Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebujemy pomocy... Czy coś jest w domu mojej przyjaciółki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też to chciałem napisać. Że niech sie zarejestruje i wtedy będzie pisać sama za siebie. Trudno opisywać czyjeś widziadła samemu tego nie widząc.
Aha, przyczną tych zwidów może być trauma związana z rozwodem rodziców.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.11.2015 - 19:31

  • 0



#17

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i dobra, narazie wszystko jasne chyba, już się nie kłóćcie bo nagrań nie będzie. layana, liczę gorąco na to, że to nie żarty i że pozytywnie nas zaskoczysz i te nagrania wrzucisz, bo wielu już tu było takich co obiecywali nagrania i cuda niewidy a potem się rozpływali w powietrzu. Byłbym wniebowzięty jakby się w końcu trafiło coś wiarygodnego i ciekawego, ale wiarygodne nie będzie bez dowodów, więc - do dzieła. Oczywiście nagrywajcie przez dłuższy czas, jeśli na początku nic nie będzie chciało się złapać, a jeśli uchwycicie coś ciekawego to wrzućcie ten fragment. Powodzenia ;)

Ale rozumiem, że w końcu powiesz koleżance o tym temacie tutaj skoro masz zamiar prowadzić monitoring w jej domu? A jeśli tak to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby koleżanka się zarejestrowała i sama prowadziła sprawę, zapewne będzie mogła nam powiedzieć więcej niż Ty.

Do tego czasu ja wciąż stoję na stanowisku, że koleżanka prawdopodobnie ma hipnagogi, mogą być zarówno wizualne jak i dźwiękowe, a relacje koleżanki wspominają tylko o obserwacjach i dźwiękach. Jeśli nigdy nie była świadkiem aby "coś" wpływało na przedmioty w domu przemieszczając je lub uszkadzając, to pozwala spokojnie zakwestionować realność tego co widzi i słyszy, to może dziać się jedynie w jej głowie. Oczywiście hipnagogi nie pojawiają się ot tak sobie z reguły, przeważnie towarzyszą porażeniom przysennym, choć i bez nich mogą się obejść, wpływ na występowanie halucynacji może mieć czasem nawet samopoczucie i okoliczności, czasem dopiero jakieś zaburzenia pracy mózgu. Nie wiemy co to może być u koleżanki, dlatego dobrze by było jakby sama zainteresowana nam opowiedziała.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 24.11.2015 - 20:13

  • 0



#18

Blueberry.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

czy pijany robotnik wychylałby się... hm... brakuje mi słów... tak jakby odwrotnie? Plecami w dół, o.


Jeśli był pijany, jak sama sugerujesz, to mógł sie wychylać na wszystkie możliwe sposoby.

Użytkownik Blueberry edytował ten post 24.11.2015 - 20:40

  • -1

#19

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że też chciało się jej taka historie wymyślić o 5 nad ranem. ..

 

offtop.gif

 

Kronikarz


  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli historia jest prawdziwa to:

Pod nimi i obok mieszka wiele rodzin, tyle że nic nie słychać od nich (u mnie to co innego, eh) i jej mama rzeczywiście kogoś ma, zaraz po tym jak był rozwód, strasznie to przeżyła. Ale on u nich nie mieszka, prawie w ogóle go w domu nie ma. :D Dlaczego mam schorzenia schizotypowe? ;_;

 

Possible causes of hallucinations in children and adolescents

Stress -stres

Family dysfunction- problemy rodzinne

http://www.currentps...4abf0ce0a5.html

 

Chociaż jak skłaniam się ku teorii że tą koleżanką jest ona sama.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.11.2015 - 21:14

  • 0



#21

Blueberry.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

To też prawdopodobne, bo opisując każde zdarzenie podaje mnóstwo szczegółów. A należy pamiętać że cały "fenomen" ciągnie się już od dwóch lat, przy czym autorka wątku przez ostatni rok nie odwiedzała tejże koleżanki. Zatem albo ma fantastyczną pamięć, albo cosik konfabuluje...

Użytkownik Blueberry edytował ten post 24.11.2015 - 22:04

  • -1

#22

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego mam schorzenia schizotypowe? ;_;

Z tymi zaburzeniami palnęłam trochę na wyrost ale w twoich wypowiedziach dostrzegam: "dziwne wierzenia lub myślenie magiczne, które wpływają na zachowanie i są niezgodne z normami danej kultury (np. zabobony, wiara w jasnowidztwo, a w wypadku dzieci i nastolatków dziwaczne fantazje i zainteresowania)" a także po trochu "dziwne myślenie i mowa (np. niejasne, szczegółowe, metaforyczne, kunsztowne lub stereotypowe)" i "niewłaściwy afekt (inappropriate affect – typ afektu reprezentujący niezwykłą emocjonalną ekspresję, która nie koresponduje z treścią tego, co zostało powiedziane lub pomyślane)".

 

Ale wszystko może być równie dobrze wytłumaczone przez byciem nastolatką z burzą hormonów.

Albo może to być tylko moje odczucie biorąc pod uwagę, że nie lubię emocjonalnie naładowanych tekstów.


  • 0



#23

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez fotografii i jakiś konkretnych materiałów i tak nie uda się nic wywnioskować. Zresztą nawet jeśli, to co użytkownicy forum mogą ? Sugerują udać się po pomoc do rodziców, zaczynając od... szczerej rozmowy. Bo to nie duchy są przyczyną paranormalnych zjawisk, prędzej stres albo nuda, odciskające piętno na wciąż chłonnym i kształtującym się umyślę. Zdrówka, koleżanko !


  • 0

#24

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moja rada jest taka - jeżeli faktycznie potrzebujecie pomocy, to zwróćcie się do kogoś kto zna się na rzeczy i będzie Wam w stanie autentycznie pomóc, np. pan Marek Szwedowski. Na forum nie znajdziecie pomocy, bo nikt tu nie jest specem od takich zjawisk, a możemy Wam jedynie nasunąć nasze przypuszczenia i teorie. Fachowej pomocy szukajcie u osób, które zajmują się oczyszczaniem i energiami - zakładając, że historia jest autentyczna.


  • 0

#25 Gość_silhouette

Gość_silhouette.
  • Tematów: 0

Napisano

 Ogólnie są 4opcje w tej sytuacji...

 

- kłamiesz żeby zrobić nas wszystkich w jajo

- tak jak napisał Wszystko... koleżanka możne mieć traume i z stąd te problemy...

- koleżanka może być "nawiedzona" i żyć w półświadomości... ( łatwo sprawdzić )

- koleżanka "zadarła" z czymś z nie tego świata i to ja odwiedza teraz i możne być jeszcze gorzej....

 

Oczywiście wszystko można sprawdzi  wystarczy porozmawiać na spokojnie i ustalić parę faktów . Może tez  profilaktycznie twoja koleżanka oczyścić mieszkanie...

- skrypt runiczny

- sól

- białe świece

- biała szałwia + miesz. oczyszczająca

możne tez się zabezpieczyć amuletem  lub wykonać rytuał mniejszy pentagramu. Ale jak wcześniej wspomniałem  trzeba najpierw ustalić z czy mamy do czynienia ;p


  • 0

#26

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nagrywanie mieszkania kamerą/kamerami to najprostszy sposób na sprawdzenie czy przyczyna leży w umyśle koleżanki czy rzeczywiście zadarła z czymś nie z tego świata. Skoro tak często go widuje, to powinna uchwycić go kamera (tego niechcianego gościa), jeśli nie to znaczy, że jest halucynacją. Przy tym wszystkim zakładamy, że to prawda, musi być domniemanie niewinności, inaczej w ogóle nie ma sensu tutaj rozmawiać. Koleżanka coś się długo nie odzywa, no ale zobaczymy.
  • 0



#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Agnieszka81, kim jest dla ciebie ten szwedowski, bo reklamujesz tego typa już któryś raz? To jest może ktoś pokroju tego znachora co przyczynił się do zagłodzenia tego dziecka.
Legendarny. To nie jest takie proste, bo najpierw takie kamery trzeba kupić, potem zamontować i ustawić na nagrywanie na całą noc. Nagranie trzeba potem obejrzejgi ciekawsze fragmenty wyciąć i gdzieś wrzucić. Mnie by się wcale nie chciało.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.11.2015 - 20:48

  • 1



#28

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

czywiście wszystko można sprawdzi  wystarczy porozmawiać na spokojnie i ustalić parę faktów . Może tez  profilaktycznie twoja koleżanka oczyścić mieszkanie...
- skrypt runiczny
- sól
- białe świece
- biała szałwia + miesz. oczyszczająca
możne tez się zabezpieczyć amuletem  lub wykonać rytuał mniejszy pentagramu. Ale jak wcześniej wspomniałem  trzeba najpierw ustalić z czy mamy do czynienia ;p

Brakuje w tym przepisie jeszcze machania martwym kurczakiem, wzywania Loa i rysowania ochronnych pentagramów.
Za co łaska sto złotych i koszty dojazdu w obie strony odinstaluję dowolnego ducha, demona czy inne paranormalne tatałajstwo, które się przyczepiło. Fachowo ściągam tez klątwy...
  • 2



#29

far.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to bym poszła do kościoła, zapytała księdza. Poprosiłabym by ksiądź poświęcił wodą dom. Nie wiem,słyszałam,że solą sypie się linie na parapecie,próg drzwi albo do okola domu,by demony nie przekroczyły lini,ale ile w tym prawdy to ja nie wiem.


  • 0

#30 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Zaczęło się jak byłyśmy w drugiej gimnazjum (teraz 1 klasa szkoły średniej). Opowiadała mi (jak byłyśmy jeszcze w drugiej gimnazjum) że pewnej nocy obudziła się i podeszła do okna. Naprzeciwko w bloku (kilkupiętrowy zaledwie, wygląda jak dom) mężczyzna dziwnie wychylał się z okna i bardzo głośno się śmiał. Później dowiedziałyśmy się, że tam nikt nie mieszka, bo jest remont...

 

To mogli być jacyś młodzi ludzie, niekoniecznie trzeźwi, którzy często potrafią włazić do tego typu miejsc. Nic nadzwyczajnego. Gdybyś zobaczyła co u mnie ludzie potrafią wyprawiać to byc się za głowę złapała.

 

Kiedy jej rodzice gdzieś wychodzili, ona zazwyczaj szła się kąpać a jej młodszy brat (teraz ma 9) już spał. Usłyszała jakieś hałasy, krzątanie się po szafkach, kroki. Zawołała rodziców, bo myślała, że to oni, ale kiedy wyszła.. nikogo nie było a wszystko było na swoim miejscu. I tak za każdym razem.

 

Aha czyli zawsze szła się kąpać kiedy jej rodzice wychodzili? To jakiś rytuał? Dźwięki mogły być z TV, z zewnątrz, z klatki schodowej, to mogło byc wszystko. Ale oczywiście od razu założyłyście, że mają one swoje "paranormalne" pochodzenie? Szybko. Bardzo to naciągane.

 

Jej brat zaczął miewać koszmary i gadać przez sen

 

Mi się zdarza nawet w tym wieku lunatykować.. Koszmary i wydawanie dźwięków przez sen nie muszą i nie oznaczają oznaczać demona na litość....

 

Kiedy leżała w łóżku z laptopem i komórką słyszała jakby ktoś wchodził po schodach. Jakby miał więcej niż dwie nogi

 

Więc może właziły po schodach dwie osoby. Nie mieszkała sama. Albo słyszała coś co ona zinterpretowała jako "krokii na schodach".

   

jest raczej chudy i wysoki. Nieproporcjonalne ręce i nogi. Ewidentnie postura mężczyzny. Ciężko opisać jego twarz, ale... najstraszniejsze i najtrudniejsze do opisania są jego oczy. Nos i usta, zwykłe, przeciętne nawet. Kompletnie bez wyrazu. I najgorsze jest to, że on chyba tylko... on tylko stoi i się patrzy. Wszystko co robi, to stoi i się patrzy... Przy krawędzi łóżka najczęściej, ewentualnie kuca lub siedzi w tym pomniejszym pomieszczeniu na strychu

 

Jeśli widzi postaci to sugeruję zgłosić się do lekarza. I ja w tym momencie nie żartuję. Duch ani demon to na pewno nie jest, może schizofrenia.

 

To nie ma być obraza nikogo ALE.... moim zdaniem to ściema nie warta zachodu, historia typowa, jakich wiele tu już było. Ludzie w wymyślaniu tych historii mogliby chociaż postarać się być bardziej kreatywni.

 

Niektórzy wierzą w to w co chcą wierzyć. Nawet nie szukacie racjonalnych wyjaśnień tylko od razu demony, duchy itp. Tak jest z reguły. Podczas kiedy 90% tych wszystkich historii to zwykłe ściemy, pozostałe 9% da się wyjaśnić racjonalnie, 1% nie da się wyjaśnić z powodu zbyt małej ilości informacji, braku materiałów itd.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych