Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budzą się wulkany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#46

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja jestem ciekaw gdzie ten pył opadnie,
bo w końcu gdzieś opaść musi ...
  • 0

#47

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może uznacie to za offtop, ale przy okazji własnie tego wybuchy i chmury pyłowej macie odniesienie do chemtrails - rozsiewanie czegokolwiek na wysokości powyżej 5000m powoduje, że to coś spada tysiące kilometrów dalej i nie ma szans żeby przewidziec gdzie.
  • 4

#48

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oprócz pyłu wulkanicznego pojawił się kolejny,jeszcze większy problem.
Islandczycy szykują się na kolejną,dużą powódź zarządzono natychmiastową ewakuację.
Lodowiec topnieje w błyskawicznym tempie a woda spływa z prędkością 10 km/h.


Dołączona grafika

Źródła:
http://www.icelandre...w_0_a_id=360852
http://www.icenews.i...uation-ordered/
  • 1



#49 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

18 spektakularnych zdjęć lodowego wulkanu Eyjafjallajökull po przebudzeniu.


To prawda. Szczególnie fotka piąta. Widać tam zabudowania (mniej więcej środek) tuż przed wzniesieniem.
"Jęzory wody siegają po czerwone dachy".
Konfrontacja domów z żywiołem wypada blado.
Jakże człowiek jest mały. Rzekłbym, maluczki.
  • 0

#50

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Doceńmy to, że mieszkamy, gdzie mieszkamy, najgorszym co może nas spotkać to powódź i stosunkowo znośne wichury, pozostaje współczuć ludziom, którzy stracili swoje domy, ale na to nic nie poradzimy. Wiedzieli, że mieszkają na wyspie na której znajduje się wulkan.

Co do chmury pyłu, całe szczęście, że media mają teraz inne zajęcie, bo zewsząd straszyli by chmurą i zachęcali do kupowania masek ochronnych..

Użytkownik crc edytował ten post 16.04.2010 - 14:19

  • 0

#51

0g0r.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację, nam nic takiego nie grozi, jednak jeśli Etna na dobre się 'obudzi', wyrzucony pył może zakryć ogromną część Europy a nawet świata. To byłby już dużym problemem.

Trzeba czekać na rozwój zdarzeń...
  • 0

#52

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A rozwój wydarzeń może być (a raczej już po części jest) jak na gif-ie poniżej.

Dołączona grafika

I obyśmy nie musieli za chwilę dogłębnie się wczytywać w tego typu informacje Actions to take for ash fall?


  • 0



#53

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja mam takie jedno pytanie, może jakiś ekspert mi odpowie, mianowicie od wczoraj bodajże w moim mieście czuć dość dziwny zapach, nie wiem jak go określić z całą pewnością nie jest to dym z kominów, czy to możliwe że zapach doleciałby tak daleko ? Czy może po prostu akurat coś czuć bo czuć ;)
Dodam że mieszkam na zachodzie polski w Kostrzynie nad Odrą.
  • 0



#54 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy może po prostu akurat coś czuć bo czuć

Wystarczy, że ktoś szambo nie opróżnił na czas i wybiło. ;p
  • 1

#55

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=dS9FgSVKeN4&feature=popular


Użytkownik BadBoy80 edytował ten post 18.04.2010 - 23:33

  • -3



#56

0g0r.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pikus, możliwe. Ja mieszkam w Łodzi i wyszedłem ok 20 i było czyste niebo, wszystkie gwiazdy - pięknie. Wyjrzałem ok 22:30 przez okno i ciemno jak w dupie...
  • -2

#57

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@0g0r
Tak, to bardzo dziwne że o 22:30 jest ciemno...

Ludzie... te drobinki nie są widoczne dla oka, może jak ktoś ma czuły nos to może coś wyczuć, ale nie przesadzajmy, nie będzie u nas drugich Pompejów.
  • 1

#58

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale nie przesadzajmy, nie będzie u nas drugich Pompejów.


No na to wygląda. Prognozy mówiły, że Eyjafjallajökul ma aktywować wulkan Katla i tak dalej, a tu nic. Widać było to mocno przesadzone (pewnie cała historia z wulkanem Yellowstone również jest przesadzona). Widocznie cała ta sprawa wulkanów to znowu był atak eko-terrorystów straszących globalnym ociepleniem itd.
  • 1

#59

muszka.
  • Postów: 58
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Islandzki wulkan zwiększa aktywność


Magnus Tumi Gudmundsson, geolog z Uniwersytetu Islandzkiego, powiedział dziś agencji Associated Press, że aktywność wulkanu Eyjafjallajokull cały czas rośnie. Może to oznaczać, że dotychczasowe problemy z komunikacją lotniczą w Europie to dopiero początek paraliżu komunikacyjnego.

Od trzech dni europejski ruch lotniczy jest niemal całkowicie sparaliżowany. Powodem jest chmura pyłu wulkanicznego, która zalega nad Europą. W ponad 20 krajach europejskich przestrzeń powietrzna jest częściowo lub całkowicie zamknięta.

Na opublikowanym dziś w sieci przez agencję AP filmie widać chmury pyłu wypluwane przez islandzki wulkan. Pył wznosi się na wysokość ok. dziewięciu kilometrów.

Według naukowców problemem jest położenie wulkanu pod czapą lodową. Wypluwana magma jest szybko chłodzona przez lód, co wywołuje eksplozje i emisję ogromnej ilości pyłów. - To magma zmieszana z wodą powoduje te erupcje - mówił Gudmundsson - Niestety, nie widać ich końca.


Magnus Tumi Gudmundsson, geolog z Uniwersytetu Islandzkiego, powiedział dziś agencji Associated Press, że aktywność wulkanu Eyjafjallajokull cały czas rośnie. Może to oznaczać, że dotychczasowe problemy z komunikacją lotniczą w Europie to dopiero początek paraliżu komunikacyjnego.


Od trzech dni europejski ruch lotniczy jest niemal całkowicie sparaliżowany. Powodem jest chmura pyłu wulkanicznego, która zalega nad Europą. W ponad 20 krajach europejskich przestrzeń powietrzna jest częściowo lub całkowicie zamknięta.

Na opublikowanym dziś w sieci przez agencję AP filmie widać chmury pyłu wypluwane przez islandzki wulkan. Pył wznosi się na wysokość ok. dziewięciu kilometrów.

Według naukowców problemem jest położenie wulkanu pod czapą lodową. Wypluwana magma jest szybko chłodzona przez lód, co wywołuje eksplozje i emisję ogromnej ilości pyłów. - To magma zmieszana z wodą powoduje te erupcje - mówił Gudmundsson - Niestety, nie widać ich końca.


Jeśli kierunek wiatru się nie zmieni, porty lotnicze w Europie mogą być sparaliżowane nawet przez kilka tygodni. Dotychczasowe utrudnienia w komunikacji lotniczej są, według ekspertów, najgorszymi w historii. Gorzej było tylko w okresach wojen. - Latam od 40 lat i nigdy nie widziałem czegoś takiego - powiedział agencji AP pilot Axel Alegren.

Źródło Wiadomości Gazeta



P.S. Witam wszystkich ponownie . Dawno mnie tutaj nie było :)

Użytkownik muszka edytował ten post 17.04.2010 - 19:52

  • 0

#60

0g0r.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Shwizard
Mi chodziło o to, że wcześniej było czyste niebo, a później nie było już nic widać. Przypuszczam tylko, że to mógłby być pył.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych