Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płaskorzeźba stegozaura w kambodżańskiej świątyni...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dużo młodsze kości np mamutów zachowały się idealnie ;) Sam widziałem wielokrotnie :) I wiem też, że w czasach mamutów nie istniał na Ziemi żaden dinozaur.
  • 0



#32

pureevil.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może tyle czasu potrzeba aby przy sprzyjających warunkach z kości zrobiła się skamielina, choć tylko tak dumam. :P



Być może właśnie tyle czasu potrzeba, nie wiem tego. Ale przecież zanim kości zmienią się w skamielinę muszą istnieć w takiej czy innej formie ;) Przecież kości nie znikają, żeby po 65 milionach lat pojawić się ponownie w innej formie.

Przepraszam za wygrzebywanie starych wątków, ale musiałem odpowiedzieć na tego posta. Zresztą podobne argumenty przewijały się już tutaj niejednokrotnie.

P.S. Witam wszystkich. To mój pierwszy post.
  • 0

#33

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, tylko weź pod uwagę, że tylko ułamek procenta kości zamienia się w skamielinę. Reszta podlega prawdopodobnie "dość szybkiemu" rozkładowi bądź "wsiąknięciu" w glebę... mógłbyś powiedzieć, że powinny być znajdywane szkielety w lasach/dżunglach, ale sam powiedz ile razy widziałeś w lesie szkielet jakiegoś dzikiego zwierzęcia?! W przyrodzie nic nie ginie, jeżeli kośćmi nie "zajmą" się inne zwierzęta, to po prostu ulegną rozkładowi... albo właśnie w bardzo sprzyjających warunkach zamienią się w skamielinę.
  • 0

#34

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swego czasu bardzo się interesowałem paleontologią, mam na ten temat kilka książek, więc podzielę się własnymi przemyśleniami:

1. Zasadniczo spełnia on cechy stegozaurów, problem jest z nieszczęsnymi kolcami na ogonie. Większość -zaurów zaliczanych do stegozaurów je miała. Inna sprawa, że większość wykopano w Chinach - a stamtąd do Kambodży jest jednak kawałek, mogły wytworzyć się "bezkolcowoogonowe" gatunki. Nie znalazłem niczego o wykopaliskach w tamtych rejonach, co by to potwierdzało, więc dalej pozostajemy na etapie hipotezy. Inna sprawa, że mogło to być luźne wyobrażenie.
2. Świątynię, z tego co znalazłem w Internecie zbudowano stosunkowo niedawno, na przełomie XII i XIII w. Wtedy na 100% nie było tam dinozaurów :>
3. Do dziś znajduje się "kompletne" szkielety dinozaurów. Możliwe, że przy wydobywaniu jakiegoś budulca na świątynię natrafiono na taki szkielet gada z rodziny stegozaurów. Kości mogły nawet mieć położenie identyczne jak przy śmierci - zdarza się. Odtworzyli wygląd gada i wyrzeźbili jego wizerunek. Z drugiej strony co najmniej dziwne wydaje się to, że pojawia się on tylko w jednym miejscu. Chyba, że jest jeszcze gdzie indziej?

A, tak na podsumowanie: Zapytałem znajomego, co widzi na tym zdjęciu. Powiedział, że to chyba słoń :mrgreen:
  • 0

#35

Watts.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A, tak na podsumowanie: Zapytałem znajomego, co widzi na tym zdjęciu. Powiedział, że to chyba słoń :mrgreen:


Ty pałko, dodałem, że te "kolce" to moze byc jakiś żłobiony dodatek
:mrgreen: Ja sądzę, że to JEST stegozaur i popieram teorię Iontza. Istotnie, po przyjrzeniu się zmieniłem swój pogląd na ten temat - nie może być to dodatek, albowiem widać, że kolce owe "pasują" do grzbietu stwora. Niemniej jednak wszystko jest możliwe i nie odrzucam całkowicie przypuszczenia, że w Kambodży zachował się stwór przypominający bestię z prehistorii.
  • 0

#36

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie obrażaj innych. co do tego zdjęcia z " jeźdźcem " to może to był przedstawiony jakiś wojownik / przywódca a ta " bestia " została przedstawiona by ukazać jego prestiż.
  • 0

#37

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten kamienny obrazek przypomina mi psa z kolcami ^^
A to co chcieli narysować naprawdę chyba nie ma dużego znaczenia bo chyba nikt nie myśli że w tamtych czasach żyły dinozaury :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych