Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 ogniska zapalne - wojna światowa już na dniach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#181

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Doczepili się Iranu a z Koreą Północą robili niewiele nie licząc sankcji na i tak odizolowany kraj, który istnieje głownie dzięki produkcji anfy

Jakie Ty niby prace piszesz jak gadasz takie bzdury. Ten kraj ma wielkie znaczenie dla Chin. Ich wymiana import-export to 3 mld dolarów rocznie. Oczywiście oficjalnie. Chwilowo Chiny się wycofały z części bo z USA tez robią wielkie interesy. KRLD jest gwarancja destabilizacji regionu i manipulacja gospodarkami Japonii oraz Południa. Które uwaga są konkurencyjne dla sąsiednich Chin. Tu chodzi tylko o biznes.

Nie wiem jak można z taka łatwością łykać amerykańską propagande i twierdzić, że jest się inteligentnym.y swoimi cichymi łodziami podwodnymi pod amerykańkie okręty

 

Nie wiem co Twoim zdaniem się nie zgadza w cytowanym fragmencie. Skoro KRLD nie jest w tej chwili Twoim zdaniem izolowane, nie jest głównym producentem twardych narkotyków na świecie to polecam zgłebić widzę.  Odniosłeś się do wyciętej z kontekstu części mojej wypowiedzi po czym próbujesz mnie urazić wynagradzając sobie w ten sposób swoje braki. Na szczęście to cecha ludzi małych i należy przechodzić obok takich obojętnie :)

 

Wracając do części merytorycznej to przeceniasz znaczenie Korei. Tak jak napisał Zaciekawiony, tu chodzi jedynie próby dogadania się z zachodem na rzecz poluzowania śruby. Z racji tego, że Kim nie chce negocjować z niższej pozycji to facet gra czym ma by przy stole negocjacyjnym mieć punkt wyjścia do dalszych rozmów. Chinom bardziej zależy na interesach z USA jak sam raczyłeś zauważyć.


  • 0

#182

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Atomowy_jogurt

 

nie rozumiesz. Tutaj już teraz chodzi o ryzyko miskalkulacji. Korea ma inną czerwoną linie, a USA inną. Dla korei czerwoną linią jest wystrzelenie ICBM w stronę GUAM, dla Usa czerwoną jest wystrzelnie ich w pobliżu GUAM. USA nie mogą dopuścić do masowej produkcji ICBM a korea chce to za wszelką cenę. przepis na woję gotowy. Oczywiście do niej bardzo daleko, ale bliżej niż kiedykolwiek..


  • 0



#183

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co Twoim zdaniem się nie zgadza w cytowanym fragmencie. Skoro KRLD nie jest w tej chwili Twoim zdaniem izolowane, nie jest głównym producentem twardych narkotyków na świecie to polecam zgłebić widzę. Odniosłeś się do wyciętej z kontekstu części mojej wypowiedzi po czym próbujesz mnie urazić wynagradzając sobie w ten sposób swoje braki. Na szczęście to cecha ludzi małych i należy przechodzić obok takich obojętnie :)


Kolego robisz osobistą wycieczkę i poświęcasz na to zaczną część wypowiedzi. Ja zawarłem tylko jedno zdanie bys poczuł zew drobnej prowokacji.

Wróćmy jednak do tego iż napisałem by Chiny uważały KRLD za pożyteczny reżim u granic. Wspomagali ich gospodarkę latami aktualnie przy eskalacji konfliktu muszą izolować się od potencjalnego agresora ponieważ USA oraz inni to kontrahenci Chin wiec w biznesie liczy się neutralne pole a tu widać pokazowy trik. Oczywiście może to zbyt logiczna analiza by to ogarnąć przez zamknięty umysł. Jak widać KRDL ma się dobrze, ma siłę dokonywać długotrwałej prowokacji. Ponieważ latami byli partnerami handlowymi giganta z Azji.

Teraz wróćmy do "amfy". Kolego kilogram amfetaminy w produkcji to jakieś 15€. Na zachodzie jakieś €500-€700 w hurcie. W dodatku na terenie Europy jest masę wytwórni, na terenie Holandii rozbili fabrykę, która potencjał produkcyjny miała 150 kilo dziennie oraz czyste MDMA.

http://www.omroepbra...32 miljoen.aspx

Także skończ gadać o tym, że to się opłaca przemycić gdziekolwiek. Produkcja najpopularniejszych narkotyków jest prosta i dostępna w każdym regionie świata.

 

To już drugi post w kierunku tej samej osoby z wycieczką osobistą, mam nadzieję, że trzeciego już nie będzie i nie schodź z tematami na boki.

TheToxic


  • 0

#184

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To Trump sam sprowokował całą sytuację bo chciał udawać wielkiego bossa i w czasie oficjalnej wizyty z Chin napadł na Syrię tomahawkami. Chińczycy odczytali to jako próbę zastraszenie i szybko zareagowali. Usadzili przy pomocy Kima Trumpa w fotelu i skopali po twarzy. Trump pomachał szabelką a Kim testuje co chce i jak chce ośmieszając Trumpa coraz bardziej. Nie inaczej dzieje się w Syrii. 

porównanie map 

https://pbs.twimg.co...YVVWAAArzVt.jpg

https://pbs.twimg.co...YVBXgAU2xuP.jpg

polityka Trumpa odnosi porażkę za porażką


  • 0

#185

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Up

 

W tej chwili jest Tak. Spirala się zakręca. USA robią sankcje, odcinają rope. Kim nie ma wyjścia i atakuje. Sytuacja jest napięta i może być tylko gorzej. Ciekawi mnie reakcja Chin w przypadku ataku na koreę. 


  • 0



#186

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pamiętam jak przed wyborami w USA przekonywano ludzi, że wybór Clinton wywoła III wojnę światową, zaś Trump to gwarant pokoju na świecie...


  • 0



#187

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie jeszcze dzisiaj albo w najbliższych dniach dowiemy się, że zaczęły się rozmowy dyplomatyczne na rzecz uspokojenia sytuacji.
I tyle po tej wojnie.


  • 0



#188

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając ten temat mam wrażenie, że wielu ludzi, wśród nich zwykli szarzy obywatelowie, chce 3. wojny. Ciekawe czym to jest zmotywowane? Niechodzenie do pracy? Chęć jakiegoś wywrotu w szarym nudnym codziennym życiu? A może nawet chodzi o to, że ta wojna miałaby zwiastować rychłą paruzję?


  • 0

#189

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Ciekawe czym to jest zmotywowane?

 

 

Tym, że coraz bogatsza grupa robi się coraz węższa, a z kolei grupa biedniejszych się rozrasta.

 

Inne powody: petrodolar, dług, zanieczyszczenie środowiska, handel ludzmi, głód, choroby, marnowanie żywności, to kilka pierwszych słów kluczy, które przychodzą mi do głowy.

Powyższe przykłady towarzyszą nam od zawsze, ale obecnie skala jakby trochę większa.

Osobiscie myślę, że zachodnia cywilizacja na 100% upadnie, jednak może nie być to za naszego życia, za 2 może 3 pokolenia, więcej nie wyciśniemy z matki ziemi.


  • 1



#190

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Xeo

 

dokladnie popieram slowa Yena. Świat się nie rozwija moralnie. A technologicznie tak. Wraz z technologią powinna rozwijać się moralność, jeśli nie - następuje załamanie równowagi i dochodzi do kolapsu. Wszystko rządzi się prawem równowagi. 

 

Przechwytywanie.PNG


  • 0



#191

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też potrafię korzystać z painta. CO w związku z tym? Moralność rozwija się u tłumu, stadem z zasadami łatwiej rządzić, z czego korzystają elity. Sami doskonale wiedzą, że zasady moralne od zawsze były tylko narzędziem, czymś w rodzaju kagańca, który zakładanu społeczeństwom, ale nie rządzącym.
  • 0



#192

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Up

 

Bo człowiek ma samoświadomość i jego celem jest wygaszenie stadnych przyzwyczajeń. Wtedy cywilizacja przetrwa. Jeśli nie - jest broń wodorowa ktora wygasza - człowieka. Bo pojawia się kim dzon un, hitler. ETC. Jasne i przejrzyste zasady. Ludzie nie są szczęśliwi ogólnie. Świat jest okropnym miejscem w których technologia zasłania nieszczęście i tworzy wypustki sztucznego szczęścia. Dlatego rośnie ciśnienie i dochodzi do kolapsu, równoważą się wykresy. 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 07.09.2017 - 19:26

  • 0



#193

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

@Xeo
Niektórzy po prostu za dużo w Stalkery, Fallouty i inne gry post-apokaliptyczne cięli, za dużo głupich filmów się naoglądali i jeszcze głupszych książek się naczytali. Teraz myślą, że po wojnie oni będą biegać po pustkowiach i żyć jak paniska. W rzeczywistości żadnej wojny światowej już nie będzie, a oni dalej będą wieść smutne życia przegrywów, którzy nawet w internetach nie mają się czym popisać. Nawet jakby świat skończył się w pożodze atomowego ognia, to tacy fantaści pierwsi by zginęli w świecie po świecie, bo ich sny mają się tak do rzeczywistości, jak się mają przysłowiowe wybuchające beczki w grach...
  • 0



#194

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie. Rządzący "owieczkami" próbują utrzymać władzę, a do tego potrzeba głupiego społeczeństwa. Technologia doskonale ogłupia, więc jest upowszechniana, podobnie jak mutikulti I inne gendery.
  • 0



#195

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AVE...

@Xeo
Niektórzy po prostu za dużo w Stalkery, Fallouty i inne gry post-apokaliptyczne cięli, za dużo głupich filmów się naoglądali i jeszcze głupszych książek się naczytali. Teraz myślą, że po wojnie oni będą biegać po pustkowiach i żyć jak paniska. W rzeczywistości żadnej wojny światowej już nie będzie, a oni dalej będą wieść smutne życia przegrywów, którzy nawet w internetach nie mają się czym popisać. Nawet jakby świat skończył się w pożodze atomowego ognia, to tacy fantaści pierwsi by zginęli w świecie po świecie, bo ich sny mają się tak do rzeczywistości, jak się mają przysłowiowe wybuchające beczki w grach...

 

A pomyślaleś o tym że ludziom brakuje wolności? że technologia zabiera wolność? Może dlatego właśnie tego chcą? Jesteśmy niewolnikami poliyków i korporacji, a ty ich bronisz. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych