Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chrześcijaństwo - nie, wiara w duchy - tak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzycie w religie chrześcijańską a w duchy tak…

Przeczytałem wiele postów na tym forum o religii i dochodzę do wniosku ze duża część z was nie praktykuje bądź odeszła od chrześcijaństwa. Niektórzy w nic nie wierzą inni wierzą w innego boga.
A zastanawialiście się nad tym ze w skrajnych przypadkach opętań sami sobie nie pomożemy. Czy to będzie nawiedzony dom czy inne licho to pomagają wtedy tylko egzorcyzmy..
Jezus sam wypędzał złe duchy, teraz robią to księża egzorcyści z dobrym skutkiem.
A wiec może jednak w chrześcijaństwie jest jakaś Boska moc….

Temat ten został przeniesiony przeze mnie, jego tytuł przeredagowany na bardziej prowokujący do dyskusji - NHolokaust
  • 0

#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do wiary nie powinno sie nikogo przekonywać , wiele osob nie wierzyw boga dlatego ze być moze jest ale to tak samo jkaby go nie było :) z resztą tak jak i ja ... a w duchy wierze poniewaz nie tylkow religii chrzescijanskiej Sa uznawane za "prawdziwe" w sumie to chyba w wiekszosci Sie w nie wierzy
  • 0

#3

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie tylko ale inni typu radjasceci, media mają gorszą skuteczność, napisałem w tych najgorszych przypadkach bo w łagodniejszych to i inni dają rade

Wiem że szamani w innych kulturach pełnią tą samą funkcjie, nie chce im odbierać zasług ale głównie mi chodziło o to że jednak wiara chrześcijańska nie jest tylko pustym słowem a stoi za nią moc... a są tacy co klasyfikują cała tą religie jako budynek (kościół) mohery i Rydzyka :) nie dopatrując sie czegoś głebszego.

pozdrawiam!
  • 0

#4

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w kazdej wierze znajdziesz nieprawidłowosci i ciekawostki czy cos w co da sie wierzyć
to zalezy od człowieka :P ale moje zdanie jest takie ze tak samo jak na swiecie przybywa homoseksualistów (ja jestem tolerancyjny) tak samo coraz wiecej ludzi rezygnuje z chrzescijaństwa
  • 0

#5

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niektórzy w nic nie wierzą inni wierzą w innego boga.


Jakiego INNEGO ? Jest tylko jeden Bóg. To obojętne jak go nazywasz - Jahwe, Allach - nie ma żadnej różnicy, bo chodzi o tego samego Boga.
  • 0

#6

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest tylko jeden Bóg

No Nie zawsze sa takie wiary Które maja Po kilku Bogów - ale to wiary gotyckie :)
  • 0

#7

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jesli już przy egzorcystach jesteśmy to myślicie, że trzeba mieć jakieś specjalne zdolności do tego, aby być egzorcystą?
  • 0



#8

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapewne ... ale chyba i silna wiare w boga :P w sumie na tym to polega - a co do zdolności to teorytycznie wynikają one z wiary
  • 0

#9

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proszę o bardziej przemyślane zakładanie nowych tematów... :-/
Ten tutaj już w tytule nosi znamiona polemiki i jest formą zarzutu a nie tezy. Po kolejne z racji zawartości powinien być umieszczony w dziale Religia, skoro dotyczy przede wszystkim spekulacji na temat wyższości egzorcyzmów stricte chrześcijańskich od tych świeckich.
Po kolejne-przy tej mnogości tematów nawiązujących do wiary i chrześcijaństwa zakładanie kolejnego o tak lakonicznej treści(niestety) można jedynie odebrac jako chęć "zarobienia" pkt dotacji.
Proszę przenieść te dywagacje do działu Religia i najlepiej w jednym z wielu istniejących tematów.
Na chwilę obecną ten temat przenoszę do działu wirtualnej utylizacji

  • 0

#10

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oo i w smietniku a przed chwila go dotykałem ;(
  • 0

#11

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I kolejny temat religijny w pewien sposób broniący chrześcijaństwa i krytykujący ciągłą krytykancką do niego postawę innych spadł.. A tych co krytykują chrześcijaństwo jest cała masa, także w charakterze zarzutu i polemiki na dzień dobry. Czasem nawet te tematy są nazywane nieadekwatnie do treści, ale administracji to nie przeszkadza..

Słynni ludzie o religii.
Dogmaty katolickie niezgodne z Pismem Świętym
O rozmowie z księdzem słów kilka...
Zbrodnie pod sztandarem Chrystusa
Czy Biblia jest słowem Bożym???
Tajne sprawy papieży
Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła?
Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba
Egzorcyzmy w szkole
Ogłoszenia parafialne sms'em....

To wątki krytyczne do chrześcijaństwa z jednej tylko strony zakładki Wiara i religia..

A gdzie polityczna poprawność? Powinno by po równo krytycznych wobec chrześcijaństwa jak i wobec innych.
  • 0

#12

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy w nic nie wierzą inni wierzą w innego boga.

Jakiego INNEGO ? Jest tylko jeden Bóg. To obojętne jak go nazywasz - Jahwe, Allach - nie ma żadnej różnicy, bo chodzi o tego samego Boga.

Czemu piszesz to tak jakby to byla prawda objawiona?

No Nie zawsze sa takie wiary Które maja Po kilku Bogów - ale to wiary gotyckie

?Wiary gotyckie? ZOMG!
  • 0

#13

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Indoctrine, wierz mi, jest mi zupenie obojętne czego dotyczy temat-staram się tylko zapanowac nad porządkiem na forum. Zasugerowałem przeniesienie wątku do działu Wiara i religia bo do świata duchów ni w ząb mi to nie pasuje-Ty sam to potwierdziłeś sugerując że jest to temat dotyczący obrony wiary chrześcijańskiej.
Śmiało go więc załóż ponownie i przelewaj dotacje autorowi tegoż, jeśli Twój temat zyska popularność.
Osobiście zapewniam wszystkich, że taki sam los spotka KAŻDY inny temat założony w ten sposób, niezależnie od tego, czy będzie tyczył zielonoświątkowców, buddystów, metodologii kiszenia szczawiu w Bieszczadach, sfer erogennych wołka zbożowego etc etc.

  • 0

#14

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zasugerowałem przeniesienie wątku do działu Wiara i religia bo do świata duchów ni w ząb mi to nie pasuje-Ty sam to potwierdziłeś sugerując że jest to temat dotyczący obrony wiary chrześcijańskiej.
Śmiało go więc załóż ponownie i przelewaj dotacje autorowi tegoż, jeśli Twój temat zyska popularność.


A nie lepiej było przenieść ten temat do działu Wiara i Religia, zamiast ten wyrzucać i robić nowy...

Nie, nie lepiej-bo jeśli autor wierzy cały czas w sens tego, co stworzył, to zada sobie odrobinę trudu i założy go ponownie. Jeśli nie, to znaczy, że temat nie zasługuje na inne miejsce niż śmietnik
  • 0

#15

widmus.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

więc...
można nakłaniać ludzi na swoja wiare jeżeli polityce mogą nakłaniać do swoich przeknań to czem nie my...
katolicy nie maja monopolu tak dokładnie to wychodzi im to troche niezdarnie bo cała ceremonia jest b. zabobonna wszystki chrześcijańskie wyznania które akcepuja Biblie w 100% i przyjmują jako podstawe wiary maja takie same "uprawnienia"
Duzo ludzi odchodzi od kościała katolickiego bo najwyraźniej nie znajduja tam prawdy ale np: do mojego kościała Zielonoświatkowego co roku przychodzi kilkaset osób i wierząc statstykom zostaje na "dłużej"
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych