Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lewitacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

ShadowPath.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^ dlatego podlinkowałem ci wersję gdzie robi to na golasa.

Ba tu masz inny filmik, gdzie nie używa laski, tylko głowy asystenta :P


  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wersja na golasa nie jest na żywo, więc traktuję ją jako mniej wartościową.
A ten na plaży wygląda jakby metoda polegała na jakimś metalowym bolcu włożonym gdzieś w siedzisko. Broda ma to zakrywać.
Możesz mi na pw napisać jakie jest twoje rozwiązanie? Bo iluzją interesuję się od dawna, znam tysiące trików.
  • 0



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co z tym wyjaśnieniem Shadow?
  • 0



#19

ShadowPath.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ach jesteś bardzo niecierpliwy, tak właściwie to nie powinienem ujawniać takich sztuczek ;D

 

A więc sam Special Head wyjaśnia to jako sztukę balansowania Yoga czyli Yoga balance

 

Za przemawia: czasami kamera pokazuje rękę którą się trzyma np drzewa i jest to raczej ręka nie hmm "wzmocniona"

Nie jest w stanie utrzymać się dłużej niż około minuta, zwykle sporo mniej, na dokładkę nigdy nie powtarza bezpośrednio "lewitacji" -bo już po jednej takiej mięśnie pewnie odmawiają posłuszeństwa

 

Druga zasugerowana wcześniej metoda też jest wiarygodna -tzn coś w rodzaju wzmocnionego gorsetu utrzymującego ciało, połączone z rurką w rękawie, i z możliwością połączenia do jego laski -albo do "spreparowanego" asystenta.

Ta uwaga o włosach była bardzo dobra, pod nimi może być konstrukcja przejmująca ciężar na asystenta

Patrząc na filmik z plaży - około 1:50 jego ubranie jest podejrzanie kanciaste -zarówno w rękawie jak i w okolicy bioder

Za przemawia tez  jego workowate ubranie i fakt ze zwykle jego lewa ręka jest całkiem ukryta -a za to prawą ma na wierzchu

Ale -tak czy siak, nawet przy sztucznym wzmocnieniu to ta sztuczka nadal by polegała na balansowaniu, bo punkt zaczepienia nie jest tu "stabilny" jak przy wcześniej wyjaśnionych przypadkach tzn "rura w ziemi" tylko całą masę stawia na swojej lasce

Dlaczego tutaj spadł? Bo cały ring się zatrząsł , zdestabilizował laskę i przesunął mu punkt ciężkości

 

Ja bym obstawiał obydwie metody -zapewne jest w stanie się utrzymac chocby prze 10 sekund, a do dłuższej lewitacji używa wzmocnienia

 

Albo te wyjaśnienia albo to telekineza, ha ha :P

 

a tak odnośnie wyjaśniania tricków to nie wiem czy znasz tą stronę

http://www.artzoneproductions.com/


Użytkownik ShadowPath edytował ten post 28.01.2018 - 20:54

  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A więc sam Special Head wyjaśnia to jako sztukę balansowania Yoga czyli Yoga balance

 

Bez żadnych rekwizytów nie jest możliwe utrzymanie się w ten sposób, zwłaszcza tak grubego drzewa. Nikt czegoś takiego nie zrobi. Czyli tu musi być jakieś wzmocnienie, za ręką jest jakiś pręt. 

 

Tej strony nie znałem, ale mogę pooglądać co tam ciekawego jest.


  • 0



#21

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Shadow
Tez obstawialem cos w ten desen, brodacz byl oczywiscie podstawiony. Ten filmik, gdzie byl nagi, byl krecony w ciemnosci, wiec tez sie czyms wspomaga.
A jak "lewituje" gosc w metrze? I czemu uwazasz ze 99.9% ludzi nie bylaby w stanie "lewitowac" przy uzyciu odpowiednich technik?

@Wszystko
Pisales ze jestes magikiem. Robisz pokazy iluzji w knajpach, na ulicy itp.? Znasz iluzjonistow wystepujacych w Krakowie?
  • 0

#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie jestem z Krakowa. Nie występuję na umówionych pokazach jako wynajęty magik. Jeśli coś pokazuję to rodzinie, znajomym, również w miejscach które wymieniłeś. 

Iluzjonistów znałem różnych z wielu rejonów Polski, starszych, młodszych. Część z nich widziałem w programie mam talent. Ale kontakty mi się pourywały, dawno z nikim nie gadałem. Skupiłem się na poszerzaniu wiedzy.

 

Ten gość odo lewitacji jest komikiem i z tego co można znaleźć w necie ma do czynienia z iluzją. Ogólne musi być jakieś usztywnienie które utrzyma ciężar ciała. Więc jego ubiór nie jest przydatkowy. Taki strój ma coś ukryć.


  • 0



#23

ShadowPath.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Shadow
A jak "lewituje" gosc w metrze? I czemu uwazasz ze 99.9% ludzi nie bylaby w stanie "lewitowac" przy uzyciu odpowiednich technik?
 

No cóż obawiam się ze w metrze w powietrzu trzymały go anioły :P Co prawda sam Special Head zrobił filmik "z wyjaśnieniem" -ale nie dość ze jest on dość długi, to nie ma w nim wyjaśnienia (nie nie żartuję) :P

 

Nie chodziło mi o "technikę" tylko o jogę oczywiście

poziom "Nadludzki Mistrz" ;D

Polecam oczywiście obejrzeć w wolnej chwili całe filmiki, a jak ktoś chce skrótu -to skakać do wyznaczonych czasów

od 1:40

 

choćby 5:20

 

tu np 3:30

 

tutaj balansowanie -także na 1 ręce

 

a więc 1% populacji być może jest w stanie założyć sobie obydwie stopy na głowę,(po BARDZO intensywnym treningu) natomiast cała reszta zdecydowanie nie


Użytkownik ShadowPath edytował ten post 28.01.2018 - 21:52

  • 0

#24

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Wszystko
Wiem, ze jestes ze Slaska, ale magicy wystepuja w turystycznych miastach, turysci sa czesto hojni, pomyslalem ze jeden nich to mogles byc akurat Ty.

Triki, ktore pokazywali: sznurki, karty, kostka rubika itp. sa popularne i nietrudne do wyjasnienia. Ale pamietam jeden, ktory mnie glowi. Gosc wkladal chyba plastikowa butelke do papierowej torebki, a potem robil z tej torebki kulke, butelka wiec niejako "znikala". Na pewno tej butelki nie mogl wyjac bo reke z torebka mial na widoku, wiec zakladam ze butelka miala taka wlasciwosc, material, ze mogla sie jakby "rozpuscic". Znasz ten trik?

 

Tego typu pytania to na PW. Ten temat jest o lewitacji.

Alucard


  • 0

#25

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wcześniej pytałem też o magnesy neodymowe,czy z ich pomocą dałoby się wywołać efekt lewitacji?


  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Da się. Trzeba je ustawić tymi samymi biegunami do siebie, ale żeby unieść człowieka to by musiały być spore.
Magnesy o takiej sile były by trudne do rozdzielenia przez jednego człowieka. Nieumiętne obchodzenie z nimi może spowodować zmiażdżenie rąk. Więc jest to mało praktyczna metoda.
  • 0



#27

klaramerow.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się w 100%, jest to trick, który na YT można zobaczyć w całej okazałości. W dzisiejszych czasach trudno uwierzyć że ktoś na prawdę lewituje, zwłaszcza jeżeli masz fizyczną możliwość zweryfikowania tego czy oby na pewno nie oszukuje.


  • 1

#28

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widziałem wcześnhej tej lewitacji z mam talent. Do tego musi być potrzebny jakiś stelaż, ale bez siedziska. Samą siłą mięśni tak nie wytrzyma. Tutaj jakiś koleś tak twierdzi. Że pręt jest połączony z pionowym kijem i idzie ukryty w rękawie, a stelaż obejmuje jego klatę i ramiona.


IGNORUJEMY

 

cytat2.gif

 

TheToxic


  • 0



#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykazałeś się dużą inicjatywą aby zignorować ten post...


  • 0



#30

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykazałeś się dużą inicjatywą aby zignorować ten post...

Tak postanowiłem ignorować tzw."Wszystko", które występuje jedynie po to aby ośmieszać wszelkie aspekty paranormalne, okultystyczne, metafizyczne itp.zastanawiam się jedynie po co to robi jeśli jak widać wcale te zagadnienia jego nie interesują i mimo że w definicji tego forum jest napisane : " Witamy w serwisie Paranormalne.pl Stanowimy społeczność miłośników zjawisk nadnaturalnych i teorii alternatywnych. Nie boimy się tematów trudnych i kontrowersyjnych.- I TO NAJLEPSZE -Wykwalifikowany zespół moderatorów dba o to, aby dyskusje prowadzone były na przyzwoitym poziomie i w miłej atmosferze." O'k ?! jeśli traktowanie wszystkich tych którzy w coś z tych zagadnień wierzą za idiotów jest tą miłą atmosferą to czegoś tutaj nie pojmuję!


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych