Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik magnetyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#46

karolq.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mogę się już doczekać dnia w którym tym wszystkim Doktorkom z Wydziału elektrycznego będę mógł powiedzieć prosto w oczy że to czego oni teraz uczą to bluźnierstwo :) Naukowcy pracują nad zaawansowanymi projektami a tu pod nosem coś co na pierwszy rzut oka przypomina skomplikowane urządzenie a w rzeczywistości jest prostsze niż komukolwiek się wydaje. Najciemniej pod latarnią :) Z drugiej strony gdyby nie blokada olbrzymich koncernów naftowych i ich wpływy ogólnonarodowe to by pewnie dziś sprawa wykorzystania alternatywnych źródeł energii inaczej wyglądała i na pewno by miała większy udział w rynku energii. Zawsze podziwiam ludzi którzy próbują coś zrobić w tym kierunku. I oby im się to udało. :mrgreen:
  • 0

#47

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mogę się już doczekać dnia w którym tym wszystkim Doktorkom z Wydziału elektrycznego będę mógł powiedzieć prosto w oczy że to czego oni teraz uczą to bluźnierstwo


Spodziewaj się dwój w indeksie za bluźnierstwo. ;)
  • 0

#48

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi ale uważam że taki silnik będzie dostępny co najmniej za 20 lat w seryjnej produkcji. Na razie koncerny paliwowe mają zbyt duże wpływy wśród rządzących i innych wpływowych vip-ów którzy blokują wszelakie innowacyjne rozwiązania z zakresu "ekonapędu".
  • 0

#49

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale na pewno znajdzie sie ktoś kto sobie sam tą elektrownie zrobi, za zaoszczędzone pieniądze na prądzie, da jakieś ogłoszenia i będzie sprzedawał silniki własnej produkcji, aż w końcu to sie rozszerzy, przemysł energetyczny kupi i będzie dobrze.
  • 0

#50

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak dla ciekawostki... :) Wiecie jaka jest wydajność grzejnika elektrycznego? Właśnie około 300%-400% ;) z 1 KW energii elektrycznej, można wytworzyć około 3-4 KW energii cieplnej! ;)
  • 0

#51

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Essen chyba w innym, lepszym świecie. Oczywiście jeśli znasz magiczny sposób ominięcia zasady zachowania energii, to możesz go podać.
  • 0

#52

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

E tam, żarówki lepsze do ogrzewania, jeśli mnie pamięć nie myli 95% sprawności jeśli chodzi o energię cieplną (wydzielanie) reszta światło :P No i nie żre się z zasadami fizyki. Tylko zbudować troszkę mocniejszą :lol

Choć to super rzecz by była ta, o której mówisz wkładasz złotówkę, a wychodzi 3-4 :D
Przyłączam się do prośby, zdradź sekret!
  • 0



#53

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie :

czy ktos z Was zmontowal silnik Bediniego lub Perendeva?


Może nikt z forumowiczów, ale z tego co wiem to tak ;) Magnesy naturalnym stanie występują w przyrodzie jako rudy żelaza (magnetyt i piryt magnetyczny), a wytwarzane przez człowieka są spiekanymi związkami żelaza z dodatkiem różnych minerałów, wzmacniających lub modyfikujących nieco ich fizyczne właściwości, poddawanymi silnym oddziaływaniom elektromagnesu dla wzmocnienia siły ich pola. Magnes odróżnia się od innych metali tym, że wytwarza dwubiegunowe pole magnetyczne, a bieguny określa się jako północny i południowy.

Pytanie, którego sobie zadajemy brzmi: skąd się bierze energia pola magnetycznego? Jak możliwe jest to, że ustawone na przeciw siebie w pewnej odległości magnesy, oddziałowują na siebie ze stałą siłą i energią? Fizyka udziela odpowiedzi, iż pole magnetyczne powstaje jako efekt pewnej strukturyzacji atomów w mikroskali, a magnetyczność jako jeden z efektów przepływu elektronów. Nikt jednak nie wie, skąd pochodzi sama energia magnesów stałych. Spytajcie fizyka, a nie udzieli wam odpowiedzi, ponieważ FIZYKA TEGO NIE WIE.

Niewiedza fizyków wcale nie przeszkadza wynalazcom. Magnesy są źródłem siły, którą przez odpowiednie konstrukcje zawierające magnesy stałe można wykorzystać między innymi do tworzenia ruchu, produkcji prądu i źródeł napędu niewymagających zasilania ani paliwa.

Generalną zasadę działania tych wynalazków najprościej przedstawić na podstawie poniższego rysunku:

Dołączona grafika


Energia bieguna północnego magnesów stałych na statorach oddziałowuje odpychająco na stałe magnesy zainstalowane na rotorze, które również są ustawione biegunem północnym do statorów. Rotor wprawiany zostaje w ruch.

Dołączona grafika


Film prezentujący działanie magnetycznego silnika Perendeva.


Uważam, że prezentowany obrót koła jest autentyczny, to w filmie tym nie daje mi spokoju moment łączenia filmu w 1:02 i przejścia kamery na drugą strone ośki. Umożliwia to spekulacje podpięcia zewnętrznego silnika do rozpędzenia koła. Możliwe, że autor chciał skrócić moment zatrzymania.
  • 0

#54

Damek_90.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak dla ciekawostki... smile2.gif Wiecie jaka jest wydajność grzejnika elektrycznego? Właśnie około 300%-400% wink2.gif z 1 KW energii elektrycznej, można wytworzyć około 3-4 KW energii cieplnej! wink2.gif


Po pierwsze energii nie wyraża się w watach [W] tylko w dżulach [J] :]

Co do perpetum mobile - nie jest to możliwe, bo jest to sprawa czysto teoretyczna. Żeby przekonać się czy coś naprawdę jest PM czy nie, to trzeba to badać w nieskończoność. Tak samo jak stwierdzenie, że linie równoległe przecinają się w nieskończoności. Co, jesteście w stanie dojść do tej nieskończoności. Nie, jak sama nazwa wskazuje...

Co do silników magnetycznych, to najbardziej mnie zafascynował Silnik Searla, o którym ktoś tu już wspomniał. Mało, że podobno wytwarzał on przy pomocy otaczających go zwojnic prąd elektryczny i ruch obrotowy, to jeszcze niby przy odpowiednim kierunku obiegania obiegaczy mógł zmniejszać swoją masę, co przy pewnych wartościach prędkości obrotów mogło by równać się z lewitacją!

Ogólnie, to nieważne czy coś jest PM czy nie, jeśli jednak daje więcej energii niż pobiera, to jest warte uwagi (choć zgodnie z powszechnymi prawami jest to niemożliwe xD ). Przyszłość w Fizyce Kwantowej!
  • 0

#55

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak dla ciekawostki... smile2.gif Wiecie jaka jest wydajność grzejnika elektrycznego? Właśnie około 300%-400% wink2.gif z 1 KW energii elektrycznej, można wytworzyć około 3-4 KW energii cieplnej! wink2.gif


Po pierwsze energii nie wyraża się w watach [W] tylko w dżulach [J] :]

Co do perpetum mobile - nie jest to możliwe, bo jest to sprawa czysto teoretyczna. Żeby przekonać się czy coś naprawdę jest PM czy nie, to trzeba to badać w nieskończoność. Tak samo jak stwierdzenie, że linie równoległe przecinają się w nieskończoności. Co, jesteście w stanie dojść do tej nieskończoności. Nie, jak sama nazwa wskazuje...

Co do silników magnetycznych, to najbardziej mnie zafascynował Silnik Searla, o którym ktoś tu już wspomniał. Mało, że podobno wytwarzał on przy pomocy otaczających go zwojnic prąd elektryczny i ruch obrotowy, to jeszcze niby przy odpowiednim kierunku obiegania obiegaczy mógł zmniejszać swoją masę, co przy pewnych wartościach prędkości obrotów mogło by równać się z lewitacją!

Ogólnie, to nieważne czy coś jest PM czy nie, jeśli jednak daje więcej energii niż pobiera, to jest warte uwagi (choć zgodnie z powszechnymi prawami jest to niemożliwe xD ). Przyszłość w Fizyce Kwantowej!



No to do dzieła:

http://www.perendev-...om/products.htm

kupujesz i masz 290kW ciągłej mocy elektrycznej.
  • 0

#56

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mogę się już doczekać dnia w którym tym wszystkim Doktorkom z Wydziału elektrycznego będę mógł powiedzieć prosto w oczy że to czego oni teraz uczą to bluźnierstwo :) Naukowcy pracują nad zaawansowanymi projektami a tu pod nosem coś co na pierwszy rzut oka przypomina skomplikowane urządzenie a w rzeczywistości jest prostsze niż komukolwiek się wydaje. Najciemniej pod latarnią :)


Witam Pana,

Faktem jest, że dzisiejsi naukowcy (średnio jakieś 99,9%) to wyrafinowane głąby. A im większy głąb, tym bardziej oczywistych rzeczy nie dostrzega.

Silników i bardzo podobnych sposobów ich działania jest kilkanaście. Żaden z nich nie umie się przebić.

Oto kilka z tych samych klas działania magnetyzmu: Silnik Adamsa, Silnik Potapowa, Silniki J.R.R. Searla

Istnieją także inne, jeszcze bardziej prostsze (a paradoksalnie trudne do zbudowania, gdyż są bardzo proste w działaniu, ale dobranie części i materiałów to długa i żmudna praca) - jak Grzałka Soniczna Davey'ego - oto filmik, który przetłumaczyłem na j. polski pokazujący grzałkę Davey'ego. Więcej o grzałce na mojej prywatnej stronie.

Pozostają jeszcze baterie telekinetyczne oraz najbardziej zaawansowane: Komora Oscylacyjna (w porównaniu do wyżej wymienionych silników, Komora Oscylacyjna jest zaawansowana tak, jak pocieranie laski ebonitowej o futro i wytwarzanie iskry elektrycznej do najbardziej zaawansowanych układów elektronicznych lecących w kosmos).

Z pomocą ludzkości przyszedł internet. Dzisiaj coraz więcej ludzi, w jakim fałszu tkwimy i jak zakłamana jest rzekoma "nauka", która ma na sumieniu więcej zbrodni, niż sobie można wyobrazić.

Jeszcze 8-9 lat temu, kiedy rodziły się Fora dyskusyjne i newsgrupy - uznawano Nas za szaleńców - tj. tych, którzy zajmują się rzekomymi bzdurami.

Prawda jest taka, że powyższe wynalazki NIE działają z 2 powodów. Jeden z nich streszczę absolutnie kompresywnie.

Istnieją najpotężniejsze kartele i mafie, które rządzą światem. Jedną z tych mafii jest bardzo dobrze ukryta sekta Iluminatów - tj. grupki ludzi, którzy chcą doprowadzić do globalizacji - ale tego typu, że wszystko, za pomocą techniki będzie w ich rękach. Mają już 99% mediów (tylko jeszcze internetu nie opanowali do końca, ale już intensywnie pracują). Ta grupa posługuje się doskonale ludzką chciwością. Niejako "pod" tą grupą istnieją mafie:

1) Mafia Farmaceutyczna - najpotęzniejszy kartel, który nie dopuszcza Medycyny Naturalnej do głosu, ośmiesza naturalne, zdrowe metody leczenia. Tworzą takie leki, które NIE leczą, a łagodzą objawy - bo to daje zyski. A nawet przypuszczam celowo wypuszczają swoich znachorów by Ci poprzez celowe nieudacznictwo ośmieszali Bioenergoterapeutów, zielarzy, szamanów, etc.

2) Mafia Naukowo-Energetyczno-Paliwowa -
Nie pozwalają oni na zbudowanie ŻADNEGO sensowanego urządzen ia - a już na pewno pilnują, aby się wiedza o tych urządzeniach nie rozprzestrzeniła, ponieważ kartele paliwowe straciłyby zyski z ropy i węgla. Kartele pseudonauki zostałyby ośmieszone. Branża energetyczna by padła od razu, gdyby się okazało, że można mieć energię za darmo - gdzie w przydomowym ogródku lub piwnicy (a kiedyś nawet w formie kieszonkowej) pracowałyby ultraciche silniki magnetyczne dające więcej energii niż same pobrały.

Niestety. Money. Money. Money...

Nikomu nie zależy na produkcji tych urządzeń. Ale czyżby nikomu?

NAM ZALEŻY!

To konstruktorzy poprzez internet powinni zalać fora i grupy oraz strony poprawnie zbudowanymi urządzeniami wraz z ich opisem konstrukcji i działania. Jeśli ktoś tego dokona - wówczas pozostanie się tajnym sektom dążącym do władzy nad grupką ludzi podrapać po głowie.

Do ciekawszych urządzeń zaliczyć można jeszcze Sejsmograf Zhang Henga (zbudowany 140 lat po Chrystusie). Naprawdę, ludzkość wiedziała dawniej bardzo ciekawe rzeczy.

Przecież w egipcie mieli prąd, który wytwarzano w glinianych baniakach.

Pozdrawiam, Dominik
  • 0

#57 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Z Sensem prawisz mój imienniku , z sensem... i zgadzam się z Tobą na 100%, że większośc naukowców, to wyrafinowane głąby :) no albo tylko takich rżną ...

Takie typy, które mają negowac celowo niewygodne kwestie są nawet na tym forum...
Bo po co oni tu siedzą, skoro to forum dla miłośników tego, co niepojęte i wręcz dla nich niemożliwe?
Widzisz jakąś logikę w tym? :)

P.S: no ale dajmy im spokój...

Prawda jest taka, że rządy i wszystkie mafie korporacyjne mają tyle hajsu i czerpią tyle hajsu na głupim człowieczku, że nie chcą się tego pozbywac. Nowe technologie, to wyzwolenie człowieka od zależności tych korporacji oraz ułatwienie mu życia. Nie ma takiej opcji. Nie pozwolą jeszcze długo, o ile pozwolą ;)
  • 0

#58

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z Sensem prawisz mój imienniku , z sensem... i zgadzam się z Tobą na 100%, że większośc naukowców, to wyrafinowane głąby :) no albo tylko takich rżną ...


Nie można rżnąć głupa przez całe swoje życie - takim się trzeba po prostu urodzić...
Alkoholik nawet, jeśli jest kilka tygodni urżnięty, w końcu trzeźwieje.
A oni plotą te bzdury "że coś tam jest niemożliwe" od pierwszego oddechu po grobową deskę.
Wniosek prosty: Oni nie grają - taką mają mentalność.

Różnica pomiędzy Nami a Nimi polega na tym, że tak, jak zwykły człowiek dostrzega np. tak nienormalny system społeczny jak u Talibów (dla Europejczyka ich zakazy i nakazy są tak głupie i bezsensowne, że zaczynamy się zastanawiać, czy są normalnymi ludźmi). Przecież trzeba mieć coś "z kepele" aby żyć w takich uciskających systemach społecznych.

Dokładnie to samo z nauką - jak się obserwuje ich mentalność, to zaczyna się człowiek zastanawiać, jak to się stało w ewolucji, że Bóg pozwolił na intelektualną pokraczność...

Takie typy, które mają negowac celowo niewygodne kwestie są nawet na tym forum...
Bo po co oni tu siedzą, skoro to forum dla miłośników tego, co niepojęte i wręcz dla nich niemożliwe?
Widzisz jakąś logikę w tym? :)


Kilkukrotnie zwracałem na to uwagę w tutejszych postach - również w mojej książce - bo to dla mnie nie jest logiczne, jak można ciągle komuś siedzieć na karku twierdząc, że ów ktoś wierzy w coś, w co siedzący na karku nie wierzy... No skoro NIC z tego nie istnieje - to po co te zwady, spory, zaprzeczenia, ironie i ośmieszanie.


Prawda jest taka, że rządy i wszystkie mafie korporacyjne mają tyle hajsu i czerpią tyle hajsu na głupim człowieczku, że nie chcą się tego pozbywac. Nowe technologie, to wyzwolenie człowieka od zależności tych korporacji oraz ułatwienie mu życia. Nie ma takiej opcji. Nie pozwolą jeszcze długo, o ile pozwolą ;)


Kiedyś pozwolą. Ale pomału tracę nadzieję, że cokolwiek ruszy za mojego życia. Otóż Bóg jest tak "cwany" - że tak czy siak kiedyś urządzenia, które dzisiaj nie mogą się przebić zostaną zbudowane.

Staram się zwrócić na to uwagę w moim nowym artykule o "Wymuszaniu Prawdy przez Boga". Polecam przeczytać.

Jedyne, co powoduje żal, a nawet wściekłość to bezsensowny opór i lawina zła w naszym kierunku.
Przecież 80 lat temu gdybyś powiedział Charliemu Chaplinowi, że będzie internet, że ludzie będą siedzieć przed "telewizorem" i wymieniać informacje, postukałby się po głowie. A przecież długo szukać nie trzeba, ponoć sam Chaplin wyśmiewał potrzebę dodawania głosu do kina niemego.

A dlaczego?

Strach! On się najzwyczajniej w świecie BAŁ, że po dodaniu głosu wypadnie niewiarygodnie, przestanie być potrzebny, że sztuka w jego rozumieniu się obniży.

Naukowcy to samo. Oni się Boją, że wszystko, albo przynajmniej bardzo bardzo wiele z tego, co jest dzisiaj podwalinami nauki - to zgniłe jajco z kruszejącą wydmuszkową skorupką - a oni na niej siedzą. Ups...

Pozdrawiam.
  • 0

#59 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie można rżnąć głupa przez całe swoje życie - takim się trzeba po prostu urodzić...
Alkoholik nawet, jeśli jest kilka tygodni urżnięty, w końcu trzeźwieje.
A oni plotą te bzdury "że coś tam jest niemożliwe" od pierwszego oddechu po grobową deskę.
Wniosek prosty: Oni nie grają - taką mają mentalność.


Ja dzielę ich na dwie grupy..Na świadomych Skrzywieńców i tych nieświadomych... To są marionetki, które nie zdają sobie sprawy z tego, w co grają. Ich świadomośc jest jedynie przejawem tego, że świadomie negują...a jaka jest tego przyczyna? Strach? Może ktoś im to zlecił dla szmalcu? Powodów może byc wiele. Ci pozostali są zwyczajnie ślepi... ślepi zresztą, tylko nie lubią się do tego przyznawac, jak alkoholicy do tego, że są alkoholikami :)

Różnica pomiędzy Nami a Nimi polega na tym, że tak, jak zwykły człowiek dostrzega np. tak nienormalny system społeczny jak u Talibów (dla Europejczyka ich zakazy i nakazy są tak głupie i bezsensowne, że zaczynamy się zastanawiać, czy są normalnymi ludźmi). Przecież trzeba mieć coś "z kepele" aby żyć w takich uciskających systemach społecznych.


To jest konformizm społeczny. Zakładają maseczki, ale to już z różnych powodów. Gorzej, gdy jest przyzwolenie jednostki na nacisk tych norm społecznych i całego tego shitu. Stąd mamy cenzurę a potem autocenzurę... najbardziej wyrafinowana i bezczelna - sprawienie atmosfery prześmiewczej wobec danej grupy lub jednostki i wobec niewygodnych zagadnień.

Dokładnie to samo z nauką - jak się obserwuje ich mentalność, to zaczyna się człowiek zastanawiać, jak to się stało w ewolucji, że Bóg pozwolił na intelektualną pokraczność...


No marionetki...tyla :)

Kilkukrotnie zwracałem na to uwagę w tutejszych postach - również w mojej książce - bo to dla mnie nie jest logiczne, jak można ciągle komuś siedzieć na karku twierdząc, że ów ktoś wierzy w coś, w co siedzący na karku nie wierzy... No skoro NIC z tego nie istnieje - to po co te zwady, spory, zaprzeczenia, ironie i ośmieszanie.


Ja podobnie zwróciłem raz uwagę na tę kwestię. Mnie zastanawia jedno - w jakim celu, szanujący się "naukowcy", przesiadują, tu negując wszystko, absolutnie wszystko, co wiąże się z niepojętymi i niewygodnymi faktami?...chocby WTC11 i żenująca wpadka WTC7, związana z emisją reportażu w telewizji o zawaleniu się tego budynku na 20 min przed tym, kiedy on się zawalił? Oni bronią teorii ,że tu nie ma konspiracji...co każdy myślący człowiek temu zaprzeczy. No ale albo są tak ślepi albo mają w tym jakiś cel...

Kiedyś pozwolą. Ale pomału tracę nadzieję, że cokolwiek ruszy za mojego życia. Otóż Bóg jest tak "cwany" - że tak czy siak kiedyś urządzenia, które dzisiaj nie mogą się przebić zostaną zbudowane.


Nie trac nadziei. Oni tylko na to liczą.

Jedyne, co powoduje żal, a nawet wściekłość to bezsensowny opór i lawina zła w naszym kierunku.
Przecież 80 lat temu gdybyś powiedział Charliemu Chaplinowi, że będzie internet, że ludzie będą siedzieć przed "telewizorem" i wymieniać informacje, postukałby się po głowie. A przecież długo szukać nie trzeba, ponoć sam Chaplin wyśmiewał potrzebę dodawania głosu do kina niemego.

A dlaczego?

Strach! On się najzwyczajniej w świecie BAŁ, że po dodaniu głosu wypadnie niewiarygodnie, przestanie być potrzebny, że sztuka w jego rozumieniu się obniży.


No dokładnie, ale to dotyczy każdej dziedziny... są tylko różne przyczyny tego strachu.

Naukowcy to samo. Oni się Boją, że wszystko, albo przynajmniej bardzo bardzo wiele z tego, co jest dzisiaj podwalinami nauki - to zgniłe jajco z kruszejącą wydmuszkową skorupką - a oni na niej siedzą. Ups...

Pozdrawiam.


Myślę, że to nie tylko strach...raczej wyrafinowane działanie, które zostało im zlecone odgórnie... Piramida władzy Orwella.
  • 0

#60

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tu jest dosyc ciekawe rozwiązanie:


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych