Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przeżyć w dobie hejtów?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam do Was pytanie.
Otóż ja, podobnie jak garstka znajomych mamy problemy... Otóż jak żyć? We współczesnym internecie trudno jest żyć, obojętnie co się napisze, zawsze będzie krytyka...

Nie popieram przyjęcia imigrantów. Jestem przeciwko Islamowi - nazwali mnie za to islamofobem na pewnej stronie.
Gdybym napisał że jestem za przyjęcie imigrantów i że lubię Islam - nazwali by mnie lewakiem na innej stronie.

Nie jestem rasistą, szanuję czarnych ale jestem zdania że czarni częściej popełniają przestępstwa w USA - i tak jestem rasistą (tak piszą).
Gdybym sądził inaczej - byłbym poprawny politycznie.

Jestem w 100 % neutralny w stosunku do wojny na Ukrainie, nie poprę ani Rosji ani Ukrainy, ale... - nazywają mnie ruskim agentem bo nie popieram Ukrainy.
Gdybym popierał Ukrainę - nazwali by mnie banderowcem.
Gdybym popierał Rosję - nazwali by mnie rosyjskim trollem.
Wierzę że Malezyjski samolot został zestrzelony przez terrorystów nie podlegających ukraińskiej armii ani wojskom separatystów - jestem paranoikiem.

Popieram Kościół - jestem zacofany.
Gdybym nie popierał - byłbym potępiany przez prawicowców.

Jestem przeciwko LGBT, nie popieram tęczowych parad i adopcji dzieci przez homo i trans - nazywają mnie homofobem.
Gdybym był za LGBT - był bym ''pedałem''.

Jestem za leczniczą marihuaną - nazywają mnie gimbusem albo ćpunem.
Gdybym był przeciwko - byłym ''niedoinformowany''.

Nie lubię wegan (nie mylić z wegetarianami) - jestem ignorantem.
Gdybym był weganem - byłbym dziwakiem.


Jak żyć?

Użytkownik Snaker edytował ten post 10.10.2015 - 14:00

  • 4

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A powiedz mi, co Ciebie obchodzi opinia innych ludzi, a już zwłaszcza obcych na ulicy czy tym bardziej w internecie? Żyj tak jak lubisz, przestrzegaj prawa, bądź dobry dla innych, szanuj ich, pomagaj w miarę swoich możliwości. To, że ktoś ma inne zdanie, że inaczej się ubiera, jest homoseksualny etc etc nie ma znaczenia i nie ma żadnego powodu, aby słuchać i przejmować się hejtem jakimkolwiek. Ludzie mają to do siebie, że są zazdrośni, zawistni, psy ogrodnika, sam nie zje a drugiemu nie da. Objawia się to wszędzie naokoło i obserwuję to codziennie. Na drodze jak się zachowują, jaka panuje znieczulica, jak udaje się, że się czegoś nie widzi. Dramat.

 

Żyj i traktuj ludzi, tak jak sam chciałbyś być traktowany :) nie przejmuj się opiniami, słuchaj się osób mądrzejszych od siebie, ich rad i korzystaj z doświadczenia. Staraj się spełniać marzenia, dąż do założonych celów i rób wszystko żeby się spełniać, czy to prywatnie czy zawodowo. 


  • 0



#3

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, to jest najlepszy sposób na życie. Muszę postarać się patrzeć z przymknięciem oka na internetowe hejty.
  • 1

#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem przeciwko LGBT, nie popieram tęczowych parad i adopcji dzieci przez homo i trans - nazywają mnie homofobem.

Dlatego, że wpakowałeś wszystko do jednego wora. Ja jestem przeciwny adopcji przez pary homoseksualne, ale wisi mi, czy ktoś lata w tęczowym pochodzie, czy nie, a także ich prywatne podejście do grzebania sobie w odbycie.


To nie do końca tak Snaker z tym sposobem na życie.

Po pierwsze, naucz się wyrażać opinie do końca, aby ten, kto chce Cię zjechać, nie miał zbyt dużego pola do manewru. Jeżeli popierasz np. Kościół, napisz jaki, co Ci się w nim nie podoba, a za co go cenisz. Jeżeli coś przeoczysz, prawdopodobnie Twój adwersarz to znajdzie i Ci wytknie, podobnie jest z niezbyt precyzyjnymi określeniami, domysłami itp.

 To Ty musisz czuć, kiedy się wpakowałeś w dyskusję, której nie potrafisz sprostać, a nie, mieć pretensje do ludzi, że im nie odpowiada Twój punkt widzenia.





#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Olewać!!!

No i odróżniać hejt od ktytyki. :)


  • 2



#6

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałem się wielce "rozpisać", ale Noxi ujął wszystko jednym słowem. :P


  • 0



#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził. Wyluzuj. Ja w zeszłym tygodniu dowiedziałem się tutaj że jestem antypolakiem, wcześniej byłem brany za opłacanego trolla NWO i probanderowca, i zwolennika eksterminacji... Nie jestem pewien czy tutaj czy gdzie indziej, ale byłem też nazywany "naukowym betonem:" bo nie wierzyłem w czyjeś paranormalne wynurzenia.


  • 0



#8 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Tu też jest kilku takich hejterów co to zawsze wszystko wiedzą najlepiej i tylko krytykują. Takich ćwierćinteligentów to tylko pod ścianę i do piachu, to by była przysługa dla ludzi i dla strony ;)

 

Są tu tacy co naspamowali 5k postów z czego 95% to same bzdury i prowokacje. No niestety najwyraźniej głupota nigdy nie wychodzi z mody.


  • 1

#9

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest Polska właśnie, albo jesteś z nami albo przeciwko nam, tu nie ma odcieni szarości.


  • 1



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę że młody chłopak jesteś, dopiero masz 18 lat. Każdy ma jakieś poglądy, inne niż pozostała część ludzi. Ważne jest to, żeby poglądy były zbudowane na solidnej wiedzy, bo nic tak nie wkurza ignorancja i zabieranie głosów na tematy o których ma się niewielkie pojęcie.

Krytyka danych poglądów jest rzeczą normalną, ale dobrze, jest gdy nie przekracza granic i jest to krytyka merytoryczna. Pisanie komuś, że jest agentem, trollem, głąbem to nie jest krytyka, tylko tzw. hejting. Trzeba odróżnić jedno od drugiego.


  • 0



#11 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Pfff, że też Wszystko tłumaczy różnice pomiędzy hejtingiem a krytyką. To dopiero ironia. I hipokryzja zarazem. Jedna z osób, które swoją bezsensowną egzystencję na stronie powinny zakończyć już dawno temu. Takie osoby odstraszają nowych od forum.


  • 2

#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Critter o kim mówisz?
  • 0



#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ide po popcorn, czekajcie!
hyuCp.gif


  • 2



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, niektórzy uważają za hejt zastrzeżenia do merytoryki, jak na przykład młodzi grafomani wkurzający się gdy wytknie się im błędy ortograficzne albo autorzy artykułów tematycznych którym wytknie się nie sprawdzanie źródeł. Autorzy analizatorni literackich są regularnie straszeni sądem.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 10.10.2015 - 20:30

  • 0



#15

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostrze nie idź bo i tak Kronikarz zamknie :>

Użytkownik Sebastian. edytował ten post 10.10.2015 - 20:33

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych