Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okropna męka świń w ubojniach, oczy zamieniają się w kwas + 18


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aktywiści praw zwierząt opublikowali film wideo, mające na celu zobrazowanie, w jaki brutalny sposób są traktowane świnie przez pracowników ubojni w Australijskm stanie Victoria. Świnie są w bewzględny sposób porażane teserami przez pracowników rzeźni i gazowane na śmierć w małych metalowych klatkach.

 

Działacze Animal Liberation Victoria (ALV) i Animal Liberation New South Wales spędzili dwa lata infiltrując trzy różne ubojnie w australijskim stanie Victoria. Ubojnie twierdzą, że znane są z "najlepszych praktyk", a jedna z rzeźni jest nawet akredytowana przez RSPCA czyli Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Królewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami).

W oświadczeniu, grupa powiedziała że:

 

- Przemysł mówi, że komory gazowe są humanitarną metodą uboju i chce żebyśmy uwierzyli, że świnie delikatnie zasypiają, nic z tego nie jest jednak prawdą.

 

Dochodzenie w które zaangażowane zostały kamery, które "schodzą" do komory gazowej wraz ze świniami, pokazały jak bestialsko mordowane są świenie. Oczy świni zaczynają płonąć, gdy dwutlenek węgla reaguje z cieczą z błon śluzowych ( z oczu, nosa, zatok, gardła i płuc), tworząc kwas węglowy.

 

- Od pierwszego wpuszczenia gazu, te świnie płoną od wewnątrz na zewnątrz - podsumowują działacze.

Nagranie wideo pokazuje świnie porażone taserem w małych klatkach gdzie muszą walczyć o powietrze. Wyraźnie zszokowane i ledwo żywe, są opuszczane do komór gazowych, gdzie ich żywot dobiega końca. W rezultacie tych działań, aktywiści z ALV przykuli się do komory gazowej wewnątrz rzeźni Diamond Valley w celu podniesienia świadomości społecznej. Ponadto, w ramach protestów działacze zablokowali wejścia i wyjścia z obiektu.

 

Założyciel ALV Patty Mark powiedział:

 

- Wszyscy działaczy zaangażowani w te działania, ślubowali by niestosować przemocy i poprostu wyrażają protest wobec cierpienia zwierząt i przerażającej śmierć która na nich tam czeka. Będziemy zamknięci w tej rzeźni, tak długo, jak to możliwe - nie tylko aby pokazać sposób funkcjonowania tej drastycznej metody zabijania - celem jest pokazanie ogólnej skali przemocy wobec zwierząt, która jest obecna w ubojnictwie. Ta akcja jest próbą szerzenia prawdziwej idei pokoju i szacunku dla innych istot w naszym niespokojnym świecie. Chcemy uderzyć w sam korzeń przemocy i zniszczenia.

 

Rzecznik australijskiego ministra rolnictwa, Barnaby Joyce powiedziała MailOnline, że po wykonaniu tych zdjęć, rząd zainicjuje akcje "zero tolerancji" dla wykorzystywania zwierząt i że zostaną podjęte odpowiednie działania.

 

CEO Australian Pork Limited’s, Emily Mackintosh powiedziała News.com.au:

 

- Przemysł nie jest zaskoczony przez moment w którym się to stało ... w najbardziej opłacalnej porze roku. Ten protest nie ma nic wspólnego z prawdziwą walka o dobrostan zwierząt. To wszystko po to, aby wywołać sensację i zdezinformać opinię publiczną - stwierdziła Mackintosh i odnosząc się do materiału nagranego wewnątrz rzeźni. Oceniła że "Śmierć nigdy nie jest przyjemna, tak samo można powiedzieć o operacji w szpitalu.

 

- Ogłuszanie zwierząt za pomocą CO₂ przed eutanazją jest globalną praktykę. Zwykle trwa to od ośmiu do dziesięciu sekund zanim świnia utraci przytomność. To trochę jakby człowiek dostał znieczulenie. Materiał przeznaczony jest aby zszokować ludzi, zdenerwować i zachęcić do przejścia na dietę wegetariańską - podsumowała.

 

źródło: redia.pl

 

Nie potrzeba zamieszczać takich filmów. Problem jest znany i bez nich, a podkreślanie brutalnymi filmami nie ma nic na celu, bo tutaj nikt nie jest anty.

Czemu wszystkie twoje wpisy są podparte tym słabym portalem redia.pl - reklama?

 

Kronikarz


  • 0



#2

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ehh ciągle i zawsze to samo, okrucieństwo wobec zwierząt. W Chinach, Australii, Polsce - na całym świecie. No i co? Nic.

 

Jakoś film nie zrobił na mnie wrażenia, krzyk świn nadaje może troche takiego przerażającego smaku, ale świnie zawsze tak kwiczą, także luzik.

 

 

 

Materiał przeznaczony jest aby zszokować ludzi, zdenerwować i zachęcić do przejścia na dietę wegetariańską - podsumowała.

Zszokować? W tych czasach? W dobie otwartego dostępu do internetu? Słabo.

 

Zdenerwować? Nie wiem kogo i z jakich powodów ktoś mógłby się zdenerwować.

 

Zachęta na diete wegetariańską.. nie skomentuje tego. 

 

No i autorze..tytul tematu jak z pudelka. 


Użytkownik Tromasz edytował ten post 07.12.2015 - 20:28

  • 0

#3 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Nigdy nie rozumiałem tych ludzi z praw zwierząt. Przecież one i tak umierają, masowo i są pożerane przez ludzi na całym świecie. Oni naprawdę nie mają co z życiem robić jeżeli opracowali taką metodę uboju a nie inną to znaczy, że jest ona skuteczna. Mogli walić młotkiem w głowę, ale tego nie robią. Każde zwierze czy człowiek czując zapach śmierci będzie się darł. Nie dziwie się, że ich walka jest nieskuteczna bo jest zwyczajne bezsensowna. 


  • 0

#4

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

na wegetarianizm nie przejdę, mam swoje zdanie na ten temat od dawna.im większe restrykcje odnośnie jedzonka, tym bardziej trzeba się wysilić, aby uzupełnić braki substancji odżywczych z odrzuconych produktów, dlatego żeby zostać wegetarianinem trzeba mieć o tym jakiekolwiek pojęcie, aby sobie zwyczajnie nie zaszkodzić, o czym wielu ludzi nie wie nadal. odrzucenie mięsa to odrzucenie pełnowartościowego białka, które jest nam potrzebne. z tym łączy sie oczywiscie żelazo i wit. B12, która np. z roślin jest bardzo słabo przyswajalna. plusem jednak takiej diety, jeśli jest ona dobrze skomponowana, jest mniej tłuszczu, czyli zapadalność na choroby z tym związane maleje (miażdżyca, nadciśnienie tętn. itp.) oraz oczywiście witaminy, szczególnie antyoksydacyjne, które działają odkwaszająco na organizm, a mięsko jak wiemy-zakwasza. myślę jednak, że jesteśmy zaprogramowani tak, że mięsko w naszych jadłospisach powinno być, ale jednocześnie chodzi o to, żeby nie zapominać, że dieta powinna być zbilansowana i nie można zapomnieć o tym, że oprócz mięsa istnieje jeszcze gro produktów, które jeść trzeba. zauważalnym jest jednak, że jakby to określić -weteranie w byciu weganami, są zazwyczaj o wiele stóp milowych bardziej świadomi, niż przecietny Kowalski, który o jedzonku wie tylko tyle, żeby jeść to, co mu smakuje :D to tyle jesli o propagowanie wegetarianizmu chodzi.

 

no ale...

zastanawiające jest jednak to, że Panowie wyżej są niewzruszeni. filmiku nie oglądałam, bo został wycięty, podejrzewam jednak, że do najmilszych nie należał...i tak sobie myślę, że nas, jako ludzi, gdzie rozwinięte mamy w mózgu coś takiego jak obszar odpowiedzialny za emocje, powinny takie rzeczy ruszać. okrucieństwo wobec zwierząt jest powaznym tematem, a będzie jeszcze gorzej, bo jak widać rozprzestrzenia się choroba zwana znieczulicą. można obejrzeć,jak kolega Tomasz i stwierdzić, ze a co tam, niech se cierpią, wali mnie to, nic nowego :) postawa godna...eghę...człowieka? :)


  • 0

#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśli jest ona dobrze skomponowana, jest mniej tłuszczu, czyli zapadalność na choroby z tym związane maleje

Ostatnio pojawia się coraz więcej informacji, które mówią jakoby zdrowszymi tłuszczami były tłuszcze zwierzęce - bardziej wartościowe, a tymi gorszymi - roślinne.

Można na necie znaleźć kilka wykładów na ten temat.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 10.12.2015 - 18:47

  • 0



#6

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Daniel, słuszna uwaga. też o tym słyszałam, jednak póki co piszę to, czego się uczyłam. jednak jako ciekawostkę dodam, że czytałam też opinie, że cholesterol, który niewątpliwie jest zwiazany z tłustymi potrawami, wcale nie powoduje chorób układu krążenia, a jedynie jest to ciemnota wciskana nam przez koncerny farmaceutyczne. uważam, ze temat godny uwagi, warto się zapoznać ;)

 

i jeszcze co do diety tłuszczowej ogólnie, to ciekawą opinię na ten temat ma Kwaśniewski, a mianowicie uważa, że warto mieć dietę bogatą w tłuszcze, a zdecydowanie zmniejszyć węglowodany.


  • 0

#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel, słuszna uwaga. też o tym słyszałam, jednak póki co piszę to, czego się uczyłam. jednak jako ciekawostkę dodam, że czytałam też opinie, że cholesterol, który niewątpliwie jest zwiazany z tłustymi potrawami, wcale nie powoduje chorób układu krążenia, a jedynie jest to ciemnota wciskana nam przez koncerny farmaceutyczne. uważam, ze temat godny uwagi, warto się zapoznać ;)

 

i jeszcze co do diety tłuszczowej ogólnie, to ciekawą opinię na ten temat ma Kwaśniewski, a mianowicie uważa, że warto mieć dietę bogatą w tłuszcze, a zdecydowanie zmniejszyć węglowodany.

Najbardziej utytułowany Polski kulturysta od dłuższego czasu stosuje już dietę wysoko tłuszczową. 80% energii dostarcza z tłuszczy nasyconych. Z tego co pamiętam to je maksymalnie 60g węglowodanów i aż 400g tłuszczy, reszta białko. Twierdzi, że czuje się dobrze jak nigdy, zawsze pełny energii, nie chodzi zmęczony, ani ociężały tak jak ma to miejsce od nadmiaru węglowodanów, do tego świetnie spalił tkankę tłuszczową na tej diecie.

Sam na razie podchodzę do diety tłuszczowej sceptycznie, gdyż tak jak pisałaś - mnie też uczono zupełnie inaczej. Aczkolwiek powoli wdrażam w dietę coraz więcej tłuszczy. Tym bardziej, że tłuszcze nasycone podnoszą poziom testosteronu.


  • 0



#8

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ćwiczę już trochę lat na siłowni i powiem jedno. Zawodowa kulturystyka nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i powie to każdy uczciwy kulturysta. Żeby rywalizować o miejsca w kraju, już nie mówiąc o jakichś Europejskich zawodach trzeba w siebie pakować sterydy i to niemałe ilości. Więc to świetne spalanie tłuszczu przez niego to w dużej mierze zasługa środków dopingujących. Oczywiście, potrzebna jest dieta i trening zapięte na ostatni guzik ale żadna dieta i trening na czysto nie da takich efektów jak na środkach dopingujących.


Użytkownik Phoenixowy edytował ten post 11.12.2015 - 01:05

  • 0



#9

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Daniel, słuszna uwaga. też o tym słyszałam, jednak póki co piszę to, czego się uczyłam. jednak jako ciekawostkę dodam, że czytałam też opinie, że cholesterol, który niewątpliwie jest zwiazany z tłustymi potrawami, wcale nie powoduje chorób układu krążenia, a jedynie jest to ciemnota wciskana nam przez koncerny farmaceutyczne. uważam, ze temat godny uwagi, warto się zapoznać ;)

 

i jeszcze co do diety tłuszczowej ogólnie, to ciekawą opinię na ten temat ma Kwaśniewski, a mianowicie uważa, że warto mieć dietę bogatą w tłuszcze, a zdecydowanie zmniejszyć węglowodany.

Najbardziej utytułowany Polski kulturysta od dłuższego czasu stosuje już dietę wysoko tłuszczową. 80% energii dostarcza z tłuszczy nasyconych. Z tego co pamiętam to je maksymalnie 60g węglowodanów i aż 400g tłuszczy, reszta białko. Twierdzi, że czuje się dobrze jak nigdy, zawsze pełny energii, nie chodzi zmęczony, ani ociężały tak jak ma to miejsce od nadmiaru węglowodanów, do tego świetnie spalił tkankę tłuszczową na tej diecie.

Sam na razie podchodzę do diety tłuszczowej sceptycznie, gdyż tak jak pisałaś - mnie też uczono zupełnie inaczej. Aczkolwiek powoli wdrażam w dietę coraz więcej tłuszczy. Tym bardziej, że tłuszcze nasycone podnoszą poziom testosteronu.

 

też czytałam to odnośnie właśnie kulturystów. dlatego ciekawa teoria. odnośnie podnoszenia testosteronu czytałam, że mężczyźni z problemami łóżkowymi powinni jeść tłusto szczególnie na wieczór.

 

jesli rozpocząłeś eksperyment z dietą tłuszczową, informuj o wynikach, ciekawa jestem opinii.


  • 0

#10

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a będzie jeszcze gorzej, bo jak widać rozprzestrzenia się choroba zwana znieczulicą. można obejrzeć,jak kolega Tomasz i stwierdzić, ze a co tam, niech se cierpią, wali mnie to, nic nowego :) postawa godna...eghę...człowieka? :)

 

Bardzo mnie Pani uraziła tym komentarzem. Bardzo przepraszam, ale za rodziną, przyjacielami, znajomymi oraz osóby z którymi jestem związany emocjonalnie skoczyłbym w ogień! Nie zna mnie Pani a jest czelna mówić o jakiejś znieczulicy w moim kierunku. Mowa tutaj o świniach czy innych zwierzętach, które urodziły się po to by je zjeść. Nie ma róznicy w jaki sposób giną. Chyba tylko dla Pani swojego świętego spokoju wolałaby, żeby one gineły w sposób szybki.


  • -4

#11

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Nie ma różnicy w jaki sposób giną.

:o......

wybaczy Pan, ale pozostawię to bez komentarza :)


Użytkownik Lili edytował ten post 12.12.2015 - 20:10

  • 0

#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

a będzie jeszcze gorzej, bo jak widać rozprzestrzenia się choroba zwana znieczulicą. można obejrzeć,jak kolega Tomasz i stwierdzić, ze a co tam, niech se cierpią, wali mnie to, nic nowego :) postawa godna...eghę...człowieka? :)

 

Bardzo mnie Pani uraziła tym komentarzem. Bardzo przepraszam, ale za rodziną, przyjacielami, znajomymi oraz osóby z którymi jestem związany emocjonalnie skoczyłbym w ogień! Nie zna mnie Pani a jest czelna mówić o jakiejś znieczulicy w moim kierunku. Mowa tutaj o świniach czy innych zwierzętach, które urodziły się po to by je zjeść. Nie ma róznicy w jaki sposób giną. Chyba tylko dla Pani swojego świętego spokoju wolałaby, żeby one gineły w sposób szybki.

 

To, że się urodziły, żeby je jeść to trochę przesada. To człowiek sobie je upodobał do jedzenia raczej.


  • 0



#13

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wybaczy Pan, ale pozostawię to bez komentarza :)

 

Nie ma sprawy, smacznej szyneczki na święta życzę!

 

 

@Daniel

 

Cóż, teraz się po to rodzą. O to mi chodziło.  Człowiek jest bezwzględny, nic tego nie zmieni.


Użytkownik Tromasz edytował ten post 12.12.2015 - 20:14

  • 0

#14

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zabijanie zwierząt nie musi i nie powinno łączyć się z torturami tych zwierząt.


  • 2

#15

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

a będzie jeszcze gorzej, bo jak widać rozprzestrzenia się choroba zwana znieczulicą. można obejrzeć,jak kolega Tomasz i stwierdzić, ze a co tam, niech se cierpią, wali mnie to, nic nowego :) postawa godna...eghę...człowieka? :)

 

Bardzo mnie Pani uraziła tym komentarzem. Bardzo przepraszam, ale za rodziną, przyjacielami, znajomymi oraz osóby z którymi jestem związany emocjonalnie skoczyłbym w ogień! Nie zna mnie Pani a jest czelna mówić o jakiejś znieczulicy w moim kierunku. Mowa tutaj o świniach czy innych zwierzętach, które urodziły się po to by je zjeść. Nie ma róznicy w jaki sposób giną. Chyba tylko dla Pani swojego świętego spokoju wolałaby, żeby one gineły w sposób szybki.

 

 

Za przyjacielami też? WOW. A za słownikiem?

 

Uraziłeś to ty kolego, każdą osobę, która ma jakieś uczucia w sobie. To, że świnia jest świnią a kurczak kurczakiem nie znaczy, że należy się nad nimi pastwić. A nad psem też będziesz się pastwił? W wielu krajach je jedzą a u nas to nie do pomyślenia. A konia też będziesz katował? Przecież to zwierzę. Baaardzo wąziutkie horyzonty masz. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych