Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chateau Miranda "Noisy" - Mroczny, opuszczony zamek

Zamek opuszczony urbanexploration noisy mrocznyzamek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Yenisey.
  • Postów: 62
  • Tematów: 32
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chateau Miranda , zwany również zamkiem "Noisy"

 

Zamek Miranda, popularny wśród osób interesujących się tematyką "Urban Exploration", jak większość zamków posiada swoje mroczne tajemnice.

 

Castle-Miranda-aka-Chateau-de-Noisy-2.jp

fot. domena publiczna

 

Przed drugą wojną światową zamek zamieszkiwała rodzina Liedekerke-Beaufort, przed nadejściem nazistów rodzina została zmuszona do opuszczenia swoich włości i ucieczki do Wielkiej Brytanii. Jak relacjonują miejscowi, nie wszystkim udało się uciec a ich udręczone dusze wędrują poprzez długie, mroczne korytarze zamku. Po wojnie posiadłość stała się domem, dla rodzin Belgijskich kolejarzy, to właśnie wtedy zamek zaczęto nazywać "Hałaśliwym". W wiosce znajdującej się niedaleko miejsca w którym zlokalizowana jest posiadłość, udało mi się porozmawiać z miejscowymi, którzy niegdyś mieszkali w zamku.

Według ich relacji, po wysiedleniu rodziny, wydarzyła się tragedia.

W momencie nadejścia Niemców, nie wszyscy byli gotowi do ucieczki, ksiądz świadczący posługi w przy-zamkowej  kaplicy, wiedziony swoją zachłannością, po tym jak rodzina opuściła pałac, postanowił wrócić i zagarnąć to czego nie udało się zabrać pierwotnym właścicielom, niestety w momencie kiedy znalazł się we wnętrzu zamku, został aresztowany przez SS. Żołnierze myśląc, iż posiada on wiedzę o ukrytych skarbach tortrowali go wiele godzin, by wyznał gdzie ukryte są kosztowności. Tortury były tak brutalne, że po uprzednim rozbiciu rzeźby Chrystusa, został przybity do wielkiego krzyża znajdującego się w kaplicy. Jego zwłoki gniły w ukropie upałów, a zanim zostały odnalezione zamieniły się w wiszącą breję, nadpsutego, ludzkiego mięsa, co utrudniało jego identyfikacje.

Plotki głoszą, że w zamku zginęło znacznie więcej osób, głównie wyznania judaistycznego. Relecje mówią o postaci kobiety biegnącej poprzez główną klatkę schodową przy akompaniamencie strzałów, widmowa zjawa biegnie, po czym padając na podłogę rozmywa się w cieniach rzucanych przez olbrzymie okna. W kaplicy zlokalizowanej we wschodnim skrzydle, w miejscu w którym wcześniej znajdował się krzyż, po ścianie spływają strugi krwi, zdarza się też, iż pomimo dnia i znajdujących się w niej okien, wewnątrz panuje nieprzenikniona ciemność.

 

 

 

Castle-Miranda-aka-Chateau-de-Noisy-7.jp

fot. domena publiczna

 

Chateau-Noisy-Interior.jpg

fot. domena publiczna

 

DSC2271-984x656.jpg

fot. domena publiczna

 

Od 1950 roku zamek został przejęty przez National Railway Company of Belgium (NMBS) jako "obóz wakacyjny" dla dzieci, które cierpiały z powodu złego stanu zdrowia. W tym czasie zamek nazwany został  Dom de Noisy lub Château de Noisy. Wyposażony w 200 miejsc "obóz wakacyjny" dał schronienie dzieciom, zapewniając im  świeże powietrze, wspaniałe boisko i zdrową żywność.

Reżim w Home de Noisy był surowy, prowadzony przez oficerów, a dzieci musiały ubierać się jednolicie.

Były to dzieciaki między 5 a 14 lat z Belgii i w okresie wakacyjnym, dzieci z Włoch

 

Chateau-Noisy-Rear-Quarter.png

fot. domena publiczna

 

W latach 90. właściciele zaczęli szukać inwestorów, pragnących przekształcić Château w hotel. Ze względu na rosnące koszty utrzymania i remontu, plany nie powiodły się, a Château został porzucony w 1991 roku.

 

W 1995 r. Pożar zniszczył  część dachu, a w 2006 roku gwałtowna burza spowodowała znowu jego zniszczenie - część się zawaliła.

Pomimo tego, że władze Celles złożyły ofertę, aby ją przejąć, rodzina odmówiła.

 

Obecnie planowana jest niestety rozbiórka zamku.

 

 

Chateau-Miranda-inside.jpg

fot. domena publiczna

 

mansion-09.jpg

fot. domena publiczna

 

qmJ9j3K.jpg

Zamek powoli popada w ruinę fot. domena publiczna

 

 

 

Tłumaczenie własne - Yenisey. Kopiowanie całości lub fragmentów - link w źródle.

 

 

źródła:
https://www.davidbak...miranda-belgium (tłum.)
http://nawiedzone-mi...nda-belgia.html


Użytkownik Yenisey edytował ten post 13.09.2017 - 09:48

  • 3

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serce boli gdy widzisz jak niszczeje tak piękna posiadłość. Odrestaurowanie zamku na hotel wydawałoby się wspaniałym pomysłem, do tego nuta grozy w postaci zjawy i mamy piękną reklamę w postaci nawiedzonego zamku. Zdjęcie łaźni okropne, tak mroczno i zimno, nie mogłabym się w niej zrelaksować.

 

Relacje mówią o postaci kobiety biegnącej poprzez główną klatkę schodową przy akompaniamencie strzałów, widmowa zjawa biegnie, po czym padając na podłogę rozmywa się w cieniach rzucanych przez olbrzymie okna.

 

W starych zamczyskach zawsze ktoś straszy. Wystarczy poczytać kto gdzie się pojawia.
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Zamek, opuszczony, urbanexploration, noisy, mrocznyzamek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych