Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormalny konkurs fotograficzny z nagrodami 2017

konkurs wydawnictwo znak zdjęcia Tetsuya Honda wakacje

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PARANORMALNY KONKURS FOTOGRAFICZNY Z NAGRODAMI

 

nfqt0h.jpg

 

„Witaj użytkowniku, nie znasz mnie lecz ja znam ciebie, chcę zagrać w grę. Ostatnimi czasy byłeś mało aktywny na forum, zbyt zajęty swoimi sprawami, że zapomniałeś o nas. Byłeś jakby tutaj lecz całkowicie obok, czas wolny wykorzystywałeś w plenerze, mam nadzieję, że wziąłeś aparat. Dlatego oto stoję przed tobą z wyzwaniem, masz 61 dni na jego zrealizowanie. Żyj, graj i zgarniaj nagrody, wybór należy do ciebie”.
 


210es2c.jpg

 
O co chodzi? Tematem przewodnim są ciemne strony naszych miejsc. Im bardziej mroczne i niepowtarzalne tym większa szansa na wygraną. Mogą to być opuszczone miejsca, stare piwnice, strychy, zamki, ruiny, lasy, góry czy pogorzeliska. To już od was zależy gdzie i co będziecie fotografować. Dopuszczam możliwość lekkich poprawek w photoshopie aby wyłonić piękno zdjęcia, lecz nie całkowitą jego obróbkę. Całkowity fotomontaż nie będzie brany pod uwagę.
 

25spmxe.jpg

 
Zasady konkursu:

  1. Wstaw zdjęcie za pomocą  „Więcej opcji - dodaj pliki - wybierz plik - załącz ten plik”.
  2. Nadaj tytuł swojej pracy.
  3. Opisz w kilku słowach co przestawia tak aby inni użytkownicy, widzieli jego magię.
  4. Czas trwania konkursu to 61 dni

Zasady zdjęć:

  1. Zdjęcia wstawiamy tylko i wyłącznie swojego autorstwa.
  2. Format zdjęć jpg
  3. Maksymalny rozmiar 900x506 pikseli

Zasady końcowe:

  1. Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik forum.
  2. Na każdego użytkownika przypada tylko jedna praca.
  3. Swój kunszt graficzny proszę wstawiać w tym temacie.

Jeśli więc masz znakomity humor, lubisz się bawić, zgarniać nagrody oraz masz chwilę wolnego czasu, śmiało zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.
 

Termin zgłaszania prac 1 sierpień 2017 – 30 wrzesień 2017

 

Po tym terminie odbędzie się ankieta w której to nasi użytkownicy będą wybierać trzy najwyżej ocenione prace. Ale, ale nic straconego ponieważ nagrody pocieszenia wędrują aż do piątego miejsca.
 
Nagrody:

  1.  Miejsce pierwsze to 35 punktów reputacji + książka + paranormalny kubek + paranormalny długopis.
  2.  Miejsce drugie to 25 punktów reputacji + książka + paranormalny kubek + paranormalny długopis
  3.  Miejsce trzecie to 15 punktów reputacji + książka + paranormalny długopis
  4.  Nagroda pocieszenia (paranormalny długopis)
  5.  Nagroda pocieszenia (paranormalny długopis)

 

Nagroda główna to książka „Przeczucie” japoński kryminał, którego autorem jest Tetsuya Honda, ufundowana przez wydawnictwo Znak.
 
Więcej o nagrodzie głównej, możecie poczytać tutaj: Wydawnictwo Znak sponsor głównej nagrody książkowej
 
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie nasza komisja skrutacyjna w której skład wchodzą:

  • D.K.
  • Aquila
  • Edward IV Groźny
  • Alucard

Nagrody:

 

Książka 1.jpg

 

Gadżet 1.jpg

 

Gadżet 2.jpg

 

 

Lecz to nie wszystko, za niedługo startuje następny konkurs pt. "Niekończąca się opowieść" szczegóły wkrótce ;)

Także zostańcie z nami oraz zachęcamy gorąco do udzielania się w konkursach.





#2

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zanim konkurs się rozkręci na dobre, chciałabym jeszcze dodać coś od siebie. Jak widzicie Państwo, nagrody wyglądają co najmniej bardzo interesująco -- nie dość, że przedpremierowe egzemplarze naprawdę hitowego tytułu, to jeszcze kubki oraz długopisy z logo naszego forum. Dlaczego o tym piszę? Otóż całość zasług pod tym względem, czyli pomysł i organizacja konkursu, a także zdobycie książek oraz przygotowanie (na własny koszt!)  nagród rzeczowych należy przypisać TheToxic. Proszę więc docenić zarówno poświęcony czas, jak i środki oraz przede wszystkim inicjatywę, bo TheToxic zasłużyła w tym momencie naprawdę na ogromne podziękowania!
 
A w tym wątku uprzejmie proszę o dodawanie jedynie własnych prac, natomiast na potrzeby dyskusji przeznaczmy temat

Paranormalny konkurs fotograficzny z nagrodami 2017 - komentarze i dyskusja.





#3

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to ja może zacznę ;)

 

SZPITALNY ODDZIAŁ DZIECIĘCY W PRYPECI

 

Odwiedziłem Prypeć, a to zdjęcie z jednego z pomieszczeń szpitala. Z opuszczonych miejsc szpitale (też psychiatryczne) mają chyba największą moc, aurę tajemniczości i niesamowitego klimatu. Przynajmniej dla mnie ;) Szpital w Prypeci to miejsce szczególne bowiem tutaj zwożono pierwsze ofiary wybuchu reaktora w Czarnobylu. W piwnicach do tej pory można znaleźć ekstremalnie napromieniowane ubrania strażaków. Obecnie szpital przekracza dopuszczalne normy skażenia ponad 35-krotnie. Zdjęcie przedstawia akurat salę oddziału dziecięcego. Małe pokryte rdzą łóżeczka wciąż stoją pod ścianą, w jednym widać malutki materac. Całość kompleksu szpitalnego tworzy idealną scenerię do horroru. Szpital miał być schronieniem dla tych, którzy przeżyli wybuch w elektrowni. W efekcie okazał się być jednak jednym z najbardziej skażonych miejsc w okolicy.

 

10251933_771103389575216_2549619696623605224_n.jpg





#4

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dajmy na to jakiś prosty tytuł:
 
Ścieżka przez las
 
Zdjęcie zrobiłem pod koniec maja będąc w Tatrach. Sezon niski więc szlaki prawie puste. Chłodny, deszczowy dzień, środek Tatrzańskiego Parku Narodowego, tylko ja i ciemny, mglisty las. W pobliżu żadnej żywej duszy. Ale czy aby na pewno? :D
 
Sciezka przez las.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
 
Powyżej mniejszy rozmiar żeby nie rozjechało się na pół strony, daję pod linkiem większą, oryginalną rozdzielczość na wypadek gdyby komuś się spodobało: http://imgur.com/a/JWiDu

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 04.08.2017 - 17:56




#5

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Porzucona"

 

Hm.. Skoro nie wypada już dawać zdjęć ze szpitala w Prypeci (ktoś mnie ubiegł ;p ), to może wrzucę coś z jednego z przedszkoli na terenie ZONY. Mam w sumie całkiem sporo zdjęć z Prypeci, z ZONY, z polskiej Prypeci, itp. ciężko wybrać najlepsze.. Cała ZONA jest niesamowicie klimatyczna, na pewno tam wrócę jeszcze.. Bardzo się zmienia z roku na rok. Duże wrażenie zostawiają po sobie miejsca, gdzie pozostawiono dobytek. Lubi się on przemieszczać i wyglądać inaczej za każdym razem, gdy kolejny "turysta" przyjeżdża obejrzeć miejsce katastrofy.

 

IMG_1226.jpg

 

Jako fotograf amator nie mogłam przegapić konkursu :szczerb:





#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł: Udowodnijcie mi że to nie jest duch



Zdjęcie zrobiłem bo pies szczekał w to miejsce. Jak widać wyczuł zjawę.

a6355e31df9dc.jpg

Użytkownik Wszystko edytował ten post 07.08.2017 - 08:39




#7

Beast.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytuł: :Trofeum

Zdjęcie zrobione przed laty w nieistniejącym już budynku, pełniącym funkcję bazy transportowej Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego, a później przejętym przez Pocztę Polską. W pomieszczeniu, gdzie na białych kafelkach widać było ogromny napis "HELP" wykonany czerwonobrunatną cieczą.

poczta8.JPG



#8

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł: Zdewastowany grobowiec rodziny von Tesmar

Zdjęcie przedstawia wnętrze grobowca rodziny von Tesmar w miejscowości Borkowo Lęborskie (woj.pomorskie). Sam grobowiec pochodzi z XIX wieku i dziś trzyma się ostatkiem sił: zapadnięty dach, dziurawe drzwi i co najgorsze...zdemolowane trumny. To właśnie z uwagi na regularne plądrowanie grobowca, kości dawnych właścicieli Borkowa zostały pozbierane i pochowane w ziemi. Jeszcze z ust co poniektórych starszych mieszkańców Borkowa można usłyszeć mrożące krew w żyłach opowieści, jak to kiedyś we wsi grało się w piłkę czaszkami z grobowca.

Załączone grafiki

  • IMG_9131.JPG


#9

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Dęby umierają długo"

DSC_0022.JPG

 

 Zdjęcie zrobione w Londyńskim  Richmond Park. Bez obróbki.





#10

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł: Strach

 

Czy można stworzyć w wyobraźni widza wizerunek potwora, ani razu go nie pokazując?

 

Czy można stworzyć w wyobraźni widza wizerunek miejsca, którego się najbardziej boi, o którym stara się nie myśleć, bo sama myśl wywołuje paniczny dreszcz przerażenia? Te ciemne strony naszej rzeczywistości, miejsca głębokie, mroczne i niepowtarzalne. Miejsca złe. Tam, gdzie z własnej woli nikt nie zagląda, wiedząc, że może ujrzeć coś, co sprawi, iż będzie...

 

Spoiler


Użytkownik Nick edytował ten post 20.08.2017 - 10:35




#11

malylolo.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" W mroku podziemi "

FB_IMG_1503221776390.jpg

Zdjęcie zrobione głęboko pod ziemią w obiekcie prawdopodobnie doświadczalnym kryjącym wiele tajemnic.

#12 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

"Stary młyn nad Muchawką"

29a196a7bd08a21e.jpg

O tym miejscu pisał Stefan Żeromski w powieści "Przedwiośnie" Szkoda tylko, że wielkie drewniane koło nie wytrzymało wieku i się po prostu rozpadło.

 

Zdjęcie jest w pełni naturalne, bez żadnych efektów, czy tuningów.


Użytkownik Aplikator edytował ten post 20.08.2017 - 15:48


#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

De profundis:

mJcIy8t.jpg

 

Spiralne schody w zdewastowanej wieży obserwacyjnej na obrzeżach byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej. Niedawno została zdemontowana.





#14

Yenisey.
  • Postów: 62
  • Tematów: 32
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety musiałam zdjęcie zrobić aparatem w telefonie, więc jakość nie powala.

 

Tytuł: Co kryje się w ziemiance opuszczonego dworku?

 

04136caebc445.jpg

 

 

 

 

Zdjęcie przedstawia ziemiankę, która znajduje się na terenie starego dworku. Wszystko mieści się zaledwie 150 m od mojego domu.



#15

Kulka72.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytuł zdjęcia: Sieć wieczności

Zdjęcie wykonane w dniu 1 listopada na Cmentarzu Starym w Tarnowie. Bez retuszu, aparatem amatorskim.P1080492 (2).JPG




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: konkurs, wydawnictwo znak, zdjęcia, Tetsuya Honda, wakacje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych