Skocz do zawartości


Zdjęcie

Halloween


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anton Sz.LaVey’a, autor "Biblii szatana", przyznał, że Halloween dla satanistów jest najważniejszym dniem w roku, jest bowiem czasem niezwykłej potęgi szatana. Dlatego wtedy odprawiają swoje "czarne msze", podczas których składają krwawe ofiary, oraz dokonują rytualnych zabójstw.

Dziwne, a ja myślałam ,że dla satanisty najważniejszym świętem w roku są jego własne urodziny i właściwie nic poza tym. I ,że prawdziwi sataniści (w przeciwieństwie do pseudo satanistów) nie odprawiają czarnych mszy i nie składają krwawych ofiar. No proszę, czego się można dowiedzieć z chrześcijańskiego tekstu... :>

Osobiście jestem za tym żeby dzieci w tym dniu "bawiły się w Halloween" , komu to szkodzi? Może przynajmniej przez to niektóre dzieci nauczą się ,że duch/wampir/wilkołak jakiego zobaczyły w telewizji jest tylko aktorem który się przebrał i nie przyjdzie do nich w nocy :sux: .
  • 0



#32

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zabierzmy dzieciom wszystko z czego mogą się pośmiać i zabawić.Urodziny imieniny ......

A może jedno święto w roku (święto - umownie) kiedy właśnie zabawę zastąpimy odrobiną refleksji? Tak nietypowo w naszych dzisiejszych konsumpcyjnych czasach...
  • 0

#33

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech każdy świętuje tak jak lubi. Konstytucja nie mówi nic na temat tego w jaki sposób czcić święta o charakterze religijnym. Dopóki ktoś nie łamia prawa, to ma wolny wybór w zakresie tego jak chce uczcić dany dzień.
Jakkolwiek jak jestem katolikiem i prawdopodobnie w dniu 1 listopada wybiorę się na Mszę Świętą, a później być może na cmentarz.
Satanistów nie lubię, niezależnie czy czczą siebie samych czy Szatana. W obu przypadkach grzeszą i muszą ponieść tego konsekwecje.

P.S. Niech nikomu nie przyjdzie na myśl kwestionować świąt katolickich. To święte dni.
  • 0

#34

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aczkolwiek ma swoje żródło w obchodach pogańskich, stąd też przenikanie się akurat w tym dniu wątkich pogańskich z chrzescijańskimi jest dosyć widoczne w niektórych regionach świata chrześcijańskiego. :]
  • 0

#35

ouroboros.
  • Postów: 23
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwaga!
Myśli się
"celtowie, celtowie... ach tak to ci z Irlandii i z Anglii!" Otóż nie. Celtowie byli też w Europie! (min. w Polsce południowej). I zwyczaj Halloween był obchodzony przez pewien czas w Polsce (nie wierzycie? zajrzyjcie na http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie i obejrzyjcie se mapkę do kąd przywędrowali ) lecz kiedy zaczęta narzucać wiarę Chrześcijańską, zwyczaj Halloween został zakazany. Ot macie problem. Polecam częściej zaglądać na google.pl
  • 0

#36

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Florek, ty uważasz że święta katolickie są świętę (lekkie masło maślane ;D), dla mnie to dzień, jak co dzień.
  • 0

#37

Blodeuwedd.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lubię Halloween ze względu na to, że ważniakom z tv zdarzy się puścić jakiś dobry dreszczowiec, a kina oferują maratony grozy :]
  • 0

#38

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie glupia moda na sile sciagnieta z zachodu. Tylko wychodzimy na swiatowych konformistow adoptujac takie swieta nie majace z nasza kultura nic wspolnego. mam nadzieje ze te swieto nie zadomowi sie w naszym kraju na dobre, tylko z czasem zniknie.
  • 0

#39

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nienawidzę na ściągniętych świąt z innych krajów. Ja rozmumiem że w Ameryce naśmiewanie się ze śmierci wynika z ich tchórzostwa, ale my naród, który ma swoje tradycje tego dnia powinien to głeboko wsadzić w... kieszeń.
  • 0

#40

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przepadam za Halloween, komercja straszna, sam obchodzę huczny i obfity samhain :>

Florek, pogratulować.
  • 0

#41

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak się chcą dzieci (i nie tylko) bawić w Halloween, to czemu nie?
Szkodzą komuś?
Niech mają zabawę.
A jak komuś sie nie podoba, to przecież nikt go nie zmusza do uczestniczenia w Halloween.
  • 0

#42

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam
halloween właśnie trwa .
Od fajerwerków drżą szyby , a w każdym pubie costume party.
Nie ma w sobie ten wieczór dostojności i powagi polskiego Święta Zmarłych.
Ale ludzie też chcą jakoś sie oswoić ze śmiercią , nawet przez zabawe , mi się podoba
  • 0

#43

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale sie przed chwila najadlam strachu. Siedze sobie w pokoju i przy swietle lampki nocnej czytam gazete, jest okolo 00:30, w domu cicho - tata w pracy, mama spi. Odkladam gazete, gasze lampke coby sie nie swiecila jak mnie nie bedzie w pokoju i po ciemku ide do lazienki (nie boje sie ciemnosci a po domu potrafie poruszac sie nawet z zamknietymi oczami wiec to nie problem). Mam do przebycia ciemny korytarz (z jednej strony zakonczony drzwiami od lazienki a z drugiej schodami), wychodzac z pokoju zerkam w strone schodow i ku wlasnemu przerazeniu katem oka dostrzegam na polpietrze biala, swiecaca mgielke przypominajaca ksztaltem czlowieka. Gdy jednak odwracam wzrok w tamtym kierunku postac znika i pozostaje tylko ciemnosc. Uznajac to za przewidzenie wycofuje sie do pokoju i ponownie wychodze na korytarz starajac sie zerknac w podobny sposob jak poprzednio, czynnosc powtarzam kilka razy jednak za kazdym razem dostrzegam tylko ciemnosc.

Jestem raczej sceptycznie nastawiona do takich rzeczy jednak moze faktycznie to co zauwazylam nie bylo zwyklym przewidzeniem (zwlaszcza ,ze postac pojawila sie w obrebie "linii" ciagnacej sie w obrebie kilku pomieszczen ktora wykrylam kiedys bawiac sie wahadelkiem - wahadelko tam po prostu szalalo). Ciekawe czy to ma jakis zwiazek z Halloween :)
  • 0



#44

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ana Mert
Ten cień,który widziałaś,to na pewno był duch.
To święto mi się nie podoba.Z czego się cieszyć?
  • 0

#45

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anton Sz.LaVey’a, autor "Biblii szatana", przyznał, że Halloween dla satanistów jest najważniejszym dniem w roku, jest bowiem czasem niezwykłej potęgi szatana. Dlatego wtedy odprawiają swoje "czarne msze", podczas których składają krwawe ofiary, oraz dokonują rytualnych zabójstw.


Chyba wszystkie dzieci "bawiące" się w Halloween nie są satanistami, nieprawdaż?To, że sataniści czczą wyjątkowo ten dzień, nie znaczy, że dzieci nie mogą mieć fajnej zabawy w ten czas.Satanizm a Halloween nie musi "współgrać".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych