Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tak wyglądał Hitler po wojnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Popełniłem temat o takich zmianach:  http://www.paranorma...i-przerazajace/

Samobójstwo Hitlera to dla jednych historyczna oczywistość, dla innych największa propaganda XX wieku. Faktem jest, że z roku na rok przybywa zwolenników teorii, wedle której führer miał dożyć spokojnej starości w Ameryce Południowej.





#32

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bzdura na kólkach i tyle. Żuchwa z mostkiem rozwiewa wszelkie wątpliwości. Ruscy trzymali to w tjemnicy bo mielki w tym jakiś swój ukryty plan.

 

Przytaczając cytat a czerwonego poaździernika.. "Ruscy nawet nie srają bez planu, synu" ..


  • 0

#33

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podczas surfowania po necie, natrafiłam na ciekawy artykuł...

 

Adolf Hitler nadal żyje?

128-letni mężczyzna z Argentyny twierdzi, że to właśnie on nim jest

 

128-letni emigrant z Niemiec, który od 1945 roku mieszka w Argentynie, w rozmowie z tamtejszą gazetą "El Patriota" wyznał, że jest zbrodniarzem odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi. Mężczyzna twierdzi, że jest Adolfem Hitlerem i opowiada, jak udało mu się przez tak długi czas ukrywać swoją tożsamość.

 

Czy Adolf Hitler przeżył II wojnę światową i - co więcej - nadal żyje? Tak twierdzi mieszkający w Argentynie staruszek z niemieckim rodowodem, od 1945 roku posługujący się nazwiskiem Herman Guntherberg. Mężczyzna twierdzi, że jest Adolfem Hitlerem, a uciekając przed konsekwencjami swoich czynów zmienił nazwisko i uciekł do Argentyny. 128-latek tłumaczy, że paszport zapewniający mu nową tożsamość został sfałszowany przez Gestapo jeszcze pod koniec II wojny światowej.

 

Dlaczego zbrodniarz, który odpowiada za śmierć milionów ludzi, postanowił ujawnić się po tylu latach? Pan Hitler twierdzi, że zdecydował się na ten krok, gdy w izraelskie służby na dobre porzuciły ściganie nazistów odpowiedzialnych za zbrodnie II wojny światowej. "Byłem obwiniany o mnóstwo zbrodni, których nigdy nie popełniłem. Właśnie to było powodem, dla którego przez ponad połowę swojego życia musiałem ukrywać się przed Żydami. Już to było dla mnie karą" - mówi mężczyzna podający się za Hitlera.

 

128-latek zdradził gazecie "El Patriota", że zamierza wydać swoją autobiografię, by odbudować swój zszargany wizerunek. "Byłem przedstawiany jako okropny człowiek tylko dlatego, że przegraliśmy wojnę. Gdy ludzie poznają tę historię z mojej perspektywy, zmieni się ich postrzeganie mojej osoby" - mówi. Jak zapowiada, książka wydana pod nazwiskiem Adolf Hitler ma mieć swoją premierę we wrześniu tego roku.

 

Nie wszyscy są jednak przekonani o tym, że Herman Guntherberg, który podaje się za Adolfa Hitlera, rzeczywiście nim jest. Żona mężczyzny, Angela Martinez, która jest z nim w związku od 55 lat, twierdzi, że mężczyzna rzeczywiście mógł być zbrodniarzem wojennym, jednak na pewno nie samym Hitlerem. Co więcej, kobieta twierdzi, że 128-latek cierpi na demencję. Martinez dodaje także, że jej mąż nigdy wcześniej nie mówił o Hitlerze - dopóki przed dwoma laty nie zaczął chorować na Alzheimera.

 

DCYhtpSXsAAv8w7.jpg

foto

źródło

 

Ja ogólnie jestem nieco sceptycznie nastawiona do tego, ale... wstawiłam ten artykuł, bo uznałam, że idealnie nadaje się na dyskusję, zarówno faktyczną, jak i teoretyczną , w sensie, co by było, gdyby...? i tak dalej.  Zapraszam do dyskusji :D

 

przeniesiony.gif

 

TheToxic


Użytkownik Endinajla edytował ten post 25.06.2017 - 11:22

  • 2



#34

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwila.. 128 lat? Najstarsza w historii zweryfikowana osoba miała 122 lata.


  • 2



#35

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

- Oszalał mi chłopina na stare lata! Kogo ja sobie za męża wziełam! -  Angela Martinez, żona ,,Adolfa" na pewno tak zareagowała na owe rewelacje.

Chociaż chwileczkę... a może to prawda? Zimny dreszcz przeszedł po plecach.

 

Myślę, że to jest do sprawdzenia przy obecnej technologii czy mamy do czynienia z byłym zbrodniarzem - zbadanie kształtu czaszki, uzębienie itp.

Też jestem sceptyczny, ale gdyby to była prawda, popatrz no jak ten Adolf świetnie się trzyma...

Można by także obejrzeć zdjęcia rodzinne, bo  jak czytamy żonaty jest 55 lat, więc jakieś zdjęcia z albumu rodzinnego, jak byli młodsi można by było sprawdzić.

 

Co do tego, czy Hitler naprawdę by dożył tylu lat - wątpię. W ostatnich dniach wojny był już w dość kiepskiej kondycji, wiemy że brał dużo leków, ręka mu już ,,fruwała", więc jestem na nie. To nie jest Adolf.

 

Daję jednak plusa, bo artykuł i zabawny i paranormalny i prowokujący.

 

Proton.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 24.06.2017 - 23:43

  • 0

#36

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też jestem sceptykiem i zgadzam się z przedmówcą. Dziś dało by się to zweryfikować. Ale gdyby była to prawda to rozpętałą by się burza. Obecne dowody na jego śmierć, (szczątki jego czaszki, które ponoć należą do niego), cała historia musiały by zostać zweryfikowane na nowo. O ile operacja Paperclip była świństwem dla tych, którzy poginęli przy tworzeniu rakiet V-2 czy kompleksach Rise itp to mogło by wyjść na jaw, że USA, odpuściło ściganie A. H. w zamian właśnie za te technologie. To by z kolei stawiało ich w złym świetle. Mimo wszystko nawet jeśli zdołał uciec okrętem podwodnym co wydawało by się nawet logiczne to dożycie tak sędziwego wieku wydaje mi się również nie do przyjęcia. Ale jeśli książka była by dostępna choć by w języku angielskim to warto by na nią spojrzeć i zweryfikować zdarzenia w niej zawarte ze stanem wiedzy historycznej jaki jest przyjęty obecnie.


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 24.06.2017 - 23:16

  • 0

#37

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie że prawda, niedawno Niemcy odwiedził:P

Dziwnie to się ogląda.


  • 0



#38

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Człowiek Sarna podał fragment filmu ,,On wrócił - Er ist wieder da" z 2015 to komedia o Adolfie, czyli co by było gdyby Hitler przeniósł się w czasie do obecnych nam lat . To tak w formie wyjaśnienia dla tych, co nie zobaczyli bo filmik został usunięty.Śmiałem się już po pięciu minutach, jednak im dalej, tym bardziej mnie zaczął zastanawiać. Nakręcone trochę w stylu Borat z Sasha Baron Cohen, ludzie narzekają na imigrantów, Adolf się przysłuchuje, notuje... historia to chyba jednak błędne koło, kogo byśmy nie wybrali - dobrego czy złego, problemy zawsze będą.

 

Myślę, że swoją mentalność i poglądy miał by nie zmienione, gdyby przeżył wojnę.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 25.06.2017 - 10:51

  • 0

#39

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to choroba, tak na niego wpłynęła? A może chęć zyskania sławy na starość? Też jestem ciekawa, co on tam napisze w tej książce. Na portalu Planeta.fm, znalazłam taką wypowiedź tego 128-letniego pana.

 

Obwiniano mnie o mnóstwo zbrodni, których nigdy nie popełniłem. Ze względu na to musiałem spędzić ponad połowę swojego życia ukrywając się przed Żydami. Już to było dla mnie karą. Uważano mnie za złego człowieka tylko dlatego, bo przegraliśmy wojnę. Gdy ludzie poznają historię z mojego punktu widzenia, zmieniają sposób, w jaki na mnie patrzą.

Jak wiadomo - Hitler miał narcystyczną osobowość. Akurat ta wypowiedź bardzo by do niego pasowała. Jakby powiedział Joe Navarro "Osobnikom narcystycznym zależy tylko na sobie na zaspokojeniu swoich potrzeb i osiągnięciu swoich celów. Podczas gdy zwykły człowiek cieszy się z poświęcanej mu uwagi, narcyz pożąda jej i manipuluje ludźmi, oraz sytuacjami, aby ją zdobyć. Przeciętna osoba ciężko pracuje na sukces, a osobowość narcystyczna po trupach dąży do celu: oszukuje, kłamie, nagina prawdę i knuje, nie licząc się z innymi" W 100% zgadzam się panem Navarro.

 

Jednak miałam taki ciekawy przypadek w swoim życiu, że spotkałam, na swojej drodze, pewnego starego człowieka, który jak na ironię losu, był Polakiem. Ten człowiek twierdził, że Hitler nie był złym człowiekiem. Jak widać nie był pierwszym i ostatnim, bo jeśli dziadek kłamie, to myśli podobnie jak ten, z którym miałam okazję rozmawiać. A może, to są jednostki, tak zmanipulowane przez Hitlera, że w pewnym sensie, ten dyktator, stał się dla nich "Bogiem", a lojalność wobec swojego przywódcy, mają tak wpojoną, że jeszcze próbują mu wrócić resztki honoru.

 

Jednak Hitler posiadał charyzmę. Tak się zastanawiam... co spowodowało, że  artysta - malarz, postanowił wprowadzić w życie taki niecny plan? Lekarzem jego matki był żyd. Czyżby z winy lekarza zmarła jego matka? Ludzie odrzucali jego prace artystyczne. Czy to zrodziło w nim bunt? Kim były osoby, które pochowały jego marzenia? Może, to kim stał się Hitler, było wynikiem kumulujących się w nim negatywnych uczuć , które zrodziły w nim nienawiść....i w końcu wybuchło! To był bunt, przeciwko komu? Przeciwko żydom? Czy przeciwko tym, którzy skrzywdzili go w dzieciństwie? Hitler sam miał żydowskie korzenie. Stał się fanatykiem.

 

"Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam!" - hasło fanatyków

 

Tak się zastanawiam nad tym, czy gdyby Hitler został tym malarzem i nie wydarzyło się w jego życiu, to co się wydarzyło, bo zapewne się wydarzyło, to czy doszło by do II wojny?

 

Zgadzam się z tym, że trzeba by było zobaczyć jego zdjęcia, jak wyglądał, jak był młodszy i jeszcze dodam, że jeśli ten pan pójdzie w zaparte, to zrobienie badań genetycznych nie byłoby problemem.

 

Jeśli jednak, okazało by się, że staruszek kłamie, to zapewne, mógł znać Hitlera na tyle dobrze, by o nim napisać. A może to była ostatnia wola Adolfa, która właśnie się wypełnia? Tak sobie myślę, że ten przywódca III Rzeszy pewnie teraz "przewraca się w grobie", widząc, jak uchodźcy niszczą resztki jego aryjskiego społeczeństwa, gwałcąc blondynki o niebieskich oczach i zabijając rodowitych Niemców, opanowując jego kraj doszczętnie. Czyżby zadziałała zasada karny? Kiedyś Polska była okupowana przez Niemcy. Teraz Niemcy stali się ofiarą okupantów. Dlatego nie warto zaczynać wojen, bo to wraca.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 25.06.2017 - 13:16

  • 0



#40

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem kiedyś dokuiment, na temat życia Hitlera. Mówiono tam ze Hitler miał podawane cale mnóstwo "stymulantów" z których wiele było narkotykami. Dodatkowo, na podstawie archiwalnych filmów, specjaliści stwierdzili że najprawdopodobniej cierpiał na parkinsona. Wskazywały na to między innymi mimowolne ruchy jednej z rąk. Biorąc  pod uwagę że nie był okazem zdrowia,to nawet jeżeli przeżył wojnę to i tak gryzie glebę. Nie ma innej opcji. 


  • 0



#41

MokeleMbembe.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, wy tak na serio? Przecież cały ten artykuł wygląda jak z najgłupszego tabloidu, w dodatku napisany chyba 1 kwietnia. Już nawet teorie o płaskiej Ziemi wyglądają poważniej. Hitler, schorowany człowieczek, żyjący w ogromnym stresie, w dodatku narkoman i lekoman, miałby nagle stać się najdłużej żyjącym człowiekiem na świecie? :facepalm: Chyba, że faktycznie udało im się stworzyć wunderwaffe i to był lek na nieśmiertelność :D

Choć najlepsze i tak jest na końcu: 128-latek planujący wydać swoją autobiografię :D I Hitler-matuzalem chcący odbudować zszargany wizerunek :D

 

Świetne, naprawdę.

 

A tak już całkiem poważnie, to nie przypuszczałem, że ktoś mógłby chociaż przez chwilę rozważać autentyczność tych rewelacji...


  • 0

#42

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chociaż można dopuścić opcję że to syn Hitlera, mający sporą wiedzę o tatusiu. Który u schyłku życia chce zabłysnąć jak tata :)

 

P.S.

Ponoć Elvis też żyje. :)


  • 0



#43

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Zapodając ten artykuł nie kierowałam się wiarą w to, czy coś, ale przede wszystkim chciałam poruszyć, pewne kwestie, takie jak np. Co by było gdyby ten dziadek okazałby się naprawdę tym człowiekiem, co ma na sumieniu tyle istnień? Kim może być ten dziadek? Co skłoniło go do napisania książki? A także ogólnie na temat życia Hitlera - Czemu stało, to co się stało? etc.


  • 0



#44

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam domniemany wiek dyskryminuje tego pana, aby mógł się za Adolfa podawać. Po drugie, "co by było gdyby"? Wywiad izraelski prawdopodobnie nie bawiłby się w dyplomację i dziadek skończyłby z kilkoma gramami ołowiu w głowie, lub zostałby "wyhuśtany" na linie po pokazowym procesie. 

Czemu zaś stało się to co się stało, odpowiedzieli historycy setki tysięcy razy. Pytanie brzmi, jak wyglądał by świat, gdyby udał się pierwszy zamach na Hitlera, który miał miejsce 15 marca 1932.

Niedaleko Monachium grupa anonimowych napastników ostrzelała przedział pociągu, którym podróżował z Josephem Goebbelsem. Hitler wyszedł z tego cało i nie był to jedyny zamach na jego życie w tym roku. 18 kwietnia doszło do próby zamachu ze strony lokalnych komunistów w Bobrku, obecnej dzielnicy Bytomia. W czerwcu 1932 miał miejsce zamach w Stralsundzie. W lipcu 1932 w Norymberdze zamachowcy zaatakowali samochód Hitlera; pocisk minimalnie ominął jego głowę. 

Teraz możemy sobie gdybać, jak by to było, gdyby wtedy komuś się udało...





#45

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodatkowo, na podstawie archiwalnych filmów, specjaliści stwierdzili że najprawdopodobniej cierpiał na parkinsona. Wskazywały na to między innymi mimowolne ruchy jednej z rąk.

 

Tak to prawda Hitler pod koniec wojny był wrakiem. Tu to dobrze to pokazano od 2:00

 

Człowiek Sarna podał fragment filmu ,,On wrócił - Er ist wieder da" z 2015 to komedia o Adolfie, czyli co by było gdyby Hitler przeniósł się w czasie do obecnych nam lat .

 

Ktoś mi zgłosił ten film i bana Na YT dostałem :/
 

 

Teraz możemy sobie gdybać, jak by to było, gdyby wtedy komuś się udało...

 

Prawdopodobnie i tak doszłoby do konfliktu tylko trudno powiedzieć w jakiej skali. Po jednej stronie faszystowska Europa południowo wschodnia a po drugiej komunistyczny ZSRR jak wiadoma te systemy totalitarne były wobec siebie śmiertelnymi wrogami.


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 25.06.2017 - 21:15

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych