Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasz ,,sztucznie'' ograniczony umysł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wszystkim powszechnie wiadomo (mam nadzieje) :> , człowiek wykorzystuje według różnych źródeł od 20% do 40% możliwości swojego mózgu.
I rodzi się zasadnicze pytanie... Dlaczego tak mało?
Myślę ze jest z nami tak jak ze skuterem obrazowo tłumacząc. Skuter o pojemności 50 cm sześciennych ma słabiutkie osiągi, dzieje się tak ponieważ jest on zdławiony, tzn. ma blokadę na silniku. Gdy zdejmiemy ta blokadę, pokazuje on ze posiada o wiele większą moc....
Tak samo jak człowiek.....
Historia zna wiele takich przypadkowo http://www.nautilus.org.pl/ artykuł ,, Szukamy nadludzi''
Wiele razy się nad tym zastanawiałem dlaczego prawie cala ludzkość ma ograniczone(zablokowane) umysły, a tylko rzadkie przypadki(pomyłki) korzystają z pełni swoich możliwości.
To pytanie jak dla mnie pasuje jak ulał do problemu pochodzenia człowieka...A mianowicie jesteśmy podobni do szympansów w 99% a jednak dzieli nas przepaść...Ostatnie badania wykazały ze wszystkie ssaki włącznie z szympansami maja o wiele mniej połączeń nerwowych w mózgach. Człowiek mimo ze jest ssakiem i w 99% ma podobny genom jak szympans jest wyjątkiem na tle innych ssaków...
Uczeni od wielu lat nie mogą znaleźć ostatniego ogniwa które łączy nas z małpami człekokształtnymi mimo ze się od nich wywodzi..
Moja teoria łączy wszystkie te pytania które zadałem.
Według mnie człowiek jest wynikiem ingerencji się wyższych (nadprzyrodzonych). Według biblii był nim Bóg. A czy tym bogiem nie mogła by być inna cywilizacja? która uczyniła nasz gatunek podobnym do siebie, wprowadzając cześć swojego kodu DNA w któryś z gatunków małp. Może był to tylko eksperyment.. a może mieliśmy zapewnić im tanią sile roboczą, która obdarzona znikomym intelektem będzie mięśniami swoich panów.
Zwróćcie uwagę ze najczęściej wymieniane cechy obcych czyli szaraków są takie ze oni nie posiadają muskularnego ciała .Duże głowy wątle delikatne kończyny itp. Zastanawiałem się w takim razie jak takie istoty stworzyły statki kosmiczne itp. oprócz umysłu potrzeba do tego także popracować fizycznie. Zgoda mogą mieć roboty, ale czy dzięki swojej inteligencji i mocy nie łatwiej jest kontrolować, zdominować lub stworzyć sobie rasę slug?!!?!?1
Myślę ze właśnie z stąd się wzieliśmy...bo pies jest psem , nie ma psów co latają znikają lub tworzą przedmioty, pies wykorzystuje cały swój mózg i zawsze będzie psem. Natomiast wśród ludzi zdarzają się przypadki osobników posiadających wielką moc np. Sai Baba w Indiach. Myślę ze oni wykorzystują w pełni swój mózg i moce które on skrywa. Ale tak nie miało być... bo po co prawie każdy z nas miał by wykorzystywać tylko znikoma część swojego mózgu? Natura , ewolucja tak nie działa... Wiemy z ewolucji i teorii Darwina ze gatunki dostosowują się do środowiska wykorzystując w pełni swoje możliwości. A ludzie nie...
Co o tym myślicie?
  • 0

#2

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taka teoria jest już znana na forum, a ci którzy nas "stworzyli" to Annunaki...
Ale mimo wszystko dobrze, że się podzieliłeś swoimi przemyśleniami, nawet nie czytając tamtych tekstów. Widać, że masz wyobraźnie i potrafisz wyciągać wnioski. Dla mnie to dużo... i oczywiście zgadzam się po części z twoim postem ;-)
  • 0



#3

tsode.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, ze mamy ograniczony zakres postrzegania tej rzeczywistosci jest po czesci wynikiem wolucji a po czesci naszym swiadomym wyborem [naszych jazni]. Nazwal bym to dosadniej-przytepione.Nawet wzrost o 10% przy naszym obecnym stanie bylby z lekka biorac oplakany-prawie schizofrenia [tak na serio]
Podejrzewam,ze malo kto chcialby na przyklad zobaczyc co tak naprawde nas otacza i co sie dzieje wokol nas na codzien.To byloby tak gdybys byl na zywo obserwatorem filmow Gwiezdne Wojny i Predator....obled...wszystko dzieje sie a Ty to widzisz lub czujesz i gdybys zostal w jakis sposob "odkryty",ze to dostrzegasz ,to zostalbys w to wplatany -sa techniki nam nieznane, ktore by to umozliwily.Bez mozliwosci obrony bylbys stracony. Qrcze nawet nie wiecie tak naprawde co sie teraz dzieje na tym swiecie wokol nas w innych wymiarach.
Walka o kazde istnienie a im bardziej w jakis sposob uduchowione tym bardziej zaciekla.

I ODRADZAM W TYM MIEJSCU [pomimo,ze temat o tym charakterze istnieje] :

Za cholere nie bawcie sie w zadne techniki nawiazywania kontaktu ze swiatem zmarlych.
  • 0

#4

makaryn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm...
Małe pytanie...
To ile my % tego mózgu wykorzystujemy wreszcie?...Bo zawsze czytałem, że 10% a nawet mniej...A tutaj pojawia się nagle 20-40%...

Poza tym jeśli masz dysleksję Łukanio to polecam Ci Firefox'a 2.0 z korektą błędów (podkreśla błędnie napisane słowa na czerwono.)

Ale najlepiej, jeśli będziesz z tym walczył, bo wypracowań firefox za Ciebie nie napisze ;)
Pozdrawiam :)
  • 0

#5

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I rodzi się zasadnicze pytanie... Dlaczego tak mało?

To bardzo proste. Nasz umysł jest skonstruowany jak świetnie prosperująca maszyna. Każda maszyna jest konstruowana pod kątem przeciążeń wielokrotnie większych, aniżeli te na które kiedykolwiek będzie narażona. Dzięki temu funkcjonuje jak należy.

Dobrze widać to na przykładzie wybitnych geniuszy - najczęściej nie dożywają 40-50 lat.
  • 0



#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

makaryn, dlatego ,że niektórzy mylą pojęcie wykorzystywania objętości mózgu z wykorzystywaniem możliwości mózgu.

Aktualnie ludzie wykorzystują przeciętnie od 9% do 14% plus minus możliwości swojego mózgu. Geniusze wykorzystują max 20%.
  • 0

#7

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja słyszałem, że wykorzystujemy 100%, ale nie na raz, bo czym innym myślimy abstrakcyjnie, czym innym liczymy matmę a czym innym odczuwamy emocję.





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

CheGitarra, no właśnie ale to chodzi o objętość mózgu, o jego obszar. Każdy obszar mózgu odpowiada za coś innego. Natomiast gdybyśmy mogli używać 100% możliwości naszego mózgu to bylibyśmy doskonali pod każdym względem. Nie myl możliwości mózgu z jego obszarami.
  • 0

#9

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę. że gdyby ludzie wykorzystywali swój mózg w 100% to nie musieli by robić praktycznie nic! Wystarczyłoby im wielogodzinne medytowanie i tyle. Uważam, że ludzie nie mogą wykorzystywać swojego mózgu w pełni bo nie jest ich przeznaczeniem bycie najpotężniejszymi stworzeniami na Ziemi tylko tak jak napisał Łukanio służenie innym cywilizacjom. I kto wie czy tak nie było tylko, że coś poszło nie tak i ludzie wydarli się z pod kontroli obcych istot i teraz mają dużo większe możliwości umysłowe niż kilkanaście tysięcy lat temu...
  • 0



#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bloodsucker,

"Myślę. że gdyby ludzie wykorzystywali swój mózg w 100% to nie musieli by robić praktycznie nic!"
Nie musieliby nic robić, ale zwróć uwagę na jedno; Ta doskonałość dawałaby nam maxymalną świadomość istnienia, miłości, kompletnie wszystkiego. Co za tym idzie? Zobowiązania oczywiście. Zauważ ,że im większy prymityw, to tym bardziej prymitywne potrzeby jak pięniądz, władza, życie tylko dla siebie, ogólnie obojętność na ból innych, na krzywdy. W sytuacji odwrotnej potrzeby są zupełnie inne; pragnienie miłości, pokoju, przyjaźni i chęć niesienia pomocy innym.


"Uważam, że ludzie nie mogą wykorzystywać swojego mózgu w pełni bo nie jest ich przeznaczeniem bycie najpotężniejszymi stworzeniami na Ziemi tylko tak jak napisał Łukanio służenie innym cywilizacjom."

Wiesz to nie jest tak :smile: Takie stworzenia potężne już mogą istnieć.Już mogą żyć na takim poziomie świadomości nie w świecie fizycznym i takich istot może być cała masa w całym wszechświecie. My do tego dążymy, no chyba że wybijemy się wcześniej to nici z tego ;-)

Bycie najpotężniejszym nie oznacza tego ,że będzie się też żyło dla samego siebie.Swoją wiedzę, świadomość i poczucie wszechobecnej miłości może być tylko pomocne dla pomocy innym.
  • 0

#11

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

powiedziałeś, że człowiek stworzony przez obcą cywilizację aby ta go niejako wykorzystywała, nie wykorzystuje w pełni możlliwości swojego umysłu. Więc po co istoty o wiele inteligentniejsze od nas stworzyły rasę która sama nie umie wykorzystać własnego mózgu??
  • 0

#12

paramedic.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

vadre - teoria prosta tyle co bezsensowna - byśmy byli zbyt głupi by wyzwolić się spod ich panowania.

tsode - mógłbyś przybliżyć teorię tego matrixa ?

Do autora wątku - polecam Firefoxa 2 - ma wbudowaną opcję sprawdzania wpisywanego przez użytkownika tekstu - idealne dla niedbaluchów :)
  • 0

#13

ciazzz.
  • Postów: 19
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm bardzo możliwe że stworzyła nas inna cywilizacja i wiele faktów się zgadza jednak na tym forum już nie. Jak to w końcu jest? Annuaki to Ebeni a zarazem szarki czy to 3 oddzielne rasy? Bo 1. Annuaki to ponoc cywilizacja która nas stworzyła i jest na tej tajemniczej planecie co okrąża ziemie co x lat, Ebeni ponoc 1 raz na ziemi bylo 2000 lat temu, i wedlug raportu Serbo (przynamniej tego co przeczytaem) sa do nas dość "pozytywnie" nastawieni. Natomiast szarki to ponoc gady, które nas nie nawidzia i kontroluja nas za pomoca implantów. Soryy ale mogl by mi ktos to wytlumaczyc albo wyslac linka gdzie to jest jakos napisane ?
  • 0

#14

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo 1. Annuaki to ponoc cywilizacja która nas stworzyła

A masz na to jakieś dowody, solidne dowody które stoją za tą teorią, czy tylko przeczytałeś jakiś bupkowaty tekścik na forum ?
  • 0

#15

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę. że gdyby ludzie wykorzystywali swój mózg w 100% to nie musieli by robić praktycznie nic!

Już mogą żyć na takim poziomie świadomości nie w świecie fizycznym

Skoro wykorzystywanie 100% mózgu oznacza, życie na poziomie świadomości a nie fizycznym to po co mózg. Troszeczkę żeście się zapętlili.
Albo uważamy, że nasza jaźń jest niezależna od mózgu i wtedy bez znaczenia ile go wykorzystujemy, bo i tak nam nie potrzebny, albo uważamy iż nasza jaźń to mózg, albo jaźń używa mózgu jako narzędzia, a wtedy będzie on nam potrzeby. Mózg jest organem, który potrzebuje do życia chociażby tlenu, więc nie można mówić że przy 100% nic byśmy nie musieli robić.

Co do samego faktu wykorzystywania tylko 20% mózgu, to było by to niezgodne z ewolucja, ponieważ Darwin twierdził iż każdy nieużywany narząd zaniknie, a wykształci się tylko niezbędny, jednak przypuszczalnie rację ma NHolokaust mózg jest narzędziem do wielu rzeczy, a poza tym pewne ta 'zapasowa' część, jest efektem naszej walki o przetrwanie za wszelką cenę, naszego długiego życia. Mózg z różnych powodów ulega degradacji, a mimo to człowiek żyje normalnie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych