Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnica między głęboką medytacją a nieświadomością


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#61

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Czy coś z niczego jest udowodnione i na czym miałoby polegać bo ciągle unikasz odpowiedzi na to pytanie od początku tego tematu. Bez odpowiedzi na to pytanie ta dyskusja jest jałowa.

 

Ale ja już na to odpowiedziałem. Gdybyś czytał i rozumiał to co czytasz to byś nie pytał 100 razy o to samo.

http://www.paranorma...oscia/?p=682601
 

 

To wiem. Jak nie wiesz to ja nie będę odwalał za ciebie brudnej roboty i zaczytywał się w teoriach i hipotezach..

 

 

Podałem te źródła, bo chciałeś. Ja wiedziałem że olejesz to i napiszesz, że nie będziesz tego czytał. Tak już kiedyś było. Ale inni pewnie chętnie poczytają. Pewnie chciałbyś żebym ci podyktował streszczenie do zeszytu, tak jak pani w szkole na lekcji.

ja już przeczytałem większość z tego co teraz podałem. Więc żadnej roboty za mnie nie będziesz odwalał. Twoja ignorancja to twój problem, a nie mój.

 

 

No ale co powiedziałeś? Że nie ma żadnej sensownej teorii. Czyli mógłbyś dalej milczeć bo jeśli twoją odpowiedz na najważniejsze pytanie zawiera się w 2 zdaniach, a ja mam czytać stricte medyczne książki żeby z tobą wchodzić w dyskusje (których ty pewnie nawet nie czytałeś, bo jesteś znany z na tym forum tego że potrafisz przytaczać cudze źródła bez ich znajomości) to ja jestem passe. Ale widzę że pojawia się tam neurokognitywna teoria świadomości - no to by było na tyle?


  • 0



#62

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 


 

Istoty będące nierozumnymi papkami i będące zdolne jedynie (a raczej głównie, bo inne procesy też przechodzą) do reprodukcji mamy już na Ziemi. Zresztą, jest wiele "cosi"na ziemi, które wydają się nie z tej planety. Taki przykład z brzegu - wirusy, będące jednocześnie częścią przyrody ożywionej i nieożywionej. Istnieją ryby, które w trakcie rozwoju przyczepiają się do podłoża i... Usuwają swój własny mózg, zamieniając się w rośliny (chociaż nie jestem pewien, czy jednak nie w glony, albo czy nie zalicza się ich do koralowców - ciężko w ogóle coś o nich znaleźć). Szukając niezwykłości nie trzeba lecieć w kosmos :D

A jedyne, czego możemy być pewni o istotach pozaziemskich to to, że o ile istnieją, to tak jak my, podlegają prawom fizyki. Dlatego będą się przystosowywać do swoich warunków (na które są różne sposoby, jak to widzimy na Ziemi), ewolucja jest logiczna :D

 

 

Te bezrozumne jak twierdzisz papki świetnie dają sobie radę. Czym jak nazwałbyś to co powoduje iż się mutują, czy powoduje to tylko ruch na chybił trafił systemu obronnego wirusa? Czym jest wtedy ten system obronny? czy jednak nie jest to świadomość tej grupy? 

 

Zresztą, w tej wypowiedzi chodziło mi tylko o to, że niezwykłości nie musimy szukać w kosmosie. Mamy pewne podstawy, by wnioskować, jak mogą działać obce organizmy, właśnie patrząc na różnorodność i niezwykłość bytów, które mamy na Ziemi.

No i co do ruchów wirusa. Nie mamy pojęcia, jak to działa. Wiemy za to, że roślina nie potrzebuje samoświadomości (w sensie chociażby wiedzy o tym, że żyje), by obracać się w kierunku światła. To reakcja tkanki na bodźce. A z wirusami to może być różnie, ciężko przeprowadzić nad nimi dokładne badania przy obecnym stanie nauki. Jednak jeśli ktoś ma do takich dostęp, to z chęcią z nich skorzystam

 

 

Bardzo szybko pozbawiamy inne stworzenia tych cech  które uznajemy za czysto ludzie, czyli te dzięki którym czujemy sie lepsi, wyjatkowi na tej planecie.
Jeśli obcierasz możliwosc posiadania świadomości np wirusom to w którym momencie na drodze ewlolucji ona się pojawia? W którym momecie ewolucji Ziemi,

i u którego przedstawiciela zamieszkujacego glob.


  • 0



#63

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszechświat najpewniej powstał z wielkiego wybuchu. Nie wiem czy to co wybuchło istniało od zawsze czy pojawiło się w pewnym momencie z nikąd. Ciekawa jest teori wielkiego odbicia, mówiąca że wybuchy są cykliczne. To znaczy, że powstaje wszechświat a potem się zapada do punktu i znowu jest wybuch.

A ty universe. Jaką ty masz wiedzę? Prawie żadną. Zadajesz pytania, skąd wiadomo że noworodek nie ma samoświadomości. A pamiętasz siebie w kila dni po urodzeniu? Zdawałeś sobie sprawę z tego kim jesteś, ze swoich emocji, przeżyć?
Jak ty w ogóle chcesz dyskutować na takie tematy skoro nie chcesz czytać o tym?
To tak jakbyś chciał gadać o gospodarce Senegalu, nic o tym nie czytając.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.11.2016 - 08:23

  • 0



#64

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

 


 

Istoty będące nierozumnymi papkami i będące zdolne jedynie (a raczej głównie, bo inne procesy też przechodzą) do reprodukcji mamy już na Ziemi. Zresztą, jest wiele "cosi"na ziemi, które wydają się nie z tej planety. Taki przykład z brzegu - wirusy, będące jednocześnie częścią przyrody ożywionej i nieożywionej. Istnieją ryby, które w trakcie rozwoju przyczepiają się do podłoża i... Usuwają swój własny mózg, zamieniając się w rośliny (chociaż nie jestem pewien, czy jednak nie w glony, albo czy nie zalicza się ich do koralowców - ciężko w ogóle coś o nich znaleźć). Szukając niezwykłości nie trzeba lecieć w kosmos :D

A jedyne, czego możemy być pewni o istotach pozaziemskich to to, że o ile istnieją, to tak jak my, podlegają prawom fizyki. Dlatego będą się przystosowywać do swoich warunków (na które są różne sposoby, jak to widzimy na Ziemi), ewolucja jest logiczna :D

 

 

Te bezrozumne jak twierdzisz papki świetnie dają sobie radę. Czym jak nazwałbyś to co powoduje iż się mutują, czy powoduje to tylko ruch na chybił trafił systemu obronnego wirusa? Czym jest wtedy ten system obronny? czy jednak nie jest to świadomość tej grupy? 

 

Zresztą, w tej wypowiedzi chodziło mi tylko o to, że niezwykłości nie musimy szukać w kosmosie. Mamy pewne podstawy, by wnioskować, jak mogą działać obce organizmy, właśnie patrząc na różnorodność i niezwykłość bytów, które mamy na Ziemi.

No i co do ruchów wirusa. Nie mamy pojęcia, jak to działa. Wiemy za to, że roślina nie potrzebuje samoświadomości (w sensie chociażby wiedzy o tym, że żyje), by obracać się w kierunku światła. To reakcja tkanki na bodźce. A z wirusami to może być różnie, ciężko przeprowadzić nad nimi dokładne badania przy obecnym stanie nauki. Jednak jeśli ktoś ma do takich dostęp, to z chęcią z nich skorzystam

 

 

Bardzo szybko pozbawiamy inne stworzenia tych cech  które uznajemy za czysto ludzie, czyli te dzięki którym czujemy sie lepsi, wyjatkowi na tej planecie.
Jeśli obcierasz możliwosc posiadania świadomości np wirusom to w którym momencie na drodze ewlolucji ona się pojawia? W którym momecie ewolucji Ziemi,

i u którego przedstawiciela zamieszkujacego glob.

 

Czuję się tak trochę zaatakowany :S Szczególnie dlatego, że gdy napisałem o wirusach PO napisaniu o bezrozumnych (zresztą, brak rozumu nie oznacza nieświadomości) papkach, wyciągasz wnioski, jakbym pisał o wszystkich istotach na Ziemi (a pisząc o papkach nawet nie miałem na myśli wirusów, podałem je jako przykład niezwykłych istot!). A moje przeżycia pokazały mi już nie raz, że zwierzęta nie raz prezentują cechy ludzkie częściej, niż sami ludzie.

Świadomość za to pojawia się prawdopodobnie w momencie, gdy stworzenie wytwarza i doprowadza do działania organ, który jest w stanie ją wytworzyć. Taką jednostkę centralną, jaką jest na przykład mózg.

Przyjmując, że wszystko co jest żywe jest świadome możemy się zastanawiać, czy świadomość mają wszystkie komórki ludzkiego organizmu. 


  • 1

#65

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

 

 

Wszechświat najpewniej powstał z wielkiego wybuchu. Nie wiem czy to co wybuchło istniało od zawsze czy pojawiło się w pewnym momencie z nikąd. Ciekawa jest teori wielkiego odbicia, mówiąca że wybuchy są cykliczne. To znaczy, że powstaje wszechświat a potem się zapada do punktu i znowu jest wybuch.

Ja osobiście bym się nie do końca zgodził, ale tylko w kontekście tego zrozumienia "początku". Bo teorie są OK, któraś musi być poprawna, ale to nadal jest droga na skróty i tłumaczy już "coś", nie tłumaczy faktu powstania. Pojęcie "znikąd" jest zbyt mocno abstrakcyjne, tak samo jak pojęcie "od zawsze". Jedno i drugie nie tłumaczy tak naprawdę niczego. Podobnie ma się sprawa z cyklicznością - taki ping-pong też w żaden sposób niczego nie tłumaczy (od jakiegoś punktu i jakiegoś wybuchu ta cykliczność musiała wystartować).

 

 

A ty universe. Jaką ty masz wiedzę? Prawie żadną. Zadajesz pytania, skąd wiadomo że noworodek nie ma samoświadomości. A pamiętasz siebie w kila dni po urodzeniu? Zdawałeś sobie sprawę z tego kim jesteś, ze swoich emocji, przeżyć?

Nie byłbym też taki pewny co do braku tej świadomości w kilka dni po urodzeniu. To, że nie pamiętamy niczego (choć z tym jest różnie, jedni pamiętają wcześniej, inni później) niekoniecznie musi dowodzić braku świadomości. Równie dobrze ta niepamięć może być spowodowana słabo rozwiniętą pamięcią długotrwałą. Nie wiem na ile wiarygodne są regresje hipnotyczne (nigdy się nie poddawałem takim zabiegom), ale z tego co wiem, to podczas takiej regresji można się ponoć cofnąć pamięcią nawet do tego okresu. 

 

@Aracz

 

Przyjmując, że wszystko co jest żywe jest świadome możemy się zastanawiać, czy świadomość mają wszystkie komórki ludzkiego organizmu.

To jest dość ciekawe zagadnienie w kontekście przeszczepów. Nie raz i nie dwa odnotowywane były przypadki, że biorca danego narządu przejmował pewne cechy dawcy, niezależnie od tego czego przeszczep dotyczył (nerka, serce, etc.).


Użytkownik szczyglis edytował ten post 05.11.2016 - 15:22

  • 1



#66

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brak pamięci długotrwałej znaczy tyle że ktoś nie ma pełnej świadomości. Tak jest w przypadku ludzi chorych na alzheimera.
A regresje hipnotyczne są zwykle mało wiarygodne.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.11.2016 - 15:56

  • 0



#67

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czuję się tak trochę zaatakowany :S Szczególnie dlatego, że gdy napisałem o wirusach PO napisaniu o bezrozumnych (zresztą, brak rozumu nie oznacza nieświadomości) papkach, wyciągasz wnioski, jakbym pisał o wszystkich istotach na Ziemi (a pisząc o papkach nawet nie miałem na myśli wirusów, podałem je jako przykład niezwykłych istot!). A moje przeżycia pokazały mi już nie raz, że zwierzęta nie raz prezentują cechy ludzkie częściej, niż sami ludzie.


 

Świadomość za to pojawia się prawdopodobnie w momencie, gdy stworzenie wytwarza i doprowadza do działania organ, który jest w stanie ją wytworzyć. Taką jednostkę centralną, jaką jest na przykład mózg.

Przyjmując, że wszystko co jest żywe jest świadome możemy się zastanawiać, czy świadomość mają wszystkie komórki ludzkiego organizmu. 

 

 

 

Zaciekawiło mnie co myslałeś w trakcie gdy pisania, przepraszam jeśli poczułeś się tak jak to opisałeś.
Temat jest bardzo interesujacy a Twoja wypowiedź mnie zainteresowała.


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.11.2016 - 16:03

  • 0



#68

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

NA PEWNO nie wszystkie, np włosy i naskorek są martwe.
  • 0



#69

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@szczyglis

 

Przyjmując, że wszystko co jest żywe jest świadome możemy się zastanawiać, czy świadomość mają wszystkie komórki ludzkiego organizmu.

To jest dość ciekawe zagadnienie w kontekście przeszczepów. Nie raz i nie dwa odnotowywane były przypadki, że biorca danego narządu przejmował pewne cechy dawcy, niezależnie od tego czego przeszczep dotyczył (nerka, serce, etc.).

Z przeglądu prac badawczych na ten temat wynika, że takie relacje są dość rzadkie. Warta wymienienia z powodu liczby cytowań jest na przykład praca Bunzela i in. (1992), w której na 47 badanych tylko 6% opisywało nietypowe zmiany zachowania. Z kolei praca zespołu Pearsall (2000) skupiała się tylko na przeglądzie tego typu przypadków, nie podając ich częstości, gdyż było to tylko wprowadzenie do problemu. Dodając do tego fakt, iż przeszukiwanie internetu zwraca głównie przypadki anegdotyczne lub linki do stron o duchowości, można wywnioskować, że sprawa przenoszenia części świadomości przy przeszczepie jest niepotrzebnie rozdmuchana, co wykorzystują liczni szarlatani.


  • 0



#70

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Czuję się tak trochę zaatakowany :S Szczególnie dlatego, że gdy napisałem o wirusach PO napisaniu o bezrozumnych (zresztą, brak rozumu nie oznacza nieświadomości) papkach, wyciągasz wnioski, jakbym pisał o wszystkich istotach na Ziemi (a pisząc o papkach nawet nie miałem na myśli wirusów, podałem je jako przykład niezwykłych istot!). A moje przeżycia pokazały mi już nie raz, że zwierzęta nie raz prezentują cechy ludzkie częściej, niż sami ludzie.


 

Świadomość za to pojawia się prawdopodobnie w momencie, gdy stworzenie wytwarza i doprowadza do działania organ, który jest w stanie ją wytworzyć. Taką jednostkę centralną, jaką jest na przykład mózg.

Przyjmując, że wszystko co jest żywe jest świadome możemy się zastanawiać, czy świadomość mają wszystkie komórki ludzkiego organizmu. 

 

 

 

Zaciekawiło mnie co myslałeś w trakcie gdy pisania, przepraszam jeśli poczułeś się tak jak to opisałeś.
Temat jest bardzo interesujacy a Twoja wypowiedź mnie zainteresowała.

 

W porządku, ale ważne, że wyszła z tego pewna wymiana zdań. Chyba nie ma takiej dyskusji, nawet krótkiej, z której nic pozytywnego nie wychodzi

 

@Wszystko

 

 

Wszechświat najpewniej powstał z wielkiego wybuchu. Nie wiem czy to co wybuchło istniało od zawsze czy pojawiło się w pewnym momencie z nikąd. Ciekawa jest teori wielkiego odbicia, mówiąca że wybuchy są cykliczne. To znaczy, że powstaje wszechświat a potem się zapada do punktu i znowu jest wybuch.

Ja osobiście bym się nie do końca zgodził, ale tylko w kontekście tego zrozumienia "początku". Bo teorie są OK, któraś musi być poprawna, ale to nadal jest droga na skróty i tłumaczy już "coś", nie tłumaczy faktu powstania. Pojęcie "znikąd" jest zbyt mocno abstrakcyjne, tak samo jak pojęcie "od zawsze". Jedno i drugie nie tłumaczy tak naprawdę niczego. Podobnie ma się sprawa z cyklicznością - taki ping-pong też w żaden sposób niczego nie tłumaczy (od jakiegoś punktu i jakiegoś wybuchu ta cykliczność musiała wystartować).

 

 

A ty universe. Jaką ty masz wiedzę? Prawie żadną. Zadajesz pytania, skąd wiadomo że noworodek nie ma samoświadomości. A pamiętasz siebie w kila dni po urodzeniu? Zdawałeś sobie sprawę z tego kim jesteś, ze swoich emocji, przeżyć?

Nie byłbym też taki pewny co do braku tej świadomości w kilka dni po urodzeniu. To, że nie pamiętamy niczego (choć z tym jest różnie, jedni pamiętają wcześniej, inni później) niekoniecznie musi dowodzić braku świadomości. Równie dobrze ta niepamięć może być spowodowana słabo rozwiniętą pamięcią długotrwałą. Nie wiem na ile wiarygodne są regresje hipnotyczne (nigdy się nie poddawałem takim zabiegom), ale z tego co wiem, to podczas takiej regresji można się ponoć cofnąć pamięcią nawet do tego okresu. 

 

@Aracz

 

Przyjmując, że wszystko co jest żywe jest świadome możemy się zastanawiać, czy świadomość mają wszystkie komórki ludzkiego organizmu.

To jest dość ciekawe zagadnienie w kontekście przeszczepów. Nie raz i nie dwa odnotowywane były przypadki, że biorca danego narządu przejmował pewne cechy dawcy, niezależnie od tego czego przeszczep dotyczył (nerka, serce, etc.).

Tylko gdzie w tym wszystkim pojawia się świadomość? Możemy też się zastanawiać, czy wpływ na zmianę pewnych predyspozycji nie ma pojawienie się obcego DNA, może niektóre komórki potrafią pełnić rolę nośników danych, albo sam fakt wiedzy o tym, że cząstka tej osoby, tak na prawdę nie jest jej. Taki podświadomy szok, raczej przeszczep nie zostaje bez śladu psychicznego, a z niego mogą wyniknąć różne rzeczy, chociażby pozytywne. Kiedyś czytałem o ludziach, którzy odkrywali talenty takie jak, przykładowo, gra na pianinie, albo nowe powołania, po wypadkach samochodowych lub zostaniu postrzelonym. Możliwości jest wiele, a może każda nieprawdziwa ^^


  • 0

#71

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

 

 

 

Tylko gdzie w tym wszystkim pojawia się świadomość? Możemy też się zastanawiać, czy wpływ na zmianę pewnych predyspozycji nie ma pojawienie się obcego DNA, może niektóre komórki potrafią pełnić rolę nośników danych, albo sam fakt wiedzy o tym, że cząstka tej osoby, tak na prawdę nie jest jej. Taki podświadomy szok, raczej przeszczep nie zostaje bez śladu psychicznego, a z niego mogą wyniknąć różne rzeczy, chociażby pozytywne. Kiedyś czytałem o ludziach, którzy odkrywali talenty takie jak, przykładowo, gra na pianinie, albo nowe powołania, po wypadkach samochodowych lub zostaniu postrzelonym. Możliwości jest wiele, a może każda nieprawdziwa ^^

 

 

spam.gif

 

Nie doczekaliśmy się edycji posta i dodania własnego komentarza, stąd upomnienie.

 

Alis


Użytkownik Alis edytował ten post 10.11.2016 - 17:58

  • -1



#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu skopiowałaś fragment jego posta, bez komentarza i bez cytowania? To jest to samo co on napisał.

 

Świadomość nie może być przenoszona z ręką, nogą, płucami czy innym narządem. Bo świadomość człowieka mieści się w mózgu.


  • 0



#73

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

szok psychiczny po przeszczepie może powodować pewne zmiany w psychice, ale na pewno nie nauka gra na pianinie, czy nowy język...


  • 0



#74

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmiana osobowości wynika zapewne z tego że chorzy przed operacją przeszczepu stoją w obliczu śmierci – nic dziwnego, że taki stres, wynikający z sytuacji ostatecznej, zmienia charakter i spojrzenie na życie. Ponadto po przeszczepie podawane są leki przeciw odrzutowi więc one też mogą mieć wpływ na pracę mózgu.


  • -1



#75

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

szok psychiczny po przeszczepie może powodować pewne zmiany w psychice, ale na pewno nie nauka gra na pianinie, czy nowy język...

Tu nie chodzi o to, że nagle umie grać, tylko ta osoba odkrywa, że ta nauka jej dobrze idzie. Albo po prostu zaczyna się interesować tą nauką i ją zaczyna, uczyłaby się tak samo i przed wypadkiem, ale dopiero po nim postanawia to zrobić. Taki trochę efekt domina, mała zmiana w psychice stopniowo wpływa na większą zmianę w życiu


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych