Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch w nawiedzonym lesie w Łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

katiee_pl.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej! 

Ostatnio wybrałam się na spacer po łódzkich Popiołach, które są podobno nawiedzone. Miejsce słynie z pięknych willi z przełomu XIX i XX wieku. Podczas II wojny światowej w jednej z nich Niemcy wymordowali robotników budujących bunkry. Od ojca wiem, że za komuny paru się tam powiesiło.

A więc wybrałam się na spacer i zrobiłam parę zdjęć willi. Na 2 zdjęciach w oknach dojrzałam jakby 3 twarze, ale co do jednej nie jestem pewna. Ogólnie domy miały właścicieli, ale nikt tam za bardzo nie mieszkał i wyglądały na opuszczone. 
Zdjęcie, na którym widzę 2 twarze zostało zrobione jako 2 z 3. W sensie robiłam 3 zdjęcia stojąc w jednym miejscu i zajęło mi to może 5-7 sekund, a te twarze były na zdjęciu po środku.

Jeśli chodzi o okno z tym spadzistym dachem to ewidentnie widzę tam jakąś postać kobiecą. Ale chcę się upewnić, czy naprawdę coś tam jest, może tylko mi się wydaje. 

 

Załączone grafiki

  • 20180311_153043.jpg
  • Screenshot_20180311-171746.png
  • Screenshot_20180311-220809.png
  • Screenshot_20180311-221021.png

  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko Ci się wydaje. Na załączonych obrazach nie ma kompletnie nic nawet zwykłej pareidolii. Przykro mi nie tym razem.





#3

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzialas te twarze na zywo, podczas robienia zdjec czy ujrzalas je dopiero na fotkach? Jesli na zywo to trzeba bylo rzucic czyms lekkim w okna, moze postaci wyszlyby z Toba porozmawiac albo zaprosily do srodka na herbatke. Wg Cb to duchy czy zywe osoby?
  • 0

#4

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teren wokół zaniedbany, może jakaś gałąź odbiła się od szyby, co w konsekwecji daje nam złudzenie, że jakiś zarys się odbija w oknie. Szczerze mówiąc nie widzę na tych zdjęciach nic, co mnie samą by zaniepokoiło, gdybym tam była. Bardziej skupiałabym się na mrocznym klimacie tego miejsca. Willa przepiękna, ale równie ponura - to daje wielkie pole do popisu fotografom. 

Jeżeli zaś chodzi o rzekome postaci w oknach, to uważam, że to nic innego, jak pareidolia (jeżeli już ktoś coś tam widzi).


Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 13.03.2018 - 09:56

  • 0

#5

Tata_Muminka.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na samym wstępie informacja jakoby było to miejsce nawiedzone, następnie kilka fotek i na siłę domalowana historia. Słabe, niestety.


  • 1

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jesli na zywo to trzeba bylo rzucic czyms lekkim w okna, moze postaci wyszlyby z Toba porozmawiac albo zaprosily do srodka na herbatke. 

 

Ja bym z tym uważał: bo delikwenta który spróbowałby czymś rzucać w mój dom to poszczułbym psami lub alternatywnie skopał tyłek .No może nawet  potraktował bym paralizarem.  :) Także  taka "herbatka" to miałaby dość nieoczekiwany przebieg.


  • 0



#7

Rocketfuel1994.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W mojej opinii po prostu w szybie odbiła się gałąź. Czasami takie rzeczy wychodzą gdy np. staniesz pod odpowiednim kątem i robisz zdjęcie. Sam myślałem, że złapałem na zdjęciu ducha jak się okazało były to gałęzie drzewa + kąt z jakiego było ono robione + autosugestia. 
Pozdrawiam


  • 0

#8

Skarabeusz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fotka willi fajna. Lubiłem podobne(zdjęcia) robić. Nocne superowo wychodzą. Co do ducha, to może gdzieś jest, ale nie na zdjęciu. 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych