Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kara śmierci...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy kara śmierci jest dobrą karą i czy powinna być wprowadzona ?? (192 użytkowników oddało głos)

  1. Głosowano Tak jest dobrą karą i powinna być wprowadzona. (87 głosów [45.55%])

    Procent z głosów: 45.55%

  2. Jest dobrą karą, ale nie powinno się jej wprowadzać. (18 głosów [9.42%])

    Procent z głosów: 9.42%

  3. Nie mam zdania. (8 głosów [4.19%])

    Procent z głosów: 4.19%

  4. Głosowano Jest kiepską karą, ale powinno się ją wprowadzić. (19 głosów [9.95%])

    Procent z głosów: 9.95%

  5. Jest kiepską karą i nie powinno jej być. (59 głosów [30.89%])

    Procent z głosów: 30.89%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem przeciwko...Kara śmierci to oznaka sabości i bezsilności społeczeństwa,zniżenie się do poziomu mordercy.Za morderstwo powinno być dożywocie w WIĘZIENIU,nie w "sanatorium" jak teraz.Czyli klatka bez okien,zakaz widzeń z rodziną do końca życia,zakaz wychodzenia na zewnątrz,i przede wszystkim PRACA fizyczna codziennie bez wynagrodzenia w ramach "czyu społecznego".Wtedy morderca odczuje karę...
  • 0

#17

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za morderstwo powinno być dożywocie w WIĘZIENIU,nie w "sanatorium" jak teraz.Czyli klatka bez okien,zakaz widzeń z rodziną do końca życia,zakaz wychodzenia na zewnątrz,i przede wszystkim PRACA fizyczna codziennie bez wynagrodzenia w ramach "czyu społecznego".Wtedy morderca odczuje karę...


I co każesz takiemu zwyrodnialcowi, choremu psychicznie zamiatać ulice? Przecież jeśli on zabił 30 osób w swoim życiu, to co mu szkodzi wypatroszyć strażników i dać noge?

Po za tym więzienie w Polsce to nie więzienie tylko przechowywalnia. Jak ktoś sobie zarzyczy to taki psychol wyjdzie i zarżnie kogo trzeba, potem wróci... albo nie....
  • 0

#18

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze kara śmierci jest nieludzka i niczym się nie różni od zbrodni popełnionej przez skazanego. To tylko, ze jest wykonywana "w majestacie prawa", ale "prawa" są różne.
Po drugie samo dożywotnie pozbawienie wolności jest wg mnie dużo gorsze od szybkiej śmierci.
Po trzecie uważam, ze niektórym zbrodniarzom, np. terrorystom, kara śmierci może przyspożyć zwolenników i naśladowców, czyniąc z nich męczenników.

Dlatego dożywocie w więzieniu o maksymalnie zaostrzonym rygorze jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
  • 0

#19

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze kara śmierci jest nieludzka i niczym się nie różni od zbrodni popełnionej przez skazanego. To tylko, ze jest wykonywana "w majestacie prawa", ale "prawa" są różne.
Po drugie samo dożywotnie pozbawienie wolności jest wg mnie dużo gorsze od szybkiej śmierci.
Po trzecie uważam, ze niektórym zbrodniarzom, np. terrorystom, kara śmierci może przyspożyć zwolenników i naśladowców, czyniąc z nich męczenników.


Dlatego ja jestem za tym żeby istniały takie osoby jak płatni zabójcy. Gdyby jakiś ham skrzywdził kogoś z mojej rodziny gniłby w piachu, a nie siedział sobie w więzieniu i czekał na okazje żeby nawiać.
  • 0

#20

Szkut.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powinna byc mordercy powinni sie czegos bac
  • 0

#21

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Morderca nie ma prawa do życia, ale to nie argument. Według mnie to kiepska kara. Dużo lepszą karą byłyby tortury albo wywiezienie masowe na jakąś wyspę i niech tam cierpią (w biedzie, głodzie, cierpieniu itd.). Taka wyspa rozwiąże też problem pełnych więzień. Kara śmierci - kiepska kara której być nie powinno.
  • 0

#22

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

damczer, napisał:

I co każesz takiemu zwyrodnialcowi, choremu psychicznie zamiatać ulice?

Tłumaczyć jak dziecku...Kto mówi o zamiataniu ulic ? ? ? Łańcuchy na nogi,ręce i do kopalni lub kamieniołomów pod uzbrojoną strażą.

Po za tym więzienie w Polsce to nie więzienie tylko przechowywalnia

A co ja napisałem?

Dlatego ja jestem za tym żeby istniały takie osoby jak płatni zabójcy. Gdyby jakiś ham skrzywdził kogoś z mojej rodziny gniłby w piachu, a nie siedział sobie w więzieniu i czekał na okazje żeby nawiać

Ty chyba jeszcze myśleć samodzielnie nie potrafisz...A jakby tak taki płatny morderca dostał zlecenie na ciebie lub twoją matkę lub ojca ? ? ? Myślisz,że patny morderca to jakiś Batman ? Kto mu da kasę,tego posłucha...I zwisa mu komu strzeli w łeb...

Apophis_ napisał:

Dużo lepszą karą byłyby tortury albo wywiezienie masowe na jakąś wyspę i niech tam cierpią (w biedzie, głodzie, cierpieniu itd.). Taka wyspa rozwiąże też problem pełnych więzień. Kara śmierci - kiepska kara której być nie powinno.

To nawet lepsze niż więzienie ;-) Niech sobie żyją w swoim świecie.
  • 0

#23

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem przeciw. Panstwo, ktore zabija morderce, samo sie staje morderca i takie maslo maslane. Wystarczy ze ta osoba ktora zabije inna, ma swiadomosc ze zle zrobila i nie odwroci tego. I tak do konca zycia...
  • 0

#24

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tłumaczyć jak dziecku...Kto mówi o zamiataniu ulic ? ? ? Łańcuchy na nogi,ręce i do kopalni lub kamieniołomów pod uzbrojoną strażą.


I co zabierzesz prace górnikom?
Pozatym powiedzmy że będzie to członek mafii i myślisz że dla nich to problem jacyś strażnicy... Proponuje mniej oglądać amerykańskich filmów....

A co ja napisałem?


No właśnie piszesz od rzeczy...

Ty chyba jeszcze myśleć samodzielnie nie potrafisz...A jakby tak taki płatny morderca dostał zlecenie na ciebie lub twoją matkę lub ojca ? ? ? Myślisz,że patny morderca to jakiś Batman ? Kto mu da kasę,tego posłucha...I zwisa mu komu strzeli w łeb...


Dobrze to lepiej czekaj ąz Ci jakiś psychol przyjdzie do domu, wypatroszy twojego ojaca, zgwałci twoją matke/żone na twoich oczach, a ty pójdziesz na policje i oni złapią go lub nie, później wsadzą go do więzienia skąd nawieje lub nie i przyjdzie po cibie lub nie...

To nie strażnik Texasu tutaj po pierwsze żeby kogoś złapać trzeba się o to postarać, a powiedz to psom, którzy pracują za 1500 zł i klawiszom którzy dostają telefony że jeśli nie otworzą całkiem przypadkiem jednej celi to ktoś otworzy czaszke ich dzieciom.

Tutaj trzeba radykalnych kroków albo kanciapy strzeżone przez zawodowych żołnierzy, wytresowanych jak legioniści, albo szybkiego i bolesnego pozbywania się takich zwyrodnialców. Wystarczy wejść w umysł przestępcy. Czy końcem świata byłoby dla ciebie zamknięcie Cie w więzieniu czy śmierć na krześle?
  • 0

#25

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I sam sobie chłopczyku przeczysz...Twój cytat:

Pozatym powiedzmy że będzie to członek mafii i myślisz że dla nich to problem jacyś strażnicy...

I następny Twój:

kanciapy strzeżone przez zawodowych żołnierzy, wytresowanych jak legioniści, albo szybkiego i bolesnego pozbywania się takich zwyrodnialców.

Wytresowani żołnierze ? ? ? Jeśli ktoś tu ogląda za dużo amerykańskich filmów,to chyba ty dzieciaku :)
A co za różnica w mojej i twojej wypowiedzi ? Zabije strażnika,to zabije i żołnierza...

Dobrze to lepiej czekaj ąz Ci jakiś psychol przyjdzie do domu, wypatroszy twojego ojaca, zgwałci twoją matke/żone na twoich oczach, a ty pójdziesz na policje i oni złapią go lub nie, później wsadzą go do więzienia skąd nawieje lub nie i przyjdzie po cibie lub nie...

To Ty lepiej poczekaj,aż twój zawodowy morderca zabije tego,którego mu zleciłeś...A rodzina zabitego wynajmnie morderce,żeby sprzątnął ciebie...
Trudne do zrozumienia?Dla ciebie widocznie tak...

Dalszej dyskusji nie podejmę,nie ma sensu.Za młody jesteś na poważne rzeczy...
  • 0

#26

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja jestem przeciw. Panstwo, ktore zabija morderce, samo sie staje morderca i takie maslo maslane. Wystarczy ze ta osoba ktora zabije inna, ma swiadomosc ze zle zrobila i nie odwroci tego. I tak do konca zycia...


Taaa... a może wystarczy zwykłe "Przepraszam, już nie będę" ?
I dlatego właśnie świat się stacza bo zamiast karać to się "otacza troskliwą opieką" morderców, zwyrodnialców, pedofilów itd. a ci mają świadomość że państwo może im g*wno zrobić i nie powstrzymuje to ich chorej psychiki od popełnienia zbrodni.
  • 0

#27

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

społeczeństwo nie musi ich utrzymywać, można ich zmusić, żeby pracowali na własne utrzymanie i dodatkowo niech robią coś dla społeczeństwa
  • 0

#28

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właśnie - niech się sami utrzymują w kamieniołomach skoro władza nie widzi takiej opcji jak wyspa skazańców gdzie mogliby oni się pozjadać nawzajem...
  • 0

#29

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie - niech się sami utrzymują w kamieniołomach skoro władza nie widzi takiej opcji jak wyspa skazańców gdzie mogliby oni się pozjadać nawzajem...


O ile mi się zdaje to GB prowdziła polityke wysyłania skazańców na bezludną australie...Zniszczyli wiele wspaniałych gatunków zwierząt i teraz są jedną z potęg światowych...

Wytresowani żołnierze ? ? ? Jeśli ktoś tu ogląda za dużo amerykańskich filmów,to chyba ty dzieciaku :)
A co za różnica w mojej i twojej wypowiedzi ? Zabije strażnika,to zabije i żołnierza...


No niewiem, bo jeśli strażnikiem będzie rozlazły pies któremu wszystko jedno za 1500 zł i trójka dzieci na karku to ciekawe czy zabójcy łatwiej będzie zabić jego czy zawodowego zołnierza przygotowywanego na śmierć od początku służby i gotowego zabić nawet jeśli pozostanie mu z kończyn tylko lewa ręka....
Widać że jednyne co potrafisz to wychwalać jaki to starszy jesteś a nie myśleć zgodnie ze swoim wiekiem....

Za młody jesteś na poważne rzeczy...


Przykro mi to powiedzieć, ale ty za głupi....
  • 0

#30 Gość_cimlik

Gość_cimlik.
  • Tematów: 0

Napisano

Dużo lepszą karą byłyby tortury albo wywiezienie masowe na jakąś wyspę i niech tam cierpią (w biedzie, głodzie, cierpieniu itd.). Taka wyspa rozwiąże też problem pełnych więzień.

A myślisz, że z wyspy nie uciekną? No chyba, że będzie to wyspa bez dostępu do jakichkolwiek surowców, ale wtedy to jest jednoznaczne z karą śmierci...

Cóż - wybór jest trudny, ale jestem przeciwny karze śmierci.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych