Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwyczajne deja vu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Fawin.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to nie jestem sam :)
  • 0

#17

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pewnie że nie sam :D mnie też się to nieraz zdarzało. bardzo dziwne uczucie :hmm: ale ciekawe czy jest tu ktoś kto NIE doświadczył tego uczucia. bo jak narazie to wychodzi na to, że jest to powszechne i pospolite. :/ :]
  • 0

#18

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Deja vu jest czymś pospolitym i chyba każdy go doświadcza. Przyznaję, że kiedy mnie spotyka to staram się szybko przypomnieć sobie, co będzie dalej. Niestety jakoś nigdy mi się nie udało. :hmm:
  • 0

#19

Isentor.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inny temat mówiący o deja vu zamknięty więc opiszę mój przypadek tutaj...

Kiedyś dość często doświadczałem deja vu zazwyczaj w trakcie wykonywania jakieś czynności zdawałem sobie sprawę, że już kiedyś to robiłem. Lecz z czasem tak zwane deja vu występowało coraz rzadziej ale było bardziej intensywne tzn. zdawałem sobie sprawę, że już wykonywałem daną czynność i wiedziałem co zrobię bądź zdarzy się zaraz. Brzmi to może absurdalnie ale jednak tak jest i sam długo nad tym myślałem szukając racjonalnego wyjaśnienia. Ostatnimi czasy przez kilka miesięcy "deja vu" wystąpiło może z dwa razy zawsze bierze się znikąd w momencie kiedy się go nie spodziewam tylko teraz wiem po prostu co się będzie działo przez najbliższe 30 minut nawet do godziny. Nie zawsze wszystko jest identyczne zazwyczaj do pierwszych 10 minut wszystko na co ja nie mam wpływu robi swoje a ja wiem, że tak miało się stać reszta zależy od mojej ingerencji jeśli robię to co wiem, że mam zrobić tak się dzieje jeśli jednak zrobię coś nieco innego co miałem zrobić sytuacja ulega zmianie ale jest bliska scenariuszowi który poznałem w chwili uświadomienia sobie, że "już to robiłem".


P.S.
Trochę fantastycznie zabrzmiało... :/
  • 0

#20

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

IsentoR ja mam podobnie, więc to wcale takie fantastyczne nie jest :P

Tyle że ja już na kilka dni, a ostatnio nawet na 2 tygodnie wiedziałem co się zdarzy.
  • 0

#21

Szudrun.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem niedawo na lekcji historii mielismy o kolonizacji USA.Pani coś tam mówiła,mówiła,a mi w pewnym momencie zdawało się,że wiem co za chwilę powie.Pomyślałem,że pwoei zadnie x.Po 10 sek. ze zdumieniem usłyszałem,że pani faktycznie wypowiedziała zdanie x. Przy tym wysztskim miałem wrażenie,jakbym już to wcześniej słyszał.Nie ejstem pewien czy to normalne deja vu....Może ktoś zna odpowiedź?


Ta wypowiedź skłoniła mnie do napisania pierwszego postu na tymże forum :) . Historyczny post:

Otóż Twoja sytuacja wygląda podobnie, jak moja. Ja również na lekcji "przewidziałem" wypowiedź nauczycielki. Nie wiedziałem nic o opisywanym przez nią temacie, a jednak na myśl przyszły mi pewne słowa, które momentalnie wypowiedziałem "pod nosem". Do dziś pamiętam, a zdarzyło się to już parę ładnych lat temu, jak kobita mówiła coś o jakiś jaskiniach i o zwierzętach w nich żyjących. Wtedy to powiedziałem sobie po cichu: "tygrys szablozębny". W momencie wymowy tych słów byłem przekonany, że to jakiś absurd, że to co mówie jest żenujące... a jednak, ku mojemu zdziwieniu, babka wymieniając owe zwierzęta wyróżniła właśnie... tygrysa szablozębnego.
Ja do teraz sam się zastanawiam: czemu akurat taka bzdura? I jak tak patrzę na tę sytuację "z boku", to nawet śmiać mi się chcę, że to taki duperel. Ale muszę przyznać, że uczucie było zarąbiste. Byłem oszołomiony. Coś podświadomie "kazało" mi wymówić te bzdetne - jak się później okazało trafne - słowa.

Muszę jednak zaznaczyć, że w momencie tego zdarzenia, żadnego uczucia deja vu nie miałem.

Ta cała historia wydawała mi się wręcz głupia, nigdy nikomu o tym nie opowiadałem, lecz widzę, że to się zdarza... ciekawe, naprawdę fascynujące uczucie...


Pozdro!
  • 0

#22

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TO jest bardzo ciekawe wg mnie,i dziwne uczucie.Z tym,że ja w pewnym momencie pomyślałem,że już słyszałem to co pani mówi(czyli klasyczne deja vu),a potem na myśl przyszły mi słowa "Ameryka to był taki ludzki smietnik".Pięc sekund min ęło i pani powiedziała to co pomyślałem.Cały czas się nad tym zastanawiam... :)
  • 0

#23

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm, a może jednak telepatia, albo prekognicja? deja vu to temat w ktory sie nie zglebilam za bardzo, chociaż fakt, mialam pare razy momenty w ktorych musialalam sie zlapać za glowe :) :
ide do sklepu, patrze a 10 metrow dalej wychodzi moja sąsiadka, przeszla na drugą strone ulicy: powiedzialam jej dzien dobry, spojrzałam w drugą strone potem na sklep a tam... wychodzi ta sama sąsiadka i to samo robi jak sąsiadka którą widzialam pare sekund wczesniej, stanelam troche zaskoczona tym faktem, logika mi podpowiadala że może ona ma siostre blizniaczke albo musialam mocno pomylić jakies obie panie, obracam sie, no ale na ulicy jest tylko ta jedna...
chociaz to co mowieles o historii,... mysle, że to jest telepatia.. zdarza mi sie to czasami jak sie skoncentruje jak ktoś mowi.. kolezanki są na mnie wkurzone bardzo bo caly czas wyprzedzam ich zdania a one: chcialam to powiedziec! :) to moze być czasami zabawne, ale.. wlasciwie nie na dluzszą mete. Przynajmniej znasz uczucia innych.. i rozumiesz je. pozdrawiam :)

aha :) jeden ciekawy przypadek... ale to chyba raczej nie de ja vu bo swiadomie wywolalam..
był teleturniej "jeden z dziesieciu" , chcialam sie sprawdzic ;] no i zaczely sie pytania.. po jakims czasie stwierdzilam że calkiem ciekawe bylo by sie tak wyciszyc i skoncentrowac na tym kolesiu co czyta i zna odpowiedz, lub na kimś kto ukladal te pytania i wyobrazic sobie go tak żeby przekazał mi odpowiedz ustnie lub w inny sposob wczesniej. Pytanie było mniej wiecej takie: w jaki sposob Kronos pozbawił ojca męskości.... i wtedy pojawił mi się obraz taki bardzo wyrazny, byl tam ten Kronos i ojciec, a w rękach Kronosa był srebrny miecz, a potem odpowiedz:... pozbawił go srebrnym mieczem :) (przydaje sie na klasowkach, możecie troche pocwiczyc, przydatne przy testach albo jak w ogole nie znacie odp)
  • 0

#24

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

deja vu traci na świetności :roll:
wiele osób doświadcza tego typu spraw, że poprostu czują że dana sytuacja miała już miejsce, i tu Was nie zaskoczę-sama przez to przeszłam<ot jedna z sytuacji,gotuje się woda w czajniku,przebywam w kuchni,nagle słyszę ,że ktoś otwiera drzwi i wtedy mam wrażenie że to już było,co ciekawe,zdarzyło mi się to 2 razy:) >nie wiem,może to rodzinne,uwarunkowane genetycznie :P otóż moja mama też przechodziła przez podobnego typu sytuacje... :P
  • 0

#25

Martin.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś jak byłem na wakacjach patrzyłem jak tata robi coś przy aucie. Gdy popatrzałem na pewną śrubkę od której odbiło się światło słoneczne nagle coś mnie ruszyło aby popatrzeć w prawo w stronę bramy (jakoś wiedziałem żeby tam popatrzeć). Nie było tam nic szczególnego, wszystko wyglądało tak samo, ale popatrzyłem na to miejsce jakbym widział je pierwszy raz (choć byłem tam już kilka dni). Rozejrzałem się wtedy dokładniej wstałem z miejsca i podszedłem do bramy patrząc na drogę. Uczucie zaraz znikło i miałem wrażenie, że musiało mi się to kiedyś przyśnić.

Miałem też czasami różne sny w których już wiedziałem o co chodzi, wiedziałem gdzie co się znajduje, bo śniło mi się to jakby drugi raz, ale czy podczas jednej nocy czy ten sen był w osobnych dniach to już naprawdę trudno stwierdzić. Ale to Deja Vu nazwać raczej nie można.
  • 0

#26

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak więc opowiem co mi sie przytrafilo. Był piątek wieczorem polozylem sie spac, mialem bardzo krotki sen a dokladniej jedno zdarzenie ktore pozniej sie sprawdzilo. Sen byl o meczu ktory mial sie odbyc w nastepny dzien, byla to satulacja pod bramkowa przeciwnikow, ktorzy po kontrze nie strzelili bramki i wtedy jak juz rozpoczynalismy do bramki poprostu mnie zatkalo 2-4 sekund to bylo w snie wszystko tak samo ustawienie sie ludzi, pilki, lawek, bramek itp. Pomyslalem po chwili ze to mi sie snilo. Lecz nie moglem sie zastanawiac ze cos mi tam po glowie latalo wrocilismy do meczu i go wygralismy ;]
  • 0

#27

SeaDog.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ładnie :>

Kiedyś jechaliśmy samochodem. Tata prowadzi, wchodzimy w zakręt. Siła odśrodkowa wyrzuca mnie na bok.
Po chwili byłem pewny, że ta sytuacja już się kiedyś powtórzyła, nie wiedziałem tylko kiedy. Dokładnie jakby
ta chwila była skopiowana. Wyrzucenie na bok, samochód z tą samą prędkością wchodzi w zakręt, te same
samochody stoją na parkingu (akcja działa się na parkingu pod hipermarketem).

Fajne uczucie.
  • 0

#28

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Didimeister to co opisujesz to nie jest deja vu. To już podchodzi pod jasnowidzenie czy sny prorocze.

SeaDog, deja vu jest spowodowane opóźnieniem w dostarczeniu impulsu wzrokowego jednego oka, w stosunku do drugiego. To przez to wydaje nam się, że to już widzieliśmy, bo szczerze mówiąc, to już widzieliśmy :)
  • 0



#29

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

deja vu ja mam niemal kazdego dnia, a sa dni, kiedy kilkakrotnie mnie dopada. Mysle, ze to jakas resynchronizacja w naszej swiadomosci, ktora zalezy przynajmniej w jakims stopniu od naszego samopoczucia/dyspozycji psycho-fizycznej. Zauwazylem, ze deja vu mam najczesciej, kiedy podkrecam tempo, mam wiecej na glowie i spraw do zalatwienia.
  • 0

#30

Casper.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem ze wczesniej byl juz taki temat ale zostal zamkniety wiec pisze nowy. Otoz mam taki mal problem od ponad roku mam bardzo czese dejavu,zapamietuje sen a potem widze ten sen naprawde (wiec nie moze tu byc wytlumaczenie wolniejszej pracy jednej z polkuli mozgu,ale to nie jest problem . Problem zaczyna sie gdy dane dejavu powtarza sie po kilka razy to troche doprowadze do obledu w pewnych momentach ;/ podam przyklad : szkola,przerwa rozmowa z kolegami ,w pewnym momencie orientuje sie ze to dejavu wiem co zaraz bedzie itp. Oczywiscie tak sie tez dzieje. Jednak po chwili jest ta sama akcja;/ znowu widze to co przed chwila i wczesniej we snie,czasami wprowadza to w straszne oglupienie;/ takie sytuacje zdarzaja sie dosyc czesto ,raz dejavu powtorzylo mi sie 3 lub 4 razy :/

Czy zdazaja wam sie takie sytuacje ? Czy mozna tu mowic jeszcze o dejavu a moze to juz cos innego ?

P.S niejestem narkomanem ,alkocholikiem ani nie mam zadnych problemow z glowka:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych