Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziewczynka z innych lat

Sen dziewczynka czyjaś obecność

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aga93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie drodzy użytkownicy. Od jakiegoś czasu przeglądałam Wasze forum, ale po dzisiejszym koszmarze postanowiłam się nim podzielić i poprosić o pomoc w zrozumieniu tego, co się wydarzyło. Mam nadzieję, że piszę to w dobrym miejscu, a jeśli nie, to proszę o przerzucenie przez moderację.

Jak zwykle spałam z mężem w sypialni na dość dużym łóżku, wokół którego rozstawione są dywaniki (dla mnie ważny szczegół). Od mojej strony leży długowłosy kawałek wykładziny. Spałam. Dotarło do mnie, że coś się nie zgadza. Śpiąc widziałam małą (na oko siedmioletnią) dziewczynkę w czarnej sukience z falbankami, białymi rajstopami, a na głowie miała dwa kucyki starannie związane białą kokardą. Stała na moim różowym dywaniku i przyglądałą mi się dobre parę minut. Otworzyłam oczy - ona dalej tam była. Szybkie przytulenie się do męża, odmówienie koronki i dopiero wtedy miałam odwagę sprawdzić, czy dalej tam jest. Zniknęła.

Tego dnia działy się jeszcze inne dziwne rzeczy. Otwierały się drzwi do sypialni, a w pomieszczeniu, które sąsiaduje z sypialnią od kilku dni czuję się dziwnie, jakby ktoś był obok i obserwował mnie.

Nie wiem, czy to ma coś do rzeczy, ale czytałam ostatnio książki o egzorcyzmach, tabliczce ouija i piszę własną książkę, w której występują zjawiska paranormalne.

Czy to, co się wydarzyło, mogło być jakąś halucynacją?
  • 0

#2

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sporo czytasz o duchach i demonach, piszesz własną książkę z takimi wątkami. Nakręciłaś się po prostu.


  • 0



#3

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opisywane objawy mogą wskazywać na obecność parasomnii pod postacią omamów hipnagogicznych.

 

Omamy hipnagogiczne i hipnopompiczne to realistyczne doznania zmysłowe - słuchowe lub wzrokowe, dotykowe, pojawiające się na pograniczu snu i jawy, którym zazwyczaj towarzyszy lęk.

 

Parasomnie to niepożądane zjawiska pojawiające się głównie podczas wzbudzenia ze snu, częściowego wzbudzenia, przejścia miedzy snem a czuwaniem lub między stadiami snu.

 

Parasomnie powstają wskutek częściowego nakładania się na siebie stanów czuwania oraz stadiów snu. Są więc rodzajem pośredniego stanu między snem a jawą. Najczęściej nie wpływają one na ilość snu, lecz objawy są odbierane jako niepokojące.

Przemijające epizody parasomnii występują dość powszechnie. Ich powstawaniu sprzyja zmęczenie, stres, przyjmowane leki, alkohol.

W przypadku, gdyby podobne epizody zaczęły się pojawiać coraz częściej, wskazana byłaby wizyta u neurologa celem wykluczenia padaczki. Do rozważenia jest wówczas również wizyta u lekarza psychiatry oraz w poradni zaburzeń snu.

Źródło

------------------------

Musisz więcej odpoczywać, nie przemęczać się jeśli podobne omamy będą miały miejsce.


Użytkownik Ożywieniec edytował ten post 30.03.2017 - 22:47

  • 0

#4

Aga93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

 

U lekarza byłam jakieś pół roku temu - padaczka wykluczona. U psychiatry też byłam (z innego powodu), wszysków było ok, nawet żadnych leków nie przepisał. Tylko niepokoi mnie to, że to nie był pierwszy raz. Pierwszy raz miał miejsce codziennie kilka lat temu - to była postać kobiety, która nade mną stała, ciągnęła za kołdrę, otwierała drzwi, podłoga skrzypiła gdy to coś chodziło po mieszkaniu. Jeszcze kiedy indziej słyszałam kroki w domu rodzinnym, które słyszy teraz moja mama. Dzisiejszy epizod kojarzy mi się z bardzo nieprzyjemną halucynacją, ale ani co do tego nie mam pewności, ani nie wiem co myśleć o innych wydarzeniach...


Użytkownik Alis edytował ten post 31.03.2017 - 08:30

  • 0

#5

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Omamy występują również u ludzi zdrowych, nawet coś tak banalnego jak złe odżywianie się może być powodem ich występowania.

Użytkownik Ożywieniec edytował ten post 30.03.2017 - 23:46

  • 0

#6

Aga93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za uspokojenie :) Oby ten koszmar więcej się nie powtórzył :) A jeśli tak by się stało, to opiszę i będę pytać dalej :)


Użytkownik Alis edytował ten post 31.03.2017 - 08:30

  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://pl.m.wikiped...y_Lhermitte’a

W twoim przypadku była to spontaniczna halucynacja. Takie zjawisko zdarza się u zdrowych osób.
https://en.m.wikiped...ous_experiences

Użytkownik Wszystko edytował ten post 31.03.2017 - 07:16

  • 0



#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wdając się w przyczyny tego przywidzenia (moi przedmówcy podali już chyba te, najbardziej prawdopodobne), zastanawiam sią - skąd taki, a nie inny tytuł tego tematu?

Dlaczego "Dziewczynka z innych lat?"

 

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam też na dalszy ciąg opowieści, w którym, być może wyjaśni się rola jaką w niej pełnią te dywaniki "rozstawione" wokół łóżka, ze szczególnym uwzględnieniem tego różowego, z długim włosem -  leżącego po tej stronie łóżka od której śpi autorka.

 

Wszak sama napisała, że jest to dla niej "ważny szczegół", a póki co, tylko o nich wspomniała mimochodem.

 

edit:

Staniq :D


Użytkownik pishor edytował ten post 31.03.2017 - 12:54

  • 2



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, faktycznie, Różowy Dywanik mógłby rzucić więcej światła na całe zdarzenie. Należałoby wyprać go dwukrotnie, ponieważ może zawierać substancje, które mają na Ciebie Aga wpływ, a o których możesz nie mieć pojęcia. Zamachowiec (bo to zamach na Twój sen) mógł wiedzieć o Twoim wielkim przywiązaniu do Różowego Dywanika i to wykorzystał przeciwko Tobie.
Oczywiście popieram pishora, że "ważność" dywanika może mieć znaczenie.
Różowego Dywanika.

 

pishor@

No co ?... Ja kiedyś miałem Pomarańczowy Dywanik i też byłem do niego przywiązany. Musiałem go wyrzucić, bo mi go kot os... tego no... zapaskudził. Ale był wykonany z naturalnych włókien w Polsce (wtedy jeszcze Ludowej), a nie w ChRL, z której to dywaniki się świecą w nocy.








Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Sen, dziewczynka, czyjaś obecność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych