Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płaska Ziemia?

ziemia płaska nasa teoria spiskowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
279 odpowiedzi w tym temacie

#76

Aileene.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Żółw!

 

upomnienie

Twoja jednosłowna wypowiedź nic nie wnosi do tematu. Unikaj takich wypowiedzi na przyszłość.

@Uzurpator


  • -2

#77

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stacje badawcze są na całej Antarktydzie, nawet na biegunie Płd.
Co pcha Ziemię w gorę to nie ważne, ważne że pcha i pasuje do teorii. A co płasko ziemscy myślą o płytach kontynentalnych? Na ten temat jeszcze nic nie wyczytałem.

Użytkownik Sebastian. edytował ten post 15.05.2016 - 21:26

  • 0



#78

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I jeszcze jedno - skoro Słońce i Księżyc są znacznie bliżej niż się przyjmuje, w takim razie spiskowcy-masoni musieli przekłamać również prędkość światła w próżni, gdyż obecnie nawet amatorzy mogą doświadczalnie zmierzyć odległość Księżyca od Ziemi strzelając laserem i mierząc czas powrotu. Ale co ja tam wiem...Może ciemna materia spowalnia światło naginając się do woli Illuminatów... (JOKE)


  • 0

#79

Arczibald.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, też natknąłem się w internecie na takie "nowinki" Ludzie ,którzy w to wierzą są na swój sposób fanatykami ,do nich nie przemawiają żadne argumenty ,matematyczne wyliczenia, dowody. Trafiłem kiedyś na profil takiej pani (nie będę pisał jakiej żeby reklamy nie robić, ktoś by chciał troszkę się rozweselić to pisać na PW ,podam link) ,jej argumentowanie płaskości ziemi  ? Gdzie nie spojrzy to Ziemia jest płaska :D ,to nie koniec, nie odczuwa ruchu obrotowego ,więc Ziemia musi stać w miejscu, dodam od siebie ,że ja szczególnie przy sobocie wieczór odczuwam go bardzo mocno ;) Oczywiście zdjęcia NASA to wszystko fałsz ,zakłamanie i obłuda, Nie jest możliwe wylecieć poza orbitę ponieważ balony "wysokościowe" tego  nie potrafią i wiele wiele innych dość interesujących ciekawych spostrzeżeń. 

 Sam uważam ,że nie ma co dyskutować na ten temat i napędzać zainteresowania bo jeszcze ktoś obejrzy i zacznie się zastanawiać ,z fanatyzmem się nie wygra więc po co w ogóle zaczynać. Ja bym to wrzucił w dział z humorem:) Pozdrawiam 


  • 0

#80

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Proszę adminów o zamknięcie tematu, gdyż wpływa on negatywnie na odbiór naszego forum w internecie. Ktokolwiek z zewnątrz trafi na ten temat to pomyśli, że jesteśmy bandą skończonych kretynów i nigdy więcej nie odwiedzi strony, oraz zniechęci do tego innych. A jednak jest tu wiele poważnych, mądrych i inteligentnych osób i jest to źródło obszernej wiedzy. Nie będę już wnosił o bany dla zwolenników tej teorii, aczkolwiek uzasadnienie do ich rozdania jest jak najbardziej. Temat na poziomie szczekającej firanki.


  • 8



#81

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja po tym co dzisiaj przeczytałem na YT zastanawiam się czy ci fanatycy równie śmiało ogłaszają swoje teorie w świecie rzeczywistym
wśród rodziny i znajomych. Jeżeli tak, to rodzina się pewnie zamartwia a koledzy mają beczkę śmiechu.

I jeszcze te ich teksty do swoich oponentów jeśli tak to mogę nazwać: jesteście zmanipulowani, nie wierzcie nauce, myślcie samodzielnie, otwórzcie umysły itd. :facepalm:


  • 0



#82

CAASP.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie... jak by się tak głębiej zastanowić...
Ukrywana przez "rzond" płaskość planety Ziemia stanowi ostatni element układanki. I daje dowody na perfidię i cynizm naszych rzeczywistych władców. Są, co prawda, najwyraźniej wszechmocni ale zamiast, dajmy na to, wstrzymać technologiczny rozwój ludzkości dają nam w ręce narzędzia do ujawnienia spisku.
Pomyślcie tylko: kilka stuleci temu nie musieli nic ukrywać. Łatwo było usunąć niewygodnych świadków- garstkę odkrywców/podróżników, którzy przypadkiem dotarli do granicy świata. Potem, z powodu rozwoju techniki (samolot, radio, internet, analfabetyzm kolejnych pokoleń) musieli niestety sięgnąć po bardziej radykalne środki.
Rozpętanie I wś i utworzenie po niej Ligi Narodów. Niestety, ludzkość rozwijała się dalej (czołg, elektryfikacja miast i wsi, komiksy). Wywołano więc kolejną wojnę aby wprowadzić po niej, na miejsce Ligi Narodów, ONZ. Organizację której jedynym zadaniem jest ukrywanie przed ludzkością Płaskości, ścian lodowych, zbawiennego działania marihuany i rzeczywistego koloru Księżyca.
  • 0

#83

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedna z lepszych teorii spiskowych i jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy to wymyślili, a jeszcze bardziej dla ludzi, którzy w to wierzą. Brak jakichkolwiek rzeczywistych dowodów (zdjęć rzekomej krawędzi, filmów) tylko same grafiki z painta, które zostałyby wyśmiane nawet przez dzieci na geografii. I pomyśleć, że jeszcze mają całą społeczność to Towarzystwo Płaskiej Ziemi. 

Za to uwielbiam to forum :D. Pamiętacie jeszcze tą teorię o tym, że Afryka nie istnieje, a wszystkie pieniądze wysłane do niej trafiają w kontenerach na Antarktydę? :D I weź tu człowieku nie odwiedzaj tej strony


  • 0



#84

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wywołano więc kolejną wojnę aby wprowadzić po niej, na miejsce Ligi Narodów, ONZ. Organizację której jedynym zadaniem jest ukrywanie przed ludzkością Płaskości, ścian lodowych, zbawiennego działania marihuany i rzeczywistego koloru Księżyca.

ONZ to w ogóle jest bezczelnie pewna siebie.

A szczytem bezczelności jest już chyba umieszczenie wyobrażenia Płaskiej Ziemi w logotypie swojej flagi (link).


  • 3



#85

Blueberry.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Autor filmu jest pozbawiony elementarnej wiedzy o astronomii, fizyce i matematyce, jaką nabywa się w podstawówce. Już pomijając tę nieszczęsną tezę o płaskiej Ziemii, szczyt niewiedzy i naiwności sam w sobie, jak można opowiadać, że Słońce emituje światło o barwie żółtej? Autor nigdy nie widział pryzmatu rozszczepiającego białe światło Słońca na widmo kolorów? Ani, choćby, na Zeusa, tęczy po deszczu?!
Albo ta bzdura o podczerwieni i pochłaniającym ją zielonym księżycu? A nie, przepraszam, księżyc nic nie pochłania, ani tym bardziej nie ODBIJA, on EMITUJE własne światło(!).
Resztę pominę milczeniem, bo mi ciśnienie skacze, jak widzę gdy ktoś szerzy takie głupoty. Brakuje jeszcze tylko argumentu, że Ziemia jest płaska, bo tak ją stworzył Bóg.
Proszę, zastanówcie się na drugi raz, zanim ktokolwiek, nawet w dobrej wierze, wrzuci taki badziew...
  • 1

#86

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Blueberry

Naprawdę? A jak ktoś wychodzi i mówi, że trawa jest czerwona a nie zielona, to też Ci" ciśnienie skacze" i zaczynasz się z nim kłócić czy go wyśmiewasz? ;)

Choć akurat tutaj zwolennik" czerwonej trawy" ma- w przeciwieństwie do płaskoziemian- dosyć twardy i logiczny dowód: trawa odbija światło długości fali, jaką my nazywamy kolorem zielonym, pochłaniając pozostałe. Czyli de facto- ma każdy możliwy kolor poza zielonym właśnie- bo światło długości fali odpowiadającej kolorowi zielonemu odbija :)


Tu natomiast mamy hmm... Ciężko powiedzieć. Kiedyś zastanawiałem się czy istnieje teoria tak infantylna czy po prostu głupia, by nikt w nią nie uwierzył, by nie miała swego grona" wyznawców". Była teoria o tym, że żyjemy w środku Ziemi tak naprawdę, ale tak zacząłem się zastanawiać, co by było gdyby ktoś zaczął innym wmawiać, że Ziemia jest płaska... No i proszę :)


Rzecz jasna nie ma co strzępić języka i klawiatury na" udowadnianie" komuś, że Ziemia nie jest płaska, bo mamy pory roku, ruch obrotowy wokół Słońca, różne długości cienia w różnych lokalizacjach et cetera, et cetera...

Ja traktuję to po prostu jako interesującą ciekawostkę- fakt, że" płaskoziemianie" istnieją i są wśród nas :) I uśmiecham się szeroko na myśl o tym, bo co innego można zrobić? :)


  • 1

#87

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kiedyś zastanawiałem się czy istnieje teoria tak infantylna czy po prostu głupia, by nikt w nią nie uwierzył,

 

 Nie ma takiej teorii. Cokolwiek nie wymyślisz, ubierając w ładne słowa, zawsze znajdzie się ktoś, kto w to uwierzy. Kluczowym jest stworzenie wrażenia wiarygodności. Potem to już z górki.

 

 Ludzie, w znakomitej większości, nie są mądrzy.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 20.05.2016 - 21:28

  • 1



#88

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A o wklęsłej ziemi nie słyszałem jeszcze, ale dzięki za podbicie dobrej konspiry, zaznajomię się na pewno z tematem. 

 

Co do postu pana Dager'a. Mam pytanie odnośnie owych satelit. Pytanie oczywiście zadane będzie również pod kątem konspiracyjnym. Jeśli na orbitę ziemską puszczono tyle tych sprzętów, bodajże nawet kilka tysięcy ale mogę się myli, więc proszę mnie poprawić jak by co. Z filmów kręconych różnymi kamerkami między innymi z NASA nie widać ani jednej, dlaczego?

Ze względu na ich małą wielkość, ze względu na różnice wysokości ich orbit oraz ze względu na różnice samych orbit i prędkości ich poruszania się. Inni już Ci odpowiedzieli wcześniej.

 

Teraz ja mam inne pytanie - co jakiś czas, z Ziemi, możemy obserwować przelot ISS - czasem ją widzę. Dlaczego, skoro jest ona (podobno) nagrywana w studiu lub za pomocą CGI?

 

Wszystkie dyskusje na temat płaskiej Ziemi spotykają ten sam problem - logiczne i potwierdzone argumenty są pomijane lub wyśmiewane przez "wyznawców" płaskiej Ziemi. Wystarczy poczytać komentarze pod jakimkolwiek filmem pokazującym przelot ISS nad Ziemią.

Przykład:


Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 20.05.2016 - 23:10

  • 0

#89

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

XXI wiek... a niektórzy jeszcze z jaskiń nie wyszli... Dlaczego takie tematy nie są usuwane. Ja rozumiem, że teoria konspiracyjna... No ale są chyba jakieś granice! Przecież to, że ziemia jest okrągła to jest aksjomat, jest tyle niepodważalnych dowodów na to, a ktoś jeszcze bezczelnie śmie twierdzić, że jest inaczej. Jestem zażenowany tym, że ktoś może być, aż tak głupi, żeby uwierzyć, że ziemia jest płaska.


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 21.05.2016 - 06:12

  • 3



#90

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Kulista Ziemia granic nie ma, ma je tylko płaska. Forum też jest kuliste, bo gdyby jakieś granice istniały (granice absurdu lub/i głupoty), to wszystkie tematy o autyzmie i szczepionkach Crittera wyleciałyby z hukiem dawno temu, podobnie jak Chemtrails, bajka o nielądowaniu na Księżycu, połowa bajek o duchach i innych takich i wszystkie "niewyjaśnione" tematy o UFO. Jak widać po tych przykładach, fakty naukowe jeszcze nikomu nie przeszkodziły w chędożeniu epickich głupot...
  • 1




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ziemia, płaska, nasa, teoria spiskowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych