Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historyjki z mojego zycia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt, mój błąd, nie użyłeś słowa piwnica. Przyjąłem na logikę, że to piwnica, bo zejście po drabince na dół. Czyli, mówisz że jakieś ukryte pomieszczenie, znajdujące się na parterze, ale zejście do niego jest po drabince z piętra, znajduje się w rupieciarni i jeszcze jest przystawione szafą. Świetne miejsce, aby coś ukryć, np. coś cennego. Może ksiądz zaniepokojony, że do kościoła mógł się ktoś zwyczajnie włamać, poszedł do kościelnego "skarbca" żeby zobaczyć czy nic nie zginęło. Włamania do kościoła w celu kradzieży złoconych dewocjonaliów czy też jakichś obrazów to dosyć częste zjawisko ostatnio. Może więc na noc chowają do takiego schowka, może też na stałe jeszcze coś tam cennego trzymają, żeby złodziejom było ciężko znaleźć. Zastanawia mnie tylko czy ksiądz otworzyłby tak ważne, sekretne pomieszczenie przy was, pokazując drogę do niego, ale cóż, może wam ufał.

Nie wyjaśnia to wciąż tego krzyku. Może ktoś na zewnątrz krzyknął a echo się rozniosło po kościele przez otwarte okno na przykład. Tylko dlaczego ksiądz złapał z tego powodu za krzyż i wodę święconą?

EDIT:

Aha, czyli schował do kieszeni. To ta woda święcona w buteleczce jakiejś była? Masz pewność, że nie mogła to być zwykła woda do picia? A krzyż jak krzyż, księża często ze sobą noszą, nawet nie taki na szyję a luzem właśnie, w kieszeni choćby.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 02.01.2016 - 15:56

  • 0



#17

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wyjaśnia to wciąż tego krzyku. Może ktoś na zewnątrz krzyknął a echo się rozniosło po kościele przez otwarte okno na przykład. Tylko dlaczego ksiądz złapał z tego powodu za krzyż i wodę święconą?

Ksiądz mógł na wszelki wypadek wziąć krzyż i wodę święconą, w końcu kościół powinien być zamknięty więc mógł pomyśleć, że to diabeł czy coś w ten deseń.
A co do krzyku też uważam, że dźwięk był z zewnątrz.

A teraz prośba do autora, zapytaj księdza o ten schowek czy co to tam jest może powie ci po co tam zszedł a potem tu wróć i daj nam znać


  • 0

#18

uklej555.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Nie chciałam tego pisać ale takie rzeczy juz się zdarzały że księża ukrywali swoje drugie połówki gdzieś za murami parafi...Ba. Jeden nawet ponoc został ojcem ale z powodu wstydu nie wezwał do rodzacej karetki i dziecko zmarło. Przyznam-nie wiem ile prawdy w tej historii ale ,,Fakt jej nie napisał''...

Ten piękny świat oferuje wiele egzotycznych historii, więc nie zdziwiłbym się gdyby taki przypadek rzeczywiście miał kiedyś miejsce, ale sądzę, że są to przypadki tak bardzo marginalne, że spokojnie można tutaj sobie pozwolić na ironię ;)


  • 0

#19

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.www.sacra...iecona/male.JPG

Tak jestem pewien, ze to byla woda swiecona. Krzyk byl strasznie wyrazny i brzmial jakby nalezal do doroslej kobiety i dobiegal z lawek w glownej sali, ktos by musial specjalnie podejsc do drzwi i sie wydrzec zeby byl taki efekt.


  • 0

#20

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@TheRu Pierwsza historia miała miejsce jak miałeś 14 lat, a ta w kościele kiedy? Bo jeśli niedawno i ten ksiądz tam jeszcze jest (księży przenoszą co jakiś czas), to tak jak napisał Camebe, idź i go zapytaj o tamtą sytuację. Dlaczego wziął krzyż i wodę święconą, i co się znajduje w tamtym pomieszczeniu.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 02.01.2016 - 16:10

  • 0



#21

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest bardzo stara historia ale jak bedzie taka mozliwosc to sie spytam.


  • 0

#22

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz i innego księdza z tamtego kościoła spróbować zapytać. Albo poprosić o to któregoś z kumpli co tam pracują. A jeszcze zapytam - gdzie się znajdowaliście kiedy usłyszeliście ten krzyk dochodzący, jak twierdzisz, z sali głównej?
  • 0



#23

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stalem przy wejsciu do zakrysti wlasnie z glownej sali stad ta moja pewnosc, ze to wlasnie z tego miejsca. Kumpel stal przy wlacznikach swiatla i widzial cala sale i jak mowil nikogo tam nie bylo. ( mi lewa strone zaslaniala sciana)


Użytkownik TheRu edytował ten post 02.01.2016 - 16:22

  • 0

#24

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stalem przy wejsciu do zakrysti wlasnie z glownej sali stad ta moja pewnosc, ze to wlasnie z tego miejsca. Kumpel stal przy wlacznikach swiatla i widzial cala sale i jak mowil nikogo tam nie bylo.

A ten trzeci gdzie stał?


  • 0

#25

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jadl hostie w zakrystii.


  • 2

#26

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakaś kobieta z zewnątrz zakrzyczała z jakiegoś powodu lub dla żartu żeby was wystraszyć a ksiądz i wy wzięliście to za jakiegoś ducha i zaczęliście się bawić w pogromców duchów w kościele.

Jak będziesz miał jakieś informacje od jakiegoś księdza co do tego tajemniczego pomieszczenia to napisz.


  • 0

#27

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:D Niezły agent. A ten ksiądz co tam był go nie złapał? Na tym jedzeniu hostii?

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 02.01.2016 - 16:27

  • 0



#28

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pamietam jak to sie nazywa ale ksiadz byl w mieszkalnej czesci kosciola. Nie wiem kto normalny krzyczy do koscila o polnocy ale doprawil moje zycie o taka wlasnie historie. Spytam o to miejsce dzisiaj albo jutro.


  • 0

#29

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej w tym wszystkim przeraża to, że młdy autor tematu, całkiem zrezygnował z polskich znaków, przez co, jego wypowiedź czyta się koszmarnie trudno... 


  • 0

#30

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko bylo pisane na telefonie.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych