Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kara śmierci...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy kara śmierci jest dobrą karą i czy powinna być wprowadzona ?? (192 użytkowników oddało głos)

  1. Głosowano Tak jest dobrą karą i powinna być wprowadzona. (87 głosów [45.55%])

    Procent z głosów: 45.55%

  2. Jest dobrą karą, ale nie powinno się jej wprowadzać. (18 głosów [9.42%])

    Procent z głosów: 9.42%

  3. Nie mam zdania. (8 głosów [4.19%])

    Procent z głosów: 4.19%

  4. Głosowano Jest kiepską karą, ale powinno się ją wprowadzić. (19 głosów [9.95%])

    Procent z głosów: 9.95%

  5. Jest kiepską karą i nie powinno jej być. (59 głosów [30.89%])

    Procent z głosów: 30.89%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ble ble ble....taa i jeszcze kase trzebaby łożyć na pasożytów, na krzesło, mozna też zabijać zastrzykiem ale to chyba jednak zbyt humanitarne bo na taką śmierć może zasłużyć co najwyżej biedny zchorowany piesek :P Za zgwałcenie dziecka to tylko kara śmierci, ile juz było przypadków ze tacy kolesie wychodzili i dalej gwałcili, dla nich nie mam litości.Więc jestem jak najbardziej ZA, gdyby nawet była wprowadzona ale dajmy na to nie używana to byłby straszak na tą chołote.
  • 0

#32

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gdyby nawet była wprowadzona ale dajmy na to nie używana to byłby straszak na tą chołote

wiekszość badań przeprowadzonych na ten temat mówi, że kara śmierci jako straszak nie działa na potencjalnych przestępców, wiec...
P.S. jestem przeciwnikiem tej kary
  • 0

#33

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to usmażyć jednego i moze zadziałałoby na wyobraźnie, chociaż wątpie bo raczej zwykłych ludzi by to ruszyło niż jakiegoś psychola, więc co sie rozczulać nad seryjnymi mordercami, katami, pedofilami, jak cza to cza...poprostu niektórych się juz nie da zmienić a niewinni ludzie nie mogą cierpieć przez jakiś psycholi.
  • 0

#34

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

BoomMaster, pokaż mi te badania bo ja znam zupełnie inne :D Proszę o konkrety.
  • 0

#35

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wbrew temu, co twierdzą zwolennicy, KŚ wcale nie odstrasza potencjalnych przestępców, gdyż w większości stosujących ją stanów (np. Teksas) odsetek morderstw jest większy niż np. w abolicjonistycznym Massachusetts.

to cytat z wikipedii, żródło tutaj http://pl.wikipedia....

nie istnieją dowody, że kara śmierci odstrasza, m.in. badania ONZ aktualizowane w roku 2001 wykazały, że NWK nie odstrasza potencjalnych przestępców.

http://www.sciaga.pl...polakow_do_kary

poza tym słyszałem to na wykładzie na studiach ( a profesor raczej się na tym zna, nie?)
  • 0

#36

ivotop.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiscie opowiadam sie za wprowadzeniem kary smierci za najciezsze przestepstwa, ale chcialem tez podkreslic, ze wiezniowie powinni byc zmuszani do pracy publicznej na rzecz skarbu panstwa, tak aby nie mialy wiecej miejsca sytuacje kiedy to jedynym ich zajeciem jest telewizja, podaczas gdy budzet wyplaca na kazdego z nich srednio 2000 zl w kazdym miesiacu. Zenada...
  • 0

#37

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby tak smażyć jednego przestępcę co miesiąc na żywo, w TV, to może bym im się odechciało. Ja jestem za.





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#38

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co do pedofilów to nie kara śmierci, tylko kastracja....
  • 0

#39

janusz.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak najbardziej jestem za dlaczego mamy dawac szanse zycia komus kto bez skrupulow zabija w tym momencie odrzuca on czlowiesczenstwo i chec zycia w srud ludzi
  • 0

#40

kassia13.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim skromnym zdaniem kara śmierci powinna być wprowadzona . To nie jest fair, żeby mordercy czy pedofile mogli po kilku latach wyjść sobie z pudła , bo im się wyrok skończył albo za kaucją . Nie powinni mieć prawa życia za to czego się dopuścili nawet w więzieniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :argue:
  • 0

#41

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co do pedofilów to nie kara śmierci, tylko kastracja....


taaa i jeszcze co? po pupie go głaskać?
  • 0

#42

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

taaa i jeszcze co? po pupie go głaskać?


Jak chcesz to głaszcz....

Pedofilia to nie dokońca morderstwo, bo z jednej strony jest gorsze a z drugiej w jakiś sposób lepsze. A kara śmierci to wydaje mi się lekka przesada, poza tym teraz pedofile wychodzą po kilku latach, więc napewno nie ma się co łudzić że wprowadzą dla nich krzesło, ale taka kastracja to niezły pomysł, odrazu mi się spodobał. Do tego żeby posłużyli jako gumowe lale dla nie wyżytych dożywotnialców, wtedy by się poczuli jak te dzieci....
  • 0

#43

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, kara śmierci to według mnie nie jest żadna kara. Co nam to da, że przestępca przestanie istnieć na tym świecie? nie tyle śmierć jest karą (w państwach gdzie kara śmierci jest dozwolona), co samo oczekiwanie w celi śmierci.
  • 0



#44

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Do tego żeby posłużyli jako gumowe lale dla nie wyżytych dożywotnialców, wtedy by się poczuli jak te dzieci....

pedofilia to choroba wg mnie jest, dlatego powinno sie to leczyc a nie karac [w sumie leczyc w zakladach zamknietych wiec odizolowac od spoleczenstwa] ;-)
  • 0

#45

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mało razy zdarzyło się że niby taki fiut był wypuszczany bo już się uspokoił, a on tylko na to czekał i znów "...pobawmy się w kolejarza... a jak się w to bawi?... trzeba złączyć wagoniki...." ;-)

Ich powinno się napewno kastrować, a co do reszty to juz każdego może ponieść wyobraźnia....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych