Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manifestacje demonów w kościele.

kościół opętanie chrześcijaństwo

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

No, niezła baja. Troszkę ubarwione fakty i wyszła piękna historia z egzorcyzmem w tle.

Dlaczego? Objaśniam i pokazuję. 

Triduum Paschalne (trzydniówka inaczej), ma swój początek w czwartek, zwany Wielkim. W tenże dzień, podczas nabożeństwa zwanego Mszą Krzyżma Świętego,  biskup konsekruje oleje chorych, katechumenów i święte krzyżmo. Stare oleje są spalane, nowo poświęcone rozwożone do parafii. Taka msza odbywa się w ten dzień rano, w kościele katedralnym. Msza wieczorna, to Msza Wieczerzy Pańskiej. Nie posiada ona zakończenia, takiego jak klasyczna msza, czyli błogosławieństwa i rozesłania. Najświętszy Sakrament zostaje wyniesiony do Kaplicy Adoracji, nieprawidłowo przez wiernych zwanej Ciemnicą.

Kontynuacją obrzędów, jest Liturgia Męki Pańskiej w piątek, również zwany Wielkim. W tym dniu rozpoczyna się również nowenna do Miłosierdzia Bożego, która może trwać 9 godzin. Po Liturgii można odśpiewać (bez akompaniamentu organów) trzy części Gorzkich Żali.

Wielka Sobota, to nie tylko Wielki Marsz z Jajkami do Kościoła. Trwają modlitwy przy Grobie Pańskim. Podczas Mszy Wigilii Paschalnej święcone są woda i ogień, ale msza nie rozpoczyna się powitaniem "Pan z Wami".

Niedziela Wielkanocna nie jest częścią Triduum.

Dlaczego to opisałem? Otóż, zapewne nie wiedziałeś, że zasłonięcie krzyża następuje w niedzielę Palmową, stąd ten zasłonięty krzyż. Poza tym, w wielu parafiach praktykuje się w Wielki Czwartek i Piątek spotkania z osobami upośledzonymi i nieuleczalnie chorymi, czego mogłeś być świadkiem.

Co do zieleniny w głowie, mamy ją, ale jest to szpinak i rozumek mamy większy. Jeżeli było to coś innego, to bardzo nieprofesjonalnie przeprowadzone. Skąd to wiem? Uwierz, nie chciałbyś o tym wiedzieć...





#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Skąd to wiem? Uwierz, nie chciałbyś o tym wiedzieć...

Absolwent teologii?


  • 0



#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Skąd to wiem? Uwierz, nie chciałbyś o tym wiedzieć...

Absolwent teologii?

 

Boże uchowaj....





#19

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie byłeś chyba egzorcyzmowany?

 

Skąd ja wiedziałem, że Staniq rzeczywiście zna się na temacie Triduum Paschalne? Strzelałem przecież :D


  • 0



#20

Jake T. Dawgzonne.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, niezła baja. Troszkę ubarwione fakty i wyszła piękna historia z egzorcyzmem w tle.

Dlaczego? Objaśniam i pokazuję. 

Triduum Paschalne (trzydniówka inaczej), ma swój początek w czwartek, zwany Wielkim. W tenże dzień, podczas nabożeństwa zwanego Mszą Krzyżma Świętego,  biskup konsekruje oleje chorych, katechumenów i święte krzyżmo. Stare oleje są spalane, nowo poświęcone rozwożone do parafii. Taka msza odbywa się w ten dzień rano, w kościele katedralnym. Msza wieczorna, to Msza Wieczerzy Pańskiej. Nie posiada ona zakończenia, takiego jak klasyczna msza, czyli błogosławieństwa i rozesłania. Najświętszy Sakrament zostaje wyniesiony do Kaplicy Adoracji, nieprawidłowo przez wiernych zwanej Ciemnicą.

Kontynuacją obrzędów, jest Liturgia Męki Pańskiej w piątek, również zwany Wielkim. W tym dniu rozpoczyna się również nowenna do Miłosierdzia Bożego, która może trwać 9 godzin. Po Liturgii można odśpiewać (bez akompaniamentu organów) trzy części Gorzkich Żali.

Wielka Sobota, to nie tylko Wielki Marsz z Jajkami do Kościoła. Trwają modlitwy przy Grobie Pańskim. Podczas Mszy Wigilii Paschalnej święcone są woda i ogień, ale msza nie rozpoczyna się powitaniem "Pan z Wami".

Niedziela Wielkanocna nie jest częścią Triduum.

Dlaczego to opisałem? Otóż, zapewne nie wiedziałeś, że zasłonięcie krzyża następuje w niedzielę Palmową, stąd ten zasłonięty krzyż. Poza tym, w wielu parafiach praktykuje się w Wielki Czwartek i Piątek spotkania z osobami upośledzonymi i nieuleczalnie chorymi, czego mogłeś być świadkiem.

Co do zieleniny w głowie, mamy ją, ale jest to szpinak i rozumek mamy większy. Jeżeli było to coś innego, to bardzo nieprofesjonalnie przeprowadzone. Skąd to wiem? Uwierz, nie chciałbyś o tym wiedzieć...

W Wielki Piątek odsłania się krzyż, zakryty w niedzielę PRZED TRIDUUM :P I wiem z czym miałem do czynienia. Napisałeś to tak jakbym do kościoła wtedy przyszedł pierwszy raz xD Nasz ksiądz jest egzorcystą. Odsyła się do niego osoby 'chore psychiczne', którym nie pomagają leki, a sesje z nim tak. Kobieta tam była zamknięta, żeby uczestniczyła w pewnym stopniu w liturgii.


Użytkownik Jake T. Dawgzonne edytował ten post 28.08.2016 - 20:54

  • 0

#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kobieta tam była zamknięta, żeby uczestniczyła w pewnym stopniu w liturgii.

A tych sześć osób, co musiały zabrać stamtąd pewną rzecz, bo pełniły pewną rolę w uroczystości, to pewnie było tam po to żeby się nie nudziła sama?

Mniejsza.

I jak zakończyła się ta historia - pomogło?

Znaczy - ksiądz ją "wyleczył"?

 

W Wielki Piątek odsłania się krzyż, zakryty w niedzielę PRZED TRIDUUM

 

To zdaje się dobrze Staniq napisał?

zasłonięcie krzyża następuje w niedzielę Palmową

 


Użytkownik pishor edytował ten post 28.08.2016 - 21:08

  • 0



#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jake T. Dawgzonne@

 

Obok podstawowego celu egzorcyzmu, jakim jest wypędzenie złego ducha, istnieje drugi cel jest nim postawienie diagnozy, czy rzeczywiście mamy do czynienia z prawdziwym opętaniem, nie zaś z chorobą psychiczną, z oszustem czy z inną mistyfikacją.

 

Z drugiej jednak strony, egzorcyści stoją na stanowisku, że egzorcyzm dokonany na osobie nie opętanej, szkody jej nie wyrządzi. Ponadto, zwracają uwagę, na przypadki, kiedy to osoby naprawdę opętane nie były egzorcyzmowanie, gdyż kapłani doszli do wniosku, ze stan chorego nie przemawia za faktycznym opętaniem.

 

Jesteś w błędzie. Jeżeli ksiądz świadomie zajmuje się osobami chorymi psychicznie, to nie odprawia egzorcyzmów, a dokonuje ukojenia duchowego, inaczej postępuje wbrew zasadom. Osoby opętane nie mogą uczestniczyć w liturgii.

 

Rytuał charakteryzuje się wysokimi wymaganiami stojącymi przed egzorcystą. Są to nie tylko wymagania o charakterze prawnym (zezwolenie biskupa) ale także moralnym: winien on być pobożny, roztropny, nieskazitelnie żyjący, powinien także pokładać zaufanie w Bogu czy Mocy Chrystusa, nie zaś we własnej sile. Poza tym ostatnim, który jest jedną z podstawowych zasad egzorcyzmu, wszystkie wytyczne mają charakter ogólny.

 

Egzorcyzm przeprowadza jeden kapłan, który może mieć pomocników, innych duchownych lub osoby nie duchowne, których obecność podczas rytuału jest wskazana (np. mąż, żona).

 

Zezwolenie biskupa, ordynariusza, na odprawienie egzorcyzmu udzielane jest albo na jeden konkretny przypadek, kiedy to egzorcyzmowanie opętanego przez danego kapłana jest z różnych względów wskazane, albo na kilka(-naście) przypadków, co wtedy wiąże się z okresowym sprawowaniem tej posługi.

 

Najważniejsze jest jednak, aby egzorcysta był pewien, że ofiara jest w istocie opętana, jej stan nie jest zaś wynikiem choroby czy czegoś innego. W tym celu, odprawiający egzorcyzm uzyskać musi odpowiednie dokumenty takie jak wyniki badań, diagnozy lekarskie i podobne, aby nie przeprowadzać egzorcyzmów na osobie chorej, nie opętanej. Po wtóre, egzorcysta powinien porównać najczęstsze symptomy opętania z faktycznym stanem podejrzanego o opętanie.

 

Jeżeli ów ma awersje do rzeczy i miejsc świętych, lewituje, mówi językami, których nie zna, których się nie uczył, które są wymarłe lub które są w ogóle nieznane (glosolagnia), okazuje dużą siłę fizyczną, przesuwa siłą woli przedmioty, zna fakty historyczne z życia innych ludzi a których znać nie może, egzorcysta stwierdza, że nie ma do czynienia z mistyfikacją lub chorobą psychiczną, ale z prawdziwym opętaniem.

 

Opętany powinien się modlić, chociaż modlitwa sprawia mu mękę gdyż, jak wspomniano powyżej, opętany odczuwa niechęć do takich czynności.

 

Nowy obrzęd egzorcyzmów w rytuale rzymskim, zaleca przezorność i rozwagę w wydawaniu ostatecznej decyzji co do rozpoczęcia egzorcyzmu. Nauka psychologii i psychiatrii zrobiła bowiem ogromny postęp i wiele przypadków, które wcześniej kwalifikowały się do opętań, dziś uznawane są za choroby psychiczne. Instrukcja podaje: „Egzorcysta niech więc nie przystępuje do celebracji egzorcyzmu, jeśli wpierw nie nabierze moralnego przekonania, że osoba nad którą ma go sprawować, jest naprawdę opętana przez diabła".

 

Nowy rytuał zacieśnia więc współpracę między psychiatrami a egzorcystami, opinia lekarzy jest bardziej brana pod uwagę niż w latach (wiekach) poprzednich.
Nowa instrukcja zawraca uwagę, aby z rytuał nie przypominał widowiska: „Egzorcyzm należy sprawować w taki sposób, aby wyrażał wiarę Kościoła i nie nastręczał nikomu skojarzenia z czynnością magiczną względnie zabobonną.

 

Nie należy dopuszczać do tego, by stał się dla obecnych widowiskiem. Nie wolno udostępniać przebiegu egzorcyzmu żadnym środkom społecznego przekazu"; natomiast przy egzorcyzmowaniu osób nie będących katolikami, rośnie ponadto rola biskupa.

 

Za edukację nie musisz dziękować. Możesz wykuć na pamięć i zaskoczyć przyjaciół z ruchu "Światło - Życie"





#23

Jake T. Dawgzonne.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, mozecie zamknac, usunac, cokolwiek. Wiem o wszystkim o czym napisales. Mozna usunac temat jak chcecie bardzo.
Myslalem, ze mi sie uda zrobic was w ciula : ( Dobrzy jestescie xD
W internecie nie da sie zrobic juz dobrego kawalu :(
  • 0

#24

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A twój tumblr to tylko kamuflarz taki?


  • 0



#25

Jake T. Dawgzonne.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie. Po prostu juz nie wiem co teraz napisac. xD Jestem glupi katol, zmyslilem historie, bo chcialem byc fajny jejuuuu.

 

Czyli mam rozumieć, że przyznajesz się do celowej prowokacji?

W takim razie nie mam innego wyjścia.

 

prowokacja2.gif

 

Aquila


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kościół, opętanie, chrześcijaństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych