpretacji i ideologii, dopoki nie zrozumiemy czym sila sprawcza naprawde jest. Bo takie interpretacje sa tylko przyczyna wielu konfliktow nic wiecej.

Ups, chyba zeszlismy z tematu ;)
  • 0

#72

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że największe kłopoty z akceptacją takiego wydarzenia z punktu widzenia chrześcijaństwa miałby cały tzw. "moherowy katolicyzm" oraz ultraortodoksyjne odłamy takie jak ŚJ. Myślę, że dla absolutnej większości chrześcijaństwa takie zdarzenie nie byłoby źródłem kryzysu wiary.

Dla mojej wiary, choć nie jestem zwolennikiem Boga w stylu New Age, wydarzenie to też nie byłoby żadnym wyzwaniem. :]
  • 0



#73

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmieni się punkt widzenia.

A mi się wydaje, że z czasem wiara w Boga, za jakieś kilka tysięcy lat, może upaść całkowicie. Zastąpi ją coś, co już teraz się pojawia - różne zgodne z postępem czasu "produkty zastępcze", które dają to samo co religia, ale są łatwiejsze i bardziej atrakcyjne.

No i nauka robi też swoje, odbierając religii po kolei wiele sekretów. Już teraz niektórzy ludzie muszą nieźle kombinować, aby dalej tłumaczyć niektóre rzeczy działalnością Boga.

Mi chodzilo konkretnie o chrzescijanizm, bo czytalem gdzies opinie, juz nie pamietam kogo, ale byl to ktos znany, ze na planetach innych cywilizacji Chrystus tez napewno byl, nauczal i zmaertwychwstal.

Czy rozbrajają... nie wiem, ale jeżeli już ktoś zakłada istnienie wszechpotężnego Boga, który stworzył wszystko i jest właśnie taki, jakim my go wyznajemy, to czemu miałby nie wierzyć i w to?

Wsiadanie do gigantycznej rakiety lecącej na orbitę samo w sobie jest ryzykowne.
Wiara w Boga, który jest całkowicie niezbadany, czasami nielogiczny z naszego punktu widzenia i nie można go w żaden sposób udowodnić, samo w sobie wymaga gimnastyki umysłu. I to normalne.

Ale jeżeli zakładamy, że Bóg przybrał naszą postać i zstąpił między nas aby nas zbawić, to skoro ten sam Bóg jest też i ojcem ewentualnych kosmitów, to czemu ich miałby traktować gorzej? Czyżby znowu nasz ludzki egoizm właśnie przemówił? :D
Jak już się wierzy w Boga, to wszystko jest możliwe.

I pojawi się mnóstwo pytań dotyczących prawdziwości naszej religii.


Te pytania zawsze były i będą, nawet teraz istnieją wątpliwości co do roli naszego Boga w życiu innych cywilizacji. Zatem nie wiem, co też takiego przełomowego i niezwykłego miałoby się wtedy ujawnić.
  • 0



#74

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyżby znowu nasz ludzki egoizm właśnie przemówił? grin.gif
Jak już się wierzy w Boga, to wszystko jest możliwe.


Ja tam nie wiem jakie zdanie maja prawdziwi chrzescijanie na ten temat, ale wg. pierwotnych zrodel chrzescijanskich tak wlasnie jest, ludzie to najwieksi pupile Boga a ziemia to pepek swiata, w koncu stworzyl nas na swoj obraz i podobienstwo, a to juz wyroznienie :P . Ja bym sie wcale nie zdziwil jakby tacy fanatyczni chrzescijanie kreacjonisci jak np. Maciej Giertych uznali kosmitow za antychrysta :P
  • 0

#75

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w koncu stworzyl nas na swoj obraz i podobienstwo, a to juz wyroznienie

Ale nie w sensie cielesnym, w sensie takim, że mamy duszę i wolną wolę. A to mogą mieć nawet i szaraki ;) :P

Edit: Legal
OK na tym poście kończmy wątek postrzegania Boga i wróćmy do tematu kontaktu...

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych