Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwierzęce życie po śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#16

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no cóz... trudno mi jest sprecyzować, czym dla mnie jest dusza, ale jakoś spróbuje.
Jest cząstką Boga, cząstką wszechogarniającej miłości, którą posiada każda istota. Jest to zalążek doskonałości dany każdemu z nas, dzięki któremu ostatecznie możemy połączyć się ze Stwórcą. Jest to także coś, co uwalnia w nas dobro i przeciwdziała złu, choć bez naszej szczerej woli na niewiele sie to zda....

no, jak pisałem, trudno Mi to zdefiniować (może inni lepiej sobie poradzą :) .
PS. jak chcesz kontynować tę rozmową, to możemy pogadać na PW, albo GG, bo tu troche robimy offtop :)
  • 0



#17

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no zauwazyłam oczywiscie zgadzamsie na romowe tylko nie dzis jestem już zmeczona mój nr gg powinienes znależć koniec offtopu
  • 0

#18

aRON.
  • Postów: 108
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niebo nie istnieje, istnieje tylko zmiana formy życia na inną (reinkarnacja)
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile osób, tyle poglądów. Oto prawdziwy obraz NEW AGE. ;-)
  • 0



#20

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przynajmniej mariush, nie siedzimy i nie wierzymy w to co podano nam juz za pewnik na tacy, jak to zrobił kościół chrześcijański. Sami szukamy tej "prawdy" i dla mnie to jest najlepsze w moim poglądzie na życie ;)
  • 0



#21

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko co to za wiara, w której nic nie jest pewne, która ma dość mgliście określone podstawy? Zasady każdej wiary z założenia powinny być w miarę niezmienne i stabilne. Powinny określać pewne ograniczenia, pewne nakazy, zakazy itd., a nie dostosowywać się do określonych okoliczności w takim tempie, jak to można naocznie zaobserwować.

Bo jaki ma sens wiara, która sobie sami kreujemy, każdy na swoją modłę? To przecież pójście na łatwiznę. Takie "Wierzta, w co chceta". To już w takim wypadku lepiej w nic nie wierzyć...
  • 0



#22

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

żadna wiara nie jest pewna jesli prześledzisz dzieje chrześcijaństwa ona też sie różni u wielu filozofów np augustyn i tomasz...mieli rózne poglady a jednak oboje to chrześciajnie...
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, zgadzam się z Tobą. Ale są w chrześcijaństwie (i nie tylko) pewne żelazne zasady, które z definicji są nienaruszalne. A w NEW AGE nie ma niczego takiego. Są oczywiści pewne założenia, ale są one bardzo luźne i tak naprawdę można sobie je jak się chce interpretować. Wypowiedzi na tym forum są tego dobrym przykładem.
  • 0



#24

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz może ty tego nie widzisz, ale są takie mniej więcej założenia niezmnienne.

Chociażby istnienie astralu, to że człowiek potrafi więcej niż dotąd myśleliśmy, opiekunów, itp.
  • 0



#25

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak masz racje też sie z Toba zgodze :) ale jak widzisz te sztywne zasady zaczynaja być zasztywne i mało adekwatne do tych czasów wiec ludzkosć szuka czegoś innego zreszta w pierwszych latach chrzescijaństwo nie miało tych zasad utwierdzonych dopiero w kolejnych zostały one utwierdzone...to samo moze być i teraz szukanie nowej religii aż w końcu wyparcie tej sterej(spekulacja) nalezy również pamiętać że chrześcijaństwo nie jest jedyna wiara i ja też mozna interpretować na rózne sposoby w kontekscie platona czy arystotelesa badz augustyna Tomasz abelarda badz mistyków...zalezy co komu leży....nie ma sie co sugerować tym co uczą nas na katechetach i co nam wmawiaja bo najcześciej przedstawiona jest nam jedna strona medalu a tak sie składa że zawsze sa dwie strony medalu...
  • 0

#26

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL, ok niech Ci będzie.
A teraz pozwól, że zacytuję w tym kontekście jeden z Twoich postów z innego wątku:

Dobrze by było, żeby w 2012 jednak stała się katastrofa, która wyniszczyła by 99% ludzkości na ziemi. Może wtedy lepiej zaczelibyśmy traktować naszą planetę.

Rozumiem, że taki punkt widzenia jest zgodny z nurtem NEW AGE. W końcu jednym z głównych założeń NA jest "Rób, mów i wierz, w co chcesz." Tak nawiasem, jeśli chodzi o wyobraźnię, A. Hitler nie dorasta Ci do pięt. Wybacz mi, jeśli tym Cię uraziłem...

tofic85,

ale jak widzisz te sztywne zasady zaczynaja być zasztywne i mało adekwatne do tych czasów wiec ludzkosć szuka czegoś innego

Ja myślę, że zasady nie są za sztywne, tylko dla niektórych zbyt niewygodne, a częstokroć w ogóle nieznane. Czytając wypowiedzi na forum, mogę z całą pewnością stwierdzić, że niewiele osób rozumie najgłębszą istotę wiary chrześcijańskiej, jej głównie przesłanie. Jestem ciekaw, ile osób na tym forum przeczytało choć raz całą Biblię? Jestem niemal pewny, że w wielu przypadkach lektura tej księgi ogranicza się do fragmentów przedstawiających opisy "statków ufolskich" czy pokrewnych temu rzeczy. No, może jeszcze wyszukiwanie pewnych niezgodności (dla mnie oczywistych) mógłbym tu wymienić.

Wiem, że można się zrazić do chrześcijaństwa, szczególnie, gdy się widzi to wszystko, co się obecnie dzieje i co się działo w KK. Ale chrześcijaństwo to nie tylko katolicka instytucja kościelna, nawet nie religia, to przede wszystkim sposób życia.
Pozdrawiam :smile:
  • 0



#27

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem skłonny ku teorii rzeczywistości równoległych... Tzn. po śmierci w jednej przechodzisz w drugą i kontynujesz życie, aż tak w nieskończoność, wg. mnie to ma największy sens... Boo co się z nami działo, jak Bóg nas jeszcze nie stworzył? Przecież świadomość jako taka nigdy nie zanika, a coś co nigdy nie zanika musiało od zawsze istnieć, tak jest z fizyką, tak jest z atomami. Nie pamietam czasow jak mnie nie bylo, wiec albo nie bede wiedzial, ze mnie nie ma i pojde do piachu tj. kazdy z nas, albo powedruje do kolejnej rzeczywistosci by jeszcze raz toczyc to zycie. Moze z pewnymi zmianami? Nie mam pojecia, ale mysle ze kazdy wybor, ktorego dokonujemy, jest pewna zmiana w naszym istnieniu.
  • 0

#28

SnoozE.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym powiedzial ze wszystko co nas otacza ma dusze - innaczej mowiac swego rodzaju swiadomosc. Jak pewnie wiecie zyjemy w 3 gestosci. Wiekszosc "zwierzat " to 2 gestosc. 1 gestosc to skaly kamienie. Rosliny tez tam sa ale raczej wszystkie ponizej 3 gestosci. Niektorzy ludzie byli w poprzednim zyciu na 2 gestosci i "awansowali" na 3 gdzie inkranowali w ciele czlowieka aby dalej sie uczyc i doswiadczac innych aspektow istnienia - bardziej zlozonych. Tyle ze takie byty maja zwykle dluuuuuga droge przed soba. Musza zebrac wiele doswiadczen i przezyc wiele inkranacji w ciele ludzkim. Sa tez "starsze duchy" ktore juz zebraly duzy bagaz doswiadczen i sa gotowe na przejscie na 4 gestosc ... co juz sie zaczelo a bedzie mialo final w niedalekiej przyszlosci ...

Pozdrawiam serdecznie :-)))
  • 0

#29

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z http://pl.wikipedia....Bcija.C5.84stwo :

"Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274) w Summie Teologicznej uznał, że przejawem duszy jest wzrost roślin i ruch zwierząt. Duszę ma zatem wszystko, co żywe. Rośliny mają duszę wegetatywną, zwierzęta duszę zmysłową, a w końcu ludzie duszę rozumną."

"Teologowie katoliccy przyjmują też za św. Tomaszem istnienie duszy u roślin i zwierząt, jednak w odróżnieniu od ludzkiej są to dusze śmiertelne."

Ok, czyli tylko dusza rozumna jest wg KK nieśmiertelna. Czym jest zatem ta "dusza rozumna"?

Z http://www.mateusz.pl/mt/jsz/14.htm :

"dusza rozumna: najwyższy poziom duszy, przysługujący tylko człowiekowi. Rozum poznaje (rozum teoretyczny) i kieruje wolę ku poznanemu dobru (rozum praktyczny)"

Wynika z tego, że człowiek z poważnym upośledzeniem umysłowym nie ma nieśmiertelnej duszy rozumnej. Rozum takiego człowieka nie jest zdolny do poznania i kierowania swej woli ku poznanemu dobru.
Przychodzi matka upośledzonego dziecka do księdza i pyta go, czy jej aniołek pójdzie do nieba.
Człowiek ma wylew krwi do mózgu. Traci funkcje poznawcze. Traci więc nieśmiertelną duszę rozumną, czy nie?

Z http://www.teologia..../zag03-03.htm#2 :

"Dusza ludzka jednak zdecydowanie różni się od duszy roślinnej i zwierzęcej, ponieważ jest duchowa i nieśmiertelna. Dzięki niej człowiek potrafi poznawać rozumowo i kochać w sposób zupełnie wolny. Dusza zwierząt i roślin przestaje istnieć z chwilą ich śmierci."

Co się dzieje z duszą człowieka ze skrajnie nasilonym otępieniem alzheimerowskim? Znika? Poszła już do nieba? "Skoro została już zabrana do nieba, po co utrzymywać przy życiu ciało?" - zapytałby potencjalny morderca. "Jeśli człowiekowi takiemu została tylko dusza zmysłowa lub wegetatywna, to czemu by go nie zjeść, w końcu rośliny i zwierzęta się zjada."

Teolog coś wykoncypuje, trafia to do katechizmu i staje się prawdą absolutną. Dlaczego prawdą absolutną? Bo KK się nad tym naradził, a KK w sprawach wiary się nie myli. Skąd wiemy, że się nie myli? Sam tak o sobie powiedział, bo nadał własną interpretację pewnemu fragmentowi:

Z http://www.verbasacra.pl/matpoz-3.htm :
"A Ja tobie mówię: Ty jesteś opoką i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne nie zwyciężą go.
I tobie dam klucze królestwa niebieskiego i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Powiedział to Chrystus do Świętego Piotra i ani słowem nie wpomniał tu o jego następcach.

Przepraszam, ja tylko myślę. To taki ciężki grzech?
  • 0

#30

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL napisał/a:  
Dobrze by było, żeby w 2012 jednak stała się katastrofa, która wyniszczyła by 99% ludzkości na ziemi. Może wtedy lepiej zaczelibyśmy traktować naszą planetę.  

Rozumiem, że taki punkt widzenia jest zgodny z nurtem NEW AGE. W końcu jednym z głównych założeń NA jest "Rób, mów i wierz, w co chcesz." Tak nawiasem, jeśli chodzi o wyobraźnię, A. Hitler nie dorasta Ci do pięt. Wybacz mi, jeśli tym Cię uraziłem...


Bo jestem zdenerwowany tym, co bezmyślni ludzie wyprawiają z naszą planetą. Zresztą w 2012 stanie się coś, co zmieni życie na ziemi. Wierz w co chcesz... w tym momencie jednak nie przedstawiam NEW AGE... tak samo jak ty nie przedstawiasz każdą sekundą twoojego życia tego, że wierzysz w Boga i stosujesz się do jego praw i nakazów.
Nie uraziłeś, bo nie zrozumiałem o co chodzi ;]
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych