Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lewitacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lewitacja - definiuje się je jako:„fizycznie niewyjaśniane wolne latanie osoby lub przedmiotu”.Należą do najrzadszych zjawisk PSI. Zazwyczaj te zjawiska są ukryte lub istnieją tylko dowody takie jak filmy lub zdjęcia.

Dołączona grafika

Klasyczna lewitacja na scenie: dziewczyna zostaje wprowadzona w trans, po czym usuwane są wszystkie podpory, a ona unosi się w powietrzu


Z tego właśnie powodu psychiatra Berthold Schwarz praktykuje od 1988 roku na Vero Beach na Florydzie z umiejętnościami lewitacyjnymi Petera Suglerisa - amerykanin greckiego pochodzenia z New Brunswick (New Jersey). O jego lewitacjach jest wiele zdjęć które pokazują, że cierpiał przez to na żołądek, ale również dwa filmy nakręcone przez jego żonę. Jeden z tych filmów z roku 1981 pokazuje Suglerisa, który na tyłach swojego starego domu, przy płocie porośniętym winoroślą dwa razy po około 8 sekund unosi się w powietrzu na wysokość ok. 35 cm od ziemi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drugi film z lutego 1986, nakręcony w rozświetlonej kuchni Suglerisa pokazuje wyraźnie, jak mężczyzna przez 47 sekund unosi się w powietrzu na wysokości 40 cm.


Autolewitacje, w których osoby zmuszają siebie do lewitowania, miały w historii ważne zadanie ukazując chrześcijańskich świętych. O Franciszku z Asyżu mówi się, że podczas swojej modlitwy w swoim kościele przed ołtarzem uniósł się w powietrzu na wysokość kilku metrów od ziemi. Jego potężne skupienie przy modlitwie oskrzydliło go i jego ciało zrobiło się tak lekkie, że zaczęło łamać prawo przyciągania ziemskiego. Podobne zdarzenia można usłyszeć o innych osobach w świecie powiązanych z religią. Innymi słowy,ogromna moc wewnętrznego pragnienia do czegoś Boskiego, do Jezusa(czy jeszcze tam kogoś) sprawiła, że pokonano, przełamano ciężar ciała.

Dołączona grafika

Św. Józef zKupertynu unosił się w powietrzu zawsze, gdy był zdenerwowany.


W dzisiejszych czasach są pogłoski mówiące o buddyjskich mnichach, czy szamanach z Indii, Nepalui Tybetu u których można zaobserwować zjawisko autolewitacji czy lewitacjo podobnych zdarzeń. Niektórzy z nim mają mieć podobno moc szybkiego przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscami, coś typu „skoki powietrzne”. Badaczka Tybetu Alexandra David-Néel podobno odkryła sposób w jaki Tybetańczycy umieją lewitować, podobno leży to w ćwiczeniach oddechowych. Pewnego mnicha zapytano raz jak siedział „na powietrzu” jak on to robi. Otrzymano odpowiedź:

Wyobrażam sobie metr sześcienny powietrza, który znajduje się w pewnej odległości ode mnie, i ma twardą masę. Ja potrzebuję tylko wejść na tą „kostkę powietrza”, a później mogę na niej usiąść.

Znany jest Szkot Daniel Dunglas Home, psychokinetyk żyjący w 18 wieku. Znany na całym świecie przez swoją autolewitację.

Dołączona grafika


On tłumaczył swoją zdolność„wpływami elektrycznymi”. Poprzez nadmiar elektryczności, jak on to mówi, miał zdolność wznoszenia się w powietrzu.Znany brytyjski naukowiec Sir William Crookes (od 1886 – 1899 prezydent brytyjskiego związku parapsychologicznego S.P.R.) eksperymentował z lewitacjami Home’a i był przekonany o prawdziwości tych lewitacji.

TEORIA

Amerykańscy fizycy Sarfattii Wolf wystawili teorię, że lewitacje jak i inne psychokinetyczne zjawiska mają swoje źródło w kierowanym przez świadomość tzw. „polu biograwitacyjnym”. Prościej:klocki budujące „pole biograwitacyjne” poprzez mentalną działalność znanych nam grawitacji mieszają się ze sobą. Przez co zmniejsza się siła przyciągania na lewitującym obiekcie.Następnie namierzony obiekt zaczyna się unosić.

W fizyce wyróżnia się już dzisiaj różne „rodzaje” grawitacji. Mówi się:„Każda „organizacja” materii ma swój własny rodzaj grawitacji. I tak np. ciężki rodzaj grawitacji jest odpowiedzialny za cząsteczki, które budują atomy. Jeszcze inny rodzaj grawitacji powoduje organizację materii w elektrony. Jeszcze inne rodzaje budują atomy i molekuły. Szczególnie interesującym rodzajem grawitacji jest Biograwitacja. Jest odpowiedzialna za porządek wśród żyjących „systemów”

Dołączona grafika

Collin Evans unosi się w powietrzu. To fascynujące zdjęcie zostało zrobione w latach30 w Conway-Hall w Londynie.


MEDYTACJATRANSCENDENTALNA

Niektóre techniki medytacyjne jak np. medytacja transcendentalna, obiecują zmiany w świadomości i w możliwościach ciała. W pewnym szczególnym stanie duchowym można pokonać siłę grawitacji. Transcendentalna medytacja ™ według Maharishi Mahesh Yogi ma swoje korzenie w Indyjskiej tradycji Vedi. Veda oznacza to samo co wiedza i jest jednym z najstarszych terminów ludzkości. Natychmiast po opublikowaniu swojej wiedzy Maharishi zostaje w 1958 roku zaproszony do USA, by przekazać wiedzę pochodzącą z Indii. Tam zastaje duże zainteresowanie publiczności.

Dołączona grafika


Na początku technika samodzielnego uwolnienia, która umożliwiała stranscendentować banalną rzeczywistość była nauczana za darmo. Z biegiem czasu żądano za nią wysokie kwoty. Dalszy rozwój nie był już do zatrzymania. Domniemany cel programu:

Życie uwolnić od cierpienia i problemów”

Gdy inni eksperymentowali z medytacją transcendentalną, albo wykorzystywali techniki pomagające robić„skoki w powietrzu” (przesadnie nazywane „loty”), to innym udawało się lewitować bez najmniejszego wysiłku.


Tłumaczenie: Sante
Paranormalne.pl
http://www.gespenste...e/phanomene.htm
  • 3



#2

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Już słyszałem kilka pogłosek o tym, że buddyści umieją lewitować, a do tego doprowadziła ich długoletnia medytacja. Ten temat jakoby uzupełnia moje wiadomości. Zaciekawiła mnie ta teoria co do lewitacji. Co do tych ludzi co wyrabiają to na scenie to myślę, że to tylko zwykłe sztuczki by zarobić...
  • 0



#3

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no to Sante mnie ubiegł :P
ja też miałem już tłumaczyć coś na temat lewitacji! w kazdym bądź razie dużo ciekawych rzeczy i fajnbie się czytało :P +1 ode mnie :)
  • 0



#4

ncpnc.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uliczna lewitacja to zazwyczaj taki trick, jak tutaj wyjaśniony:

http://www.youtube.c...h?v=etSivpBHUmE

Wiele innych technik lewitacji wyjaśnia seria "magic secrets finally revealed", np tu:

http://www.youtube.c...h?v=ZWGEoFRr83s

Najpopularniejszą technikę zdradza znany jako "Mindfreak" Criss Angel:

http://www.youtube.c...h?v=AKSoQtpWWMI

A tu pozioma lewitacja:

http://www.youtube.c...h?v=YYMFwrBn9qI

I jeszcze jeden ciekawy przykład:



Takie triki i im podobne pewnie eliminują 90% obserwowanych lewitacji. Pozostaje te 10%, na które czeka Pan Randi ;)
  • 1

#5

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

A wy jak myślicie czy coś takiego jest możliwe ?


  • 0

#6

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możliwe być może jest, jednak raczej nie potrafi tego żaden człowiek, a przynajmniej aktualnie żyjący. W innym wypadku już dawno by były jakieś nagrania.


  • 0



#7

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, tak serio to Geim został w 2000 roku nagrodzony Antynoblem  za magnetyczną lewitację żywej żaby. Lewitacja magnetyczna, akustyczna i jeszcze kilka rodzajów tego zjawiska jest raczej znanych fizyce.

 

Religia wspomina o lewitacji mistycznej uznając ją za dar charyzmatyczny - to kwestia wiary.

 

Natomiast w takim wydaniu w jakim omówiono ją w filmiku, spirytystyczna...

 

W sumie stwierdzenie "nigdy nie przyłapano go na oszustwie" znaczy dokładnie: "nigdy nie przyłapano go na oszustwie". :)


  • 0



#8

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest takie nagranie sporządzone przez ekipę Discovery.

 

https://www.youtube....h?v=BShBXdlStWU

 

Film został wyemitowany w USA i tam natychmiast wzbudził dyskusję. Dotarto do całej ekipy Discovery, która realizowała ten odcinek. Są oni gotowi zeznawać pod przysięgą, że nie było tam żadnego „oszustwa”, a mnich po prostu lewitował. Dokładnie sprawdzali, czy przestrzeń pomiędzy nim a ziemią jest pusta i nie ma tam żadnych „lewarków i nitek”. Ale wszystko odbywało się w klasztorze tybetańskim wysoko w Himalajach.

 

http://www.eioba.pl/...analu-discovery

 

Ci ludzie z Discovery robią debili z ludzi. Jestem ciekaw czy ten mnich potrafi lewitować bez tej kotary z tyłu.


Użytkownik Color Coelestinus edytował ten post 26.01.2018 - 17:24

  • 0

#9

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym rzecz. Gdyby ktoś zrobił to w sterylnych, laboratoryjnych wręcz warunkach, przygotowanych przez zespół fizyków obserwujących eksperyment - chylę czoło.

W innym przypadku wkrada się nieufność i zamiast efektu wow, zaczynają się domysły - jak on to robi?

 

189106_1301769456_2ec7_p.jpeg

Domena publiczna

 

A tego gościa sam widziałem na Rynku w Krakowie. :))

 


  • 0



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lewitacja jest możliwa jedynie za pomocą rekwizytów które pomogą unieść się w powietrze czyli np. liny lub lustra które się tak ustawia żeby dać pozorne złudzenie że ktoś się unosi a w rzeczywistości stoi na ziemi. Jest wiele metod lewitacji wymyślonych przez iluzjonistów, jedne są bardziej czasochłonne i kosztowne a inne przeciwnie, można je wykonać prawie zawsze i wszędzie.

To co widzimy na filmiku na początku gdzie rozsuwają się krzesła albo typek leci do ściany jest do zrobienia dla każdego kto ma trochę kasy i wie jak się tworzy efekty specjalne (podobne mamy w filmach kinowych gdzie często są jakieś pokazy latania itp.)

Natomiast nie ma czegoś takiego jak lewitacja siłą umysłu czy przy pomocy duchów. Obojętnie czy mówimy o zwykłym człowieku czy o świętym. Żeby możliwe było unoszenie się w powietrzu musi być przyłożona siła która jest większa od grawitacji. Bez takiej siły nie mowy o żadnym lataniu.

Co do kolesia który trzyma sie kija to robi sie to tak

https://m.youtube.co...h?v=VsDwL9690g0
  • 0



#11

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Nick sztuczka z arabem wiszącym na lasce jest prosta,dywan i laska jest połączona jakimś stelażem ten stelaż przechodzi też w ubraniu i łączy się z uchwytem laski pod ręką,gdyby tę rękę uniósł to on by nie upadł bo byłoby widać zaczep który trzyma całe ustrojstwo. po prostu  pod ciuchem jest  specjalnie zrobione siedzisko połączone z laską a laska z dywanem który jest podstawką - tak to mniej więcej  działa

 

@Wszystko jak wyżej,widziałem kilka razy jak to ustrojstwo było przygotowywane dość ciekawy trick.

 

a ja mam inne pytanie z  tej dziedziny,czy z pomocą magnesów stałych np. magnesów neodymowych dałoby się uzyskać efekt lewitacji?

 

tutaj jeszcze jeden filmik pokazujący montaż takiego stelażu


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 27.01.2018 - 12:07

  • 1

#12

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

@Nick sztuczka z arabem wiszącym na lasce jest prosta

Jasne, dlatego ją przywołałem. Gdy wiemy na czym polega trick - wszystko jest proste. Dokładnie tak, jak np. inne lewitacje różniące się tylko tym od "wiszącego araba", że nie wiemy jak je zrobiono.

Stąd proponuję do pokazu warunki laboratoryjne.


  • 0



#13

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tych lewitantow z laska widzialem wlasnie w Krakowie i Pradze, pewnie wystepuja w wielu turystycznych miastach. Podejdzie kiedys do nich jakis demaskator albo ciekawskie dziecko, odsloni stelaz i popsuje cala zabawe.

Gdyby nie bylo takich pokazow w Europie, a Discovery nagralo by takiego mnicha z laska w Tybecie, tez by twierdzili, ze sprawdzili, iz nie ma zadnego stelazu i nie moze byc mowy o oszustwie, a czesc ludzi by sie zastanawialo czy ten mnich faktycznie potrafi lewitowac.
  • 0

#14

ShadowPath.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie filmiku z mnichem tybetańskim, i ekipą "zaklinającą ze to prawda" to jest on z miejsca  skreślony.

Nie nie dlatego że mnich np. oszukuje -być może naprawde lewituje :P

Ale -wyobraźcie sobie że jesteś doświadczonym filmowcem (jak ta ekipa), widzisz coś naprawdę niesamowitego (lewitujący mnich)

Czy w takiej sytuacji odwracałbyś co chwilę kamerę, tylko po to by pokazać zarośniętą gębę jakiegoś bufona?

To ma być pokaz lewitacji, czy selfie-autopromocja z mnichem?

 

Dlaczego u licha nagrywają górną połowe mnicha, gdy chyba jasne że istotna jest część mająca kontakt z  gruntem?

Dlaczego film urywa się tak szybko - i mnich nawet nie ląduje?

Dlaczego mnich siedzi przy ścianie z tkanin, gdy najprawdopodobniejsze wyjaśnienie to - pod mnicha wsunieto od tyłu hm, deskę i na niej go podniesiono.

Przy takich ujęciach jak tu pokazano ta hipoteza jest nie do obalenia -i nie istotne jest czy mnich faktycznie, sam z siebie nie lewitował.

 

 

 

Odnośnie bardziej realistycznych lewitacji -to na ziemi jak najbardziej istnieją nadludzie,  ;p posiadający "nadnaturalne moce"

Proponuję zapoznać się z tymi filmikami -ale po kolei.

Zasada tego rodzaju lewitacji  będzie też wyjaśniona - warto dodać że nie potrzeba do niej nawet kija, tylko dowolny pionowy obiekt - i można jej dokonywać w stanie nagim

pokaz w amerykańskim Idolu

pokaz na golasa (aczkolwiek ocenzurowene ;D )

prank w metrze - bezdomny prorok (zresztą ten gościu robi całą masę pranków, gdzie przebiera się za rożne postacie)

 

Czy to "magia" czy też istnieje wyjaśnienie -oczywiście że to drugie -spróbujcie zgadnąć na czym to polega. :papapa: (ewentualnie sam wam powiem pózniej)

od razu wam powiem że taka "lewitacja" jest nie do wykonania dla 99,9% populacji świata


Użytkownik ShadowPath edytował ten post 27.01.2018 - 13:34

  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widziałem wcześnhej tej lewitacji z mam talent. Do tego musi być potrzebny jakiś stelaż, ale bez siedziska. Samą siłą mięśni tak nie wytrzyma. Tutaj jakiś koleś tak twierdzi. Że pręt jest połączony z pionowym kijem i idzie ukryty w rękawie, a stelaż obejmuje jego klatę i ramiona.

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych