Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpływ płyty indukcyjnej na zdrowie użytkownika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mieszkanie w które biorę pod uwagę przy wynajmie, ma kuchenkę indukcyjną, dużo słyszałam o negatywnym wpływie tej energii na zdrowie, między innymi na osoby mające rozruszniki i metalowe elementy w ciele.
Coś wiecie na ten temat?





#2

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wierz w takie brednie. nikt normalny sie nie kladzie na kuchence indukcyjnej.

a jesli cie to martwi to nie uzywaj suszarki do wlosow bo generuje ona znacznie silniejsze pole.





#3

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam kuchnię indukcyjną i od lat używam. Nie wiem skąd te opowieści o jej szkodliwości.Przypominam że częstotliwości pracy indukcyjki to prawie te same częstotliwości co zwykłego wzmacniacza audio.Wzmacniacz +dobre duże głośniki generują silniejsze rozleglejsze pole EM niż takia kuchnia. a kable głośnikowe mają nawet długość  po kilka metrów(rozleglejsze pole) a jakoś nikt nie pada na serce. Co więcej efekt prądów wirowych (grzanie) występuje dopiero od odpowiedniej grubości i średnicy patelni . Nawet ja zbliżysz do pracującej wirówki dłoń z obrączką czy pierścionkami to nie czujesz żadnego ciepła.PS Na wirówce często siedzą koty.Nic się nie włącza samoczynnie. :). Niem przydźwieku a ni w TV a ni w radiu.

Polecam gorąco. Jedyna wada to to że nie każdy garnek, czajnik czy patelnia dobrze  działa na wirówce.  Od kiedy mam wirówkę zrezygnowałem całkowicie z kuchni gazowej.





#4

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na mojej kuchence indukcyjnej kładzie się często kot, gdy ta jeszcze wciąż stygnie! :) Kot zdrowy jak byk, wszyscy w domu mają się dobrze. 



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bajki jak o mikrofalówkach. Andersen się w grobie przewraca....





#6

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie kupuj tego! Słyszałem, że wywołuje raka pięt. Ja gotuję wodę nad ogniskiem przed blokiem. Najbezpieczniej. Czasem straż przyjeżdża, że niby nie można, że miasto, środek ulicy, czy jestem normalny pytają - ale ja z herbatki nie mam zamiaru rezygnować. Lubię.





#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmieniam mieszkanie i w jednym z faworytów jest płyta indukcyjna. Kieruję się lokalizacja i ceną oraz powierzchnią mieszkania.
 





#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I na wybór mieszkania miała wpływ obecność urządzenia które można prozaicznie odciąć od prądu? Przecież to nie jest napędzane prętami z uranu ani stadem demonów w kieracie. :) A kuchenki gazowe czy zwykłe elektryczne (oporowe) zą również w wersji "mobilnej" . Nawet gdyby wirówka żadała ofiary z pierworodnego potomka to  prozaicznie możesz jej nie używać!!! Kupujesz za mniej niż stówę kuchenke elektryczna 2 palnikowa i  jej używasz..Kuchenka ma taki sam wpływ wpływ na atrakcyjność mieszkania jak kolor i kształt deski klozetowej   :) :).





#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdawać by się mogło że zadałam proste pytanie dotyczące urządzenia którego nie znam,  założyłam iż są tutaj osoby które to urządzenie już posiadają.
 

I co? 
nie usłyszałam nic o płycie indukcyjnej lecz mnóstwo informacji o wierze i jakiejś tam kreacji na tematy nie mające nic wspólnego z energią wirową, ale i tak dzięki^^,

 

 

"Żądza wiedzy, wspólna wszystkim ludziom jest chorobą, której nie można uleczyć, ponieważ ciekawość wzrasta wraz z wiedzą"

R.Descartes.
 


Użytkownik Aidil edytował ten post 13.12.2016 - 15:32




#10

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nawet gdyby wirówka żadała ofiary z pierworodnego potomka to  prozaicznie możesz jej nie urzywać!!! Kupujesz za mniej niż stówę kuchenke elektryczna 2 palnikowa i  jej urzywasz..

 

Noxili, może się czepiam, ale często czytam Twoje posty i uważam, że masz rozległą wiedzę w wielu dziedzinach, natomiast taka pisownia strasznie podkupuje Twój autorytet. Nie wierzę w żadną dysleksję w Twoim przypadku, bo nie wierzę, że facet tak inteligentny jak Ty nie potrafił zapamiętać, że używać piszemy przez Ż. Niektóre osoby nie mające szczegółowej wiedzy i oceniające wzrokowo Twoje posty mogą uznać je za bezwartościowe właśnie ze względu na takie błędy.



#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektóre osoby nie mające szczegółowej wiedzy i oceniające wzrokowo Twoje posty mogą uznać je za bezwartościowe właśnie ze względu na takie błędy.

 

 Przepraszam za pisownię .

Jednak argument :

Niektóre osoby nie mające szczegółowej wiedzy i oceniające wzrokowo Twoje posty mogą uznać je za bezwartościowe właśnie ze względu na takie błędy.

 

raczej mało działa na moje samopoczucie czy przyszłe działania. Może jestem takim  aroganckim draniem , może to taka poza , a może po prostu mam to gdzieś. 

Jesli ktoś ocenia treść na podstawie formy to juz jego problem ,a nie mój.

 

podkupuje Twój autorytet

 

Mojego autorytetu nie można podkupić , zakupić czy przekupić. W ogółe raczej trudno wpłynąć na mnie dobrami materialnymi. :)

 

I co?
nie usłyszałam nic o płycie indukcyjnej

 

Może to skomplikowane ale zasadniczo na forum mogłaś coś przeczytać  a nie usłyszeć . Wystarczy czytać ze zrozumieniem.np mój pierwszy  post.





#12

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Aidil

 

Dostalas konkretne odpowiedzi to czego ci jeszcze trzeba? Trzeba bylo od razu pisac ze chcesz uslyszec cos w stylu oj tak, to bardzo szkodliwe wiesz kwiatki zdychaja, mojemu psu oczy zzokly i przestal slyszec, a jak wlaczam kuchenke to sasiadowi pietro wyzej grzeje sie metalowa proteza nogi, iskry po niej lataja a miedzy zebami robi sie luk elektryczny.


Użytkownik Dr Röck edytował ten post 13.12.2016 - 18:23




#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle bezinteresownej agresji z powodu płyty indukcyjnej?  aż dziw bierze. 

ps znalazłam dosyć sporo ciekawych informacji o energii wirowej ale to nic w porównaniu z tym czym uraczyliście się tutaj na wzajem.





#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil
 
Dostalas konkretne odpowiedzi to czego ci jeszcze trzeba? Trzeba bylo od razu pisac ze chcesz uslyszec cos w stylu oj tak, to bardzo szkodliwe wiesz kwiatki zdychaja, mojemu psu oczy zzokly i przestal slyszec, a jak wlaczam kuchenke to sasiadowi pietro wyzej grzeje sie metalowa proteza nogi, iskry po niej lataja a miedzy zebami robi sie luk elektryczny.

Buehehehehhe dobre.
Normalnie uśmiałam się do łez ;) Wreszcie ktoś dobitnie przemówił do Paniusi.
 

Tyle bezinteresownej agresji z powodu płyty indukcyjnej?  aż dziw bierze. 

ps znalazłam dosyć sporo ciekawych informacji o energii wirowej ale to nic w porównaniu z tym czym uraczyliście się tutaj na wzajem.

Paniusiu "nawzajem = wzajemnie" pisze się razem , nie osobno :D .
 
Ogólnie uważam , że autorka jest dziwna:
Zapytałam ją na SB czy są dzieci w domu ( powód ? nieszczęsna płyta indukcyjna ) oburzona stwierdziła , że to mieszkanie a nie szkoła.
Nie rozumiem jak można nie powiązać mojego pytania z płytą , chyba wiadomo , że przy dzieciach łatwiej o wypadek , a jeśli nie widzi płonącego gazu to jest większe prawdopodobieństwo , że dzieciątko położy rączkę i się oparzy. 

Użytkownik TheToxic edytował ten post 13.12.2016 - 20:17




#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mam akurat na chacie płyty indukcyjnej ale z tego co wiem to tak płyta nie parzy. Chyba że źle wiem.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych