Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historyjki z mojego zycia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam 18 lat i mam dla was dwie rozne historie ktore doswiadczylem ja.

Jak mialem 14 lat przezylem jeden z straszniejszych epizodow ze swojego zycia. Generalnie obudzilem sie okolo godziny 2 w nocy ze wzgledu na potrzebe pojscia do toalety wracajac stwierdzilem, ze poloze sie w ogromnym lozku rodzicow bo przypomnialo mi sie, ze bylem sam w domu. Wszystko robilem po ciemku bo nienawidze swiatla w srodku nocy, za bardzo bola mnie oczy i tylko gorzej widze. W momencie w ktorym sie polozylem spojrzalem przez szpare w drzwiach ktore prowadza na schody. Wtedy zobaczylem czerwona kropke pomiedzy schodami a pusta przestrzenia. Patrzalem sie na nia z minute i zrozumialem na co sie patrzylem. Czerwona kropka mrugnela i bardzo dobrze widzialem powieke. Rodzaj strachu nie do opisania rzucilem sie na wszystkie mozliwe zrodla swiatla w domu. Nigdy wiecej czegos takiego nie przezylem.

Teraz druga historia jeszcze starsza ale tez dobrze wyryta w pamieci. Bylem w kosciele(spory kosciolek) okolo godziny 23-24 z 2 kumplami, zamknielismy caly kosciol sprawdzilismy wszystkie sale czy nikogo na pewno nie ma. Wzielismy sie za sprzatanie sprzetu. Odstawilismy wszystko pogasilismy swiatla, moj kumpel wpadl na pomysl, ze zjemy po oplatku i spadamy. W momencie kiedy zjadlem swoj oplatek uslyszelismy krzyk kobiety z glownej sali. Zapalamy swiatlo nikogo nie bylo. Ucieklismy prosto po ksiedza i opisalismy cala sytuacje. Ksiadz troche sam przestraszony wzial krzyz, wode swiecona i latarke. Chodzilismy z nim po calym kosciele (ktory byl zamkniety i nikt nie mogl do niego ani wejsc czy wyjsc) az w koncu ksiadz otworzyl jakies zamalowane drzwi taka typowa rupieciarnia. Odsunal jakas szafke i otworzyl zejscie na dol po drabince. Nie wiem co tam bylo ale wyszedl tak po pieciu minutach i powiedzial, ze mozemy isc do domu. Nigdy z kumplami nie potrafilismy wytlumaczyc co tam sie stalo.
  • 0

#2

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz ale obie historie sa tak nieprawdopodobne że aż zastanawiam się czy je skomentować...

Co do 1szej historii-było ciemno. Kiedy jest ciemno nic postrzeganego samym narządem wzroku nie jest zbyt obiektywne. Skoro było ciemno nie mogłeś zobaczyc powieki co najwyżej ze światło znikło.

2 historia-tak, jasne. Zamykałes kościół jako pracownik techniczny-jestem w stanie w to uwiezyć ale już ten pomysł ze zjedzeniem opłatka (Hostii) bardzo dziwnie świadczy o Tobie i o kolegach chyba że masz na myśli opłatek a nie Hostię. Po za tym nie wierze by pierwszą rzeczą jaką zrobiłby ksiądz byłoby bieganie z kropidłem. Najpierw sie sprawdza, potem wzywa policje a na końcu się bawi w egzorcyzmy. Tak zrobiłby porzadny obywatel.

Po za tym obu historyjkom nie obraź sie ale nie daje wiary.Może głównie przez sposób w jaki je opisałeś.


  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Często się zdarzały takie sytuacje, że ministranci otwarli sobie opakowanie opłatków i jedli jak czipsy.
A te dwie historie to nic ciekawego.
  • 0



#4

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Najpierw wiadomość od koleżanek:

Nie chcemy brzmieć jak dziwki, ale prosimy, używaj nas.
Ortografia, Gramatyka i Interpunkcja.

Obie historie są wyssane z palca. Brzmią jak kiepskie opko. Forum literackie jest dwa fora w prawo...
Teraz czekam na zaprzeczanie i tekst o posiadaniu jakiegoś dysmózgowia...


Użytkownik Urgon edytował ten post 02.01.2016 - 09:18

  • 0



#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

18 lat to jakoś tak maturalnie, nie? Ciekawe jak kolega sobie poradzi/ł z polskim na egzaminie, bo tutaj to dramat obserwuję...chociaż przy dzisiejszym poziomie nauczania i ilości % potrzebnych do zaliczenia, to w sumie pewnie się prześlizgnie.

 

Dla mnie również obie historie są z palca wyssane. W wieku poniżej 14 lat to przepraszam co robiliście w nocy w kościele, możesz wyjaśnić? To już moim zdaniem dyskwalifikuje tą historyjkę. A jak czytam, że ksiądz, zamiast jak każdy normalny człowiek, pójść i sprawdzić co się dzieje, wyleciał z krzyżami i kropidłem krzycząc w głos: THE POWER OF CHRIST COMPELS YOU!! ...

 

d9044644-0170-4713-bbb5-d28e29c3cd39.jpg

 

Tej pierwszej bajki, to już kompletnie nie ma co komentować, bo szkoda klawiatury.


  • 0



#6

uklej555.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chłopcze przecież to oczywiste jak cholera, że ksiądz więzi kobity w piwnicy! :D


  • 0

#7

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsza historia nie jest nieprawdopodobna, bo w ciemnym domu nocą będąc wyrwanym ze snu to możesz zobaczyć wszystko i najczęściej nie jest to nic paranormalnego. Mogło Cię zamroczyć i zobaczyłeś takiego migotka, mogły to być omamy hipnagogiczne, mogło Ci się to nawet przyśnić (ile razy słyszałem, że ludziom się śni, że się budzą i wstają rano albo w środku nocy i wszystko wygląda tak jakby się naprawdę obudzili).

Ale druga historia, to już jakby wyssana z tandetnego horroru. Dziwne zachowanie księdza, tak jakby od razu był przekonany, że ma do czynienia z jakimś złym duchem. Dobra, załóżmy że ksiądz wiedział coś czego Ty i my nie wiemy, może dany kościół już wcześniej się odznaczał jakimiś dziwnymi zjawiskami więc z doświadczenia od razu złapał za krzyż i kropielnicę. Ale już to schodzenie na dół do jakiejś skrzętnie ukrytej piwnicy? A potem wychodzi strzepując ręce i mówi, że wszystko załatwione? Jeżeli coś takiego rzeczywiście się stało, to ja bym doszedł do wniosku jak kolega wyżej, że ksiądz kogoś w piwnicy przetrzymuje i stąd był ten krzyk. Ale wyczuwam zmyślanie tutaj.

No i jeszcze to jedzenie "opłatków" :D . Masz na myśli opłatek, czy hostię wcinaliście?

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 03.01.2016 - 00:38

  • 0



#8

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem wam tak pierwsza historia, moglo mi sie przewidziec to fakt ale strach byl prawdziwy.
Co do drugiej bylo slowo w slowo jak opisalem. Nie bylem sam znam osoby ktore moga to potwierdzic. Jedlismy hostie, nie moj pomysl tez wydalo mi sie to dziwne.

http://www.mirsbud.c...lerie/11-62.jpg
O to gorna sala, w kosciele w gdansku na morenie jeszcze wtedy byla nie skonczona. Wydaje mi sie ze ten kwadrat na prawo na pieterku to drzwi o ktorych mowa. Moj kumpel robil w kosciele za perkusiste a jego znajmy byl lektorem, stad klucze ja tam bylem przypadkiem.


Użytkownik TheRu edytował ten post 02.01.2016 - 15:26

  • 0

#9

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chłopcze przecież to oczywiste jak cholera, że ksiądz więzi kobity w piwnicy! :D

Nie chciałam tego pisać ale takie rzeczy juz się zdarzały że księża ukrywali swoje drugie połówki gdzieś za murami parafi...Ba. Jeden nawet ponoc został ojcem ale z powodu wstydu nie wezwał do rodzacej karetki i dziecko zmarło. Przyznam-nie wiem ile prawdy w tej historii ale ,,Fakt jej nie napisał''...


Użytkownik Cadavera edytował ten post 02.01.2016 - 15:31

  • 0

#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwadrat na pięterku to drzwi do tej rupieciarni? Czyli zejście do piwnicy jest z piętra?
  • 0



#11

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak to dziwne zejscie bylo na pietrze ale ten kosciol jest tak ustawiony ze mozna wejsc normalnie do gornej jak i dolnej sali wejsciem z zewnatrz ale nie wydaje mi sie, ze mowilem ze to piwnica.


  • 0

#12

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W nocy widzi się różne rzeczy więc pierwszej historii nawet nie ma co komentować.
Jeśli chodzi o drugą historię to z kolegami pewnie sami sobie to wkręciliście. Łaziło się z kolegami nie raz do opuszczonych domów i na jakieś stare forty żeby poszukać duchów i powiem ci, że zawsze ktoś za nami szedł lub patrzył się na nas z ukrycia a na końcu i tak dochodziliśmy do wniosku, że sami sobie to wkręcaliśmy a nasze wymysły ładnie łączyły się w całość


  • 0

#13

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma mowy, ze sobie wkrecilismy tak donosny kobiecy krzyk po prostu bez szans. Nosilismy sprzet do kantorka a nie chodzilismy, zeby szukac duchow.


  • 0

#14

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma mowy, ze sobie wkrecilismy tak donosny kobiecy krzyk po prostu bez szans. Nosilismy sprzet do kantorka a nie chodzilismy, zeby szukac duchow.

Dźwięk mógł dochodzić z zewnątrz przez jakieś otwarte okno a że to kościół to rozniósł się po sali.
Widzę też, że macie bardzo doświadczonego księdza egzorcystę który z zimną krwią rzucił się na ducha kobiety żeby odesłać go z powrotem do piekieł


  • 0

#15

TheRu.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodzil on z tym krzyzem w reku i nie krzyczal ujaw swe imie. Widzielismy, ze chowal te rzeczy do kieszeni. Gneralnie przeszukalismy razem z nim caly kosciol dopiero potem on tam zszedl.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych