Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miasta Pustej Ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#61

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro żyją tam 100.000 lat czy jakoś tak, niema tam wojen wieczna sielanka a największe miasto - 1.5 miliona...

Nowy Jork ma może 350 lat i mieszka w tam tylu ludzi że liczyć sie niechce.

Wojna Atlantydy z Lemurią....O atlantydzie napisł tylko jeden człowiek dosyć jasno i tylko 4 linijki chyba a Lemurię wymyślili naukowcy (żadne źródło kulturowe o tym niewspomina)

Pustynia Gobi i Sahara - efekty wojny nuklearnej w starożytności - w życiu w to nie wierze.
Czemu jak ktoś wymyśla jakieś bajki to muszą używać takich zużytych stereotypów...
dlaczego niby wtedy mieliby iść tą samą drogą??Czemu broń nuklearna??
Może oni np. z uranu robili sprzęt RTV & AGD a broń masowej zagłady-z kamieni?
kto wie co jeszcze technika pokaże.W końcu pod koniec XIX w. myśleli że nic już się nieda wynaleść.

A te miasta hmm no cóż...Może istnieją pod ziemią jakieśs wydrążone tunele-miasta w których mieszka może nawet zaawansowana cywilizacja ale w życiu bym nie uwierzył że Ziemia jest pusta.To sprzeczne z jakimkolwiek prawem fizyki.Gdyby była pusta czy mogłaby krążyć dookoła Słońca?

I ta reikarnacja kiedy się zechce...Niby reset??Czy formatowanie??
  • 0

#62

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dlaczego niby wtedy mieliby iść tą samą drogą?

moze dlatego, ze tu na ziemi jest dostepny ograniczony asortyment roznych pierwiastkow?
  • 0

#63

muadDib.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ha ha ha, ze tez Ci sie chcialo tyle pisac

Tekscik przedni dobry na XIX mozna by z Vernerm o tym pogadac to by napisal Podroz do Wnetrza Ziemii cz. II :rotfl:



uzdrawiam

jarek
  • 0

#64

.: Kurunir :..
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ktoś już to zaproponował, ale dość konkretnym pomysłem wydaje mi się podróż astralna do "wnętrza" i wszystko będzie jasne :)
  • 0

#65

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie może ktoś w astralu sobie polecieć na biegun i sprawdzić co tam jest?? :P Ja jak sie naucze OOBE to polece i zdma relacje:)

sory kurunir, nie porzeczytałem twego posta...
  • 0

#66

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego populacja jest tak niska żyją tysiące lat i rodzą się dlaczego populacja jest tak niska to trochę utopijne
  • 0

#67

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide przedstawił strasznie dokładne dane,jak na tereny,na których nie stanęła jeszcze ludzka stopa.To jest po prostu śmieszne-jak można opisywać życie ludzi z Agharty nie mając pewności o ich istnieniu i logicznych dowodów na możliwość ich życia pod skorupą ziemską.To jest kolejny dowód,że tak absurdalna teoria jaką jest teza o pustej ziemi składa się z wyobrażeń i domysłów niepoprawnych marzycieli,którzy wierzą,że na pod nami jest jakaś cywilizacja.
  • 0



#68

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide przedstawił strasznie dokładne dane,jak na tereny,na których nie stanęła jeszcze ludzka stopa.To jest po prostu śmieszne-jak można opisywać życie ludzi z Agharty nie mając pewności o ich istnieniu i logicznych dowodów na możliwość ich życia pod skorupą ziemską.To jest kolejny dowód,że tak absurdalna teoria jaką jest teza o pustej ziemi składa się z wyobrażeń i domysłów niepoprawnych marzycieli,którzy wierzą,że na pod nami jest jakaś cywilizacja.


Nie przeczytałeś dokładnie (lub wcale) o historii Olafa Jansen'a
  • 0



#69

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak na tereny,na których nie stanęła jeszcze ludzka stopa

Jak dotąd 3 osoby tam były:
Olaf Jansen
Jego syn lub Ojciec
Adm, Rychard Byrd
  • 0

#70

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapomniałeś dopisać każdego kto tylko powie że tam był, żadnych zdjęć, żadnych przedmiotów, wg mnie ponad 6 mld ludzi na świecie można by tu wpisać gdyby chcieli się ośmieszyć...
  • 0

#71

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nagowie - żyjące pod ziemią wężokształtne istoty

Mitologie wszystkich kultur przepełnione są postaciami istot żyjących w środowiskach wodnych lub na ich obrzeżach. Powszechną dla obszarów kultury hinduskiej i buddyjskiej jest koncepcja nagów. Jest ona ważnym elementem wcześniejszej, rdzennie tybetańskiej tradycji jungdrung bon, przepełniona jest różnego rodzaju klasami istot. Zgodnie ze starożytnym tekstem bon pt. Wyzwolenie od negatywnych prowokacji sadagów, lu i njen, nagowie istnieli na ziemi przed pojawieniem się człowieka. Czytamy tam, że na początku ziemia pozbawiona była wszelkiego życia "jak wielka, pozbawiona życia pustynia". Stopniowo powstało pięć elementów jeden z drugiego (element w tym miejscu należy rozumieć jako sposób manifestowania się energii). Tak powstała wilgoć-życiodajne wody. Z tych pierwotnych wód powstały oceany, potem strumienie, rzeki i jeziora. Stały się one domem dla nagów (tyb. lu), którzy narodzili się z jaj kosmicznego pochodzenia. Mieszkali w wodnych miastach i pałacach, ciesząc się przyjemnościami życia. Te życiodajne wody przepływały strumieniami i rzekami na powierzchni i pod ziemią, będąc dla planety czymś w rodzaju krwioobiegu. Z czasem nagowie podzielili się na 5 kast żyjących zarówno na ziemi, jak i w jej wnętrzu.
Tych pięć kast to: królewska, arystokratów, kapłanów, pospólstwa i kasta niższa. Nad nimi wszystkimi panowało 8 wielkich królów znanych jako Nagaradżowie: Ananta, Karkotaka Wasuki, Padma, Takszaka, Kulika, Siankapala i Waruna. W tym czasie z wyższych światów zszedł na ziemię Nauczyciel Starożytnej Mądrości i pojawił się pośród nagów. Przybył przed oblicze Takszaki przynosząc nauki bezpośredniej i natychmiastowej ścieżki wyzwolenia i oświecenia wielkiej doskonałości - dzogczen. Takszakę uważa się za najważniejszego z Nagawidjadharów - "dzierżawców nauk". Terminem widjadara określa się jednostkę, która zrealizowała wiedzę lub świadomość (rigpę) pierwotnego stanu (oświecenie). W ten sposób Takszaka stał się pierwszym, który zrealizował wiedzę pośród nagów. Przekazał ją dalej innym, którzy stając się widjadarami stanęli poza samsarą - poza cyklicznym kołem wcieleń.
Z czasem wielcy Nagaradżowie wraz ze swoimi orszakami stali się strażnikami i nadzorcami skarbów na ziemi, nie tylko kosztowności, ale również w sensie wiedzy i mocy. Wszyscy ci nagowie żyli w życiodajnych fluidach ziemi, wymiarze żywej wody rzek, strumieni, jezior i oceanów, a szczególnie pod jej powierzchnią. To tam budowali swoje miasta, które były niebywale bogate. Ten cały wymiar nazywa się nagaloka - świat nagów. Charakterystycznym kolorem nagów jest zielony. Są strażnikami, a wielu z nich z nich para się magią. Potrafią zmieniać formy; choć generalnie związani są z wężami, to potrafią przyjąć postać człowieka, węża, lub pół-człowieka pół-węża.
Naginie uważa się za mroczne i zmysłowe piękności, które mogą dać moc i zdrowie swojemu ludzkiemu kochankowi. Szczególnie irytują nagów wszelkie zatrucia wody oraz bezmyślne niszczenie ich środowiska życia. Podrażnieni karzą ludzi chorobami skóry, reumatyzmem i pewnymi rodzajami raka. Nagowie żyjący na powierzchni ziemi po tybetańsku nazywają się lu, a w języku szangszung - zang.

Żródło: John Reynolds, The Nagas: Ancient Bonpo Teachings and the Nagas - Shang Shung Edizioni Merigar no. 2 Oct. 1989
  • 0

#72

nawiedzony_endriu.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak to prawda :) Wiem o tym bo w mojej rodzinie mówi sie że od strony taty "przodkowie wyszli z podziemi" ;) Czyli ja też jestem jednych z nich ;) A te miasta nie sa chyba takie dużo, ja słyszałem że jestem tam od 300do 600 tys mieszkańców i nie mieszkają w domach tylko takich bańkach, pozdro :)

Edit Pit:
7.4 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje; wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.
Pierwsze ostrzeżenie słowne.

  • 0

#73

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tekst ciekawy, ale mało wiarygodny. Dobiło mnie że ludzie tam są nieśmiertelni i mogą wybrać sobie wygląd.
:o
  • 0

#74

e_l_m_e_r.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak na tereny,na których nie stanęła jeszcze ludzka stopa

Jak dotąd 3 osoby tam były:
Olaf Jansen
Jego syn lub Ojciec
Adm, Rychard Byrd


Jak dotąd znamy tylko twierdzenia, że 3 osoby tam były. Nie wiemy nawet, czy są to twierdzenia tych osób.
Nie ma żadnego dokumentu podpisanego przez Byrda, że gdziekolwiek był. Nie ma żadnej zarejstrowanej wypowiedzi Byrda, w której by sie do tego przyznawał. Jego dziennik, to oczyfiście fałszywka, która wypłynęła po smierci admirała. Nie ma żadnej fotokopii, żadnego faksymile tego dokumentu. Więcej o tym, skąd ten dziennik wziął się w obiegu znajdziecie tutaj.

Interesujące będzie porównanie tego co rzekomo zaobserwował Byrd, z tym, co rzekomo zaobserwował Jansen. Powinni przeciez widzieć to samo. Obie relacje sa na forum, więc nie powinno być z tym kłopotów.

http://www.thehollow...iew.php?ArtID=6
  • 0

#75

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tekst ciekawy, ale mało wiarygodny. Dobiło mnie że ludzie tam są nieśmiertelni i mogą wybrać sobie wygląd.
:o


Oczywiście ludzie nie są nieśmiertelni ale np. w kulturze indyjskiej w starożytnych pismach często używa się słowa nieśmiertelny dla istot żyjących bardzo długo w porównaniu z naszym krótkim ludzkim życiem. Wg literatury wedyjskiej np. stworzyciel i zarządca naszego wszechświata, Brahma, żyje 311 040 000 000 000 lat czyli praktycznie dla nas to wieczność.

Co do zmiany wyglądu w literaturze wedyjskiej setki razy spotkałem się z postaciami zmieniającymi wygląd. Najwięcej tego typu przypadków można znaleźć w Mahabharacie. Praktycznie każda istota należąca do innej niż ludzka rasy potrafiła zmieniać kształt swojego ciała, zarówno devas jak i asuras (czyli bogowie i demony). Przed laty czytałem ciekawą książkę "Mistycy i cudotwórcy Tybetu". Polecam ją każdemu. Jest tam opisana podróż pewnej europejki do Tybetu oraz wiele ciekawostek i legend z tego regionu. W tej książce również opisane są przypadki ludzi, którzy potrafili zmieniać kształt swojego ciała.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych